5-Metoksy-N-metylo-N-izopropylotryptamina

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z 5-MeO-MiPT)
Skocz do: nawigacja, szukaj
5-Metoksy-N-metylo-N-izopropylotryptamina
5-Metoksy-N-metylo-N-izopropylotryptamina
Ogólne informacje
Wzór sumaryczny C15H22N2O
Masa molowa 246,35 g/mol
Identyfikacja
Numer CAS 96096-55-8
PubChem 2763156[1]
Klasyfikacja
Legalność w Polsce substancja niesklasyfikowana

5-Metoksy-N-metylo-N-izopropylotryptamina (5-MeO-MiPT) – organiczny związek chemiczny, psychodeliczna substancja psychoaktywna, pochodna tryptaminy.

5-MeO-MIPT jest jedną z tryptamin odkrytych przez Alexandra Shulgina w latach osiemdziesiątych. Wykazuje podobieństwo strukturalne do 5-MeO-DIPT (Foxy Methoxy). Jedna z grup izopropylowych w 5-MeO-MIPT została zastąpiona grupą metylową w rezultacie czego otrzymano niesymetrycznie N-podstawioną tryptaminę grupą metylową i grupą izopropylową.

Standardowa dawka 5-MeO-MIPT waha się pomiędzy 2–7 mg. Po zażyciu doustnym substancja zazwyczaj zaczyna działac po 10–20 minutach. Okres działania wynosi 4–6 godzin. Przeżycie jest zbliżone do tego po 5-MeO-DIPT. Użytkownicy donoszą, że wykazuje działanie afrodyzjaku, powoduje zmiany wizualnej percepcji, przeżycia duchowe, podróż do wnętrza, napięcie mięśni i uczucia ciepła w środku. Po paleniu całość przeżycia jest bardziej intensywna, pojawiają się kolorowe halucynacje. Niektórzy donoszą o niemiłych odczuciach typu drgawki, kołatanie serca, bezsenność[potrzebne źródło].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Star of life.svg Zapoznaj się z zastrzeżeniami dotyczącymi pojęć medycznych i pokrewnych w Wikipedii.