Bartłomiej Pawlus

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bartek Pawlus
Imię i nazwisko Bartłomiej Pawlus
Pseudonim „Barthezz”
Data i miejsce urodzenia 16 listopada 1989
Cięcina
Instrumenty perkusja pianino
Gatunki rock, pop
Zawód muzyk
Zespoły
Metanoia, Akurat, BRACIA, Black Jeans

Bartłomiej Pawlus (ur. 16 listopada 1989 w Cięcinie) – polski perkusista

Perkusista zespołu BRACIA. Laureat wielu indywidualnych konkursów perkusyjnych. Zdobywca I miejsca polskiej edycji Mapex Drummer of Tommorow 2009 w Opolu i GrandPrix World Final Mapex Drummer of Tomorrow 2010 we Frankfurcie oraz nagrody Eugeniusza w kategorii Nadzieja Perkusyjna. Nominowany w 2014 roku w pierwszej polskiej edycji Nagród Perkusyjnych przyznawanych przez magazyn „Perkusista” i portal „Beat it”.

Jest oficjalnym ambasadorem marek DW[1] oraz Sabian[2].

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Uczęszczał do szkoły muzycznej. Mając 7 lat, jako początkujący uczeń grał na pianinie. Perkusją zaczął się interesować w wieku 10 lat, po tym, jak w swoim rodzinnym domu natknął się na zestaw perkusyjny porzucony przez swojego starszego brata. Bębny szybko stały się jego prawdziwą pasją, którą od tamtego momentu stale pielęgnował i rozwijał zarówno pod okiem profesjonalnych bębniarzy, jak i metodą własnych prób i błędów. Swoje pierwsze, zespołowe kroki zaczynał stawiać w grupie Metanoia, do której dołączył parę lat po jej powstaniu. Wspólnie z zespołem zdobył wtedy kilka pierwszych i drugich miejsc w różnego rodzaju polskich przeglądach i festiwalach muzycznych.

Bartek jako młody, niedoświadczony jeszcze perkusista uczestniczył w ogromnej liczbie konkursów indywidualnych dla młodych talentów, przez co dał się zapamiętać jako „młody zdolny”, a przy okazji bardzo uparty i dążący do celu ciężką pracą. Zdobył kilka ważnych nagród, między innymi: Grnd Prix na Drum Battle 2008 w Legnicy (jury: Cezary Konrad, Jacek Pelc, prof. Jacek Wojtala), wyróżnienie na Festiwalu Widzewska Jesień Muzyczna dla Najlepszego Perkusisty, nagrodę dla Najlepszego Muzyka na R’n’R Music Festival (Świętochłowice 2007, przewodniczący jury: Marek Raduli), II miejsce w konkursie gry na zestawie perkusyjnym na XVI Festiwalu Perkusyjnym w Opolu, a także III miejsce w pierwszej edycji konkursu V-Drum 2010.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. DW Drums, www.dwdrums.pl [dostęp 2016-08-17].
  2. SABIAN Cymbals, SABIAN Cymbals [dostęp 2016-08-17] (ang.).