Ewa Drzyzga

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ewa Drzyzga
Ilustracja
Ewa Drzyzga (2016)
Data i miejsce urodzenia 1 grudnia 1967
Kraków
Zawód dziennikarka
Strona internetowa

Ewa Drzyzga (ur. 1 grudnia 1967 roku w Krakowie) – polska dziennikarka, prowadząca talk-show Rozmowy w toku w telewizji TVN.

Edukacja[edytuj]

Ukończyła Szkołę Podstawową nr 64 w Krakowie, a następnie VIII LO w Krakowie w klasie matematyczno-fizycznej i filologię rosyjską w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Kariera[edytuj]

Ewa Drzyzga w 2015 roku

Jej przygoda z dziennikarstwem rozpoczęła się w 1990 r., kiedy to trafiła na trzymiesięczny staż do Polskiego Radia w Krakowie. Jesienią tego samego roku zdecydowała się jednak przejść do RMF FM. W RMF FM pracowała do 2001 r. Zaczynała od przygotowywania i prowadzenia porannych serwisów informacyjnych oraz prowadzenia różnych pasm programowych, później była reporterką stacji. Na antenie RMF FM prowadziła wiele programów. Przyczyniła się do powstania pierwszej strony internetowej RMF FM. Prowadziła i współreżyserowała Inwazję Mocy'97. Na przełomie lat 1993/1994 była jedną z pierwszych prezenterek TVP 1 po dokonanych na antenie zmianach, w tym zwolnieniach wieloletnich spikerów tej stacji. Obok Krzysztofa Ibisza, Piotra Kraśki i Piotra Sarzyńskiego oprócz zapowiadania programu prowadziła rozmowy w studiu z zaproszonymi gośćmi. W lutym 1999 r. została Dyrektorem Informacji RMF FM. Jako szef newsroomu była również odpowiedzialna za oddziały lokalne RMF FM. Współpracowała również z telewizją Polsat, gdzie prowadziła program z Andrzejem Sołtysikiem i Brianem Scottem. Po odejściu z radia zaczęła pracować w telewizji TVN, gdzie do października 2016 roku była gospodynią programu Rozmowy w toku. W TVNie prowadziła dwukrotnie Narodowy Test Inteligencji, test z III RP i na prawo jazdy, a od września do grudnia 2007 r. była współprowadzącą Studia Złote Tarasy. [1].

W 2015 napisała książkę pt. Jak ja to robię?[2].

Życie prywatne[edytuj]

Jej pierwszym mężem był Andrzej Roszak. Obecnie jest żoną dziennikarza Marcina Borowskiego, z którym ma dwóch synów: Stanisława (ur. 2004) i Ignacego (ur. 2006)[3].

Nagrody i wyróżnienia[edytuj]

 • 18 marca 2002 została nagrodzona statuetką Wiktora w kategorii: Osobowość telewizyjna
 • Czterokrotnie nagrodzona Telekamerą:
  • 2004: publicystyka
  • 2005: talk-show
  • 2006: program społeczno–interwencyjny
  • 22 stycznia 2007 otrzymała Złotą Telekamerę

Filmografia[edytuj]

Seriale

Przypisy

 1. [1]
 2. [2]
 3. Ewa Drzyzga: Synowie chcą rodzeństwa (pol.). [dostęp 2013-05-14].
 4. [3] Filmografia Ewy Drzyzgi
 5. a b [4] Ewa Drzyzga na planie serialu Majka

Linki zewnętrzne[edytuj]