Wikiprojekt:GLAM/Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Założenia[edytuj | edytuj kod]

Projekt zakłada nawiązanie współpracy Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, samorządowej instytucji kultury Miasta Poznania i operatora takich atrakcji turystyki kulturowej, jak Brama Poznania (pierwsze w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa) oraz Trakt Królewsko-Cesarski (miejski szlak turystyczny) ze stowarzyszeniem Wikimedia Polska w ramach działania Wikiprojektu GLAM – inicjatywy, która ma na celu rozwój treści na wolnych licencjach poprzez udostępnianie swoich zasobów na Wikipedii przy współpracy z instytucjami kultury.

Na pierwszym etapie współpracy planujemy opracowanie i uzupełnienie podanych niżej artykułów, wykorzystując zasoby osobowe i cyfrowe zgromadzone w Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT. W dalszym etapie współpracy rozważamy organizację spotkań dla środowiska wikipedystów w Bramie Poznania, działań z wikipedystą-rezydentem lub prezentacji materiałów z wystaw czasowych.

Nasze cele[edytuj | edytuj kod]

Celem działań jest poszerzanie, ulepszanie i uźródłowienie artykułów w Wikipedii oraz ich tłumaczenie na języki obce (zwłaszcza angielski, ukraiński, rosyjski, hiszpański). Koncentrujemy się na obszarach tematycznych, które są bliskie działalności Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, czyli na hasłach związanych z dziedzictwem Poznania, wiedzy o zabytkach, zwłaszcza tych analizowanych i interpretowanych w ramach działalności Bramy Poznania, Traktu Królewsko- Cesarskiego, projektu Fest Fyrtel oraz przy okazji wystaw czasowych. Interesować nas będą również hasła dotyczące teorii interpretacji dziedzictwa (jak np. biogram Freemana Tildena). Planujemy również uzupełniać artykuł o nowy materiał zdjęciowy (najczęściej zdjęcia współczesne).

Szablony[edytuj | edytuj kod]

Szablon do wstawienia na stronę dyskusji utworzonego lub poprawionego artykułu:

{{Wikiprojekt:GLAM/Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT/info}}

Propozycje artykułów[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy projektu[edytuj | edytuj kod]

  1. Celina Strzelecka (prowadząca) – Celina Strzelecka (WMPL) (dyskusja) 13:02, 2 cze 2020 (CEST)
  2. Subjectiveart (dyskusja) 15:04, 2 cze 2020 (CEST)
  3. MichKe9 (Michał) – MichKe9 (dyskusja) 15:01, 2 cze 2020 (CEST)
  4. Mwslom (Marcin) – Mwslom (dyskusja) 15:04, 2 cze 2020 (CEST)
  5. Maksym.Kempiński (Maksym) –Maksym.Kempiński (dyskusja) 15:07, 2 cze 2020 (CEST)
  6. Pochodaj bok (Marta) – Pochodaj bok (dyskusja) 15:00, 2 cze 2020 (CEST)
  7. Mie q (Anna) – Mie q (dyskusja) 15:03, 2 cze 2020 (CEST)
  8. Brama Poznania (Anna F.) –
  9. Subjectiveart (Anastazja) – Subjectiveart (dyskusja) 15:04, 2 cze 2020 (CEST)