Puchar Świata w skokach narciarskich 2010/2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Puchar Świata w skokach narciarskich
Ski jumping pictogram.svg
2009/20102010/20112011/2012
Klasyfikacja generalna Austria Thomas Morgenstern
Loty Austria Gregor Schlierenzauer
Turniej Czterech Skoczni Austria Thomas Morgenstern
FIS Team Tour  Austria
Puchar Narodów  Austria

Sezon 2010/2011 Pucharu Świata w skokach narciarskich – 32. sezon Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich. Rozpoczął się 27 listopada 2010 na skoczni Rukatunturi w fińskim Kuusamo, a zakończył 20 marca 2011 na Letalnicy w słoweńskiej Planicy. Zdobywcą Kryształowej Kuli został Austriak Thomas Morgenstern. Ostateczny kalendarz zawodów został zatwierdzony 3 czerwca 2010 w Antalyi. Był to pierwszy od 14 lat sezon, w którym nie został rozegrany Turniej Nordycki.

Podczas trwania sezonu nastąpiły następujące zmiany w kalendarzu PŚ:

We wszystkich konkursach Pucharu Świata obowiązywał także nowy system punktacji, w którym oprócz not za styl i długości skoku wpływ na notę końcową skoczka ma siła i kierunek wiatru, a także długość najazdu na próg[4]. System ten obowiązywał w kilku ostatnich konkursach sezonu poprzedzającego.

Kalendarz i wyniki[edytuj]

Lp Data Miejscowość HS Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 27 listopada 2010 Finlandia Kuusamo HS142 nocny, druż.  Austria
1. Thomas Morgenstern
2. Wolfgang Loitzl
3. Andreas Kofler
4. Gregor Schlierenzauer
 Norwegia
1. Bjørn Einar Romøren
2. Anders Bardal
3. Anders Jacobsen
4. Tom Hilde
 Japonia
1. Shōhei Tochimoto
2. Noriaki Kasai
3. Taku Takeuchi
4. Daiki Itō
2. 28 listopada 2010 Finlandia Kuusamo HS142 Austria Andreas Kofler Austria Thomas Morgenstern Szwajcaria Simon Ammann
3. 1 grudnia 2010 Finlandia Kuopio HS127 nocny Finlandia Ville Larinto Finlandia Matti Hautamäki Szwajcaria Simon Ammann
4. 4 grudnia 2010 Norwegia Lillehammer HS138 nocny Austria Thomas Morgenstern Norwegia Johan Remen Evensen Norwegia Tom Hilde
5. 5 grudnia 2010 Norwegia Lillehammer HS138 Austria Thomas Morgenstern Finlandia Ville Larinto Szwajcaria Simon Ammann
6. 11 grudnia 2010 Czechy Harrachov HS142 nocny[5] odwołany
7. 12 grudnia 2010 Czechy Harrachov HS142 [6] odwołany
6. 17 grudnia 2010 Szwajcaria Engelberg HS137 [7][8] Austria Thomas Morgenstern Austria Andreas Kofler Austria Wolfgang Loitzl
7. 18 grudnia 2010 Szwajcaria Engelberg HS137 Austria Thomas Morgenstern Polska Adam Małysz Finlandia Matti Hautamäki
8. 19 grudnia 2010 Szwajcaria Engelberg HS137 Austria Andreas Kofler Austria Thomas Morgenstern Polska Adam Małysz
9. 29 grudnia 2010 Niemcy Oberstdorf HS137 TCS, nocny Austria Thomas Morgenstern Finlandia Matti Hautamäki Austria Manuel Fettner
10. 1 stycznia 2011 Niemcy Garmisch-Partenkirchen HS140 TCS[8] Szwajcaria Simon Ammann Rosja Pawieł Karielin Polska Adam Małysz
11. 3 stycznia 2011 Austria Innsbruck HS130 TCS Austria Thomas Morgenstern Polska Adam Małysz Norwegia Tom Hilde
12. 6 stycznia 2011 Austria Bischofshofen HS140 TCS, nocny Norwegia Tom Hilde Austria Thomas Morgenstern Austria Andreas Kofler
59. Turniej Czterech Skoczni – klasyfikacja końcowa Austria Thomas Morgenstern Szwajcaria Simon Ammann Norwegia Tom Hilde
13. 8 stycznia 2011 Czechy Harrachov HS205 loty, nocny Austria Martin Koch Austria Thomas Morgenstern Polska Adam Małysz
14. 9 stycznia 2011 Czechy Harrachov HS205 loty Austria Thomas Morgenstern Szwajcaria Simon Ammann Czechy Roman Koudelka
15. 15 stycznia 2011 Japonia Sapporo HS134 nocny Niemcy Severin Freund Austria Thomas Morgenstern Polska Adam Małysz
16. 16 stycznia 2011 Japonia Sapporo HS134 Austria Andreas Kofler Niemcy Severin Freund Austria Thomas Morgenstern
17. 21 stycznia 2011 Polska Zakopane HS134 nocny Polska Adam Małysz Austria Andreas Kofler Niemcy Severin Freund
18. 22 stycznia 2011 Polska Zakopane HS134 nocny Szwajcaria Simon Ammann Austria Thomas Morgenstern Norwegia Tom Hilde
19. 23 stycznia 2011 Polska Zakopane HS134 [7] Polska Kamil Stoch Norwegia Tom Hilde Niemcy Michael Uhrmann
20. 29 stycznia 2011 Niemcy Willingen HS145 FTT, druż.  Austria
1. Gregor Schlierenzauer
2. Martin Koch
3. Andreas Kofler
4. Thomas Morgenstern
 Niemcy
1. Michael Uhrmann
2. Martin Schmitt
3. Michael Neumayer
4. Severin Freund
 Polska
1. Kamil Stoch
2. Piotr Żyła
3. Stefan Hula
4. Adam Małysz
21. 30 stycznia 2011 Niemcy Willingen HS145 FTT Niemcy Severin Freund Austria Martin Koch Szwajcaria Simon Ammann
22. 2 lutego 2011 Niemcy Klingenthal HS140 FTT, nocny Polska Kamil Stoch Austria Thomas Morgenstern Szwajcaria Simon Ammann
23. 5 lutego 2011 Niemcy Oberstdorf HS213 FTT, loty, nocny Austria Martin Koch Norwegia Tom Hilde Austria Gregor Schlierenzauer
24. 6 lutego 2011 Niemcy Oberstdorf HS213 FTT, loty, druż.  Austria
1. Thomas Morgenstern
2. Andreas Kofler
3. Gregor Schlierenzauer
4. Martin Koch
 Norwegia
1. Johan Remen Evensen
2. Anders Jacobsen
3. Bjørn Einar Romøren
4. Tom Hilde
 Niemcy
1. Michael Neumayer
2. Richard Freitag
3. Michael Uhrmann
4. Severin Freund
FIS Team Tour 2011 – klasyfikacja końcowa  Austria  Norwegia  Niemcy
25. 12 lutego 2011 Norwegia Vikersund HS225 loty, nocny Norwegia Johan Remen Evensen
Austria Gregor Schlierenzauer
Szwajcaria Simon Ammann
26. 13 lutego 2011 Norwegia Vikersund HS225 loty Austria Gregor Schlierenzauer Norwegia Johan Remen Evensen Polska Adam Małysz
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011Norwegia Oslo, 23 lutego – 6 marca 2011
27. 12 marca 2011 Finlandia Lahti HS130 nocny, druż.  Austria
1. Gregor Schlierenzauer
2. Martin Koch
3. Andreas Kofler
4. Thomas Morgenstern
 Norwegia
1. Anders Bardal
2. Johan Remen Evensen
3. Anders Jacobsen
4. Tom Hilde
 Polska
1. Tomasz Byrt
2. Piotr Żyła
3. Kamil Stoch
4. Adam Małysz
28. 13 marca 2011 Finlandia Lahti HS130 Szwajcaria Simon Ammann Austria Andreas Kofler Niemcy Severin Freund
29. 18 marca 2011 Słowenia Planica HS215 loty Austria Gregor Schlierenzauer Austria Thomas Morgenstern Austria Martin Koch
30. 19 marca 2011 Słowenia Planica HS215 loty, druż.  Austria
1. Thomas Morgenstern
2. Andreas Kofler
3. Martin Koch
4. Gregor Schlierenzauer
 Norwegia
1. Anders Bardal
2. Johan Remen Evensen
3. Bjørn Einar Romøren
4. Tom Hilde
 Słowenia
1. Peter Prevc
2. Jernej Damjan
3. Jurij Tepeš
4. Robert Kranjec
31. 20 marca 2011 Słowenia Planica HS215 loty[8] Polska Kamil Stoch Słowenia Robert Kranjec Polska Adam Małysz
Puchar Świata w lotach narciarskich – klasyfikacja końcowa Austria Gregor Schlierenzauer Austria Martin Koch Austria Thomas Morgenstern
Puchar Świata w skokach narciarskich – klasyfikacja końcowa Austria Thomas Morgenstern Szwajcaria Simon Ammann Polska Adam Małysz

26 konkursów indywidualnych (w tym 7 w lotach narciarskich), 5 konkursów drużynowych (w tym 2 w lotach narciarskich).

Statystyki indywidualne[edytuj]

Zawodnik Kuusamo 28.11 Kuopio 01.12 Lillehammer 04.12 Lillehammer 05.12 Engelberg 17.12 Engelberg 18.12 Engelberg 19.12 Oberstdorf 29.12 Garmisch-Partenkirchen 01.01 Innsbruck 03.01 Bischofshofen 06.01 Harrachov 08.01 Harrachov 09.01 Sapporo 15.01 Sapporo 16.01 Zakopane 21.01 Zakopane 22.01 Zakopane 23.01 Willingen (Upland) 30.01 Klingenthal 02.02 Oberstdorf 05.02 Vikersund 12.02 Vikersund 13.02 Lahti 13.03 Planica 18.03 Planica 20.03
 Austria
Thomas Diethart 28 40
Manuel Fettner 10 11 13 12 21 13 16 3 29 6 6 7 7 10 17 27 13 11 28 Q 31 14
Michael Hayböck 35 22 25 23 34 32 48 34 39 26 41 Q Q
Stefan Hayböck 40 48
Mario Innauer 35 38 34 28 50 19 45 47 40
Martin Koch 25 12 18 18 5 21 18 7 10 13 5 1 9 9 23 9 2 14 1 7 7 6 3 10
Andreas Kofler 1 4 4 4 2 4 1 5 50 7 3 4 1 2 4 17 16 4 7 2 11 23
Wolfgang Loitzl 16 26 16 11 3 7 11 9 24 9 19 12 5 13 16 19 24 35 23 19 18 8
Thomas Morgenstern 2 5 1 1 1 1 2 1 14 1 2 2 1 2 3 5 2 7 4 2 16 12 5 5 2 7
Manuel Poppinger Q 45
Gregor Schlierenzauer 14 16 14 20 18 23 5 13 6 9 19 5 5 3 1 1 8 1 4
Andreas Strolz Q Q
Stefan Thurnbichler Q3 20 36 27 8 24 35 43 22 dns 20
 Bułgaria
Bogomił Pawłow Q Q Q
Władimir Zografski dsq1 48 28 47 23 16 19 dsq1 35 31 49
 Czechy
Martin Cikl Q Q 43 49
Antonín Hájek 48 50 47 Q Q 42 Q 36 38 Q Q Q
Lukáš Hlava 35 38 40 28 23 42 43 34 43 27 46 38 27 25 35 44 40 25 26 27 26 23 Q
Jakub Janda 17 30 33 17 15 35 37 30 31 31 41 22 31 36 37 43 17 18 31 20 17 22 28
Roman Koudelka 18 42 31 33 18 14 42 Q 17 16 25 10 3 12 6 15 19 39 14 6 13 23 38 12 24 19
Čestmír Kožíšek Q1 Q1
Jan Matura 22 18 26 30 46 Q 25 49 37 45 31 11 20 10 4 39 35 Q 42 34 40 31 34 24 23 13
Jiří Mazoch Q Q
Borek Sedlák Q 47 39 36 39 26 Q 43 32 41 29 19 10 44 32 30 30 25 30 47 Q 29 31 47 Q
Ondřej Vaculík Q Q Q 46 34 47 30
 Estonia
Illimar Pärn Q Q 50
Siim-Tanel Sammelselg Q Q Q1 Q1 Q
 Finlandia
Janne Ahonen Q2 35 24 34 20 31 5 33 20 35 39 47 Q Q 34
Janne Happonen 8 9 20 18 6
Matti Hautamäki 5 2 7 6 4 3 6 2 34 5 22 23 29 8 13 15 7 28 9 10 9 10 4 29
Kalle Keituri 36 45 Q Q 38 44 36 36 32 17 39 37
Anssi Koivuranta Q 36 Q 48 26 6 26 33 23 44 19 25 22 35 32 36 26
Kai Kovaljeff Q
Ville Larinto 6 1 8 2 11 5 14 35 28
Jarkko Määttä 47 46 30
Olli Muotka Q Q 44 32 24 38 36 18 15 45 Q 34 33 23 Q Q 36 19 14 41 29
Sami Niemi 42 Q 48 48 48
Harri Olli Q3 30 39
Juha-Matti Ruuskanen 28 28 49 50 Q Q Q Q Q Q Q
 Francja
Emmanuel Chedal 20 13 15 34 36 Q 45 17 11 32 26 Q Q 25 22 30 22 23 21 13 22 27 Q 11
Vincent Descombes Sevoie Q Q Q 46 50 46 49 Q 50 Q Q Q 49 46 Q Q Q
Nicolas Mayer 41 Q Q Q Q
 Japonia
Kazuyoshi Funaki 47 16
Daiki Itō 8 6 9 19 8 6 31 15 22 30 18 23 12 24 18 38 33 5 8 35 10 13 15
Kenshirō Itō Q 27
Noriaki Kasai 24 16 27 29 35 29 46 22 21 22 11 14 27 25 5 25 dsq4 18 25 20 25 Q
Taro Takayanagi 43 37
Taku Takeuchi 27 32 38 25 36 32 22 39 Q 39 14 20 21 40 37 28 25 37 Q
Shōhei Tochimoto 19 15 12 24 12 20 36 28 35 46 15 13 28 27 29 17 18
Yūta Watase Q 47 Q Q Q Q 46 48
Hiroki Yamada 41 34
Kazuya Yoshioka 49 25 32 49 40 38 Q
Fumihisa Yumoto 26 29 50 38 26 41 48 27 15 11 35 18 35 30 21 Q
 Kanada
MacKenzie Boyd-Clowes 28 29 Q 48 Q
Yukon De Leeuw 38 50
 Kazachstan
Iwan Karaułow Q Q Q Q Q Q
Nikołaj Karpienko Q Q Q Q Q Q
Aleksiej Korolow Q Q1 Q Q
Jewgienij Lewkin Q Q Q Q
Konstantin Sokolenko Q4 Q Q Q
Asan Tachtachunow Q Q Q
Radik Żaparow Q Q 44 49 Q 49 Q Q Q Q
 Korea Południowa
Choi Heung-chul 29 37 28 Q Q Q
Kim Hyun-ki Q Q Q Q Q Q
 Niemcy
Pascal Bodmer Q 34 41 40 48 40 19 45 16 10 10 20 33 29 18 35 27 19 30 36 Q
Richard Freitag 38 22 21 13 26 19 28 24 Q 17 24 14 Q
Severin Freund 30 13 21 13 13 18 8 6 42 24 13 1 2 3 15 6 1 10 4 3 17 6
Stephan Hocke 22 16 5 24 13 23 44 21 21 42 28 28 29 33 Q dns
Marinus Kraus Q Q
Maximilian Mechler 46 49 45 43 29 49 32 22 Q 34 27 32
Julian Musiol 46 46
Michael Neumayer 21 8 19 15 31 31 13 8 18 47 8 14 11 20 14 21 32 15 22 14 39 26 27 25
Danny Queck 35 33
Martin Schmitt 49 37 34 23 18 7 Q 24 30 19 18 21 11 20 43 29 dns
Felix Schoft 21 Q 20 36 22 17 Q 29
Michael Uhrmann Q 23 42 45 27 48 41 19 15 8 16 5 9 16 10 3 33 13 8
Christian Ulmer dsq4 38
Andreas Wank 42 23 30 33
Daniel Wenig Q1 Q4
 Norwegia
Anders Bardal 13 10 10 7 19 11 10 20 25 17 17 24 35 22 12 10 39 37 33 4 5 5
Anders Fannemel Q
Kim René Elverum Sorsell 24 39 36 Q Q
Johan Remen Evensen 4 23 2 5 47 15 37 37 33 20 7 13 16 14 8 42 12 38 14 1 2 7 9 9
Kenneth Gangnes 29 42 Q Q
Tom Hilde 7 7 3 13 15 8 35 10 36 3 1 7 7 7 3 2 10 8 2 4 8 13 14 20
Ole Marius Ingvaldsen 20 17 12 17 10 Q 19 50 49 26 Q 15 10 45 35 22
Anders Jacobsen 10 21 11 8 34 16 15 23 4 15 9 16 12 6 12 31 15 28
Atle Pedersen Rønsen 46 Q 49 Q Q
Bjørn Einar Romøren 15 31 23 21 17 19 40 27 9 14 14 8 8 11 5 8 23 44 Q Q Q 17 10 12
Vegard Haukø Sklett 30 39 25 36 12 37 28
Andreas Stjernen 45 43 Q 8 22 24 23 44 Q
Vegard Swensen 36
Rune Velta 17 10 9 24 44 dsq1 44 Q Q Q 36 41 16 16
 Polska
Marcin Bachleda 40 33 35 39 45 25 Q 41 Q Q Q Q Q 50 Q Q Q
Tomasz Byrt 40 43 29 42 35 42 33
Stefan Hula 38 44 29 47 Q 36 7 35 45 43 34 21 18 24 40 13 Q 29 Q Q 30 27
Jakub Kot 33 34 Q Q
Maciej Kot 40 45 46 Q Q Q Q
Dawid Kubacki Q Q Q 44 Q Q 32 40 40 48 43 Q Q 47 Q
Adam Małysz 9 9 5 9 14 2 3 11 3 2 10 3 4 3 5 1 6 32 9 7 6 5 3 15 8 3
Krzysztof Miętus Q Q Q Q Q 45 39 Q Q 32 Q Q
Klemens Murańka Q Q Q Q 37 51
Kamil Stoch 34 20 22 16 9 12 9 25 8 21 15 16 14 17 7 1 6 1 11 11 11 9 7 1
Rafał Śliż Q 47 37 24 41 40 33 Q Q
Andrzej Zapotoczny Q
Jan Ziobro Q
Piotr Żyła 31 26 21 32 31 31 46 27 31 21 28 26
 Rosja
Gieorgij Czerwiakow Q Q Q Q Q 48 47 Q Q Q
Dmitrij Ipatow Q Q Q Q Q
Pawieł Karielin 37 19 25 26 7 10 4 33 2 12 32 26 29 38 44 25 25 18 38 18
Dienis Korniłow 23 27 37 27 49 30 26 47 41 29 30 29 26 9 11 40 40 Q 33 12 Q Q 30
Stanisław Oszczepkow Q Q
Ilja Roslakow 28 40 Q
Roman Trofimow 38 Q 43 41 41 44 30 Q 30 Q Q Q Q Q 38 Q Q 44 Q1 Q Q Q
Dmitrij Wasiljew Q Q Q Q 32 28 Q 45 37 48 48 Q
 Słowacja
Tomáš Zmoray Q Q 49
 Słowenia
Jernej Damjan 13 Q 31 38 14 26 12 39 39 36 46 19 24
Matej Dobovšek Q
Dejan Judež 25
Matic Kramaršič 34 31 Q
Robert Kranjec 33 28 31 20 38 Q 14 11 44 12 4 6 19 30 49 31 Q 20 15 9 19 20 16 2
Mitja Mežnar Q 48 Q 42 Q 47 16 25 dsq1 45 34
Tomaž Naglič 26 23 Q 38 37
Primož Pikl 29 41 48 38 49 42 Q Q
Peter Prevc 12 25 32 31 32 39 17 12 27 11 18 23 11 12 18 24 Q 16 21 17
Matjaž Pungertar 45 Q Q Q
Jurij Tepeš 43 Q Q 35 30 dsq3 27 38 39 25 21 15 17 33 34 24 19 21 37 40 24 40 12 21
Rok Zima 34 Q Q Q
 Stany Zjednoczone
Peter Frenette 33 18 Q Q
Christopher Lamb Q
 Szwajcaria
Simon Ammann 3 3 6 3 6 9 12 4 1 4 4 6 2 6 8 4 1 4 3 3 10 3 4 1 6 16
Rémi Français Q Q Q Q
Marco Grigoli 44 Q Q 42 Q 41 Q Q Q
Andreas Küttel 41 40 Q 37 40 Q 43 50 45 39 Q
 Szwecja
Fredrik Balkåsen Q Q 37 30 Q Q Q
Carl Nordin Q Q Q
 Ukraina
Wołodymyr Boszczuk Q Q Q Q Q Q Q
Ołeksandr Łazarowicz Q Q Q Q Q Q
Witalij Szumbareć Q4 Q Q Q
 Włochy
Davide Bresadola 46 26 32 43 Q
Sebastian Colloredo 31 22 33 27 33 44 Q 37 37 31 37 28 27 16 15 22 32 35 22
Diego Dellasega Q Q Q 49 Q Q 46 Q Q
Roberto Dellasega Q
Andrea Morassi 32 39 43 28 29 Q Q 27 21 42 Q 37 Q 34 21 15 39
1-3     4-30     poniżej 30     Q – Zawodnik nie zakwalifikował się      dns – Zawodnik zakwalifikowany nie wystartował w konkursie
dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany w konkursie     - – Zawodnik nie zgłoszony do konkursu
1 Zdyskwalifikowany z powodu niezgodnego z regulaminem kombinezonu.

2 Zdyskwalifikowany z powodu przekroczenia czasu oczekiwania na belce startowej.
3 Zdyskwalifikowany z powodu niesportowego zachowania.
4 Zdyskwalifikowany z powodu zbyt długich nart.

Konkursy drużynowe[edytuj]

Kraj/Zawodnik Kuusamo 27.11 Willingen (Upland) 29.01 Oberstdorf 06.02 Lahti 12.03 Planica 19.03
 Austria
1 1 1 1 1
Martin Koch + + + +
Andreas Kofler + + + + +
Wolfgang Loitzl + -
Thomas Morgenstern + + + + +
Gregor Schlierenzauer + + + + +
 Czechy
10 8 8 8 6
Antonín Hájek + -
Lukáš Hlava + + + -
Jakub Janda + + + +
Roman Koudelka dns + + + +
Jan Matura + + + +
Borek Sedlak + + +
 Estonia
9 -
Siim-Tanel Sammelselg + -
Illimar Pärn + -
Kail Piho + -
Kaarel Nurmsalu + -
 Finlandia
4 5 4 6 7
Janne Ahonen + + -
Matti Hautamäki + + + + +
Janne Happonen + + -
Anssi Koivuranta + + + +
Ville Larinto + -
Olli Muotka + + +
Kalle Keituri - + +
Jarkko Määttä - + -
 Francja
8
Vincent Descombes Sevoie +
Jason Lamy Chappuis +
Nicolas Mayer +
Emmanuel Chedal +
 Japonia
3 6 5 7 -
Daiki Itō + + + + -
Noriaki Kasai + + + + -
Taku Takeuchi + + + -
Shōhei Tochimoto + + - -
Fumihisa Yumoto + + + -
 Kazachstan
12 - -
Nikołaj Karpienko + - -
Jewgienij Lewkin + - -
Konstantin Sokolenko + - -
Radik Żaparow + - -
 Niemcy
7 2 3 4 5
Severin Freund + + + + +
Michael Neumayer + + + + +
Michael Uhrmann + + + - -
Martin Schmitt + + + -
Richard Freitag - - + + -
Stephan Hocke - - - - +
Maximilian Mechler - - - - +
 Norwegia
2 4 2 2 2
Anders Bardal + + + +
Johan Remen Evensen + + + +
Tom Hilde + + + + +
Anders Jacobsen + + + -
Bjørn Einar Romøren + + + +
 Polska
5 3 6 3 4
Marcin Bachleda + -
Stefan Hula + + +
Adam Małysz + + + + +
Krzysztof Miętus + - -
Kamil Stoch + + + + +
Piotr Żyła + + + +
Tomasz Byrt + -
 Rosja
8 10 9 10
Dmitrij Ipatow + -
Pawieł Karielin + + + +
Dienis Korniłow + + + +
Roman Trofimow + + + +
Dmitrij Wasiljew + + -
Ilja Roslakow - - +
 Słowenia
6 7 7 5 3
Jernej Damjan + + + +
Robert Kranjec + + + +
Mitja Mežnar + -
Primož Pikl + -
Peter Prevc + + + + +
Jurij Tepeš + + + + +
 Szwajcaria
9 -
Simon Ammann + -
Rémi Français + -
Marco Grigoli + -
Andreas Küttel + -
 Włochy
11 9 9
Davide Bresadola + +
Sebastian Colloredo + + +
Diego Dellasega + + +
Roberto Dellasega + -
Andrea Morassi + + +
 1-3      3-8     poniżej 8    +  - Zawodnik wystartował     - Zawodnik nie wystartował
dns – Zawodnik został zgłoszony do konkursu, lecz nie wystartował

Klasyfikacje[edytuj]

Geographylogo.svg
Pozostałe miejsca zawodów (Świat)

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata[edytuj]

Miejsce Zawodnik Występy[9] Punkty Strata do lidera
1. Austria Thomas Morgenstern 26 1757 -
2. Szwajcaria Simon Ammann 26 1364 -393
3. Polska Adam Małysz 26 1153 -604
4. Austria Andreas Kofler 22 1128 -629
5. Norwegia Tom Hilde 24 903 -854
6. Austria Martin Koch 24 840 -917
7. Niemcy Severin Freund 22 769 -988
8. Finlandia Matti Hautamäki 24 764 -979
9. Austria Gregor Schlierenzauer 19 761 -982
10. Polska Kamil Stoch 24 739 -1018
11. Norwegia Johan Remen Evensen 24 645 -1112
12. Austria Manuel Fettner 21 460 -1297
13. Austria Wolfgang Loitzl 22 442 -1315
14. Norwegia Anders Bardal 22 419 -1338
15. Japonia Daiki Itō 23 413 -1344
16. Czechy Roman Koudelka 25 382 -1375
17. Norwegia Bjørn Einar Romøren 21 364 -1393
18. Słowenia Robert Kranjec 22 355 -1402
19. Norwegia Anders Jacobsen 18 344 -1413
20. Finlandia Ville Larinto 9 342 -1415
21. Niemcy Michael Uhrmann 18 314 -1443
22. Niemcy Michael Neumayer 24 306 -1451
23. Rosja Pawieł Karielin 20 282 -1475
24. Słowenia Peter Prevc 19 218 -1539
25. Japonia Noriaki Kasai 20 197 -1560
26. Francja Emmanuel Chedal 20 190 -1567
27. Czechy Jan Matura 24 180 -1577
28. Japonia Shōhei Tochimoto 17 165 -1592
29. Norwegia Ole Marius Ingvaldsen 15 155 -1602
30. Niemcy Martin Schmitt 16 137 -1620
31. Niemcy Stephan Hocke 15 132 -1625
32. Finlandia Janne Happonen 5 125 -1632
33. Niemcy Pascal Bodmer 19 122 -1635
34. Słowenia Jurij Tepeš 21 119 -1638
Czechy Jakub Janda 22 119 -1638
36. Norwegia Rune Velta 10 106 -1651
Rosja Dienis Korniłow 20 106 -1651
38. Niemcy Richard Freitag 11 105 -1652
39. Polska Stefan Hula 18 95 -1662
40. Finlandia Anssi Koivuranta 15 90 -1667
41. Słowenia Jernej Damjan 12 84 -1673
42. Japonia Fumihisa Yumoto 18 80 -1677
43. Finlandia Olli Muotka 14 76 -1681
44. Finlandia Janne Ahonen 12 74 -1683
Austria Stefan Thurnbichler 9 74 -1683
46. Włochy Sebastian Colloredo 18 69 -1688
47. Japonia Taku Takeuchi 17 67 -1690
48. Norwegia Andreas Stjernen 7 56 -1701
Czechy Borek Sedlák 19 56 -1701
50. Czechy Lukáš Hlava 21 53 -1704
51. Niemcy Felix Schoft 6 46 -1711
52. Włochy Andrea Morassi 13 45 -1712
53. Bułgaria Władimir Zografski 9 38 -1719
54. Polska Piotr Żyła 12 37 -1720
55. Norwegia Vegard Haukø Sklett 7 32 -1725
56. Austria Michael Hayböck 11 28 -1729
57. Słowenia Mitja Mežnar 7 21 -1736
58. Japonia Kazuyoshi Funaki 2 15 -1742
Austria Mario Innauer 9 15 -1742
Niemcy Maximilian Mechler 11 15 -1742
61. Finlandia Kalle Keituri 10 14 -1743
62. Stany Zjednoczone Peter Frenette 2 13 -1744
Słowenia Tomaž Naglič 4 13 -1744
64. Niemcy Andreas Wank 4 9 -1748
65. Polska Rafał Śliż 6 7 -1750
Norwegia Kim René Elverum Sorsell 3 7 -1750
67. Słowenia Dejan Judež 1 6 -1751
Polska Marcin Bachleda 8 6 -1751
Japonia Kazuya Yoshioka 6 6 -1751
Finlandia Juha-Matti Ruuskanen 4 6 -1751
71. Włochy Davide Bresadola 4 5 -1752
Kanada MacKenzie Boyd-Clowes 3 5 -1752
Korea Południowa Choi Heung-chul 3 5 -1752
74. Japonia Kenshirō Itō 1 4 -1753
75. Austria Thomas Diethart 2 3 -1754
Rosja Dmitrij Wasiljew 6 3 -1754
Rosja Ilja Roslakow 2 3 -1754
78. Słowenia Primož Pikl 6 2 -1755
Polska Tomasz Byrt 7 2 -1755
Norwegia Kenneth Gangnes 2 2 -1755
Rosja Roman Trofimow 9 2 -1755
82. Szwecja Fredrik Balkåsen 2 1 -1756
Finlandia Jarkko Määttä 3 1 -1756
Czechy Ondrej Vaculik 4 1 -1756
Finlandia Harri Olli 2 1 -1756

Klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni[edytuj]

 Osobny artykuł: 59. Turniej Czterech Skoczni.
Miejsce Zawodnik Występy[9] Punkty Strata do lidera
1. Austria Thomas Morgenstern 4 958,8
-
2. Szwajcaria Simon Ammann 4 928,4 -30,4
3. Norwegia Tom Hilde 4 895,0 -63,8
4. Austria Manuel Fettner 4 882,4 -76,4
5. Austria Martin Koch 4 880,6 -78,2
6. Polska Adam Małysz 4 875,2 -83,6
7. Finlandia Matti Hautamäki 4 861,8 -97,0
8. Austria Andreas Kofler 4 840,5 -118,3
9. Austria Wolfgang Loitzl 4 834,5 -124,3
10. Norwegia Anders Jacobsen 4 830,7 -128,1
11. Niemcy Michael Uhrmann 4 823,7 -135,1
12. Niemcy Severin Freund 4 818,7 -140,1
13. Słowenia Peter Prevc 4 818,1 -140,7
14. Norwegia Bjørn Einar Romøren 4 813,8 -145,0
15. Polska Kamil Stoch 4 810,4 -148,4
16. Norwegia Anders Bardal 4 806,6 -152,2
17. Niemcy Richard Freitag 4 785,2 -173,6
18. Niemcy Michael Neumayer 4 713,4 -245,4
19. Norwegia Johan Remen Evensen 4 703,7 -255,1
20. Niemcy Pascal Bodmer 4 691,1 -267,7
21. Słowenia Robert Kranjec 4 687,5 -271,3
22. Francja Emmanuel Chedal 4 679,1 -279,7
23. Finlandia Anssi Koivuranta 4 675,7 -283,1
24. Finlandia Janne Ahonen 4 668,6 -290,2
25. Niemcy Stephan Hocke 4 657,5 -301,3
26. Słowenia Jurij Tepeš 4 651,5 -307,3
27. Rosja Dienis Korniłow 4 586,4 -372,4
28. Rosja Pawieł Karielin 4 585,4 -373,4
29. Niemcy Martin Schmitt 3 579,4 -379,4
30. Czechy Roman Koudelka 3 571,9 -386,9
31. Japonia Noriaki Kasai 3 568,7 -390,1
32. Japonia Daiki Itō 3 551,0 -407,8
33. Czechy Jakub Janda 4 530,7 -428,1
34. Czechy Borek Sedlák 4 505,5 -453,3
35. Czechy Lukáš Hlava 4 495,7 -463,1
36. Austria Gregor Schlierenzauer 2 452,1 -506,7
37. Bułgaria Władimir Zografski 3 450,6 -508,2
38. Austria Stefan Thurnbichler 3 439,5 -519,3
39. Japonia Shōhei Tochimoto 3 428,4 -530,4
40. Austria Michael Hayböck 4 410,7 -548,1
41. Polska Stefan Hula 4 402,5 -556,3
42. Czechy Jan Matura 4 395,7 -563,1
43. Polska Dawid Kubacki 4 386,1 -572,7
44. Słowenia Primož Pikl 4 374,1 -584,7
45. Niemcy Maximilian Mechler 2 311,2 -647,6
46. Austria Thomas Diethart 2 302,6 -656,2
47. Włochy Sebastian Colloredo 3 294,6 -664,2
48. Niemcy Felix Schoft 1 225,7 -733,1
49. Finlandia Ville Larinto 2 216,4 -742,4
50. Niemcy Andreas Wank 2 213,5 -745,3
51. Austria Mario Innauer 2 203,5 -755,3
52. Finlandia Olli Muotka 2 201,9 -756,9
53. Japonia Taku Takeuchi 2 197,0 -761,8
54. Niemcy Julian Musiol 2 190,7 -768,1
55. Austria Stefan Hayböck 2 176,9 -781,9
56. Norwegia Rune Velta 1 104,2 -845,6
57. Japonia Yūta Watase 1 101,1 -857,7
58. Szwajcaria Marco Grigoli 1 99,2 -859,6
59. Rosja Roman Trofimow 1 95,3 -863,5
60. Polska Marcin Bachleda 1 93,4 -865,4
61. Austria Manuel Poppinger 1 80,0 -878,8
62. Polska Rafał Śliż 1 77,9 -880,9
63. Japonia Kazuya Yoshioka 1 74,9 -883,9
64. Francja Vincent Descombes Sevoie 1 73,1 -885,7

Klasyfikacja Pucharu Świata w lotach narciarskich[edytuj]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty Strata do lidera
1. Austria Gregor Schlierenzauer 7 475 -
2. Austria Martin Koch 7 387 -88
3. Austria Thomas Morgenstern 7 378 -97
4. Polska Adam Małysz 7 347 -128
5. Szwajcaria Simon Ammann 7 311 -164
6. Norwegia Johan Remen Evensen 7 291 -184
7. Norwegia Tom Hilde 7 263 -212
8. Słowenia Robert Kranjec 7 242 -233
9. Polska Kamil Stoch 7 241 -234
10. Finlandia Matti Hautamäki 4 143 -332
11. Czechy Roman Koudelka 7 133 -342
12. Austria Wolfgang Loitzl 5 120 -355
13. Japonia Daiki Itō 5 113 -362
14. Norwegia Bjørn Einar Romøren 4 112 -363
15. Niemcy Severin Freund 3 104 -371
16. Norwegia Anders Jacobsen 5 103 -372
17. Norwegia Anders Bardal 5 97 -378
18. Norwegia Ole Marius Ingvaldsen 5 87 -388
19. Niemcy Michael Neumayer 7 79 -396
20. Słowenia Jurij Tepeš 7 69 -406
21. Austria Andreas Kofler 3 68 -407
22. Finlandia Janne Happonen 3 64 -411
23. Czechy Jan Matura 7 63 -412
Francja Emmanuel Chedal 4 63 -412
25. Finlandia Olli Muotka 6 61 -414
26. Austria Stefan Thurnbichler 4 59 -416
27. Czechy Borek Sedlák 4 40 -435
28. Włochy Andrea Morassi 6 40 -435
29. Czechy Jakub Janda 6 37 -438
30. Niemcy Michael Uhrmann 1 32 -443
31. Norwegia Rune Velta 2 30 -445
Japonia Noriaki Kasai 3 30 -445
33. Japonia Shōhei Tochimoto 3 29 -446
34. Rosja Dienis Korniłow 5 28 -447
Polska Stefan Hula 4 28 -447
36. Słowenia Peter Prevc 2 24 -451
37. Austria Manuel Fettner 3 21 -454
38. Rosja Pawieł Karielin 3 19 -456
Słowenia Jernej Damjan 5 19 -456
Polska Piotr Żyła 4 19 -456
41. Czechy Lukáš Hlava 5 18 -457
42. Norwegia Andreas Stjernen 2 15 -460
43. Finlandia Kalle Keituri 2 14 -461
Japonia Fumihisa Yumoto 3 14 -461
45. Niemcy Martin Schmitt 3 13 -462
Niemcy Felix Schoft 3 13 -462
Niemcy Maximilian Mechler 5 13 -462
Słowenia Tomaž Naglič 4 13 -462
49. Włochy Sebastian Colloredo 4 9 -466
Norwegia Vegard Haukø Sklett 4 9 -466
Japonia Taku Takeuchi 3 9 -466
52. Niemcy Richard Freitag 1 7 -468
53. Słowenia Dejan Judež 1 6 -469
Japonia Kazuya Yoshioka 2 6 -469
55. Włochy Davide Bresadola 2 5 -470
Finlandia Anssi Koivuranta 2 5 -470
57. Austria Mario Innauer 2 3 -422
Rosja Ilja Roslakow 2 3 -422
59. Niemcy Andreas Wank 2 1 -424
Niemcy Pascal Bodmer 1 1 -424
Szwecja Fredrik Balkåsen 2 1 -424

Klasyfikacja FIS Team Tour[edytuj]

 Osobny artykuł: FIS Team Tour 2011.
Miejsce Drużyna Występy Punkty Strata do lidera
1.  Austria 5 4564,2 -
2.  Norwegia 5 4312,8 -251,4
3.  Niemcy 5 4302,6 -261,6
4.  Polska 5 4219,9 -344,3
5.  Finlandia 5 4135,8 -428,4
6.  Japonia 5 3934,2 -630,0
7.  Czechy 5 3823,8 -740,4
8.  Słowenia 5 3751,8 -812,4
9.  Rosja 5 1731,7 -2832,5
10.  Włochy 4 1265,5 -3298,7
11.  Szwajcaria 3 1040,7 -3523,5
12.  Francja 3 890,8 -3673,4
13.  Bułgaria 1 105,5 -4458,7

Klasyfikacja Pucharu Narodów[edytuj]

Miejsce Państwo Występy[9] Punkty Strata do lidera
1.  Austria 31 7508 -
2.  Norwegia 31 4683 -2825
3.  Polska 31 3239 -4269
4.  Niemcy 31 3155 -4353
5.  Finlandia 31 2443 -5065
6.  Japonia 30 1697 -5811
7.  Słowenia 31 1668 -5840
8.  Szwajcaria 27 1364 -6144
9.  Czechy 31 1091 -6417
10.  Rosja 31 446 -7062
11.  Francja 21 240 -7268
12.  Włochy 25 119 -7389
13.  Bułgaria 12 38 -7470
14.  Stany Zjednoczone 2 13 -7495
15.  Kanada 3 5 -7503
 Korea Południowa 3 5 -7503
17.  Szwecja 2 1 -7507
18.  Kazachstan 4 0 -7508
 Estonia 2 0 -7508
 Słowacja 1 0 -7508

Man of the Day[edytuj]

Nr Data Miejsce Zawodnik Poz.
1. 28 listopada 2010 Finlandia Kuusamo Norwegia Johan Remen Evensen[10] 4.
2. 1 grudnia 2010 Finlandia Kuopio Niemcy Michael Neumayer[11] 8.
3. 4 grudnia 2010 Norwegia Lillehammer Norwegia Anders Bardal[12] 10.
4. 5 grudnia 2010 Norwegia Lillehammer Norwegia Anders Jacobsen[13] 8.
5. 12 grudnia 2010 Czechy Harrachov konkurs odwołany[6]
6. 12 grudnia 2010 Czechy Harrachov konkurs odwołany[6]
5. 17 grudnia 2010[7] Szwajcaria Engelberg Austria Wolfgang Loitzl[14] 3.
6. 18 grudnia 2010 Szwajcaria Engelberg Austria Wolfgang Loitzl[15] 7.
7. 19 grudnia 2010 Szwajcaria Engelberg Rosja Pawieł Karielin[16] 4.
8. 29 grudnia 2010 Niemcy Oberstdorf Austria Manuel Fettner[17] 3.
9. 1 stycznia 2011 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Rosja Pawieł Karielin[18] 2.
10. 3 stycznia 2011 Austria Innsbruck Niemcy Michael Uhrmann[19] 8.
11. 6 stycznia 2011 Austria Bischofshofen Austria Martin Koch[20] 5.
12. 8 stycznia 2011 Czechy Harrachov Słowenia Robert Kranjec[21] 4.
13. 9 stycznia 2011 Czechy Harrachov Czechy Roman Koudelka[22] 3.
14. 15 stycznia 2011 Japonia Sapporo Niemcy Michael Uhrmann[23] 5.
15. 16 stycznia 2011 Japonia Sapporo Czechy Jan Matura[24] 4.
16. 21 stycznia 2011 Polska Zakopane Austria Gregor Schlierenzauer[25] 6.
17. 22 stycznia 2011 Polska Zakopane Norwegia Bjørn Einar Romøren[26] 5.
18. 23 stycznia 2011 Polska Zakopane Polska Kamil Stoch[27] 1.
19. 30 stycznia 2011 Niemcy Willingen (Upland) Austria Gregor Schlierenzauer[28] 5.
20. 2 lutego 2011 Niemcy Klingenthal Austria Gregor Schlierenzauer[29] 5.
21. 5 lutego 2011 Niemcy Oberstdorf Austria Gregor Schlierenzauer[30] 3.
22. 12 lutego 2011 Norwegia Vikersund Norwegia Anders Jacobsen[31] 6.
23. 13 lutego 2011 Norwegia Vikersund Finlandia Janne Happonen[32] 6.
24. 13 marca 2011 Finlandia Lahti Norwegia Anders Bardal[33] 4.
25. 18 marca 2011 Słowenia Planica Norwegia Anders Bardal[34] 5.
26. 20 marca 2011 Słowenia Planica Słowenia Robert Kranjec[35] 2.

Zwycięzcy kwalifikacji do zawodów[edytuj]

Przed każdymi zawodami Pucharu Świata rozgrywane są kwalifikacje, których 50 najlepszych uczestników (40 w przypadku konkursów lotów) bierze udział w konkursie głównym. Przed zawodami w Harrachovie i Vikersund zostaną rozegrane tylko jedne kwalifikacje przed każdą z par konkursów. Finałowy konkurs w Planicy nie został poprzedzony serią kwalifikacyjną i wystartowało w nim 30 najlepszych skoczków całego sezonu[36].

Nr Data kwalifikacji Data konkursu Miejsce Zawodnik
1. 28 listopada 2010[37] 28 listopada 2010 Finlandia Kuusamo Norwegia Tom Hilde[38]
2. 30 listopada 2010 1 grudnia 2010 Finlandia Kuopio Norwegia Anders Bardal[39]
3. 3 grudnia 2010 4 grudnia 2010 Norwegia Lillehammer Niemcy Severin Freund[40]
4. 5 grudnia 2010 5 grudnia 2010 Norwegia Lillehammer Norwegia Rune Velta[41]
5. 11 grudnia 2010[42] 12 grudnia 2010[43] Czechy Harrachov Norwegia Anders Jacobsen[44]
6. 12 grudnia 2010 12 grudnia 2010 Czechy Harrachov odwołane[45]
5. 17 grudnia 2010 17 grudnia 2010[7] Szwajcaria Engelberg Polska Kamil Stoch[46]
6. 18 grudnia 2010 18 grudnia 2010 Szwajcaria Engelberg Austria Wolfgang Loitzl[47]
7. 19 grudnia 2010 19 grudnia 2010 Szwajcaria Engelberg Niemcy Severin Freund[48]
8. 28 grudnia 2010 29 grudnia 2010 Niemcy Oberstdorf Niemcy Felix Schoft[49]
9. 31 grudnia 2010 1 stycznia 2011 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Norwegia Anders Jacobsen[50]
10. 2 stycznia 2011 3 stycznia 2011 Austria Innsbruck Norwegia Bjørn Einar Romøren[51]
11. 5 stycznia 2011 6 stycznia 2011 Austria Bischofshofen Niemcy Michael Uhrmann[52]
12. 8 stycznia 2011 8 i 9 stycznia 2011 Czechy Harrachov Czechy Roman Koudelka[53]
13. 14 stycznia 2011 15 stycznia 2011 Japonia Sapporo Niemcy Michael Uhrmann[54]
14. 16 stycznia 2011 16 stycznia 2011 Japonia Sapporo Japonia Noriaki Kasai[55]
15. 20 stycznia 2011 21 stycznia 2011 Polska Zakopane Niemcy Michael Uhrmann[56]
16. 22 stycznia 2011 22 stycznia 2011 Polska Zakopane Norwegia Bjørn Einar Romøren[57]
17. 23 stycznia 2011 23 stycznia 2011[7] Polska Zakopane Norwegia Bjørn Einar Romøren[58]
18. 28 stycznia 2011 30 stycznia 2011 Niemcy Willingen (Upland) Austria Gregor Schlierenzauer[59]
19. 1 lutego 2011 2 lutego 2011 Niemcy Klingenthal Austria Gregor Schlierenzauer[60]
20. 4 lutego 2011 5 lutego 2011 Niemcy Oberstdorf Finlandia Janne Happonen[61]
21. 11 lutego 2011 12 i 13 lutego 2011 Norwegia Vikersund Słowenia Robert Kranjec[62]
22. 11 marca 2011 13 marca 2011 Finlandia Lahti Norwegia Anders Bardal[63]
23. 17 marca 2011 18 marca 2011 Słowenia Planica Słowenia Robert Kranjec[64]

Liderzy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata[edytuj]

Pozycja lidera Pucharu Świata należy do zawodnika, który w dotychczas rozegranych zawodach zgromadził najwięcej punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. W przypadku równej liczby punktów, liderem Pucharu Świata jest ten zawodnik, który ma na swoim koncie więcej wygranych konkursów. W konkursie inaugurującym nowy sezon, rolę lidera przyjmuje zawodnik, który zwyciężył w poprzedniej edycji.

Nr Zawodnik Data objęcia pozycji lidera Miasto Data utraty pozycji lidera Miasto Liczba konkursów
1. Szwajcaria Simon Ammann
Triumfator PŚ 2009/10[65]
28 listopada 2010 Finlandia Kuusamo[66] 1
2. Austria Andreas Kofler 28 listopada 2010 Finlandia Kuusamo[66] 4 grudnia 2010 Norwegia Lillehammer[67] 2
3. Austria Thomas Morgenstern 4 grudnia 2010 Norwegia Lillehammer[67]
Triumfator PŚ 2010/11[68]
23

Trenerzy[edytuj]

Trenerzy poszczególnych reprezentacji w sezonie 2010/2011[69]:

Kraj Trener
 Austria Austria Alexander Pointner
 Bułgaria Niemcy Joachim Winterlich
 Czechy Czechy David Jiroutek
 Estonia Estonia Tambet Pikkor
 Finlandia Finlandia Pekka Niemelä
 Francja Francja Julien Eybert Guillon
 Japonia Japonia Tomoharu Yokokawa
 Kanada Kanada Gregor Linsig
 Kazachstan KazachstanNiemcy Dionis Wodniew
 Korea Południowa Korea Południowa Kim Heung-soo
 Niemcy Austria Werner Schuster
 Norwegia Finlandia Mika Kojonkoski
 Polska Polska Łukasz Kruczek
 Rosja Rosja Aleksandr Swiatow
 Słowacja Słowacja Milan Pilipkov
 Słowenia Słowenia Matjaž Zupan
 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone Casey Colby
 Szwajcaria Szwajcaria Martin Künzle
 Szwecja Niemcy Wolfgang Hartmann
 Ukraina Ukraina Wałerij Wdowenko
 Włochy Włochy Roberto Cecon

Kwoty startowe[edytuj]

Na podstawie Światowej Listy Rankingowej (WRL) wyznaczone są kwoty startowe dla poszczególnych krajów na dane periody Pucharu Świata 2010/2011. Kwota oznacza maksymalną liczbę reprezentantów, którą dany kraj ma prawo wystawić w zawodach. Państwu, które jest gospodarzem danych zawodów przysługują specjalne bonusy.

Poniżej wykaz kwot startowych, które dane państwo może wystawić w poszczególnych periodach. Państwa, których nie podano w poniższej tabeli mogą wystawiać do każdego konkursu co najwyżej dwóch skoczków.

I period II period[70] III period[71] IV period[72] V period[73] VI period[74]
Letnie Grand Prix
Kwota Reprezentacja Kwota Reprezentacja Kwota Reprezentacja Kwota Reprezentacja Kwota Reprezentacja
7
 Austria
7
 Austria
7
 Austria
7
 Słowenia
7
 Austria
 Polska  Niemcy
6
 Czechy
6
 Austria  Niemcy
6
 Czechy
6
 Finlandia  Finlandia  Czechy  Norwegia
 Niemcy  Norwegia  Niemcy  Finlandia
6
 Finlandia
 Norwegia  Polska  Norwegia  Niemcy  Polska
5
 Japonia
5
 Czechy  Polska  Norwegia
5
 Czechy
4
 Finlandia  Japonia
5
 Japonia  Polska  Japonia
 Francja
4
 Francja
4
 Francja
5
 Japonia
4
 Francja
 Rosja  Rosja  Rosja
4
 Francja  Rosja
 Słowenia  Słowenia  Słowenia  Rosja  Słowenia
 Szwajcaria
3
 Szwajcaria
3
 Bułgaria
3
 Bułgaria
3
 Bułgaria
3
 Włochy
 Szwajcaria  Szwajcaria  Szwajcaria
 Włochy

Informacje o periodach[edytuj]

  • I period: LGP
  • II period: 27 listopada - 19 grudnia (7 konkursów indywidualnych i 1 drużynowy)
  • III period: 29 grudnia - 6 stycznia (TCS – 4 konkursy indywidualne)
  • IV period: 8 stycznia - 23 stycznia (7 konkursów indywidualnych)
  • V period: 29 stycznia - 6 lutego (FTT – 3 konkursy indywidualne i 2 drużynowe)
  • VI period: 12 lutego - 20 marca (5 konkursów indywidualnych i 2 drużynowe)

Statystyki[edytuj]

  • W trakcie sezonu 2010/2011 poprawionych zostało 7 rekordów krajowych w długości skoku:
Kraj Dotychczasowy rekord Nowy rekord
Rekordzista Miejsce Odległość Rekordzista Miejsce Odległość
 Norwegia Bjørn Einar Romøren Słowenia Planica (2005) 239 m Johan Remen Evensen Norwegia Vikersund (2011) 246,5 m
 Austria Gregor Schlierenzauer Słowenia Planica (2008) 233,5 m Gregor Schlierenzauer Norwegia Vikersund (2011) 243,5 m
 Finlandia Matti Hautamäki Słowenia Planica (2005) 235,5 m Janne Happonen Norwegia Vikersund (2011) 240,0 m
 Szwajcaria Simon Ammann Słowenia Planica (2010) 236,5 m Simon Ammann Norwegia Vikersund (2011) 238,5 m
 Słowenia Robert Kranjec Słowenia Planica (2007) 229,0 m Robert Kranjec Norwegia Vikersund (2011) 232,0 m
 Polska Adam Małysz Słowenia Planica (2003) 225 m Adam Małysz Norwegia Vikersund (2011) 230,5 m
 Włochy Andrea Morassi Norwegia Vikersund (2011) 208,5 m Andrea Morassi Słowenia Planica (2011) 215,5 m
  • Najwięcej konkursów Pucharu Świata w sezonie 2010/2011 wygrał Austria Thomas Morgenstern, który triumfował 7-krotnie.
  • Najdłuższa passa w ilości zwycięstw należała także do Austria Thomasa Morgensterna, który wygrał 4 razy z rzędu.
  • W sezonie 2010/2011 w konkursach Pucharu Świata triumfowało 11 zawodników:
  1. Austria Thomas Morgenstern – 7 wygranych
  2. Austria Andreas Kofler – 3
  3. Szwajcaria Simon Ammann – 3
  4. Polska Kamil Stoch – 3
  5. Austria Gregor Schlierenzauer – 3
  6. Austria Martin Koch – 2
  7. Niemcy Severin Freund – 2
  8. Finlandia Ville Larinto – 1
  9. Norwegia Tom Hilde – 1
  10. Polska Adam Małysz – 1
  11. Norwegia Johan Remen Evensen – 1
  • Najczęściej na podium konkursu o Puchar Świata w sezonie 2010/2011 stawał Austria Thomas Morgenstern – 16 razy.
  • W klasyfikacji Pucharu Świata 2010/2011 sklasyfikowano 85 zawodników z 17 państw (AustriaBułgariaCzechyFinlandiaFrancjaJaponiaKanadaKorea PołudniowaNiemcyNorwegiaPolskaRosjaSłoweniaStany ZjednoczoneSzwajcariaSzwecjaWłochy).
  • Reprezentanci Ukraina Ukrainy odpadali w kwalifikacjach we wszystkich swoich startach w sezonie 2010/2011.
  • Najwięcej konkursów drużynowych Pucharu Świata w sezonie 2010/2011 wygrała reprezentacja Austrii. Triumfowali oni 5 razy, czyli we wszystkich tego typu zawodach.
  • Łącznie na podium drużynowych zawodów stali reprezentanci 6 państw (AustriaJaponiaNiemcyNorwegiaPolskaSłowenia).

Informacje, ciekawostki[edytuj]

  • 1 stycznia 2011 podczas konkursu w Garmisch-Partenkirchen Fin Ville Larinto nie ustał skoku na odległość 140,5 metra, przez co nabawił się kontuzji zerwania więzadła krzyżowego w kolanie, która wykluczyła go ze startów do końca sezonu[83].
  • 11 lutego 2011 na skoczni w Vikersund Norweg Johan Remen Evensen dwukrotnie pobił rekord świata w długości lotu. Najpierw, podczas treningu, skokiem na odległość 243 metry poprawił o 4 metry dotychczasowy rekord z Planicy swojego rodaka Bjørna Einara Romørena[84], a następnie w kwalifikacjach skoczył 246,5 metra, co było o 3,5 metra dłuższą odległością niż poprzedni rezultat[85].
  • 13 lutego 2011 po zajęciu 5. miejsca w konkursie w Vikersund Austriak Thomas Morgenstern zapewnił sobie drugie w karierze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
  • 17 marca 2011 podczas treningu w Planicy do konkursu lotów, Fumihisa Yumoto doznał złamania ręki w okolicy nadgarstka, a jego rodak Noriaki Kasai urazu pleców. Ponadto Pascal Bodmer doznał zwichnięcia stawu barkowego, co wykluczyło ich ze startów w konkursie na Letalnicy[86].

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Anna Szczepankiewicz: PŚ w Harrachovie: Konkurs odwołany!. skijumping.pl, 2010-12-12. [dostęp 2016-01-02].
  2. Tadeusz Mieczyński: Będzie dodatkowy konkurs w Engelbergu!. skijumping.pl, 2010-12-14. [dostęp 2016-01-02].
  3. Marcin Hetnał: Trzy konkursy w Zakopanem!. skijumping.pl, 2010-12-20. [dostęp 2016-01-02].
  4. Tadeusz Mieczyński: Będzie Puchar Świata Kobiet, większe skocznie i przelicznik wiatru. skijumping.pl, 2010-06-07. [dostęp 2016-01-02].
  5. Konkurs odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przeniesiony na 12 grudnia i odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.
  6. a b c Konkurs odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.
  7. a b c d e Konkurs dodatkowy w miejsce jednego z odwołanych w Harrachovie.
  8. a b c Rozegrano tylko jedną serię.
  9. a b c Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym i drużynowym.
  10. 2nd World Cup Competition Kuusamo (FIN) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 28 listopada 2010. [dostęp 28 listopada 2010].
  11. 3rd World Cup Competition Kuopio (FIN) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 1 grudnia 2010. [dostęp 1 grudnia 2010].
  12. 4th World Cup Competition Lillehammer (NOR) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 4 grudnia 2010. [dostęp 4 grudnia 2010].
  13. 5th World Cup Competition Lillehammer (NOR) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 5 grudnia 2010. [dostęp 5 grudnia 2010].
  14. 7th World Cup Competition Engelberg (SUI) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 17 grudnia 2010. [dostęp 17 grudnia 2010].
  15. 8th World Cup Competition Engelberg (SUI) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 18 grudnia 2010. [dostęp 18 grudnia 2010].
  16. 9th World Cup Competition Engelberg (SUI) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 19 grudnia 2010. [dostęp 19 grudnia 2010].
  17. 11th World Cup Competition Oberstdorf (GER) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 29 grudnia 2010. [dostęp 29 grudnia 2010].
  18. 12th World Cup Competition Garmisch-Partenkirchen (GER) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 1 stycznia 2011. [dostęp 1 stycznia 2011].
  19. 13th World Cup Competition Innsbruck (AUT) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 3 stycznia 2011. [dostęp 3 stycznia 2011].
  20. 14th World Cup Competition Bischofshofen (AUT) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 6 stycznia 2011. [dostęp 6 stycznia 2011].
  21. 15th World Cup Competition Harrachov (CZE) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 8 stycznia 2011. [dostęp 8 stycznia 2011].
  22. 16th World Cup Competition Harrachov (CZE) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 9 stycznia 2011. [dostęp 9 stycznia 2011].
  23. 17th World Cup Competition Sapporo (JPN) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 15 stycznia 2011. [dostęp 15 stycznia 2011].
  24. 18th World Cup Competition Sapporo (JPN) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 16 stycznia 2011. [dostęp 16 stycznia 2011].
  25. 19th World Cup Competition Zakopane (POL) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 21 stycznia 2011. [dostęp 21 stycznia 2011].
  26. 20th World Cup Competition Zakopane (POL) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 22 stycznia 2011. [dostęp 22 stycznia 2011].
  27. 21th World Cup Competition Zakopane (POL) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 23 stycznia 2011. [dostęp 23 stycznia 2011].
  28. 23rd World Cup Competition Willingen (Upland) (GER) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 30 stycznia 2011. [dostęp 30 stycznia 2011].
  29. 24th World Cup Competition Klingenthal (GER) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 2 lutego 2011. [dostęp 2 lutego 2011].
  30. 25th World Cup Competition Oberstdorf (GER) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 5 lutego 2011. [dostęp 5 lutego 2011].
  31. 27th World Cup Competition Vikersund (NOR) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 12 lutego 2011. [dostęp 12 lutego 2011].
  32. 28th World Cup Competition Vikersund (NOR) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 13 lutego 2011. [dostęp 13 lutego 2011].
  33. 30th World Cup Competition Lahti (FIN) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 13 marca 2011. [dostęp 13 marca 2011].
  34. 31th World Cup Competition Planica (SLO) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 18 marca 2011. [dostęp 18 marca 2011].
  35. 33rd World Cup Competition Planica (SLO) - Official Results (ang.). FIS-Ski, 20 marca 2011. [dostęp 20 marca 2011].
  36. „BAUHAUS” FIS World Cup Ski Jumping - 33rd World Cup Competition - Planica (SLO) - Flying Hill Individual - Start List 1st Round (ang.). fis-ski.com, 2011-03-19. [dostęp 2016-09-18].
  37. Kwalifikacje przeniesione z 26 listopada, z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.
  38. 2nd World Cup Competition Kuusamo (FIN) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 28 listopada 2010. [dostęp 28 listopada 2010].
  39. 3rd World Cup Competition Kuopio (FIN) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 30 listopada 2010. [dostęp 30 listopada 2010].
  40. 4th World Cup Competition Lillehammer (NOR) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 3 grudnia 2010. [dostęp 3 grudnia 2010].
  41. 5th World Cup Competition Lillehammer (NOR) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 5 grudnia 2010. [dostęp 5 grudnia 2010].
  42. Kwalifikacje przeniesione z 10 grudnia, z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.
  43. Konkurs przeniesiony z 11 grudnia, z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych
  44. 6th World Cup Competition Harrachov (CZE) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 11 grudnia 2010. [dostęp 11 grudnia 2010].
  45. Kwalifikacje odwołane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.
  46. 7th World Cup Competition Engelberg (SUI) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 17 grudnia 2010. [dostęp 17 grudnia 2010].
  47. 8th World Cup Competition Engelberg (SUI) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 18 grudnia 2010. [dostęp 18 grudnia 2010].
  48. 9th World Cup Competition Engelberg (SUI) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 19 grudnia 2010. [dostęp 19 grudnia 2010].
  49. 11th World Cup Competition Oberstdorf (GER) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 28 grudnia 2010. [dostęp 28 grudnia 2010].
  50. 12th World Cup Competition Garmisch-Partenkirchen (GER) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 31 grudnia 2010. [dostęp 31 grudnia 2010].
  51. 13th World Cup Competition Innsbruck (AUT) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 2 stycznia 2011. [dostęp 2 stycznia 2011].
  52. 14th World Cup Competition Bischofshofen (AUT) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 5 stycznia 2011. [dostęp 5 stycznia 2011].
  53. 15th World Cup Competition Harrachov (CZE) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 8 stycznia 2011. [dostęp 8 stycznia 2011].
  54. 17th World Cup Competition Sapporo (JPN) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 14 stycznia 2011. [dostęp 14 stycznia 2011].
  55. 18th World Cup Competition Sapporo (JPN) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 15 stycznia 2011. [dostęp 15 stycznia 2011].
  56. 19th World Cup Competition Zakopane (POL) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 20 stycznia 2011. [dostęp 20 stycznia 2011].
  57. 20th World Cup Competition Zakopane (POL) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 22 stycznia 2011. [dostęp 22 stycznia 2011].
  58. 21st World Cup Competition Zakopane (POL) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 23 stycznia 2011. [dostęp 23 stycznia 2011].
  59. 23rd World Cup Competition Wilingen (GER) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 28 stycznia 2011. [dostęp 28 stycznia 2011].
  60. 24th World Cup Competition Klingenthal (GER) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 1 lutego 2011. [dostęp 1 lutego 2011].
  61. 25th World Cup Competition Oberstdorf (GER) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 4 lutego 2011. [dostęp 4 lutego 2011].
  62. 27th World Cup Competition Vikersund (GER) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 11 lutego 2011. [dostęp 11 lutego 2011].
  63. 30th World Cup Competition Lahti (FIN) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 11 marca 2011. [dostęp 11 marca 2011].
  64. 31th World Cup Competition Planica (SLO) - Results Qualification (ang.). FIS-Ski, 17 marca 2011. [dostęp 17 marca 2011].
  65. „BAUHAUS” FIS World Cup Ski Jumping. fis-ski.com, 2010-03-14. [dostęp 2013-11-17].
  66. a b „BAUHAUS” FIS World Cup Ski Jumping. fis-ski.com, 2010-11-28. [dostęp 2013-11-17].
  67. a b „BAUHAUS” FIS World Cup Ski Jumping. fis-ski.com, 2010-12-04. [dostęp 2013-11-17].
  68. „BAUHAUS” FIS World Cup Ski Jumping. fis-ski.com, 2011-03-20. [dostęp 2013-11-17].
  69. Berkutschi.com - Drużyna - Austria - Panowie. berkutschi.com. [dostęp 2010-11-26].
  70. Skoki Narciarskie - Kwoty startowe w 2 periodzie sezonu 2010/2011. skokinarciarskie.pl. [dostęp 15 listopada 2010].
  71. Skoki Narciarskie - Kwoty startowe w 3 periodzie sezonu 2010/2011. skokinarciarskie.pl. [dostęp 19 grudnia 2010].
  72. Skoki Narciarskie - Kwoty startowe w 4 periodzie sezonu 2010/2011. skokinarciarskie.pl. [dostęp 6 stycznia 2011].
  73. Skoki Narciarskie - Kwoty startowe w 5 periodzie sezonu 2010/2011. skokinarciarskie.pl. [dostęp 23 stycznia 2011].
  74. Skoki Narciarskie - Kwoty startowe w 6 periodzie sezonu 2010/2011. skokinarciarskie.pl. [dostęp 10 lutego 2011].
  75. Tadeusz Mieczyński: Andreas Kuettel w marcu zakończy karierę. skijumping.pl, 2011-02-15. [dostęp 2016-01-02].
  76. Adam Małysz oficjalnie kończy karierę: „To mój ostatni sezon” (pol.). SkiJumping.pl, 3 marca 2011. [dostęp 3 marca 2011].
  77. Tuija Hankkila: Harri Olli kończy karierę!. skijumping.pl, 2011-01-25. [dostęp 2016-01-02].
  78. Primoz Peterka ogłosił, iż zakończy karierę (pol.). Onet.pl. [dostęp 13 marca 2011].
  79. Michael Uhrmann także kończy karierę (pol.). SkokiNarciarskie.pl, 3 marca 2011. [dostęp 3 marca 2011].
  80. Janne Ahonen też odchodzi! (pol.). SkokiNarciarskie.pl, 5 marca 2011. [dostęp 5 marca 2011].
  81. Tadeusz Mieczyński: Gregor Schlierenzauer kontuzjowany. skijumping.pl, 2010-12-14. [dostęp 2016-01-02].
  82. Anna Szczepankiewicz: Początek Turnieju Czterech Skoczni bez Schlierenzauera. skijumping.pl, 2010-12-22. [dostęp 2016-01-02].
  83. Tuija Hankkila: Koniec sezonu dla Ville Larinto. skijumping.pl, 2011-01-01. [dostęp 2016-01-02].
  84. Paweł Guzik: PŚ w Vikersund: Evensen bije rekord świata - 243 metry, Koch najlepszy na II treningu. skijumping.pl, 2011-02-11. [dostęp 2016-01-02].
  85. Sebastian Kaniewski: PŚ w Vikersund: Kranjec wygrywa kwalifikacje, 246.5m Evensena!. skijumping.pl, 2011-02-11. [dostęp 2016-01-02].
  86. Bodmer ze zwichnięciem, Yumoto ze złamaniem. Skoki, 17 marca 2011. [dostęp 2011-03-17].

Linki zewnętrzne[edytuj]