ISU Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2010/2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ISU Grand Prix
2010/2011
2009/2010 2011/2012
Data 22 października – 12 grudnia 2010
Organizator ISU

ISU Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2010/2011 – 16. edycja zawodów w łyżwiarstwie figurowym. Zawodnicy podczas sezonu wystąpili w siedmiu zawodach cyklu rozgrywek.Rywalizacja rozpoczęła się w Nagoi 22 października, a zakończyła w Pekinie finałem Grand Prix, który odbył się w dniach 9–12 grudnia 2010 roku.

Kalendarium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejsce Zawody Źr.
1 22–24 października 2010 Japonia Nagoja NHK Trophy [1]
2 29–31 października 2010 Kanada Kingston Skate Canada International [2]
3 5–7 listopada 2010 Chińska Republika Ludowa Pekin Cup of China [3]
4 12–14 listopada 2010 Stany Zjednoczone Portland Skate America [4]
5 19–21 listopada 2010 Rosja Moskwa Cup of Russia [5]
6 26–28 listopada 2010 Francja Paryż Trophée Éric Bompard [6]
7 9–12 grudnia 2010 Chińska Republika Ludowa Pekin Finał Grand Prix [7]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
NHK Trophy Japonia Daisuke Takahashi Stany Zjednoczone Jeremy Abbott Francja Florent Amodio
Skate Canada International Kanada Patrick Chan Japonia Nobunari Oda Stany Zjednoczone Adam Rippon
Cup of China Japonia Takahiko Kozuka Stany Zjednoczone Brandon Mroz Czechy Tomáš Verner
Skate America Japonia Daisuke Takahashi Japonia Nobunari Oda Stany Zjednoczone Armin Mahbanoozadeh
Cup of Russia Czechy Tomáš Verner Kanada Patrick Chan Stany Zjednoczone Jeremy Abbott
Trophée Eric Bompard Japonia Takahiko Kozuka Francja Florent Amodio Stany Zjednoczone Brandon Mroz
Finał Grand Prix Kanada Patrick Chan Japonia Nobunari Oda Japonia Takahiko Kozuka

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
NHK Trophy Włochy Carolina Kostner Stany Zjednoczone Rachael Flatt Japonia Kanako Murakami
Skate Canada International Stany Zjednoczone Alissa Czisny Rosja Ksienija Makarowa Kanada Amélie Lacoste
Cup of China Japonia Miki Ando Japonia Akiko Suzuki Rosja Alona Leonowa
Skate America Japonia Kanako Murakami Stany Zjednoczone Rachael Flatt Włochy Carolina Kostner
Cup of Russia Japonia Miki Ando Japonia Akiko Suzuki Stany Zjednoczone Ashley Wagner
Trophée Eric Bompard Finlandia Kiira Korpi Stany Zjednoczone Mirai Nagasu Stany Zjednoczone Alissa Czisny
Finał Grand Prix Stany Zjednoczone Alissa Czisny Włochy Carolina Kostner Japonia Kanako Murakami

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
NHK Trophy Chińska Republika Ludowa Pang Qing / Tong Jian Rosja Wiera Bazarowa / Jurij Łarionow Japonia Narumi Takahashi / Mervin Tran
Skate Canada International Rosja Lubow Iluszeczkina / Nodari Maisuradze Kanada Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch Kanada Paige Lawrence / Rudi Swiegers
Cup of China Chińska Republika Ludowa Pang Qing / Tong Jian Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing / Han Cong Stany Zjednoczone Caydee Denney / John Coughlin
Skate America Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Kanada Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing / Han Cong
Cup of Russia Rosja Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow Japonia Narumi Takahashi / Mervin Tran Stany Zjednoczone Amanda Evora / Mark Ladwig
Trophée Eric Bompard Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Rosja Wiera Bazarowa / Jurij Łarionow Niemcy Maylin Hausch / Daniel Wende
Finał Grand Prix Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Chińska Republika Ludowa Pang Qing / Tong Jian Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing / Han Cong

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
NHK Trophy Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White Kanada Kaitlyn Weaver / Andrew Poje Stany Zjednoczone Maia Shibutani / Alex Shibutani
Skate Canada International Kanada Vanessa Crone / Paul Poirier Wielka Brytania Sinead Kerr / John Kerr Stany Zjednoczone Madison Chock / Greg Zuerlein
Cup of China Francja Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow Włochy Federica Faiella / Massimo Scali
Skate America Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White Kanada Vanessa Crone / Paul Poirier Stany Zjednoczone Maia Shibutani / Alex Shibutani
Cup of Russia Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow Węgry Nóra Hoffmann / Maxim Zavozin Rosja Jelena Iljinych / Nikita Kacałapow
Trophée Eric Bompard Francja Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Rosja Jekatierina Riazanowa / Ilja Tkaczenko Stany Zjednoczone Madison Chock / Greg Zuerlein
Finał Grand Prix Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White Francja Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Kanada Vanessa Crone / Paul Poirier

Klasyfikacje punktowe[edytuj | edytuj kod]

Miejsce
w zawodach
Ilość punktów
Soliści
Solistki
Pary taneczne
Pary sportowe
1. 15 15
2. 13 13
3. 11 11
4. 9 9
5. 7 7
6. 5 5
7. 4
8. 3

Awans do finału Grand Prix zdobywa 6 najlepszych zawodników/par w każdej z konkurencji.

Soliści
Poz. Zawodnik Punkty[1]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Grand Prix
1 Japonia Takahiko Kozuka 30
2 Japonia Daisuke Takahashi 30
3 Kanada Patrick Chan 28
4 Czechy Tomáš Verner 26
5 Japonia Nobunari Oda 26
6 Francja Florent Amodio 24
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Grand Prix
7 Stany Zjednoczone Jeremy Abbott 24
8 Stany Zjednoczone Brandon Mroz 24
9 Stany Zjednoczone Adam Rippon 20
Solistki
Poz. Zawodniczka Punkty[2]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Grand Prix
1 Japonia Miki Andō 30
2 Stany Zjednoczone Alissa Czisny 26
3 Włochy Carolina Kostner 26
4 Japonia Kanako Murakami 26
5 Japonia Akiko Suzuki 26
6 Stany Zjednoczone Rachael Flatt 26
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Grand Prix
7 Finlandia Kiira Korpi 24
8 Stany Zjednoczone Mirai Nagasu 22
9 Stany Zjednoczone Ashley Wagner 18
Pary sportowe
Poz. Zawodnicy Punkty[3]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Grand Prix
1 Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy 30
2 Chińska Republika Ludowa Pang Qing / Tong Jian 30
3 Rosja Wiera Bazarowa / Jurij Łarionow 26
4 Kanada Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch 26
5 Rosja Lubow Iluszeczkina / Nodari Maisuradze 24
6 Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing / Han Cong 24
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Grand Prix
7 Japonia Narumi Takahashi / Mervin Tran 24
8 Stany Zjednoczone Caitlin Yankowskas / John Coughlin 20
9 Kanada Paige Lawrence / Rudi Swiegers 18
Pary taneczne
Poz. Zawodnicy Punkty[4]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Grand Prix
1 Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White 30
2 Francja Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat 30
3 Kanada Vanessa Crone / Paul Poirier 28
4 Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow 28
5 Kanada Kaitlyn Weaver / Andrew Poje 22
6 Węgry Nóra Hoffmann / Maxim Zavozin 22
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Grand Prix
7 Stany Zjednoczone Maia Shibutani / Alex Shibutani 22
8 Stany Zjednoczone Madison Chock / Greg Zuerlein 22
9 Rosja Jekatierina Riazanowa / Ilja Tkaczenko 20

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ISU Grand Prix of Figure Skating 2010/2011 – Men – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  2. ISU Grand Prix of Figure Skating 2010/2011 – Ladies – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  3. ISU Grand Prix of Figure Skating 2010/2011 – Pairs – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  4. ISU Grand Prix of Figure Skating 2010/2011 – Ice Dance – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].