Generali

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Siedziba Generali w mieście Triest

Generali (wł. Assicurazioni Generali S.P.A.) – międzynarodowa instytucja finansowa założona 26 grudnia, 1831 w Trieście w ówczesnym Cesarstwie Austriackim (dziś Włochy), działająca w sektorze ubezpieczeniowym, inwestycyjnym i nieruchomości.

Generali ma swoje oddziały w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, na kilku kontynentach. Główna siedziba znajduje się w Trieście, a siedziba na Europę - w Wiedniu.

Generali wchodzi w skład koncernu Generali Group - trzeciej co do wielkości międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej w Europie i szóstej na świecie.

Na ziemiach polskich pierwsze oddziały Generali powstały w czasie zaborów na terenie Galicji już w roku 1837. W okresie międzywojennym Generali miało przedstawicielstwa we Lwowie, w Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Częstochowie, Wilnie oraz w Katowicach.

Obecnie Generali w Polsce zapewnia szeroki wachlarz usług ubezpieczeniowych, takich jak m.in.: ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie i osobowe, fundusz emerytalny oraz fundusze inwestycyjne.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]