BBC Radio Wales

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
BBC Radio Wales
Ilustracja
Logo stacji
Państwo  Wielka Brytania
Księstwo  Walia
Język angielski
Założono 1978
Właściciel BBC
Format stacji ogólnotematyczne, regionalne
Strona internetowa

BBC Radio Walesbrytyjska stacja radiowa należąca do publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego BBC, w którego sieci pełni funkcję anglojęzycznego radia regionalnego dla Walii (równolegle działa też nadające po walijsku BBC Radio Cymru). W swej dzisiejszej postaci kanał ruszył 12 listopada 1978 roku, choć BBC było obecne na walijskim rynku radiowym również wcześniej.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Ramówka stacji ma charakter ogólnotematyczny, z rozbudowanymi pasmami informacyjno-publicystycznymi, muzycznymi czy sportowymi. Główna siedziba stacji znajduje się w Cardiff, pomocniczo Radio Wales dysponuje również studiami w Swansea i Wrexham. Kanał dostępny jest w Walii w cyfrowym i analogowym przekazie naziemnym, a w całej Wielkiej Brytanii na platformach cyfrowych. Można go również słuchać przez Internet.

Słuchalność[edytuj | edytuj kod]

Według danych z września 2011, na obszarze zasięgu technicznego stacji mieszka 2 524 000 osób powyżej 15. roku życia. Spośród tej grupy, Radio Wales regularnie słucha 479 000 osób, co daje słuchalność na poziomie 9,2%[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki słuchalności stacji radiowych w Wielkiej Brytanii (ang.). rajar.co.uk. [dostęp 2011-11-19].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]