XMODS

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Xmodssciontcwildbodykit.JPG

Xmods – seria zdalnie sterowanych modeli samochodów w skali 1:28 z możliwością rozbudowy i tuningu.

Auta przystosowane są do jazdy po gładkiej nawierzchni (parkiet, wykładzina, asfalt) i driftingu (przy odpowiednim tuningu). Oferta części tuningowych obejmuje m.in. przebudowę na napęd 4WD, zestawy łożysk, sprężyn, opon do driftu, oświetlenie, tuningowe elementy karoserii, aluminiowe elementy podwozia, lipole, Płytkę regulującą napięcie V2.2 Board bądź wymiana fetów, mocny motorek.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

  • Skala 1:28
  • Waga ok. 200g
  • Napęd 2WD (możliwość upgrade'u na 4WD)
  • Model wyposażony w amortyzatory
  • Zasilanie: 4 akumulatorki (wskazane) lub baterie (niewskazane) AAA lub Baterie Litowo - Polimerowe; jeden akumulatorek lub bateria 6F22 (9V) do zasilania nadajnika

Modele[edytuj | edytuj kod]

Modele w skali 1:28 występują w trzech grupach:

Pierwsza Generacja[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza Generacja została wypuszczona na rynek w roku 2003. Charakteryzowały się one idealnym odwzorowaniem modelu na bazie auta. Wszystkie auta można podzielić na takie kategorie jak Street oraz Muscle.

W skład aut Street wchodzą takie karoserie jak:

W skład aut Muscle wchodzą takie karoserie jak:

Poza tym jest jeszcze Mercedes SLR produkowany tylko na Azję oraz Europę który nie klasyfikuje się do żadnej z kategorii.

Druga Generacja[edytuj | edytuj kod]

Druga Generacja (Evolution) została pokazana jesienią 2007 roku. Różniła się ona lepszym promieniem skrętu w odróżnieniu do poprzednika. Podwozie Evo jest lepszym rozwiązaniem dla nowych modelarzy. Mamy tutaj dostęp do elektroniki po odkręceniu kilku śrubek. W tej generacji wprowadzono nowe kolory karoserii Pierwszej generacji. Istnieje tutaj taki sam podział na karoserie jak w poprzedniej generacji.

W skład aut Street wchodzą takie karoserie jak:

W skład aut Muscle wchodzą takie karoserie jak:

Transformers[edytuj | edytuj kod]

W roku 2007 RadioShack wypuścił na rynek dwa Xmodsy których karoserie były wzorowane na autach występujących w filmie. Zamiast body kitów zostały wypuszczone zestawy z broniami upiększające karoserie oraz światła. W sprzedaży były takie karoserie jak:

Truckin[edytuj | edytuj kod]

Generacja Truckin oparta jest na podwoziu Evo. Zastosowano tą samą elektronikę oraz silnik. Poza tymi częściami wszystko inne różni się od poprzedniej generacji. Pojazdy te są bardziej uterenowione, mają wyższe zawieszenie oraz większy prześwit. Części tuningowe z Evo nie pasują do Truckina poza silnikami Stage 2 oraz podświetleniem podwozia. W skład aut wchodzą takie karoserie jak:

Street[edytuj | edytuj kod]

W roku 2009 RadioShack wypuścił na rynek nową generację Xmods pod nazwą Street. Różni się ona tym od poprzednika że ma wbudowane kwarce w elektronikę. Nie ma możliwości zmiany częstotliwości bez tuningu w płytce. Wypuszczono na rynek jak na razie kilka karoserii które nie mają możliwości tuningu samej "budy". W skład aut wchodzą takie karoserie jak: