Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Gimnastyka sportowa[edytuj | edytuj kod]

mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

wielobój drużynowo[edytuj | edytuj kod]

 

Lp. Państwo Zawodnicy Pkt
1  Chiny Xu Huang, Li Xiaopeng, Xiao Junfeng
Xing Aowei, Yang Wei, Zheng Lihui
2  Ukraina Ołeksandr Beresz, Walerij Gonczarow, Rusłan Mieziencew
Walerij Pereszkura, Ołeksandr Switłycznyj, Roman Zozula
3  Rosja Maksim Aleszin, Aleksiej Bondarienko, Dmitrij Driewin, Nikołaj Kriukow, Aleksiej Niemow, Jewgienij Podgornyj




wielobój indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Rosja Aleksiej Niemow
2  Chiny Yang Wei
3  Ukraina Ołeksandr Beresz




ćwiczenia wolne[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Łotwa Igors Vihrovs
2  Rosja Aleksiej Niemow
3  Bułgaria Jordan Jowczew




ćwiczenia na koniu z łękami[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Rumunia Marius Urzică
2  Francja Eric Poujade
3  Rosja Aleksiej Niemow




ćwiczenia na kółkach[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Węgry Szilveszter Csollány
2  Grecja Dimosthenis Tampakos
3  Bułgaria Jordan Jowczew




skoki przez konia[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Hiszpania Gervasio Deferr
2  Rosja Aleksiej Bondarienko
3  Polska Leszek Blanik




ćwiczenia na poręczach[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Chiny Li Xiaopeng
2  Korea Południowa Lee Joo-Hyung
3  Rosja Aleksiej Niemow




ćwiczenia na drążku[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Rosja Aleksiej Niemow
2  Francja Benjamin Varonian
3  Korea Południowa Lee Joo-Hyung




 

kobiety[edytuj | edytuj kod]

wielobój drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodniczki Pkt
1  Rumunia Simona Amănar, Loredana Boboc, Florenta Isărescu
Maria Olaru, Maria Presăcan, Andreea Răducan
2  Rosja Swietłana Chorkina, Anna Czepielewa, Anastazja Kolesnikowa
Jekatierina Łobazniuk, Jelena Produnowa, Jelena Zamołodczikowa
3  Chiny Dong Fangxiao, Huang Mandan, Kui Yuanyuan, Ling Jie, Liu Xuan, Yang Yun




wielobój indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodniczka Pkt
1  Rumunia Simona Amănar
2  Rumunia Maria Olaru
3  Chiny Liu Xuan




skoki przez konia[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodniczka Pkt
1  Rosja Jelena Zamołodczikowa
2  Rumunia Andreea Răducan
3  Rosja Jekatierina Łobazniuk




ćwiczenia na poręczach[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodniczka Pkt
1  Rosja Swietłana Chorkina
2  Chiny Ling Jie
3  Chiny Yang Yun




ćwiczenia na równoważni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodniczka Pkt
1  Chiny Liu Xuan
2  Rosja Jekatierina Łobazniuk
3  Rosja Jelena Produnowa




ćwiczenia wolne[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodniczka Pkt
1  Rosja Jelena Zamołodczikowa
2  Rosja Swietłana Chorkina
3  Rumunia Simona Amănar




 

Gimnastyka artystyczna[edytuj | edytuj kod]

kobiety[edytuj | edytuj kod]

wielobój indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodniczka Pkt
1  Rosja Julia Barsukowa
2  Białoruś Julija Raskina
3  Rosja Alina Kabajewa




układ zbiorowy[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodniczki Pkt
1  Rosja Irina Biełowa, Natalia Ławrowa, Maria Nietiosowa, Jelena Szałamowa, Wiera Szymanska, Irina Zilber
2  Białoruś Tacciana Anańka, Tacciana Białan, Hanna Głazkowa, Iryna Iljankowa, Maryja Łazuk, Wolha Pużewicz
3  Grecja Eirini Aindili, Evangelia Christodoulou, Maria Georgatou, Zacharoula Karyami, Charikleia Pantazi, Anna Pollatou




 

Trampolina[edytuj | edytuj kod]

mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodnik Pkt
1  Rosja Aleksandr Moskalenko 41,7
2  Australia Ji Wallace 39,3
3  Kanada Mathieu Turgeon 39,1




kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Zawodniczka Pkt
1  Rosja Irina Karawajewa 38,9
2  Ukraina Oksana Cyhulowa 37,7
3  Kanada Karen Cockburn 37,4




 

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]