D.H. Peligro

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
D.H. Peligro
ilustracja
Imię i nazwisko Darren Henley
Data i miejsce urodzenia 9 lipca 1959
Saint Louis
Instrumenty perkusja
Gatunki punk
Zawód perkusista
Powiązania Dead Kennedys
Red Hot Chili Peppers
Nailbomb
The Feederz
SSI
Zespoły
Dead Kennedys
Red Hot Chili Peppers
Nailbomb
The Feederz
SSI

D. H. Peligro właśc. Darren Henley (ur. 9 lipca 1959 w Saint Louis[1]) – amerykański perkusista. W lutym 1981 zaczął występować z zespołem Dead Kennedys po odejściu Teda i grał z nimi do rozpadu w grudniu 1986. Ponownie dołączył do nich w 2001 po reaktywacji.

W Dead Kennedys zagrał na albumach In God We Trust, Inc., Plastic Surgery Disasters, Frankenchrist, Bedtime for Democracy, a także w niektórych utworach ze składanki Give Me Convenience or Give Me Death. Grał również z takimi zespołami jak Red Hot Chili Peppers (bardzo krótko), Nailbomb, The Feederz i SSI.

Peligro oznacza w języku hiszpańskim niebezpieczeństwo.

Pod koniec lat 90. razem z East Bay Rayem i Klausem Flouride pozwał do sądu Jello Biafrę. Poszło o tantiemy, prawa do nagrań i prawa do nazwy zespołu. Po długim i skomplikowanym procesie w 2000 zapadł wyrok korzystny dla nich. W 2001 roku reaktywowali Dead Kennedys jednak bez Jello Biafry, którego zastąpili ex-wokalistą grupy Dr. Know Brandonem Cruzem.

D. H. Peligro zadebiutował w 1995 albumem Peligro wydanym przez Alternative Tentacles Biafry. Płyta została jednak usunięta z katalogu firmy w 2001 roku. Do tej pory nagrał trzy albumy z własnym zespołem Peligro. Muzyka Peligro to punk, reggae, funk z domieszką metalu.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. D. H. Peligro – Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). Encyclopaedia Metallum, 2011-10-26. [dostęp 2019-04-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-24)].