Gilles Marini

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gilles Marini
Ilustracja
Gilles Marini w 2010r.
Data i miejsce urodzenia 26 stycznia 1976
Grasse
Zawód aktor, model
Współmałżonek Carole; syn Georges i córka Juliana
Lata aktywności od 1998
Strona internetowa

Gilles Marini (ur. 26 stycznia 1976 w Grasse, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie) – francuski aktor i model.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Pracował przez osiem lat jako piekarz w piekarni swojego ojca. Po ukończeniu szkoły średniej odbył służbę wojskową w Paryżu i został przyjęty jako strażak w Paryskiej Brygadzie Straży Pożarnych (Brygada des Sapeurs Pompiers de Paris). Do świata mody wprowadził go w Paryżu słynny fotografik Fred Goudon. Udał się do Stanów Zjednoczonych, aby nauczyć się języka angielskiego podczas pracy jako model. Brał udział w reklamach: Budweiser, Clairol, Coca-Cola, Ross, Chrysler, Fila, GNC, Infiniti, Mervins, Avon, Lord and Taylor i Robinsons May. Po gościnnym występie w operach mydlanychCBS Moda na sukces (The Bold and the Beautiful, 2005, 2007) i NBC Passions (2006) oraz serialachCBS Zabójcze umysły (Criminal Minds, 2006), Fox Life Fuks (Windfall, 2006), ABC Brzydula Betty (Ugly Betty, 2006) i ABC Seks, kasa i kłopoty (Dirty Sexy Money, 2007), zagrał w filmach Jeden i inny (L'Une et L'Autre) i Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (Pirates of the Caribbean: At World's End, 2007). W kinowej komedii Seks w wielkim mieście (Sex and the City, 2008) pojawił się jako Dante, „Casanova” mieszkający obok domu Samanthy (Kim Cattrall) w Malibu. W 2015 roku pojawił się jako główna postać w serialu Pokojówki z Beverly Hills. Wcielił się w postać kochliwego Sebastiena Dussault.

Od 9 marca do 19 maja 2009 roku brał udział w programie Dancing with the Stars (Stany Zjednoczone), zajął II miejsce przegrywając w finale z Shawn Johnson 49% do 51%

Zamieszkał w stanie Kalifornia ze swoją żoną Carole, synem Georges’em i córką Julianą.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Filmy kinowe[edytuj | edytuj kod]

Seriale TV[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]