Pivot Stickfigure Animator

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pivot Stickfigure Animator
program graficzny do tworzenia animacji
Producent Peter Bone
System operacyjny Windows
Pierwsze wydanie  ?
Aktualna wersja stabilna Stabilna: 2.2.6
Beta: 4.1
Licencja freeware
Strona WWW
Prosta animacja wykonana w Pivocie

Pivot Stickfigure Animator (zwykle skracane do Pivot) – prosty program, w którym można tworzyć animacje z "patyczkowych ludzików" w 2D. W założeniu autora one również miały być proste, lecz używając spreparowanych figur można stworzyć coś bardziej skomplikowanego. Figury te można tworzyć samemu, a także znaleźć w internecie. Program umożliwia również dodawanie tła, edytowanie kolorów jak i dobrą zabawę.

Wersje[edytuj | edytuj kod]

Pivot 1.0[edytuj | edytuj kod]

Ta wersja Pivot Animator miała kilka błędów oprogramowania, jak w większości programów pierwszej generacji. Animacje można tworzyć za pomocą tylko jednej stickfigury – domyślnego stickmana. Animacje można zapisać w pliku. PIV (Pivot Project File) lub wyeksportować do formatu GIF. Użytkownicy otrzymali kilka opcji optymalizacji obrazu, kompresji i zmiany rozmiaru podczas zapisywania ich animacji.

Pivot 2.2[edytuj | edytuj kod]

Wersja ta wprowadziła "Stick Figure Builder", który pozwala użytkownikom na tworzenie własnych Stick Figure zapisywanych w formacie STK. Pozwoliło to znacznie szerszy zakres wyboru dla użytkowników animacji Pivot. Ustaliła ona także kilka drobnych błędów, dodano przyciski do głównego interfejsu, służące do wstawienia Stick Figure przed lub za innymi postaciami, a także automatycznie sprawdzanie, czy użytkownik nie traci zapisanych projektów.

Pivot 2.2.5 i 2.2.6[edytuj | edytuj kod]

W wersji 2.2.5 pojawiły się nowe ikony, oraz możliwość wstawienia tła w formacie JPG. Naprawiono kilka błędów i wprowadzono instalator w formacie .exe.

W wersji 2.2.6 naprawiono kilka pomniejszych błędów. To obecnie najnowsza wersja stabilna.

Pivot 3.1 Beta[edytuj | edytuj kod]

W nowej wersji beta interfejs został zmieniony na bardziej przyjazny, a figura domyślnego stickmana nabrała nowego kształtu z lepiej zaznaczoną głową i kończynami. Niestety ta wersja zapisuje pliki w taki sposób, że nie da się ich otworzyć w starszych wersjach, nie będzie to też możliwe w nowej wersji stabilnej.

Pivot 4[edytuj | edytuj kod]

Jest to najnowsza wersja Pivot'a, na razie jeszcze w wersji beta 4.1.5. Dodano między innymi przezroczystość figur, warstwy i wiele innych.

Pivot 4.2[edytuj | edytuj kod]

Dodano do funkcję "transparent" za pomocą przycisków < > możemy zmieniać przeźroczystość okna (oczywiście po zainstalowaniu programu Transparent Windows)

Przyszłość pivota[edytuj | edytuj kod]

Obecnie Peter Bone nic nie ogłosił

Portale o tematyce Pivot'a[edytuj | edytuj kod]

Polskojęzyczne[edytuj | edytuj kod]

www.pivottube.boo.pl


Obcojęzyczne[edytuj | edytuj kod]

www.darkdemon.org - ogólnoświatowe, anglojęzyczne forum o pivocie.

www.pivotanimation.org - anglojęzyczne forum.

http://www.understick.org www.understick.org] - tureckojęzyczne forum o pivocie.