Renji Abarai

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Postać - Bleach
Renji Abarai
Zawód shinigami, zastępca dowódcy 6 dywizji
Urodziny 31 sierpnia
Wzrost 188 cm
Zanpakutō Zabimaru
Motyw muzyczny Norainu
Seiyū Kentaro Ito
Aktor (dubbing 
angielski)
Wally Wingert, Yuri Lowenthal (jako dziecko)

Renji Abarai (jap. 阿散井恋次 Abarai Renji?) - jedna z głównych postaci mangi i anime Bleach. Jest zastępcą dowódcy 6 dywizji. Ma czerwone (szkarłatne) włosy, zwykle upięte w koński ogon. Całe ciało pokryte ma tatuażami. Lubi taiyaki i nie lubi ostrej żywności.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Renji pochodzi z 78 okręgu Rukongai. Wychowywał się tam jako sierota i żeby przetrwać kradł z kolegami wodę (podstawowa żywność istoty składającej się tylko z reiatsu[energia duchowa]). Pewnego dnia spotkał Rukię, która mu pomogła w kradzieży. Zaprzyjaźnili się i odkryli, że dysponują siłami duchowymi. Z czasem, aby wieść lepsze życie, postanowili zostać shinigami.

Renji dostał się do najlepszej klasy w akademii shinigami. Bardzo dobrze radził sobie z mieczem, lecz miał problemy z Kidou. Gdy Rukia została adoptowana przez rodzinę Kuchiki ich kontakty zanikły. Po ukończeniu akademii, Renji trafił do 5 a następnie do 11 dywizji, lecz ostatecznie został zastępcą dowódcy 6 dywizji.

Zanpakutō[edytuj | edytuj kod]

Zanpakutou Renji'ego nazywa się Zabimaru (蛇尾丸, lit. Ogon Węża). Ma on postać Nue (鵺 - pawian z ogonem węża). Zabimaru kocha walkę tak jak i jego właściciel.

Shikai[edytuj | edytuj kod]

Shikai Renji'ego polega na zmianie kształtu katany. Przywołuje je słowami: Hoero, Zabimaru! (咆えろ, 蛇尾丸 -Zawyj , Zabimaru). Dzieli się ona na segmenty - każdy zakończony poprzecznym ostrzem. Poszczególne segmenty są połączone ze sobą, tak więc Renji może manipulować jego długością. W tej formie Renji mógł sukcesywnie wykonać maksymalnie 3 ataki zmieniające długość ostrza.Lecz w środku fabuły może go używać wiele razy.

Bankai[edytuj | edytuj kod]

Bankai Zabimaru to Hihi Ou Zabimaru (狒狒王蛇尾丸 - Król Pawianów Zabimaru). Jego Bankai kształtem przypomina szkielet olbrzymiego węża. Jest dużo silniejszy, poszczególne segmenty są połączone za pomocą reiatsu. Dodatkowym atakiem Zabimaru w tej formie jest Hikotsu Taihou (狒骨大砲 - "działo pawianich kości") czyli wystrzelenie "ustami" bardzo silnego pocisku reiatsu. Wadą Hihi Ou Zabimaru są powolne ataki.