Educational Testing Service

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Educational Testing Service
Język roboczy

angielski

Siedziba

Princeton

Członkowie

9000 szkół

Utworzenie

1947

Rozwiązanie

istnieje

Strona internetowa

Educational Testing Service (ETS) – organizacja badającą i oceniającą organizację szkół prywatnych z siedzibą główną w Princeton, w Stanach Zjednoczonych. Została założona w 1947 roku. ETS zatrudnia około 2700 osób, w tym 240 doktorów i 350 z wyższym wykształceniem[1].

Rodzaje testów[edytuj | edytuj kod]

ETS opracowuje różne rodzaje standardowych testów przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, a także zarządza systemami certyfikatów językowych, w tym TOEFL (Test z języka angielskiego jako języka obcego), TOEIC (Test z języka angielskiego International Communication), GRE (Graduate Record Examination) na podstawie których przeprowadzane są egzaminy w ponad 180 krajach, i ponad 9000 szkołach na całym świecie[potrzebny przypis].

Siedziba[edytuj | edytuj kod]

Główna Siedziba ETS zajmuje 376 akrów (1,52 km²) w kampusie Princeton. Mniejsze oddziały organizacji znajdują się także w Lawrence, Mercer County[2][3]. ETS ma również placówkę w San Antonio, oraz kilka mniejszych biur w Filadelfii, Waszyngtonie, Concord, Sacramento i Monterey[4].

Europejskie oddziały znajdują się w Amsterdamie (ETS Global BV centrali), Londynie (ETS Global BV), Paryżu (ETS Global BV), Warszawie (ETS Global BV). Azjatyckie oddziały znajdują się w Ammanie (ETS Global BV), Seulu (ETS Global BV), Pekinie (China ETS). Oddział w Kanadzie mieści się w Kingston, Ontario.

ETS Global BV w Polsce[edytuj | edytuj kod]

Educational Testing Service (ETS) w Polsce to oddział przedsiębiorstwa zagranicznego ETS Global BV, zarejestrowany w KRS 23 czerwca 2005 roku. Oddział ETS w Polsce zajmuje się promocją i rozwojem usług i egzaminów ETS w Polsce. Poza administracją i promocją egzaminów ETS, oddział zajmuje się także doradztwem w zakresie zarządzania edukacją językową i audytem językowym. ETS Global BV mieści się w Warszawie, od stycznia 2015 roku siedziba firmy znajduje się na ulicy Barskiej 28/30, budynek B, II piętro, 02-315 Warszawa.

Wykorzystanie testów TOEIC w korporacjach.[edytuj | edytuj kod]

Egzaminy ETS, a w szczególności certyfikat TOEIC, bardzo dynamicznie rozwijają się w Polsce. TOEIC Listening and Reading to obecnie najczęściej zdawany egzamin z języka angielskiego w środowisku pracy. Został stworzony na życzenie firm i pracodawców i odpowiada na ich potrzeby weryfikacji i certyfikacji zaawansowania z języka angielskiego. Zastosowanie testu w firmach jest następujące:

  • mierzenie efektywności szkoleń językowych i wyznaczanie celów nauki;
  • rekrutacja i opisy stanowisk;
  • projektowanie ścieżek kariery;
  • ocena pracownicza.

W Polsce, z usług ETS Global BV korzystają takie firmy jak: Grupa Żywiec, Orlen, Arcelor Mittal i Top Farms[5].

Związki z innymi organizacjami[edytuj | edytuj kod]

Około 25% egzaminów wykonywanych na podstawie certyfikatów ETS jest wspierane przez College Board, prywatne stowarzyszenie non-profit skupiające uniwersytety, okręgi szkolne i szkoły średnie. Najpopularniejszym z certyfikatów jest SAT, do którego egzaminów podchodzi ponad 3 miliony studentów rocznie[potrzebny przypis].

Od 1983 r. ETS przeprowadza narodową ocenę postępów w nauce (NAEP), znaną jako „Report Card’s Nation”, w ramach umowy z USA National Center for Education. ETS jest obecnie odpowiedzialna za koordynację dziewięciu projektów typu NAEP[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. BW Online, www.businessweek.com, 26 maja 2004 [dostęp 2021-04-17] [zarchiwizowane z adresu 2004-05-26].
  2. Rethinking Schools Online. rethinkingschools.org. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-10)]..
  3. a b http://www.ets.org/Media/Research/pdf/Nonprofit.pdf
  4. ETS: Contact Us.
  5. Educational Testing Service, www.etsglobal.org [dostęp 2018-06-23] (fr.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]