II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2004/2005)
| |||
Szczegóły | |||
Państwo | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Edycja |
15. | ||
Liczba zespołów |
30 | ||
Termin |
09.10.2004 – 23.04.2005 |
II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn 2004/2005 – 15. edycja ligowych rozgrywek siatkarskich trzeciego szczebla, organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej pod nazwą II liga.
Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]
Grupa 1[edytuj | edytuj kod]
Grupę 1 tworzą kluby z województw: dolnośląskiego (części), lubuskiego, pomorskiego (części), wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.
Uczestnicy poprzedniej edycji | ||
---|---|---|
ZG | AZS Gwardia Gubin Zielona Góra | 3 |
SZC | Morze Bałtyk Szczecin | 4 |
ŚWI | MMKS Maraton Świnoujście | 5 |
GŁO | SPS Chrobry Głogów | 6 |
POZ | KS Poznań | 7 |
Awans z III ligi | ||
SUL | STS Olimpia Sulęcin | |
GDA | Gedania Gdańsk | |
BOL | TOP Bolesławiec | |
Oznaczenia:
|
Grupa 2[edytuj | edytuj kod]
Grupę 2 tworzą kluby z województw: dolnośląskiego (części), łódzkiego, opolskiego oraz śląskiego (części).
Uczestnicy poprzedniej edycji | ||
---|---|---|
LEG | KS Ikar Legnica | 2 |
OZO | MKS Bzura Ozorków | 2 |
WOŁ | TKKF Pomet Razem Wołów | 5 |
NYS | SKS Mechanik Komunalnik Nysa | 6 |
Spadek z I ligi | ||
SMS | SMS PZPS Spała | |
Awans z III ligi | ||
CZE | Delic-Pol Norwid Częstochowa | |
RZĄ | LKS Czarni Rząśnia | |
WAŁ | TS Juventur Wałbrzych | |
Oznaczenia:
|
Grupa 3[edytuj | edytuj kod]
Grupę 3 tworzą kluby z województw: mazowieckiego, pomorskiego (części) i warmińsko-mazurskiego.
Uczestnicy poprzedniej edycji | ||
---|---|---|
SZC | Gwardia Szczytno | 2 |
OLS | AZS UWM Olsztyn II | 3 |
OST | ASPS Net Ostrołęka | 4 |
WRK | WTS Warka | 4 |
SGD | SKS SSA Starogard Gdański | 6 |
Awans z III ligi | ||
WIL | Wilga Garwolin | |
LEG | SKF Legia Warszawa | |
Oznaczenia:
|
Grupa 4[edytuj | edytuj kod]
Grupę 4 tworzą kluby z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz śląskiego (części).
Uczestnicy poprzedniej edycji | ||
---|---|---|
BRZ | Okocimski Brzesko | 3 |
ENE | MCKiS Energetyk Jaworzno | 3 |
AND | MKS Andrychów | 4 |
LUB | ZKS Cukrownik Lublin | 5 |
RAC | KS AZS Rafako Racibórz | 7 |
Awans z III ligi | ||
BED | MKS MOS Będzin | |
ROP | KS Błękitni Ropczyce | |
Oznaczenia:
|
Grupa 1[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna |
---|---|
1 | STS Olimpia Sulęcin |
2 | AZS Gwardia Gubin Zielona Góra |
3 | KS Morze Bałtyk Szczecin |
4 | Gedania Gdańsk |
5 | SPS Chrobry Głogów |
6 | KS Poznań |
7 | MMKS Maraton Świnoujście |
8 | TOP Bolesławiec |
awans do I ligi
spadek do III ligi
Grupa 2[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna |
---|---|
1 | MKS Bzura Ozorków |
2 | Delic-Pol Norwid Częstochowa |
3 | LKS Czarni Rząśnia |
4 | Ikar Legnica |
5 | Juventur Wałbrzych |
6 | TKKF Pomet-Razem Wołów |
7 | SKS Mechanik Komunalnik Nysa |
8 | SMS I PZPS Spała |
awans do I ligi
spadek do III ligi
Grupa 3[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna |
---|---|
1 | AZS UWM II Olsztyn |
2 | Gwardia Szczytno |
3 | GKS Wilga Garwolin |
4 | SKF Legia Warszawa |
5 | WTS Warka |
6 | ASPS Net Ostrołęka |
7 | SKS SSA Starogard Gdański |
awans do I ligi
spadek do III ligi
Grupa 4[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna |
---|---|
1 | MCKiS Energetyk Jaworzno |
2 | MKS MOS Będzin |
3 | Cukrownik Lublin |
4 | Błękitni Ropczyce |
5 | Rafako Racibórz |
6 | MKS Andrychów |
7 | Okocimski Brzesko |
awans do I ligi
Uwagi[edytuj | edytuj kod]
- ↑ W poprzednim sezonie klub występował w rozgrywkach pod nazwą AZS Zielona Góra.
- ↑ W poprzednim sezonie klub występował w rozgrywkach pod nazwą UKS Budowlanka Ogicom Poznań.
- ↑ a b W poprzednim sezonie klub występował w rozgrywkach w grupie 4.
- ↑ a b c W poprzednim sezonie klub występował w rozgrywkach w grupie 2.
Zobacz też[edytuj | edytuj kod]
- Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej mężczyzn
- Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn
- I liga polska w piłce siatkowej mężczyzn
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Strefa Siatkówki – ligi polskie – sezon 2004/2005 – II liga mężczyzn. siatka.org. [dostęp 2016-10-12]. (pol.).