Dominika Latusek-Jurczak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dominika Latusek-Jurczak
Ilustracja
Dominika Latusek-Jurczak
Data urodzenia 6 lipca 1981

Dominika Latusek-Jurczak (ur. 6 lipca 1981) – polska teoretyk zarządzania, specjalizująca się w zarządzaniu wysokimi technologiami, profesor nadzwyczajna w Akademii Leona Koźmińskiego[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Stopień doktora nauk o zarządzaniu uzyskała w 2007 roku, obroniwszy rozprawę pt. Zaufanie i nieufność w relacji sprzedawca-nabywca w polskim sektorze IT (promotor Andrzej Koźmiński). Stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych uzyskała w 2011 roku (tytuł rozprawy habilitacyjnej: Zarządzanie międzyorganizacyjne).

Zajmuje się badaniami jakościowymi organizacji w ramach paradygmatu interpretatywnego, krytyczną teorią zarządzania, zagadnieniami zaufania. Uprawia antropologię organizacji, dziedzinę z pogranicza zarządzania, socjologii i antropologii.

Visiting scholar na Stanford University[2], Beneficjentka m.in. Fundacji Fulbrighta (2007)[3][4], laureatka stypendium dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2012)[5]. W 2012 powołana do Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk. W 2013 została laureatką konkursu "Lider" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, jako jedyna przedstawicielka nauk społecznych i ekonomicznych[6].

Wybrane publikacje[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]