Adam Savage

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Adam Whitney Savage
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

15 lipca 1967
Nowy Jork, USA

Zawód, zajęcie

prezenter telewizyjny

Adam Whitney Savage[1] (ur. 15 lipca 1967 w Nowym Jorku) – amerykański inżynier, drugi obok Jamiego Hynemana prowadzący program Pogromcy mitów (Mythbusters) w stacji telewizyjnej Discovery Channel i Science (emitowany w latach: 2003-2018).

Wcześniej pracował dla wytwórni filmowych Industrial Light and Magic, Warner Bros. i Disneya jako specjalista od efektów specjalnych. Brał udział m.in. w produkcji takich filmów jak: Gwiezdne wojny (epizody I i II), A.I. Sztuczna inteligencja, czy Matrix Reaktywacja. Syn Lee Savage – malarza, animatora i reżysera. W dzieciństwie podkładał głosy pod postacie z produkcji swojego ojca Ulica Sezamkowa.

Ojciec bliźniaków. Obecnie mieszka w San Francisco.

W 2006 roku razem z Jamiem Hynemanem zagrali w filmie "Nagrody Darwina". Wcielili się w dwóch sprzedawców sprzętu wojskowego.


Obecnie prowadzi kanał na platformie YouTube o nazwie Tested. Jest również autorem książki "Every Tool's A Hammer: Life Is What You Make It", wydanej w 2019 roku.

Jednym z jego najpopularniejszych cytatów jest: "I reject your reality and substitute my own" ("Odrzucam twoją rzeczywistość i zastępuję moją własną").

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wywiad w "The Skeptics Guide to the Universe". theskepticsguide.org. [dostęp 2008-08-20].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]