Armand Ryfiński

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Armand Ryfiński
Posel-ryfinski-armand-2013-11m.jpg
Data i miejsce urodzenia 29 listopada 1974
Warszawa
Poseł VII kadencji Sejmu
Przynależność polityczna Bezpieczeństwo i Gospodarka
Okres urzędowania od 8 listopada 2011
Kolekcja cytatów w Wikicytatach Kolekcja cytatów w Wikicytatach

Armand Kamil Ryfiński (ur. 29 listopada 1974 w Warszawie) – polski przedsiębiorca i polityk, z wykształcenia ekonomista, poseł na Sejm VII kadencji.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Posiada wyższe wykształcenie inżynierskie, jest magistrem ekonomii. Od 1998 prowadzi własną działalności gospodarczą[1], m.in. w dziedzinie technicznej i ekonomicznej diagnostyki ryzyka.

Początkowo związany z RACJĄ Polskiej Lewicy, z ramienia której bez powodzenia kandydował do Rady m.st. Warszawy w wyborach samorządowych w 2010[2]. Następnie został prezesem zarządu Stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota oraz przystąpił do Ruchu Palikota. W wyborach parlamentarnych w 2011 kandydował z 1. miejsca na liście tej partii w okręgu wyborczym nr 17 w Radomiu i uzyskał mandat poselski, otrzymując 7812 głosów[3]. W październiku 2013, w wyniku przekształcenia Ruchu Palikota, został działaczem partii Twój Ruch. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 bezskutecznie ubiegał się o mandat w okręgu Warszawa II, uzyskując 1053 głosy[4]. 26 września tego samego roku wraz z grupą posłów opuścił Twój Ruch[5]. Tydzień później współtworzył koło poselskie Bezpieczeństwo i Gospodarka[6].

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Mieszka w Warszawie z żoną Alicją i dwójką dzieci.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]