Educational Testing Service

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Educational Testing Service
Język roboczy angielski
Siedziba Princeton
Członkowie 9000 szkół
Utworzenie 1947
Rozwiązanie istnieje
Oficjalna strona organizacji

Educational Testing Service (ETS) – organizacja badającą i oceniającą organizację szkół prywatnych z siedzibą główną w Princeton, w Stanach Zjednoczonych. Została założona w 1947 roku. ETS zatrudnia około 2700 osób, w tym 240 doktorów i 350 z wyższym wykształceniem[1].

Rodzaje testów[edytuj | edytuj kod]

ETS opracowuje różne rodzaje standardowych testów przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, a także zarządza systemami certyfikatów językowych, w tym TOEFL (Test z języka angielskiego jako języka obcego), TOEIC (Test z języka angielskiego International Communication), GRE (Graduate Record Examination) na podstawie których przeprowadzane są egzaminy w ponad 180 krajach, i ponad 9000 szkołach na całym świecie[potrzebne źródło].

Siedziba[edytuj | edytuj kod]

Główna Siedziba ETS zajmuje 376 akrów (1,52 km²) w kampusie Princeton. Mniejsze oddziały organizacji znajdują się także w Lawrence, Mercer County[2][3]. ETS ma również placówkę w San Antonio, oraz kilka mniejszych biur w Filadelfii, Waszyngtonie, Concord, Sacramento i Monterey[4].

Europejskie oddziały znajdują się w Amsterdamie (ETS Global BV centrali), Londynie (ETS Global BV), Paryżu (ETS Global BV), Warszawie (ETS Global BV). Azjatyckie oddziały znajdują się w Ammanie (ETS Global BV), Seulu (ETS Global BV), Pekinie (China ETS). Oddział w Kanadzie mieści się w Kingston, Ontario.

Związki z innymi organizacjami[edytuj | edytuj kod]

Około 25% egzaminów wykonywanych na podstawie certyfikatów ETS jest wspierane przez College Board, prywatne stowarzyszenie non-profit skupiające uniwersytety, okręgi szkolne i szkoły średnie. Najpopularniejszym z certyfikatów jest SAT, do którego egzaminów podchodzi ponad 3 miliony studentów rocznie[potrzebne źródło].

Od 1983 r. ETS przeprowadza narodową ocenę postępów w nauce (NAEP), znaną jako „Report Card’s Nation”, w ramach umowy z USA National Center for Education. ETS jest obecnie odpowiedzialna za koordynację dziewięciu projektów typu NAEP[3].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]