Andrzej Pozorski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Andrzej Pozorski (ur. 21 lutego 1967 w Szczecinie) – polski prokurator, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2016 zastępca Prokuratora Generalnego–Dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1992 roku rozpoczął aplikację prokuratorską w Prokuraturze Wojewódzkiej w Szczecinie. Po ukończeniu aplikacji i asesury rozpoczął pracę jako prokurator Prokuratury Rejonowej Szczecin – Śródmieście. W czasie pracy w Prokuraturze Rejonowej był delegowany do Wydziału I Nadzoru Nad Postępowaniami Przygotowawczymi, a następnie do Wydziału VI Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Wojewódzkiej w Szczecinie.

W 2001 podjął pracę w Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Poznaniu, a od 2005 został prokuratorem Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie. Od kwietnia 2015 pełnił obowiązki Naczelnika Oddziałowego Biura Lustracyjnego w Szczecinie[1]. Od 25 maja 2016 zastępca Prokuratora Generalnego–Dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]