Wikipedia:Wikipedystów portret własny/Z/lista

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Edytuj | obserwuj

Multimedalista w konkurencji okręty i samoloty z czasów I i II wojny światowej. Pewnie wygrałby też w tym temacie Wielką Grę. Jest jednym z ważniejszych kół zębatych w maszynie generującej medale. To dzięki jego mozolnej pracy uczestnicy Tygodni Tematycznych mogą zapoznawać się z wielorakimi zestawieniami statystycznymi. Ma też zamiłowanie do fotografowania zabytków. Jako wyczynowiec w roku 2022 wykonał najwięcej takich zdjęć wśród uczestników z Polski. Oby tylko znalazł czas na zamieszczenie ich w artykułach Wikipedii.

Osoba traktująca swój nick przesadnie dosłownie. Stara się być kompletnie transparentny. Nie należy do "rodziny". Lubi pracować w ciszy i spokoju. Rzeźbi z powołania rzeczy, do których nie ma przekonania, ale które uważa za niezbędne (logika typowa dla świętego lub męczennika). Syzyf z szansą dotarcia na szczyt nawet gdyby tego nie chciał. Udziela się na kilku słowiańskich Wikipediach w najnudniejszej rzeczy jaką jest kalendarium. Poza tym to, co "lubią" wszyscy starzy wikipedyści, czyli poprawianie po innych literówek, formatowań, technikalia itd. Przez Lzura przyrównany do zer, które z jedynek tworzą miliony.

Na pograniczu polskiej i francuskiej Wiki, Ziel jest typem wikipedystki piszącej hasła nie tylko o Wittgensteinie. Zmorą Ziel jest brak polskich czcionek, lecz dla haseł jej jakości potrafi angażować społeczne pokłady Wikipedii we wstawianie "ogonków" do swych edycji. Waha się i miota między hasłami typu permanentna rewolucja czy walka klas a wielkim głodem transcendencji (zob. jej autorstwa: Wielkie Pytanie o Życie, Wszechświat i całą resztę).

Postać nietrywialna i zaprawiona w naukowym boju. Skończył XXI LO przy Elektronicznych Zakładach Naukowych we Wrocławiu. EZN jest kojarzony z komputerami Odra oraz ze "szkołą przetrwania" :]
Zaczął studiować informatykę na Politechnice Wrocławskiej, lecz ostatecznie wylądował na kierunku Fizyka, gdzie sobie doskonale radzi.
Zasłużenie ma opinię programistycznego guru. Od pewnego czasu jest redaktorem serwisu linux.pl. Rasowy Linuksowiec, krzewiący idee Wolnego Oprogramowania w skomercjalizowanym świecie.
Przede wszystkim jednak jest osobą niebywale sympatyczną, zawsze gotową nieść pomoc.

Jest z nami od końca lutego 2006 r. Pasjonatka powstania warszawskiego, do powstańców żywiąca wielki szacunek. Ta pasja i szacunek sprawiły, że wniosła znaczący wkład w opisanie kalendarium powstania, a także napisała (i wciąż pisze!) ogromną ilość artykułów o powstańcach. Z pewnością za upamiętnienie na stronach Wikipedii polegli w trakcie pamiętnego zrywu z 1944 r. przesyłają jej z pozaziemskiej wolnej Warszawy serdeczne, pełne sympatii uśmiechy.

Z urodzenia Zagłębiak, a wikipedysta od maja 2004, historyk zajmujący się głównie biogramami Piastów. Nazwany kiedyś ich nadwornym biografem. Opiekun (niezbyt wytrwały) Wikiportalu:Historia. Robi całe mnóstwo literówek i błędów stylistycznych, z czym mają później "zabawę" Mzopw, albo Selena. Z tego powodu rzadko poprawia hasła po innych. Nie tropi też zawzięcie wandali i innych psujków. Wróg stubów, stąd też pisze raczej dłuższe artykuły. Wesoły, sympatyczny i uczynny. Często mylony z Mzopwem, choć uprawiają oddzielne poletka historyczne (i nie oni jedyni).

Lokalny dziennikarz z pasją dokumentowania wszystkich zachodniopomorskich jeziorek i wioseczek, co nie zawsze spotyka się z uznaniem strażników NPOV oraz krajan ceniących wyżej ustalenia KNMiOF niż ustną tradycję. Lokalny patriotyzm nie przeszkadza mu w uczestniczeniu w wikipediowych zlotach w różnych częściach kraju, nawet jeśli ma to oznaczać problem z zakupem "słodkiej bułki" w placówce wymiany towarowo-pieniężnej. Czasem wpada na IRC, siejąc tam popłoch swoimi pytaniami na różne tematy edycyjne.