Generali

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Assicurazioni Generali S.P.A.
Assicurazioni Generali S.P.A.
Forma prawna spółka akcyjna
Data założenia 26 grudnia 1831
Lokalizacja Triest
Siedziba Włochy Triest
Numer KRS 0000026115
Prezes Gabriele Galateri di Genola
Ważni pracownicy Philippe Donnet (dyrektor generalny), Luigi Lubelli (dyrektor finansowy) [1]
Branża usługi finansowe
Produkty ubezpieczenia, usługi bankowe, zarządzanie inwestycyjne
Zatrudnienie 77 000 (koniec 2013)
brak współrzędnych
Strona internetowa
Lew Świętego Marka, historyczny symbol Generali

Generali (wł. Assicurazioni Generali S.P.A.) – międzynarodowa instytucja finansowa założona 26 grudnia 1831 w Trieście w ówczesnym Cesarstwie Austriackim (dziś Włochy), działająca w sektorze ubezpieczeniowym, inwestycyjnym i nieruchomości.

Generali ma swoje oddziały w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, na kilku kontynentach. Główna siedziba znajduje się w Trieście, a siedziba na Europę – w Wiedniu.

Generali wchodzi w skład koncernu Generali Group - trzeciej co do wielkości międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej w Europie i szóstej na świecie.

Na ziemiach polskich pierwsze oddziały Generali powstały w czasie zaborów na terenie Galicji już w roku 1837. W okresie międzywojennym Generali miało przedstawicielstwa we Lwowie, w Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Częstochowie, Wilnie oraz w Katowicach.

Obecnie Generali w Polsce zapewnia szeroki wachlarz usług ubezpieczeniowych, takich jak m.in.: ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie i osobowe, fundusz emerytalny oraz fundusze inwestycyjne.

Ciekawostki[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]