Giulia y los Tellarini

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Giulia y los Tellarini
Ilustracja
Giulia y los Tellarini na koncercie w Lublinie 9 lipca 2010 roku (Festiwal "Inne Brzmienia")
Rok założenia 2004
Pochodzenie Barcelona, Hiszpania
Gatunek tango, jazz, rumba, indie rock, bossa nova, flamenco
Skład
Giulia Tellarini
Alejandro Mazzoni
Maik Alemany
Jens Neumaier
Tort Xavier
Pablo Diaz-Reixa
Olga Abalos
Joan Portales
Strona internetowa
Giulia Tellarini – wokalistka i założycielka zespołu

Giulia y los Tellarini – zespół muzyczny tworzący w Barcelonie w Hiszpanii. W jego skład wchodzą artyści różnych narodowości. Grupa znana jest przede wszystkim dzięki swojej piosence "Barcelona" wykorzystanej w filmie Woody'ego Allena Vicky Cristina Barcelona.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Zespół założyła obecna wokalistka, Giulia Tellarini, Włoszka urodzona w Treviso wraz ze swoim chłopakiem, Alejandro Mazzonim. Następnie do grupy dołączyli: Maik Alemany i Jens Neumaier. Giulia gra między innymi na akordeonie i tamburynie, pozostała trójka na gitarze elektrycznej, gitarze basowej, perkusji, flecie, saksofonie i charango. W późniejszym okresie skład wzbogacił się o trębacza (Tort Xavier), perkusistę (Pablo Diaz-Reixa), saksofonistkę (Olga Abalos) i gitarzystę (Joan Portales).

W 2007 roku grupę odkrył znany reżyser Woody Allen. Dzięki autorstwu ścieżki dźwiękowej do filmu Vicky Cristina Barcelona muzycy rozpoczęli swoją międzynarodową karierę.

Ostatnio członkowie zespołu Giulia y los Tellarini założyli niezależną wytwórnię muzyczną.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Zespół nagrał jedną płytę zatytułowaną Eusebio. Jest to imię ich przyjaciela, człowieka w podeszłym wieku zamieszkującego dzielnicę Gràcia w Barcelonie. Jeden z utrzymanych w infantylnym stylu obrazków artysty został wykorzystany jako okładka albumu.