ISU Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2010/2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
ISU Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym
Figure skating pictogram.svg
2009/20102010/20112011/2012
Zwycięzcy FIS Crystal Globe.png
Soliści: Japonia Takahiko Kozuka
Solistki: Japonia Miki Andō
Pary sportowe: Niemcy Ołena Sawczenko
Niemcy Robin Szolkowy
Pary taneczne: Stany Zjednoczone Meryl Davis
Stany Zjednoczone Charlie White

ISU Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2010/2011 to 16. edycja zawodów w łyżwiarstwie figurowym. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpili w siedmiu zawodach tego cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Nagoi 22 października, a zakończyła w Pekinie finałem Grand Prix, który odbył się w dniach 9-12 grudnia 2010 roku.

Najważniejszą imprezą sezonu były mistrzostwa świata w Tokio.

Podium zawodów ISU Grand Prix[edytuj]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1 GP. 22-24 października 2010 Japonia Nagoja
NHK Trophy 2010
Soliści Japonia Daisuke Takahashi Stany Zjednoczone Jeremy Abbott Francja Florent Amodio
Solistki Włochy Carolina Kostner Stany Zjednoczone Rachael Flatt Japonia Kanako Murakami
Pary sportowe Chińska Republika Ludowa Pang Qing
Chińska Republika Ludowa Tong Jian
Rosja Wiera Bazarowa
Rosja Jurij Łarionow
Japonia Narumi Takahashi
Japonia Mervin Tran
Pary taneczne Stany Zjednoczone Meryl Davis
Stany Zjednoczone Charlie White
Kanada Kaitlyn Weaver
Kanada Andrew Poje
Stany Zjednoczone Maia Shibutani
Stany Zjednoczone Alex Shibutani
2 GP. 29-31 października 2010 Kanada Kingston
Scate Canada International
Soliści Kanada Patrick Chan Japonia Nobunari Oda Stany Zjednoczone Adam Rippon
Solistki Stany Zjednoczone Alissa Czisny Rosja Ksenia Makarowa Kanada Amelie Lacoste
Pary sportowe Rosja Lubow Iljuszeczkina
Rosja Nodari Majsuradze
Kanada Kristen Moore-Towers
Kanada Dylan Moscovitch
Kanada Paige Lawrence
Kanada Rudi Swiegers
Pary taneczne Kanada Vanessa Crone
Kanada Paul Poirier
Wielka Brytania Sinead Kerr
Wielka Brytania John Kerr
Stany Zjednoczone Madison Chock
Stany Zjednoczone Greg Zuerlein
3 GP. 5-7 listopada 2010 Chińska Republika Ludowa Pekin
Puchar Chin
Soliści Japonia Takahiko Kozuka Stany Zjednoczone Brandon Mroz Czechy Tomáš Verner
Solistki Japonia Miki Andō Japonia Akiko Suzuki Rosja Alona Leonowa
Pary sportowe Chińska Republika Ludowa Pang Qing
Chińska Republika Ludowa Tong Jian
Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing
Chińska Republika Ludowa Han Cong
Stany Zjednoczone Caitlin Yankowskas
Stany Zjednoczone John Coughlin
Pary taneczne Francja Nathalie Pechalat
Francja Fabian Bourzat
Rosja Jekaterina Bobrowa
Rosja Dmitrij Sołowiew
Włochy Federica Faiella
Włochy Massimo Scali
4 GP. 12-14 listopada 2010 Stany Zjednoczone Portland
Skate America
Soliści Japonia Daisuke Takahashi Japonia Nobunari Oda Stany Zjednoczone Armin Mahbanoozadeh
Solistki Japonia Kanako Murakami Stany Zjednoczone Rachael Flatt Włochy Carolina Kostner
Pary sportowe Niemcy Ołena Sawczenko
Niemcy Robin Szolkowy
Kanada Kristen Moore-Towers
Kanada Dylan Moscovitch
Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing
Chińska Republika Ludowa Han Cong
Pary taneczne Stany Zjednoczone Meryl Davis
Stany Zjednoczone Charlie White
Kanada Vanessa Crone
Kanada Paul Poirier
Stany Zjednoczone Maia Shibutani
Stany Zjednoczone Alex Shibutani
5 GP. 19-21 listopada 2010 Rosja Moskwa
Rostelecom Cup
Soliści Czechy Tomáš Verner Kanada Patrick Chan Stany Zjednoczone Jeremy Abbott
Solistki Japonia Miki Andō Japonia Akiko Suzuki Stany Zjednoczone Ashley Wagner
Pary sportowe Rosja Yūko Kawaguchi
Rosja Aleksander Smirnow
Japonia Narumi Takahashi
Japonia Mervin Tran
Stany Zjednoczone Amanda Evora
Stany Zjednoczone Mark Ladwig
Pary taneczne Rosja Jekatierina Bobrowa
Rosja Dmitrij Sołowiew
Węgry Nora Hoffman
Węgry Maxim Zavozin
Rosja Jelena Ilinych
Rosja Nikita Kacałapow
6 GP. 26-28 listopada 2010 Francja Paryż
Trophée Eric Bompard Cachemire
Soliści Japonia Takahiko Kozuka Francja Florent Amodio Stany Zjednoczone Brandon Mroz
Solistki Finlandia Kiira Korpi Stany Zjednoczone Mirai Nagasu Stany Zjednoczone Alissa Czisny
Pary sportowe Niemcy Ołena Sawczenko
Niemcy Robin Szolkowy
Rosja Wiera Bazarowa
Rosja Jurij Łarionow
Niemcy Maylin Hausch
Niemcy Daniel Wende
Pary taneczne Francja Nathalie Pechalat
Francja Fabian Bourzat
Rosja Jekatierina Riazanowa
Rosja Ilja Tkaczenko
Stany Zjednoczone Madison Chock
Stany Zjednoczone Greg Zuerlein
7 GP. 9-12 grudnia 2010 Chińska Republika Ludowa Pekin
Finał Grand Prix
Soliści Kanada Patrick Chan Japonia Nobunari Oda Japonia Takahiko Kozuka
Solistki Stany Zjednoczone Alissa Czisny Włochy Carolina Kostner Japonia Kanako Murakami
Pary sportowe Niemcy Ołena Sawczenko
Niemcy Robin Szolkowy
Chińska Republika Ludowa Pang Qing
Chińska Republika Ludowa Tong Jian
Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing
Chińska Republika Ludowa Han Cong
Pary taneczne Stany Zjednoczone Meryl Davis
Stany Zjednoczone Charlie White
Francja Nathalie Pechalat
Francja Fabian Bourzat
Kanada Vanessa Crone
Kanada Paul Poirier
Mistrzostwa EuropySzwajcaria Berno
Mistrzostwa Czterech KontynentówChińskie Tajpej Tajpej
Mistrzostwa ŚwiataJaponia Tokio

Klasyfikacje[edytuj]

Miejsce Punkty (soliści/pary taneczne) Punkty (pary sportowe)
1 miejsce 15 punktów 15 punktów
2 miejsce 13 punktów 13 punktów
3 miejsce 11 punktów 11 punktów
4 miejsce 9 punktów 9 punktów
5 miejsce 7 punktów 7 punktów
6 miejsce 5 punktów 5 punktów
7 miejsce 4 punkty
8 miejsce 3 punkty
Soliści[1]
Lp. Zawodnik Pkt.
1. Japonia Takahiko Kozuka 30
2. Japonia Daisuke Takahashi 30
3. Kanada Patrick Chan 28
4. Czechy Tomáš Verner 26
5. Japonia Nobunari Oda 26
6. Francja Florent Amodio 24
7. Stany Zjednoczone Jeremy Abbott 24
8. Stany Zjednoczone Brandon Mroz 24
9. Stany Zjednoczone Adam Rippon 20
10. Kanada Kevin Reynolds 18
Solistki[2]
Lp. Zawodniczka Pkt.
1. Japonia Miki Andō 30
2. Stany Zjednoczone Alissa Czisny 26
3. Włochy Carolina Kostner 26
4. Japonia Kanako Murakami 26
5. Japonia Akiko Suzuki 26
6. Stany Zjednoczone Rachael Flatt 26
7. Finlandia Kiira Korpi 24
8. Stany Zjednoczone Mirai Nagasu 22
9. Stany Zjednoczone Ashley Wagner 18
10. Kanada Amélie Lacoste 18
Pary sportowe[3]
Lp. Para Pkt.
1. Niemcy Ołena Sawczenko / Robin Szolkowy 30
2. Chińska Republika Ludowa Pang Qing / Tong Jian 30
3. Rosja Wiera Bazarowa / Jurij Łarionow 26
4. Kanada Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch 26
5. Rosja Lubow Iljuszeczkina / Nodari Majsuradze 24
6. Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing / Han Cong 24
7. Japonia Narumi Takahashi / Mervin Tran 24
8. Stany Zjednoczone Caitlin Yankowskas / John Coughlin 20
9. Kanada Paige Lawrence / Rudi Swiegers 18
10. Stany Zjednoczone Amanda Evora / Mark Ladwig 18
Pary taneczne[4]
Lp. Para Pkt.
1. Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White 30
2. Francja Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat 30
3. Kanada Vanessa Crone / Paul Poirer 28
4. Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowiew 28
5. Kanada Kaitlyn Weaver / Andrew Poje 22
6. Węgry Nóra Hoffmann / Maxim Zavozin 22
7. Stany Zjednoczone Maia Shibutani / Alex Shibutani 22
8. Stany Zjednoczone Madison Chock / Greg Zuerlien 22
9. Rosja Jekatierina Riazanowa / Ilia Tkaczenko 20
10. Rosja Jelena Ilinych / Nikita Kacałapow 20

Pogrubieni zawodnicy zakwalifikowali się do Finału Grand Prix.

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy