Express Wieczorny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Express Wieczorny
Częstotliwość dziennik (do 1999) / dwutygodnik
Kraj  Polska
Adres Plac Kościuszki 14,
96-500 Sochaczew
Wydawca Milenium Media AWPK
Pierwsze wydanie 1946
Redaktor naczelny Janusz Szostak
ISSN 0137-9119
Strona internetowa

Express Wieczornydziennik popołudniowy o charakterze sensacyjnym założony przez Rafała Pragę. Do momentu powstania PZPR w 1948 gazeta należała do PPS.

Ukazywał się w Warszawie od 1946 roku do 1999. Posiadał wydanie sobotnie, które nazywało się Kulisy (okresowo był to weekendowy dodatek). Od 1991 roku właścicielem gazety została Fundacja Prasowa „Solidarność”, oficyna prasowa Porozumienia Centrum, co spowodowało, że Express Wieczorny stał się obiektem sporów politycznych. Później właścicielem Expressu była szwajcarska spółka Marquard Media, która przejęła gazetę w 1992 i zlikwidowała tytuł w 1999 r. Obecnie gazeta została reaktywowana przez wydawnictwo Milenium Media i funkcjonuje jako bezpłatny dwutygodnik reklamowo-informacyjny rozprowadzany w Warszawie i okolicznych miejscowościach, w nakładzie 20 tys. egzemplarzy[1].

Redaktorem naczelnym jest Janusz Szostak.

Express Poranny[edytuj]

Express Poranny był porannym wydaniem Expressu Wieczornego. Ukazywał się od października 1990 do 1991. Przestał się ukazywać po przejęciu gazety przez Porozumienie Centrum na skutek protestów dziennikarzy tej gazety, którzy uznali, że nowy właściciel zburzy niezależność gazety i w związku z tym przeszli do nowo powstałego Super Expressu, którego uważa się za kontynuację porannego wydania Expressu Wieczornego.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]