Embry–Riddle Aeronautical University

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Embry-Riddle Aeronautical University
Godło
Ilustracja
Embry-Riddle Aeronautical University
Dewiza "Real Education. Above all."
Data założenia 1926 jako Embry-Riddle Flying School[1]
Typ prywatna
Państwo  Stany Zjednoczone
Adres Daytona Beach, Floryda
Liczba pracowników
• naukowych

3,351 (2013)[2]
Liczba studentów 30,687 (2014)[3]
Rektor John P. Johnson
Położenie na mapie Florydy
Mapa lokalizacyjna Florydy
Embry-Riddle Aeronautical University
Embry-Riddle Aeronautical University
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Mapa lokalizacyjna Stanów Zjednoczonych
Embry-Riddle Aeronautical University
Embry-Riddle Aeronautical University
Ziemia29°11′18,85″N 81°02′55,36″W/29,188569 -81,048711
Strona internetowa

Embry–Riddle Aeronautical University (znany też jako Embry-Riddle lub ERAU) – niezależna instytucja non-profit oferująca ponad 70 programów na poziomie licencjatu, magistra i doktoratu na wydziałach Sztuki i nauki, Lotnictwa, Biznesu, Inżynierii, Bezpieczeństwa i Wywiadu. Embry-Riddle jest jednym z największych akredytowanych uniwersytetów na świecie specjalizujących się w lotnictwie i kosmonautyce, z kampusami zlokalizowanymi w Daytona Beach na Florydzie i w Prescott w stanie Arizona, a także posiada Kampus Światowy (ang. Worldwide Campus) z placówkami w ponad 150 miejscach w Stanach Zjednoczonych, Europie, Azji i na Środkowym Wschodzie; poza tym oferuje kształcenie przez internet. Uniwersytet stanowi też centrum badawcze, poszukując rozwiązań realnych problemów lotnictwa we współpracy z innymi uczelniami i agencjami rządowymi[4]. Uczelnię nazwano "Harwardem przestworzy" (ang. the Harvard of the sky)[5].

Historia[edytuj | edytuj kod]

17 grudnia 1925, dokładnie 22 lata po pierwszym locie Braci Wright, przedsiębiorca Talton Higbee Embry i pilot-akrobata John Paul Riddle założyli firmę Embry-Riddle Company na lotnisku Lunken w Cincinnati w stanie Ohio. Wiosną otworzyli szkołę lotniczą Embry-Riddle School of Aviation[6]

Fritz Hotel w Miami na Florydzie. Embry-Riddle zajmowało budynek przed przeprowadzką do Daytona Beach.

Drogi wspólników się rozeszły, ale w 1939 Riddle ponownie skontaktował się z Embrym chcąc powrócić do kształcenia pilotów, jednak Embry nie był zainteresowany. Riddle, który teraz mieszkał w Miami na Florydzie, znalazł innego partnera: Johna G. McKaya i jego żonę Isabel. Zachowując nazwę Embry-Riddle, ponownie otworzyli Embry-Riddle School of Aviation, wchodząc w układ z Uniwersytetem Miami w celu nauczania pilotażu w ramach sponsorowanego przez rząd szkolenia pilotów cywilnych (ang. Civilian Pilot Training Program), aby zwiększyć ilość pilotów w przededniu II wojny światowej. Szkoła Embry-Riddle School of Aviation szybko się rozrastała, i wkrótce przeniosła się do dawnego tzw. Hotelu Fritza (rozebranego w latach 70., obecnie na terenie lotniska w Miami)[7].

Mimo że szkoła zaczęła od kształcenia pilotów i mechaników, obecnie uniwersytet oferuje ponad 40 stopni licencjackich i magisterskich. Co roku zapisuje się niemal 32 000 nowych studentów ze wszystkich 50 stanów i reprezentujących 125 narodowości: Worldwide Campus przyjmuje ponad 24 000 studentów, wydział w Daytona Beach – ponad 5100, a Prescott ponad 1700[6].

Akredytacja[edytuj | edytuj kod]

Uniwersytet jest akredytowany przez Southern Association of Colleges and Schools do nadawania stopni naukowych w obu kampusach oraz w kampusie światowym na poziomie zawodowym, licencjackim, magisterskim i doktoratu[8]. Programy nauczania Aviation Maintenance, Zarządzanie ruchem lotniczym, Meteorologia stosowana, Nauki aeronautyczne, Przestrzeń kosmiczna oraz Bezpieczeństwo pracy, Operacje lotnicze i Zarządzanie lotniskiem są akredytowane przez Aviation Accreditation Board International (AABI)[9]. Programy licencjackie i magisterskie na studiach biznesowych akredytuje Association of Collegiate Business Schools and Programs (ACBSP)[10].

Studia w dziedzinie Aeronautyki, Zarządzania ruchem lotniczym, Meteorologii stosowanej, i Studiów przestrzeni powietrznej są certyfikowane przez Federal Aviation Administration (FAA)[11].

W maju 2014 raport U.S. News & World Report wskazał Embry-Riddle Worldwide jako jedną z głównych placówek edukacyjnych przez internet przeznaczonych dla weteranów[12]. W lipcu uniwersytet został też pierwszym w kraju zaaprobowaną przez FAA placówką oferującą certyfikację dla linii lotniczych[13].

Kampus w Daytona Beach na Florydzie[edytuj | edytuj kod]

Pomnik samolotu The Wright Flyer na terenie kampusu w Daytona Beach. Biblioteka im. Jacka R. Hunta jest widoczna w tle.
Samoloty uczelni. Na pierwszym planie Cessna 172S Skyhawk SP.

Z Hotelu Fritza uczelnia przeniosła się do kampusu w Datona Beach o powierzchni 185 akrów / 0,75 km2. Z powodu lokalizacji obok lotniska w Daytona Beach, kampus jest połączony z będącą własnością uczelni rampą służącą do szkoleń lotniczych. Główny kampus składa się z zespołu budynków lotniczych, akademickich oraz służących do zakwaterowania otaczających centrum studenckie i park lotniczy im. Jacka R. Hunta. Na końcu kampusu zlokalizowane są budynki sportowe i ICI Center.

Uczelnia Embry-Riddle jest najbardziej znana z nauk lotniczych i inżynierii kosmicznej, ale oferuje ponad 30 różnych specjalności magisterskich. Na terenie kampusu Daytona Beach można studiować Psychologię czynników ludzkich, Bezpieczeństwo narodowe, Fizykę inżynierii, Nauki o bezpieczeństwie, Biznes i inne[14]. Uczy się to ok. 4500 studentów licencjatu i ok. 500 studentów studiów podyplomowych z 50 stanów i prawie 100 krajów[15].

Kampus ten jest także jedną z największych placówek szkolenia oficerów rezerwy (ang. Reserve Officers' Training Corps – ROTC) w Stanach Zjednoczonych[16]. Program ten często wygrywa w konkursach krajowych[17][18][19]. Program studiów fizyki inżynieryjnej w Daytona Beach jest obecnie największym programem fizyki inżynieryjnej na poziomie licencjatu i jedynym specjalizującym się w przestrzeni powietrznej i kosmicznej[20].

Kampus w Prescott w stanie Arizona[edytuj | edytuj kod]

Kampus w Arizonie

Kampus w Prescott Został otwarty w 1978. Znajduje się 100 mil na północ od Phoenix, na 539 akrach typowej scenerii zachodu. Ze względu na pustynny klimat oferuje prawie 300 słonecznych dni w roku. Co roku przybywa tu 2000 nowych studentów[21].

Centrum szkoleń lotniczych znajduje się w pobliżu lotniska miejskiego Prescott Love Field. Na terenie kampusu znajdują się budynki Aerospace Experimentation and Fabrication, laboratorium z jednym naddźwiękowym i czterema poddźwiękowymi tunelami aerodynamicznymi, centrum bezpieczeństwa lotów z laboratorium badań katastrof, biblioteka, kompleks akademicki o powierzchni 48 000 ft (14 630,4 m), centrum inżynierii i technologii, kaplica, stołówka, siedziba związku studentów i dormitoria. Na terenie kampusu znajdują się cztery wydziały oferujące 19 stopni licencjackich i dwa magisterskie, a także kursy dla młodzieży, studentów i pracowników instytucji[22].

Kampus w Prescott jako jedyny w Stanach Zjednoczonych oferuje studia w dziedzinie Globalnego bezpieczeństwa i wywiadu.

Kampus Światowy[edytuj | edytuj kod]

Kampus Światowy został założony w 1970 i stał się globalną siecią ponad 150 placówek w Stanach Zjednoczonych, Europie, Kanadzie, na Środkowym Wschodzie East i w Azji, w ponad 90 w bazach wojskowych, oferuje też możliwość nauki przez internet[4][23].

Absolwenci pochodzą z ponad 100 krajów[24]. Dwa największe miejsca pracy dla absolwentów Embry-Riddle to Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych (U.S. Air Force) i wojsko (U.S. Army). Znanymi absolwentami jest sześciu astronautów NASA[25].

W raporcie U.S. News & World Report Embry-Riddle zajmuje 5. miejsce (z 300 placówek) pod względem najlepszych programów nauczania na poziomie licencjatu przez internet[26]. Oferowane programy studiów to kursy zawodowe, certyfikaty, licencjat i magister, łącznie z unikalnym magistrem biznesu lotniczego (ang. Master of Business Administration in Aviation – MBA-A)[27], który to program zajął 70. miejsce w rankingu najlepszych programów MBA przez internet (spósród ok. 250)[26]. W roku 2014 kampusowi światowemu przewodził Chancellor John R. Watret, Ph.D.[28].

Rektorzy uniwersytetu[edytuj | edytuj kod]

 • Jack R. Hunt, 1965–1984
 • Lt. Gen. Kenneth L. Tallman, 1984–1991
 • Dr. Steven M. Sliwa, 1991–1998
 • Dr. George H. Ebbs, 1998–2005
 • Dr. John P. Johnson, 2005–obecnie

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Embry-Riddle – The Embry-Riddle Story (ang.). Embry-Riddle Aeronautical University. [dostęp 2007-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (30 czerwca 2007)].
 2. Faculty and Staff (ang.). ERAU. [dostęp 9 maja 2015].
 3. Enrollment (ang.). ERAU. [dostęp 9 maja 2015].
 4. a b Embry-Riddle's Campuses. ERAU Web site. [dostęp 31 stycznia 2014].
 5. Education: Learning to Fix It or Fly It – Embry-Riddle: The Harvard of the Sky (ang.). Time Magazine, 2 lipca 1979. [dostęp 5 kwietnia 2014].
 6. a b http://news.erau.edu/media-resources/facts-figures/history-background/
 7. Embry-Riddle Reborn. Embry-Riddle Aeronautical University. [dostęp 2011-03-12].
 8. Commission on Colleges (ang.). Southern Association of Colleges and Schools. [dostęp 2007-07-01].
 9. COUNCIL FOR HIGHER EDUCATION ACCREDITATION (ang.). AAB International. [dostęp 9 maja 2015].
 10. Accredited Programs (ang.). Accreditation Council for Business Schools & Programs. [dostęp 9 maja 2015].
 11. Air Traffic Collegiate Training Initiative Program (AT-CTI) Schools (ang.). FAA. [dostęp 9 maja 2015].
 12. Molly Justice: Embry-Riddle Worldwide Named Top Online Educator for Veterans (ang.). ERAU, 22 maja 2014. [dostęp 9 maja 2015].
 13. James Roddey: Embry-Riddle Becomes First Training Provider in Nation to Receive FAA Approval for Airline Certification (ang.). ERAU, 8 lipca 2014. [dostęp 9 maja 2015].
 14. Frequently Asked Questions (ang.). ERAU. [dostęp 9 maja 2015].
 15. This is Daytona Beach (ang.). ERAU. [dostęp 9 maja 2015].
 16. AFA Association Honors Embry-Riddle President (ang.). Embry-Riddle Aeronautical University, 1 lipca 2005. [dostęp 2007-07-01].
 17. Air Force ROTC Detachment Named Best in Nation (ang.). Embry-Riddle Aeronautical University, 9 sierpnia 1999. [dostęp 2006-12-25].
 18. Daytona Beach Air Force ROTC Detachment Named Top Unit in Nation (ang.). Embry-Riddle Aeronautical University, 30 października 2002. [dostęp 2006-12-25].
 19. Air Force ROTC Programs Thrive at Embry-Riddle's Residential Campuses (ang.). Embry-Riddle Aeronautical University, 29 czerwca 2001. [dostęp 2006-12-25].
 20. Engineering Physics Program (ang.). Embry-Riddle Aeronautical University. [dostęp 2007-07-01].
 21. This is Prescott (ang.). ERAU. [dostęp 9 maja 2015].
 22. Degrees & Programs (ang.). ERAU. [dostęp 9 maja 2015].
 23. About Worldwide (ang.). ERAU. [dostęp 1 lutego 2014].
 24. We Are Where You Are (ang.). ERAU. [dostęp 9 maja 2015].
 25. Our Commitment to the Military (ang.). ERAU. [dostęp 9 maja 2015].
 26. a b 2014 Best Colleges Rankings (ang.). U.S. News & World Report. [dostęp 5 kwietnia 2014].
 27. Aviation M.B.A.'s Take Off (ang.). U.S. News & World Report. [dostęp 1 lutego 2014].
 28. Worldwide Welcome (ang.). ERAU. [dostęp 1 lutego 2014].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]