Bilguun Ariunbaatar

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bilguun Ariunbaatar
Ilustracja
Bilguun Ariunbaatar (2011)
Data i miejsce urodzenia 31 stycznia 1986
Ułan Bator,Mongolia
Zawód showman, satyryk, dziennikarz

Bilguun „Bill” Ariunbaatar (mong. Ариунбаатарын Билгүүн, Ariunbaatryn Bilgüün; ur. 31 stycznia 1986 w Ułan Bator[1]) – polski showman, satyryk, celebryta i dziennikarz pochodzenia mongolskiego. Wraz z rodzicami wyemigrował do Polski na początku lat 90.[1]

Kariera[edytuj]

Programy TV[edytuj]

Od wiosny 2010 do końca programu Szymon Majewski Show występował w nim jako reporter fikcyjnej mongolskiej telewizji U1 BATOR. Jesienią 2011 prowadził wspólnie z Szymonem Majewskim na antenie TVN program HDw3D Telewision. Wiosną 2012 występował w programie Szymon na żywo. Choć w programach wciela się w rolę słabo zorientowanego w polskich realiach obcokrajowca mówiącego łamaną polszczyzną, jest to jedynie kreacja aktorska – w rzeczywistości mieszka w Polsce od dziecka i płynnie mówi po polsku[2].

Od 4 września do 27 listopada 2011 brał udział w trzynastej edycji programu Taniec z gwiazdami, emitowanego w TVN. Jego partnerką była Janja Lesar, z którą dotarł do finału i zajął w nim 2. miejsce, przegrywając jedynie z aktorem Kacprem Kuszewskim i jego partnerką Anną Głogowską[3]. Od 2014 roku, po przejęciu programu przez telewizję Polsat, współprowadzi kulisy programu na kanale Polsat Café.

W 2013 roku był prowadzącym programów Spanie z gwiazdami oraz Puk, puk, to my!. Oba emitowane były na kanale VIVA Polska.

Od 8 marca do 26 kwietnia 2014 roku występował w programie Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanym w telewizji Polsat. Zajął ósme, ostatnie miejsce. W 4. odcinku zdobył 39 punktów za wykonanie piosenki „Gdzie ci mężczyźni?Danuty Rinn, dzięki czemu wygrał odcinek i dostał 10 tys. zł, które przeznaczył na rzecz fundacji „Zdążyć z pomocą”[4].

Wiosną 2015 był uczestnikiem pierwszej edycji programu Celebrity Splash!, emitowanej w telewizji Polsat[5]. W tym samym roku wystąpił gościnnie w jednym z odcinków programu Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia[6].

Reklamy[edytuj]

Wystąpił w kampaniach reklamowych sieci telefonii komórkowej Era i czekolady Milka[7][8].

Muzyka[edytuj]

W 2015, wraz z Rafałem Żukowskim, Pawłem Paszczykiem i Mateuszem Banasiukiem założył zespół rockowy Lavina[9].

Dubbing[edytuj]

Życie prywatne[edytuj]

W 2016 po raz pierwszy został ojcem[10].

Nagrody i nominacje[edytuj]

Został nominowany do Wiktorów 2011 w kategorii Odkrycie telewizyjne roku[11].

Przypisy