Gin Ichimaru

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gin Ichimaru
Postać z Bleach
Dubbing Kōji Yusa
Dane biograficzne
Data urodzenia 10 września
Inne informacje
Wzrost 185 cm
Masa 69 kg
Zajęcie shinigami, były zastępca dowódcy 5. oddziału, były dowódca 3. oddziału
Atrybuty Zanpakutō Shinsō

Gin Ichimaru (jap. 市丸ギン Ichimaru Gin) – postać występująca w mandze i anime Bleach, jeden z shinigami. Był dowódcą trzeciego oddziału Gotei 13 w Soul Society. Jego zastępcą był Izuru Kira.

Opis postaci[edytuj | edytuj kod]

Jego strój nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jego oczy są przez większość czasu zamknięte i mają barwę czerwoną, ale w 270 odcinku anime w Encyklopedii Arrancarów są koloru błękitnego. Na jego twarzy niemal zawsze gości uśmiech. Jest niezwykle chudy. Jego włosy są srebrne (jego imię nawiązuje do koloru włosów; gin to po japońsku srebro). Podczas rozmów nie okazuje emocji, nie szczędzi za to sarkazmu. Był dość mocno związany z zastępcą dowódcy 10 dywizji Rangiku Matsumoto (kiedy byli dziećmi uratował jej życie na pustyni). W Hueco Mundo ulega zmianie jego wygląd: jak reszta Espady nosi biały płaszcz i kimono przewiązane seledynową wstęgą. Ichimaru mówi odmiennym od oficjalnego języka dialektem z Kioto, który w wielu anime jest używany przez obcesowe i niezdarne postacie.

Pogromca dusz[edytuj | edytuj kod]

Shinsou (神鎗, Boska Włócznia), w zwykłej postaci wygląda jak wakizashi (krótki japoński miecz). Moc broni zostaje uwolniona, gdy właściciel wypowie słowa strzel by zabić, Shinsou (射殺せ, 神鎗 Ikorose, Shinsou). Podczas walki Gin'a z Ichigo w Sztucznej Karakurze ,Gin opowiada o swoim mieczu mówiąc ,że jest mieczem najdłuższym w całym Soul Society. W pewnym etapie walki Ichigo wysnuwa wnioski ,iż nie chodzi o długość Zanpakutō ,lecz o szybkość. Gin mówi ,że to prawda ,kłamiąc po raz kolejny. O prawdziwej zdolności jego Zanpakutō dowiadujemy się dopiero gdy sprzeciwia się Aizen'owi. Mówi wtedy o tym ,że tak naprawdę jego miecz nie jest tak szybki tylko zamienia się w pył i może przeciąć wszystko na swej drodze. Podobną zdolność ma Zanpakutō Rangiku Matsumoto – Haineko ,(Gin wychowywał się razem z nią).

Bankai[edytuj | edytuj kod]

Kamishini no Yari (神殺鎗, Włócznia zabójcy bogów) – W 414 rozdziale mangi dowiadujemy się, że Gin kłamał, mówiąc o mocy Kamishini no Yari – nie ma on ani najdłuższego ani najszybszego Bankai. Podczas każdego wydłużania i skracania zmienia się w pył, po każdym zadanym ciosie, do organizmu przeciwnika jest wpuszczana trucizna, którą Gin aktywuje słowem Zabij, Kamishini no Yari.

Imię i nazwisko[edytuj | edytuj kod]

Imię i nazwisko Ginyanote Ichimaru składają się z następujących znaków:

  • Gin (ギン Ginsrebro) – Imię zapisane jest katakaną, a więc same znaki nic nie oznaczają. Znaczenie słowa jednak – ginsrebro – zapewne odnosi się do koloru włosów kapitana.
  • Ichimaru (市 Ichitarg, miasto lub też jeden; 丸 maruokrąg, pełnia (znak 丸 maru jest popularnym zakończeniem nazwiska w języku japońskim, podobnie jak polskie zakończenia -ski, -cki)).