Bilguun Ariunbaatar

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bilguun Ariunbaatar
Bill
Ilustracja
Bilguun Ariunbaatar (2011)
Data i miejsce urodzenia 31 stycznia 1986
Ułan Bator,
Mongolia
Zawód showman, satyryk, dziennikarz

Bilguun „Bill” Ariunbaatar (mong. Ариунбаатарын Билгүүн, Ariunbaatryn Bilgüün; ur. 31 stycznia 1986 w Ułan Bator[1]) – polski showman, satyryk i dziennikarz pochodzenia mongolskiego. Wraz z rodzicami wyemigrował do Polski na początku lat 90.[1]

Telewizja[edytuj]

Programy telewizyjne[edytuj]

Współpraca z Szymonem Majewskim[edytuj]

Od wiosny 2010 do końca programu Szymon Majewski Show występował w nim jako reporter fikcyjnej mongolskiej telewizji U1 BATOR. Jesienią 2011 prowadził wspólnie z Szymonem Majewskim na antenie TVN program HDw3D Telewision. Wiosną 2012 występował w programie Szymon na żywo. Choć w programach wciela się w rolę słabo zorientowanego w polskich realiach obcokrajowca mówiącego łamaną polszczyzną, jest to jedynie kreacja aktorska – w rzeczywistości mieszka w Polsce od dziecka i płynnie mówi po polsku[2].

Taniec z gwiazdami[edytuj]

W trakcie realizacji programu „Puk, puk, to my!” w Zielonej Górze

Od 4 września do 27 listopada 2011 brał udział w XIII edycji Tańca z gwiazdami, emitowanej na kanale TVN. W parze z Janją Lesar dotarł do finału programu, gdzie zajęli 2. miejsce na 14 możliwych, przegrywając jedynie z Kacprem Kuszewskim i Anną Głogowską[3]. Od 2014 roku, po przejęciu programu przez telewizję Polsat współprowadzi kulisy programu na kanale Polsat Café.

Programy w VIVA Polska[edytuj]

W 2013 roku był prowadzącym programów Spanie z gwiazdami oraz Puk, puk, to my!. Oba, emitowane były na kanale VIVA Polska.

Twoja twarz brzmi znajomo[edytuj]

Od 8 marca do 26 kwietnia 2014 występował w programie Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanym w telewizji Polsat. Zajął ósme, ostatnie miejsce. W 4. odcinku wykonując piosenkę Danuty RinnGdzie ci mężczyźni?” zdobył 39 punktów, dzięki czemu wygrał odcinek i dostał 10.000 zł, które przeznaczył, na rzecz fundacji „Zdążyć z pomocą”.

Celebrity Splash[edytuj]

Wiosną 2015 był uczestnikiem pierwszej edycji programu Celebrity Splash, emitowanej w telewizji Polsat.

Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia[edytuj]

Wiosną 2015 wziął udział w jednym z odcinków programu Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia[4].

Reklamy[edytuj]

Wystąpił w kampaniach reklamowych sieci telefonii komórkowej Era i czekolady Milka[5][6].

Filmografia[edytuj]

Dubbing[edytuj]

Nagrody i nominacje[edytuj]

Został nominowany do Wiktorów 2011 w kategorii Odkrycie telewizyjne roku[7].

Przypisy