Przejdź do zawartości

Wikipedia:Głosowania/Głosowanie nad progiem głosowania nad zasadami blokowania

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Głosowanie dotyczy przyjęcia progu w planowanym głosowaniu nad przyjęciem nowej propozycji zasad blokowania jako zasady Wikipedii.

Głosowanie planowane
Rozpoczęcie: --- Zakończenie: ---

Sformułowanie problemu

Dotychczasowe dyskusje nad zaproponowanymi zasadami blokowania nie doprowadziły do uzyskania konsensusu co do ich przyjęcia, przez co najprawdopodobniej zostanie w tej sprawie przeprowadzone głosowanie (przygotowana już została odpowiednia podstrona, a ostateczna dyskusja toczy się tutaj). Duże kontrowersje wzbudza już jednak samo ustalenie progu tego głosowania. Ustalony wstępnie próg 70% został zakwestionowany zarówno jako zbyt niski, jak i zbyt wysoki. Duże różnice zdań w dyskusji ([1], [2]) pomiędzy użytkownikami i twarde stanowiska niektórych z nich nie pozwoliły na uzyskanie konsensusu. Przeprowadzono także już wcześniej w kawiarence głosowanie nad progiem ([3]), jednak jego forma wzbudziła sporo kontrowersji i obecnie ciężko jest się powoływać na jego wyniki. W obawie przed sytuacją, w której głosy przeciw będą wynikały nie z powodu braku akceptacji samej propozycji, ale już z racji źle dobranego progu głosowania pragniemy rozstrzygnąć tę kwestię na drodze głosowania, by poznać jednoznaczną opinię społeczności, której wola nie powinna stać się przedmiotem polemiki i kontrowersji.

Zasady tego głosowania

  • Głosować mogą zalogowani użytkownicy mający w momencie rozpoczęcia głosowania minimum 500 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej i zarejestrowani od co najmniej miesiąca. Głosy pacynek są nieważne.
  • Głosowanie trwa 7 dni od momentu rozpoczęcia głosowania bez możliwości przedłużenia.
  • Głosowanie odbywa się metodą preferencyjną – każdy może zagłosować na dowolną liczbę spośród czterech progów (66,7%, 70%, 75% oraz 80%), przy czym w przypadku wyboru dwóch lub więcej należy uszeregować je od najbardziej do najmniej pożądanego. Ostatecznym progiem głosowania zostanie ten, który uzyska ponad połowę głosów.

Głosujemy, wpisując # ~~~~; do głosu można dodać komentarz uzasadniający głos.

Głosowanie

Dyskusja