Czerwona Torebka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wejście do siedziby spółki Czerwona Torebka w Poznaniu przy ul. Taczaka 13

Czerwona Torebka (do grudnia 2010 roku pod nazwą Świtalski & Synowie[1]) – polska grupa handlowa. Od 28 grudnia 2012 r. notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Czerwona Torebka jako spółka akcyjna została założona w 2007 r. i stanowi kontynuację działalności prowadzonej przez rodzinę Świtalskich, głównych akcjonariuszy firmy. Centrala firmy znajduje się w Poznaniu.

W 2013 roku w wyniku akwizycji do grupy dołączył sklep internetowy Merlin.pl oraz sieć sklepów convenience Małpka Express[2]. Spółka w swoim portfolio posiada również sieć pasaży handlowych na terenie całego kraju[3]. W grudniu 2013 r. zostały otwarte pierwsze sklepy w ramach nowej sieci handlowej – Dyskont Czerwona Torebka[4].

Pasaże handlowe[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy obiekt otwarto w lipcu 2011 roku w Żorach (woj. śląskie). Jednokondygnacyjne pasaże handlowe Czerwona Torebka są złożone z powtarzalnych modułów o powierzchni 60 mkw. Obiekty nie posiadają części wspólnych, a do każdego z lokali prowadzi odrębne wejście z parkingu.

W lutym 2013 roku spółka Czerwona Torebka wprowadziła na rynek produkt inwestycyjny polegający na możliwości kupna pełnego prawa własności do funkcjonujących lokali handlowych i usługowych w ramach ogólnopolskiej sieci pasaży handlowych Czerwona Torebka z roczną stopą zwrotu z inwestycji na poziomie 8% przez okres 15 lat[5].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]