Przejdź do zawartości

Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Ruchu Reformacyjnego w Katowicach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Ruchu Reformacyjnego w Katowicach
Ilustracja
Wnętrze domu modlitwy
Państwo

 Polska

Województwo

 śląskie

Siedziba

Katowice

Adres

ul. Piłsudskiego 149
41-707 Ruda Śląska

Wyznanie

protestanckie

Kościół

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego Ruch Reformacyjny

Unia

polska

Położenie na mapie Rudy Śląskiej
Mapa konturowa Rudy Śląskiej, na dole nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Ruchu Reformacyjnego w Katowicach”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, na dole znajduje się punkt z opisem „Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Ruchu Reformacyjnego w Katowicach”
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa konturowa województwa śląskiego, w centrum znajduje się punkt z opisem „Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Ruchu Reformacyjnego w Katowicach”
Ziemia50°14′34,12″N 18°54′15,88″E/50,242810 18,904410
Strona internetowa

Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Ruchu Reformacyjnego w Katowicach – największy w Polsce zbór adwentystów reformowanych. Starszym zboru jest Paweł Zając.

Zbór spotyka się każdej soboty w domu modlitwy, znajdującym się w Rudzie Śląskiej (dzielnica Kochłowice). Poprzednio nabożeństwa odbywały się w samych Katowicach w domu prywatnym w dzielnicy Panewniki. Nabożeństwo rozpoczynają i kończą pieśni oraz modlitwy. W pierwszej części nabożeństwa studiowane jest Pismo Święte w oparciu o międzynarodowy podręcznik (Sobotnie Lekcje Biblijne); podczas drugiej części wygłaszane jest kazanie; stałą częścią nabożeństwa jest również kolekta ofiary. Dom modlitwy w Rudzie Śląskiej jest nowoczesnym obiektem dostosowanym do potrzeb kultu wyznawców reformowanego adwentyzmu, którego budowa była możliwa dzięki wsparciu Generalnej Konferencji Kościoła oraz poszczególnych wiernych. Dom modlitwy posiada trzy kondygnacje. W suterenie znajduje się szatnia, kuchnia, toalety oraz stołówka; na parterze – sala główna z centralnie położoną kazalnicą, punkt zaopatrzenia w literaturę (dostępne m.in. książki dotyczące zagadnień biblijnych, zdrowego stylu życia, wegetarianizmu, publikacje Ellen G. White oraz Lekcje Szkoły Sobotniej), hall główny, przedsionek. W domu modlitwy nie ma krzyży ani innych przedmiotów kultu.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]