Zofia Nowakowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy aktorki. Zobacz też: Zofia Nowakowska – historyk i regionalistka związana z Gorzowem Wielkopolskim.
Zofia Nowakowska
Ilustracja
Zofia Nowakowska podczas koncertu w Bielsku-Białej, 2015
Data i miejsce urodzenia 25 lutego 1988
Kościan
Zawód aktorka, piosenkarka
Zespół artystyczny
Teatr Muzyczny „Roma”

Zofia Nowakowska (ur. 25 lutego 1988 roku w Kościanie) – polska aktorka i wokalistka Teatru Muzycznego „Roma”.

Życiorys[edytuj]

Wczesne lata[edytuj]

W Szkole Podstawowej Nr 6 i Gimnazjum Nr 3 w Kościanie śpiewała w zespole wokalnym Gamma II pod kierunkiem Izabelli Kwiecińskiej. Jest absolwentką Liceum im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie oraz studiów na wydziale psychologicznym. Przez rok uczyła się śpiewu w Poznaniu u Marzeny Osiewicz.

Kariera[edytuj]

Od 2004 roku występowała w teatrze muzycznym Studio Buffo, gdzie grała we wszystkich ważniejszych spektaklach tego teatru. Zadebiutowała rolą Julii w musicaluRomeo i Julia” (grała na zmianę z Martą Moszczyńską). Grała także rolę Anki w musicalu „Metro” oraz w produkcjach Janusza Józefowicza.

Ma na swoim koncie wiele nagród, m.in. „Złoty serwisik” (główną nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Chodzieży), drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Piosenki w Jarocinie, trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie piosenki „Debiuty 2004” w Lublinie. W 2004 roku została wyróżniona na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Bułgarii i zdobyła tytuł dyplomantki.

Razem z czterema kolegami tworzyła rockowy Dylemat. Grali głównie covery zespołów, takich jak m.in. The Doors, Janis Joplin czy Nirvana. Kilkakrotnie śpiewała na organizowanych przez „GK” Galach Sportu.

W 2007 roku dołączyła do nowego składu zespołu Piotra Rubika. Od maja 2007 roku jest solistką w grupie, gra też na flecie poprzecznym. Jej debiutanckim singlem w tym składzie był utwór „To cała prawda”, którego premiera sceniczna odbyła się podczas festiwalu TOPtrendy 2007.

Artystka wykonuje także utwór będący czołówką serialu Warto kochać nadawanego na antenie TVP1. Wystąpiła w roli Julii na płycie z muzyką do musicalu „Romeo i Julia” oraz w operze „Ça Ira” w roli Madame Antoine.

Obecnie związana z Teatrem Muzycznym „Roma”. Występowała w spektaklu Ale MusicALE, odgrywa też główną rolę (Sophie) w musicalu Mamma Mia!.

Od 4 marca 2017 roku będzie brała udział w siódmej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat[1].

Nagrody[edytuj]

 • I Miejsce w ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Chodzieży
 • II Miejsce w Międzynarodowym Konkursie Piosenki w Jarocinie

Dorobek artystyczny[edytuj]

Teatr[edytuj]

Teatr TV[edytuj]

Polski dubbing[edytuj]

Dyskografia[edytuj]

Single[edytuj]

 • „Boję się”
 • „Świetlista noc”
 • „Oczekiwanie”
 • „Nie, nie kocham Cię”
 • „To cała prawda”
 • „The Right to Love”
 • „Twoja”

Teledyski[edytuj]

 • „To cała prawda” – lipiec 2007
 • „The right to love” – lipiec 2007
 • „Nie wstydź się mówić, że kochasz” – lipiec 2009

Koncerty i występy[edytuj]

Przypisy

 1. Sergiusz Królak: Twoja twarz brzmi znajomo 7 - uczestnicy (pol.). W: Plejada.pl [on-line]. plejada.pl, 2017-01-31. [dostęp 2017-01-31].

Linki zewnętrzne[edytuj]