Coverdale/Page

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Coverdale/Page
Rok założenia 1991
Rok rozwiązania 1993
Pochodzenie Stany Zjednoczone
Gatunek rock
Wytwórnia płytowa EMI, Geffen Records
Powiązania Whitesnake, Deep Purple, Led Zeppelin

Coverdale/Page - projekt muzyczny z 1991 roku, którego twórcami byli wokalista zespołów Whitesnake i Deep PurpleDavid Coverdale oraz gitarzysta Led ZeppelinJimmy Page. Współpraca pomiędzy artystami zaczęła się w roku 1991, a jej owocem był album Coverdale and Page nagrany w roku 1993.

Kilkukrotnie pojawiały się sugestie, że Page zdecydował się na współpracę z Coverdalem, aby zdenerwować Roberta Planta, wokalistę Led Zeppelin, który po zakończeniu działalności zespołu nie chciał powrócić do współpracy z Page'em[1]. W niektórych wywiadach udzielonych w tym okresie, Plant wypowiadał się z pewną złośliwością na temat współpracy Page’a z Coverdalem[2].

Wydanie tej płyty stanowiło również pierwszy komercyjny sukces Page’a od czasu gry w Led Zeppelin. Po serii koncertów w Japonii, słaba sprzedaż biletów na koncerty w kolejnej planowanej trasie sprawiła, że projekt został zawieszony. Wkrótce później Page nagrał wraz z Plantem album No Quarter: Jimmy Page and Robert Plant Unledded, a Coverdale pojawiał się od czasu do czasu w składzie Whitesnake.

Muzycy[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy