Louis Vuitton

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Louis Vuitton na Champs-Elysées w Paryżu

Louis Vuittonluksusowy francuski dom mody z centralnym zarządem w Paryżu.

Louis Vuitton historia[edytuj | edytuj kod]

Firma nosi nazwę po jej założycielu Louisie Vuittonie (4 sierpnia 1821 – 27 lutego 1892). Vuitton urodził się we Francji w miejscowości Lavans-sur-Valouse, w 1835 przeprowadził się do Paryża. W 1854 założył spółkę znaną teraz jako LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton.

Louis Vuitton obecnie[edytuj | edytuj kod]

Najbardziej znany wzór: Monogram Canvas został zaprojektowany przez syna Vuittona, Georges'a w 1896 r. Ciekawe jest to, że Louis Vuitton jest najczęściej podrabianą marką w historii, tylko poniżej 1% ze wszystkich produktów sygnowanych przez nią nie jest podrabiana.

Louis Vuitton do swoich kampanii starannie wybiera największe gwiazdy, którymi ostatnio są Uma Thurman i Scarlett Johansson. Do innych sławnych osób, które reklamują swoim nazwiskiem linie Vuittona należą: Jennifer Lopez, Chloë Sevigny, Christina Ricci, Gisele Bündchen, Kate Moss, Naomi Campbell oraz Madonna ostatnio do twarzy Louisa Vuitton dołączył były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow. Hayden Christensen wystąpił jako model w kampanii reklamowej linii toreb i prêt-à-porter. Spółka zazwyczaj reklamuje się poprzez dodatki w magazynach oraz na billboardach w dużych miastach.

Torby i portfele Vuittona cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród gwiazd. Wśród wielbicieli tych akcesoriów są m.in. Madonna, Lindsay Lohan, Jessica Simpson, Ashley Tisdale, Paris Hilton, Nicole Richie, Angelina Jolie, Anna Kurnikowa, Pamela Anderson, Katharine McPhee, Holly Madison, Beyoncé Knowles czy Carmen Electra.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Wikimedia Commons