Bogdan Sawicki (dziennikarz)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Bogdan Sawicki (ur. 14 października 1967 w Białymstoku) – polski dziennikarz, lektor, prezenter radiowy i telewizyjny. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Przez 8 lat pracował jako sanitariusz w pogotowiu ratunkowym. Pracę w mediach rozpoczął w Polskim Radiu Białystok (1 lipca 1992) Po wyjeździe z Białegostoku rozpoczął współpracę z Programem I Polskiego Radia, gdzie prowadził magazyn "Zawsze 5 po.." . W 1999 roku rozpoczął pracę w pierwszym składzie zespołu "Inforadio", gdzie prowadził poranny program "News and Talk". Równolegle pracował w TVP2 jako lektor.

W Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym prowadził program – Telewizyjny Kurier Warszawski. Był wydawcą programów informacyjnych, reporterem i autorem programu w TVP3 "Odkryj Nowy Świat" poświęconego organizacjom pozarządowym. W latach 20002002 był współpracownikiem Polskiego Radia Bis jako autor i prowadzący poranny program informacyjno-edukacyjny "Wstawaj, szkoda dnia"

Od grudnia 2001 prowadzi codzienny program informacyjny w TVP1 "Agrobiznes.

Od marca 2009 współpracuje z Radiową Jedynką gdzie prowadzi "Cztery pory roku" i "Lato z Radiem". W latach 2011–2015 współprowadził koncerty plenerowe "Lata z Radiem".