Renji Abarai

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Renji Abarai
Postać z Bleach
Ilustracja
cosplay Renjiego Abaraia
Pierwsze wystąpienie manga, rozdz. 16
anime odc. 51
Twórca Tite Kubo
Dubbing Kentaro Ito
Dane biograficzne
Przynależność shinigami (6 oddział)
Data urodzenia 31 sierpnia

Renji Abarai (jap. 阿散井恋次 Abarai Renji) – jedna z głównych postaci mangi i anime Bleach. Jest zastępcą dowódcy 6 dywizji. Ma czerwone (szkarłatne) włosy, zwykle upięte w koński ogon. Całe ciało pokryte ma tatuażami. Lubi taiyaki i nie lubi ostrej żywności.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Renji pochodzi z 78 okręgu Rukongai. Wychowywał się tam jako sierota i żeby przetrwać kradł z kolegami wodę (podstawowa żywność istoty składającej się tylko z reiatsu[energia duchowa]). Pewnego dnia spotkał Rukię, która mu pomogła w kradzieży. Zaprzyjaźnili się i odkryli, że dysponują siłami duchowymi. Z czasem, aby wieść lepsze życie, postanowili zostać shinigami.

Renji dostał się do najlepszej klasy w akademii shinigami. Bardzo dobrze radził sobie z mieczem, lecz miał problemy z Kidou. Gdy Rukia została adoptowana przez rodzinę Kuchiki ich kontakty zanikły. Po ukończeniu akademii, Renji trafił do 5 a następnie do 11 dywizji, lecz ostatecznie został zastępcą dowódcy 6 dywizji.

Zanpakutō[edytuj | edytuj kod]

Zanpakutou Renji'ego nazywa się Zabimaru (蛇尾丸, lit. Ogon Węża). Ma on postać Nue (鵺 – pawian z ogonem węża). Zabimaru kocha walkę tak jak i jego właściciel.

Shikai[edytuj | edytuj kod]

Shikai Renji'ego polega na zmianie kształtu katany. Przywołuje je słowami: Hoero, Zabimaru! (咆えろ, 蛇尾丸 -Zawyj , Zabimaru). Dzieli się ona na segmenty – każdy zakończony poprzecznym ostrzem. Poszczególne segmenty są połączone ze sobą, tak więc Renji może manipulować jego długością. W tej formie Renji mógł sukcesywnie wykonać maksymalnie 3 ataki zmieniające długość ostrza.Lecz w środku fabuły może go używać wiele razy.

Bankai[edytuj | edytuj kod]

Bankai Zabimaru to Hihi Ou Zabimaru (狒狒王蛇尾丸 – Król Pawianów Zabimaru). Jego Bankai kształtem przypomina szkielet olbrzymiego węża. Jest dużo silniejszy, poszczególne segmenty są połączone za pomocą reiatsu. Dodatkowym atakiem Zabimaru w tej formie jest Hikotsu Taihou (狒骨大砲 – „działo pawianich kości”) czyli wystrzelenie „ustami” bardzo silnego pocisku reiatsu. Wadą Hihi Ou Zabimaru są powolne ataki.

Odbiór[edytuj | edytuj kod]

W trzecim sondażu popularności postaci Bleacha, przeprowadzonym przez magazyn wydający mangę – Weekly Shōnen Jump, Renji Abarai zajął czwarte miejsce[1]. Opiniotwórczy serwis IGN określił Abaraia jako postać „stylową i fajną”[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Tite Kubo. Bleach: Radio Kon. „Shūkan Shōnen Jump”. rozdz. 24. 
  2. Bleach: „Encounter: Abarai Renji!” Review (ang.). IGN. [dostęp 2015-10-05].