I liga argentyńska w piłce nożnej (1925)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Primera División 1925
33 (34) edycja pierwszej ligi argentyńskiej
1924 1926
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Argentyna
Termin Asociación Argentina de Football: 5 kwietnia 1925 - 22 sierpnia 1926 (236 meczów, 545 bramek, 2,31 bramek/mecz)
Asociación Amateurs de Football: 5 kwietnia 1925 - 25 października 1925 (300 meczów, 650 bramek, 2,17 bramek/mecz)
Liczba meczów 536
Bramki 1195 (2,23 na mecz)
Mistrz Argentyny Asociación Argentina de Football: Huracán Buenos Aires
Asociación Amateurs de Football: Racing Buenos Aires

W roku 1925 Argentyna miała dwóch mistrzów w rozgrywkach organizowanych przez dwie konkurencyjne federacje piłkarskie.

Mistrzem Argentyny w ramach rozgrywek organizowanych przez federację piłkarską Asociación Argentina de Football został klub Huracán Buenos Aires, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub Nueva Chicago Buenos Aires.

Mistrzem Argentyny w ramach rozgrywek organizowanych przez federację piłkarską Asociación Amateurs de Football został klub Racing Buenos Aires, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub San Lorenzo de Almagro.

Primera División - Asociación Argentina de Football[edytuj | edytuj kod]

Mistrzem Argentyny w roku 1925 w ramach rozgrywek organizowanych przez federację piłkarską Asociación Argentina de Football został klub Huracán Buenos Aires, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub Nueva Chicago Buenos Aires, który dwa dni po decydującym barażu wystąpił z federacji by kolejnego dnia wstąpić do federacji Asociación Amateurs de Football. Główny faworyt ligi Boca Juniors z powodu podróży do Europy rozegrał tylko 7 meczów i choć nie przegrał ani razu zajął dopiero dwudzieste miejsce. Z ligi nikt nie spadł, a awansował klub Sportivo Balcarce.

Nie rozegrano następujących meczów:

Zmiany nazw klubów:

Kolejka 1[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
5 kwietnia 1925 Del Plata Buenos Aires - Alvear Buenos Aires 2:1
5 kwietnia 1925 Temperley Buenos Aires - Argentino de Quilmes Buenos Aires 2:0
5 kwietnia 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - Retiro Buenos Aires 2:1
5 kwietnia 1925 Palermo Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 2:0
5 kwietnia 1925 Sportivo Dock Sud Buenos Aires - Sportivo Barracas Buenos Aires 0:2
5 kwietnia 1925 Argentinos Juniors - Porteño Buenos Aires 3:2
5 kwietnia 1925 San Fernando Buenos Aires - Argentino de Banfield Buenos Aires 0:0
5 kwietnia 1925 Sportsman Buenos Aires - Boca Alumni Buenos Aires 2:0
5 kwietnia 1925 Huracán Buenos Aires - Villa Urquiza Buenos Aires 1:0
5 kwietnia 1925 El Porvenir Buenos Aires - Progresista Buenos Aires 2:0
5 kwietnia 1925 All Boys Buenos Aires - Colegiales Buenos Aires 3:1

Kolejka 2[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 kwietnia 1925 Huracán Buenos Aires - Argentino de Banfield Buenos Aires 4:1
12 kwietnia 1925 Boca Alumni Buenos Aires - Retiro Buenos Aires 1:0
12 kwietnia 1925 Argentino de Quilmes Buenos Aires - Sportsman Buenos Aires 1:0
L. Rimazza
12 kwietnia 1925 Progresista Buenos Aires - Alvear Buenos Aires 1:0
12 kwietnia 1925 Villa Urquiza Buenos Aires - Del Plata Buenos Aires 1:0
12 kwietnia 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - Sportivo Dock Sud Buenos Aires 1:0
12 kwietnia 1925 Chacarita Juniors Buenos Aires - San Fernando Buenos Aires 1:1
5 lipca 1925 Colegiales Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 1:0
9 września 1925 Temperley Buenos Aires - Argentinos Juniors 3:1
25 października 1925 Palermo Buenos Aires - Sportivo Barracas Buenos Aires 2:1

Kolejka 3[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
19 kwietnia 1925 Huracán Buenos Aires - Temperley Buenos Aires 1:0
19 kwietnia 1925 Argentinos Juniors - Sportsman Buenos Aires 0:0
19 kwietnia 1925 El Porvenir Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:3
J. Médice - ?, ?, ?
19 kwietnia 1925 Del Plata Buenos Aires - Palermo Buenos Aires 1:0
19 kwietnia 1925 Argentino de Banfield Buenos Aires - Porteño Buenos Aires 1:0
19 kwietnia 1925 Colegiales Buenos Aires - Progresista Buenos Aires 2:1
19 kwietnia 1925 Chacarita Juniors Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 3:0
19 kwietnia 1925 Sportivo Barracas Buenos Aires - Argentino de Quilmes Buenos Aires 1:0
9 września 1925 Villa Urquiza Buenos Aires - San Fernando Buenos Aires 4:2

Kolejka 4[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 kwietnia 1925 Huracán Buenos Aires - Argentino de Quilmes Buenos Aires 3:0
26 kwietnia 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - Palermo Buenos Aires 2:0
26 kwietnia 1925 Villa Urquiza Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 0:1
Francisco Gondar
26 kwietnia 1925 Sportivo Dock Sud Buenos Aires - Colegiales Buenos Aires 0:0
26 kwietnia 1925 Temperley Buenos Aires - Porteño Buenos Aires 2:2
26 kwietnia 1925 Progresista Buenos Aires - Del Plata Buenos Aires 2:0
26 kwietnia 1925 Sportsman Buenos Aires - Retiro Buenos Aires 0:0
26 kwietnia 1925 Chacarita Juniors Buenos Aires - Argentino de Banfield Buenos Aires 2:1
26 kwietnia 1925 All Boys Buenos Aires - San Fernando Buenos Aires 1:0
26 kwietnia 1925 Sportivo Barracas Buenos Aires - Argentinos Juniors 0:0

Kolejka 5[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
3 maja 1925 Chacarita Juniors Buenos Aires - Huracán Buenos Aires 1:2
3 maja 1925 San Fernando Buenos Aires - Sportivo Barracas Buenos Aires 0:1
3 maja 1925 Temperley Buenos Aires - Sportsman Buenos Aires 2:1
3 maja 1925 Argentino de Quilmes Buenos Aires - Sportivo Dock Sud Buenos Aires 2:1
C. Videpont, L. Rimazza - ?
3 maja 1925 Porteño Buenos Aires - Progresista Buenos Aires 1:1
3 maja 1925 Colegiales Buenos Aires - Argentino de Banfield Buenos Aires 3:1
3 maja 1925 Boca Alumni Buenos Aires - All Boys Buenos Aires vo
walkower dla Boca Alumni Buenos Aires
3 maja 1925 Villa Urquiza Buenos Aires - Argentinos Juniors vo
walkower dla Argentinos Juniors

Kolejka 6[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
17 maja 1925 Huracán Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 1:1
? - Alejandro N. de los Santos
17 maja 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - Argentino de Banfield Buenos Aires 3:1
17 maja 1925 Sportivo Barracas Buenos Aires - Alvear Buenos Aires 2:0
17 maja 1925 Boca Alumni Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 1:1
17 maja 1925 Del Plata Buenos Aires - Argentinos Juniors 1:0
17 maja 1925 Progresista Buenos Aires - Argentino de Quilmes Buenos Aires 2:2
?, ? - L. Rimazza (2)
17 maja 1925 Palermo Buenos Aires - Colegiales Buenos Aires 2:0
17 maja 1925 Sportsman Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 0:0
17 maja 1925 Sportivo Dock Sud Buenos Aires - Porteño Buenos Aires 1:0
17 maja 1925 Retiro Buenos Aires - San Fernando Buenos Aires 1:0

Kolejka 7[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
21 maja 1925 Progresista Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:1
21 maja 1925 Sportsman Buenos Aires - Huracán Buenos Aires 2:0
21 maja 1925 Chacarita Juniors Buenos Aires - Sportivo Barracas Buenos Aires 1:2
21 maja 1925 Colegiales Buenos Aires - Temperley Buenos Aires 1:4
21 maja 1925 El Porvenir Buenos Aires - Retiro Buenos Aires 2:2
J. Médice, Alejandro N. de los Santos - ?, ?
21 maja 1925 Palermo Buenos Aires - Argentinos Juniors 1:0
21 maja 1925 All Boys Buenos Aires - Alvear Buenos Aires 1:2
21 maja 1925 Argentino de Banfield Buenos Aires - Sportivo Dock Sud Buenos Aires 2:0
21 maja 1925 Villa Urquiza Buenos Aires - Boca Alumni Buenos Aires 0:1
21 maja 1925 San Fernando Buenos Aires - Porteño Buenos Aires 1:1

Kolejka 8[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
31 maja 1925 Huracán Buenos Aires - Retiro Buenos Aires 3:2
31 maja 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - San Fernando Buenos Aires 3:0
31 maja 1925 Porteño Buenos Aires - Sportivo Barracas Buenos Aires 1:1
31 maja 1925 Del Plata Buenos Aires - Colegiales Buenos Aires 0:0
31 maja 1925 Argentinos Juniors - Progresista Buenos Aires 1:2
31 maja 1925 Sportivo Dock Sud Buenos Aires - Palermo Buenos Aires 1:1
31 maja 1925 Villa Urquiza Buenos Aires - Sportsman Buenos Aires 0:0
31 maja 1925 Argentino de Banfield Buenos Aires - Boca Alumni Buenos Aires 6:1
31 maja 1925 Alvear Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 0:3
Tubio, Médice, Alejandro N. de los Santos
31 maja 1925 Argentino de Quilmes Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 0:0

Kolejka 9[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
7 czerwca 1925 Huracán Buenos Aires - Argentinos Juniors 4:1
7 czerwca 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 1:1
7 czerwca 1925 Palermo Buenos Aires - Temperley Buenos Aires 2:1
7 czerwca 1925 Argentino de Banfield Buenos Aires - Progresista Buenos Aires 2:0
7 czerwca 1925 Chacarita Juniors Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 2:1
mecz przerwany - dokończony 3 stycznia 1926 roku
7 czerwca 1925 Sportivo Barracas Buenos Aires - Boca Alumni Buenos Aires 0:0
mecz przerwany w 39 minucie - nie został dokończony, a wynik zachowano
7 czerwca 1925 Argentino de Quilmes Buenos Aires - Porteño Buenos Aires 2:1
7 czerwca 1925 Sportivo Dock Sud Buenos Aires - Villa Urquiza Buenos Aires 0:0
7 czerwca 1925 Retiro Buenos Aires - Colegiales Buenos Aires 0:0
5 lipca 1925 Sportsman Buenos Aires - San Fernando Buenos Aires 1:0
3 stycznia 1926 Chacarita Juniors Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 5:1
dokończenie meczu z 7 czerwca 1925 roku

Kolejka 10[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
14 czerwca 1925 Huracán Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 1:0
14 czerwca 1925 Del Plata Buenos Aires - Porteño Buenos Aires 1:0
14 czerwca 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - Sportivo Barracas Buenos Aires 4:0
14 czerwca 1925 Retiro Buenos Aires - Argentino de Quilmes Buenos Aires 1:0
14 czerwca 1925 Sportsman Buenos Aires - Alvear Buenos Aires 3:2
14 czerwca 1925 Progresista Buenos Aires - Sportivo Dock Sud Buenos Aires 0:0
14 czerwca 1925 Argentinos Juniors - Colegiales Buenos Aires 1:1
14 czerwca 1925 Palermo Buenos Aires - San Fernando Buenos Aires 2:1
14 czerwca 1925 Chacarita Juniors Buenos Aires - Villa Urquiza Buenos Aires 1:0

Kolejka 11[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
21 czerwca 1925 Huracán Buenos Aires - Porteño Buenos Aires 6:0
21 czerwca 1925 Del Plata Buenos Aires - Argentino de Banfield Buenos Aires 1:1
21 czerwca 1925 Temperley Buenos Aires - Sportivo Barracas Buenos Aires 2:0
21 czerwca 1925 Retiro Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 1:1
21 czerwca 1925 Colegiales Buenos Aires - Sportsman Buenos Aires 1:0
21 czerwca 1925 Villa Urquiza Buenos Aires - Progresista Buenos Aires 1:1
21 czerwca 1925 Argentinos Juniors - All Boys Buenos Aires 0:0
21 czerwca 1925 Boca Alumni Buenos Aires - Palermo Buenos Aires 1:1
21 czerwca 1925 Sportivo Dock Sud Buenos Aires - Alvear Buenos Aires 3:0
21 czerwca 1925 San Fernando Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 0:2
L. Colombano, Alejandro N. de los Santos

Kolejka 12[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
28 czerwca 1925 Huracán Buenos Aires - San Fernando Buenos Aires 2:1
28 czerwca 1925 El Porvenir Buenos Aires - Argentino de Quilmes Buenos Aires 4:0
Médice (3), Alejandro N. de los Santos
28 czerwca 1925 Temperley Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 4:0
28 czerwca 1925 Chacarita Juniors Buenos Aires - Progresista Buenos Aires 3:0
28 czerwca 1925 Alvear Buenos Aires - Colegiales Buenos Aires 0:0
28 czerwca 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - Del Plata Buenos Aires 3:1
28 czerwca 1925 Villa Urquiza Buenos Aires - Palermo Buenos Aires 3:0
28 czerwca 1925 Argentinos Juniors - Argentino de Banfield Buenos Aires 0:0
28 czerwca 1925 Sportivo Barracas Buenos Aires - Sportsman Buenos Aires 2:1
28 czerwca 1925 Retiro Buenos Aires - Sportivo Dock Sud Buenos Aires 1:1
28 czerwca 1925 Porteño Buenos Aires - Boca Alumni Buenos Aires 1:1

Klub Retiro Buenos Aires zmienił nazwę na Universal Buenos Aires.

Kolejka 13[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 lipca 1925 Chacarita Juniors Buenos Aires - Colegiales Buenos Aires 4:0
26 lipca 1925 All Boys Buenos Aires - Palermo Buenos Aires 1:0
26 lipca 1925 Argentino de Quilmes Buenos Aires - Villa Urquiza Buenos Aires 1:1
L. Rimazza - ?
26 lipca 1925 Porteño Buenos Aires - Alvear Buenos Aires 1:0
26 lipca 1925 San Fernando Buenos Aires - Sportivo Dock Sud Buenos Aires 2:0
26 lipca 1925 Del Plata Buenos Aires - Boca Alumni Buenos Aires 2:0
26 lipca 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - Temperley Buenos Aires 3:0
26 lipca 1925 Sportsman Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 1:2
? - Médice, Colombano
26 lipca 1925 Sportivo Barracas Buenos Aires - Argentino de Banfield Buenos Aires 1:1
26 lipca 1925 Argentinos Juniors - Universal Buenos Aires walkower dla Universal Buenos Aires

Kolejka 14[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
9 sierpnia 1925 Huracán Buenos Aires - Del Plata Buenos Aires 5:1
9 sierpnia 1925 Sportivo Barracas Buenos Aires - Colegiales Buenos Aires 1:0
9 sierpnia 1925 El Porvenir Buenos Aires - Sportivo Dock Sud Buenos Aires 2:1[1]
Manuel Seoane, Francisco Gondar- ?
9 sierpnia 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - Villa Urquiza Buenos Aires 1:0
9 sierpnia 1925 Argentino de Banfield Buenos Aires - Alvear Buenos Aires 4:0
9 sierpnia 1925 Porteño Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 3:3
9 sierpnia 1925 Progresista Buenos Aires - Boca Alumni Buenos Aires 0:0
9 sierpnia 1925 Chacarita Juniors Buenos Aires - Sportsman Buenos Aires 5:0
9 sierpnia 1925 San Fernando Buenos Aires - Argentinos Juniors 2:0
9 sierpnia 1925 Temperley Buenos Aires - Universal Buenos Aires walkower dla Temperley

Kolejka 15[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
23 sierpnia 1925 Huracán Buenos Aires - Palermo Buenos Aires 0:0
23 sierpnia 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - Sportsman Buenos Aires 1:0
23 sierpnia 1925 Chacarita Juniors Buenos Aires - Porteño Buenos Aires 1:1
23 sierpnia 1925 Boca Alumni Buenos Aires - Colegiales Buenos Aires 3:1
23 sierpnia 1925 Temperley Buenos Aires - San Fernando Buenos Aires 3:1
23 sierpnia 1925 Sportivo Barracas Buenos Aires - Del Plata Buenos Aires 6:1
23 sierpnia 1925 Universal Buenos Aires - Progresista Buenos Aires 1:1
23 sierpnia 1925 Argentinos Juniors - Argentino de Quilmes Buenos Aires 3:1
23 sierpnia 1925 Villa Urquiza Buenos Aires - Alvear Buenos Aires 4:2
4 października 1925 Argentino de Banfield Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 2:1

Kolejka 16[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
30 sierpnia 1925 Huracán Buenos Aires - Alvear Buenos Aires 3:0
30 sierpnia 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - Boca Alumni Buenos Aires 2:0
30 sierpnia 1925 Boca Juniors - Palermo Buenos Aires 2:0
30 sierpnia 1925 El Porvenir Buenos Aires - Temperley Buenos Aires 0:0
30 sierpnia 1925 All Boys Buenos Aires - Del Plata Buenos Aires 3:1
30 sierpnia 1925 Argentino de Banfield Buenos Aires - Universal Buenos Aires 3:0
30 sierpnia 1925 Villa Urquiza Buenos Aires - Sportivo Barracas Buenos Aires 0:0
30 sierpnia 1925 Argentinos Juniors - Sportivo Dock Sud Buenos Aires 2:2
30 sierpnia 1925 Colegiales Buenos Aires - San Fernando Buenos Aires 1:0
30 sierpnia[2] 1925 Argentino de Quilmes Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 3:3
J. C. Irurieta (2), L. Rimazza - ?, ?, ?
4 października 1925 Porteño Buenos Aires - Sportsman Buenos Aires 1:1

Kolejka 17[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
13 września 1925 Boca Juniors - Villa Urquiza Buenos Aires 1:1
13 września 1925 Huracán Buenos Aires - Sportivo Barracas Buenos Aires 2:0
13 września 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - Porteño Buenos Aires 4:1
13 września 1925 Progresista Buenos Aires - Temperley Buenos Aires 1:1
13 września 1925 Argentino de Quilmes Buenos Aires - Colegiales Buenos Aires 2:1
F. Duch, L. Rimazza - ?
13 września 1925 Del Plata Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 1:2
? - Manuel Seoane, Alejandro N. de los Santos
13 września 1925 Chacarita Juniors Buenos Aires - Argentinos Juniors 1:0
13 września 1925 Sportsman Buenos Aires - Sportivo Dock Sud Buenos Aires 1:1
13 września 1925 San Fernando Buenos Aires - Boca Alumni Buenos Aires 4:0
13 września 1925 Palermo Buenos Aires - Alvear Buenos Aires 3:0

Kolejka 18[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
20 września 1925 Boca Juniors - Sportivo Barracas Buenos Aires 1:0
20 września 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - Colegiales Buenos Aires 2:2
mecz przerwany - punkty przyznano klubowi Nueva Chicago
20 września 1925 Temperley Buenos Aires - Argentino de Banfield Buenos Aires 1:0
20 września 1925 El Porvenir Buenos Aires - Porteño Buenos Aires 4:0
20 września 1925 Progresista Buenos Aires - San Fernando Buenos Aires 0:0
20 września 1925 Villa Urquiza Buenos Aires - Universal Buenos Aires 3:0
20 września 1925 Argentinos Juniors - Alvear Buenos Aires 1:0
20 września 1925 Sportsman Buenos Aires - Palermo Buenos Aires 2:0
20 września 1925 Boca Alumni Buenos Aires - Argentino de Quilmes Buenos Aires 2:2
20 września 1925 Sportivo Dock Sud Buenos Aires - Del Plata Buenos Aires 2:0

Kolejka 19[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
5 lipca 1925 Porteño Buenos Aires - Villa Urquiza Buenos Aires 2:1
18 października 1925 Sportivo Dock Sud Buenos Aires - Boca Alumni Buenos Aires 1:1
25 października 1925 Del Plata Buenos Aires - Universal Buenos Aires 2:1
25 października 1925 San Fernando Buenos Aires - Alvear Buenos Aires 1:0
11 listopada 1925 Sportivo Dock Sud Buenos Aires - Huracán Buenos Aires 0:5
11 listopada 1925 Boca Juniors - Progresista Buenos Aires 3:1
3 stycznia 1926 Argentinos Juniors - Nueva Chicago Buenos Aires 0:2
3 stycznia 1926 Temperley Buenos Aires - Boca Alumni Buenos Aires walkower dla Temperley

Klub Villa Urquiza Buenos Aires zmienił nazwę na General San Martín Buenos Aires.

Kolejka 20[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
9 września 1925 Argentino de Banfield Buenos Aires - Palermo Buenos Aires 2:3
11 października 1925 Huracán Buenos Aires - Colegiales Buenos Aires 3:1
11 października 1925 Boca Juniors - Boca Alumni Buenos Aires 3:0
11 października 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 2:0
11 października 1925 El Porvenir Buenos Aires - Sportivo Barracas Buenos Aires 2:0
11 października 1925 Porteño Buenos Aires - Universal Buenos Aires 3:2
11 października 1925 Argentino de Quilmes Buenos Aires - San Fernando Buenos Aires 1:1
A. Vázquez - ?
11 października 1925 Argentinos Juniors - El Porvenir Buenos Aires walkower dla El Porvenir

Kolejka 21[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
22 sierpnia 1925 Huracán Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:0[3]
Onzari - Maure
25 października 1925 Colegiales Buenos Aires - Porteño Buenos Aires 2:1
1 listopada 1925 Argentinos Juniors - Boca Juniors 0:2
1 listopada 1925 Progresista Buenos Aires - Sportivo Barracas Buenos Aires 5:2
1 listopada 1925 El Porvenir Buenos Aires - Palermo Buenos Aires 2:0
Médice, Manuel Seoane
1 listopada 1925 Temperley Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 2:0
1 listopada 1925 General San Martín Buenos Aires - Argentino de Banfield Buenos Aires 2:1
1 listopada 1925 Del Plata Buenos Aires - Argentino de Quilmes Buenos Aires 1:1
? - J. C. Irurieta
1 listopada 1925 Boca Alumni Buenos Aires - Alvear Buenos Aires 2:0

Kolejka 22[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
9 września 1925 Del Plata Buenos Aires - Chacarita Juniors Buenos Aires 0:2
18 października 1925 Universal Buenos Aires - Sportivo Barracas Buenos Aires 3:2
8 listopada 1925 Boca Juniors - San Fernando Buenos Aires 4:1
8 listopada 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - Alvear Buenos Aires 3:1
8 listopada 1925 El Porvenir Buenos Aires - All Boys Buenos Aires 5:1
8 listopada 1925 Temperley Buenos Aires - General San Martín Buenos Aires 7:0
8 listopada 1925 Boca Alumni Buenos Aires - Argentinos Juniors 0:0
8 listopada 1925 Huracán Buenos Aires - Progresista Buenos Aires 3:1
8 listopada 1925 Palermo Buenos Aires - Argentino de Quilmes Buenos Aires 2:0

Kolejka 23[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
4 października 1925 General San Martín Buenos Aires - Colegiales Buenos Aires 1:0
15 listopada 1925 Huracán Buenos Aires - Boca Alumni Buenos Aires 1:0
15 listopada 1925 Nueva Chicago Buenos Aires - Argentino de Quilmes Buenos Aires 2:0
15 listopada 1925 All Boys Buenos Aires - Universal Buenos Aires 1:1
15 listopada 1925 Chacarita Juniors Buenos Aires - Alvear Buenos Aires 2:0
15 listopada 1925 Del Plata Buenos Aires - San Fernando Buenos Aires 2:1
15 listopada 1925 Palermo Buenos Aires - Porteño Buenos Aires 6:2
3 stycznia 1926 Argentino de Banfield Buenos Aires - Argentino de Quilmes walkower dla Argentino de Banfield Buenos Aires

Mecze z nieznaną datą[edytuj | edytuj kod]

Mecz
Progresista Buenos Aires - All Boys Buenos Aires walkower dla Progresista
Sportivo Barracas Buenos Aires - All Boys Buenos Aires walkower dla Sportivo Barracas
mecz nie odbył się, gdyż drużyna All Boys nie przybyła na spotkanie
All Boys Buenos Aires - Sportivo Dock Sud Buenos Aires walkower dla Sportivo Dock Sud
Alvear Buenos Aires - Universal Buenos Aires walkower dla Alvear
Alvear Buenos Aires - Temperley Buenos Aires 1:2
Argentino de Banfield Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires 0:0
Argentino de Banfield Buenos Aires - Sportsman Buenos Aires 2:1
Boca Alumni Buenos Aires - El Porvenir Buenos Aires walkower dla El Porvenir
Chacarita Juniors Buenos Aires - Sportivo Dock Sud Buenos Aires ?:?
Sportsman Buenos Aires - Del Plata Buenos Aires 1:1
Palermo Buenos Aires - Progresista Buenos Aires 2:3
Progresista Buenos Aires - Sportsman Buenos Aires ?:?
Sportivo Dock Sud Buenos Aires - Temperley Buenos Aires 0:0

Końcowa tabela sezonu 1925 ligi Asociación Argentina de Football[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Huracán Buenos Aires 21 18 2 1 38 51 12
2 Nueva Chicago Buenos Aires 21 18 2 1 38 46 10
3 El Porvenir Buenos Aires 21 14 4 3 32 30 15
4 Temperley Buenos Aires 20 13 4 3 30 35 14
5 Chacarita Juniors Buenos Aires 21 12 4 5 28 42 19
6 Argentino de Banfield Buenos Aires 21 9 5 7 23 31 23
7 Palermo Buenos Aires 21 10 3 8 23 29 26
8 General San Martín Buenos Aires 22 8 6 8 22 22 24
9 Sportivo Barracas Buenos Aires 22 8 6 8 22 22 24
10 Progresista Buenos Aires 22 6 10 6 22 23 27
11 Sportsman Buenos Aires 21 5 8 8 18 17 21
12 Del Plata Buenos Aires 20 7 4 9 18 19 31
13 Sportivo Dock Sud Buenos Aires 21 4 10 7 18 14 24
14 Colegiales Buenos Aires 21 6 5 10 17 18 30
15 Boca Alumni Buenos Aires 22 5 7 10 17 13 27
16 All Boys Buenos Aires 21 5 6 10 16 16 19
17 Universal Buenos Aires 20 4 7 9 15 17 25
18 Argentino de Quilmes Buenos Aires 20 4 7 9 15 18 30
19 Porteño Buenos Aires 21 3 8 10 14 24 44
20 Boca Juniors 7 6 1 0 13 16 3
21 San Fernando Buenos Aires 22 4 5 13 13 19 30
22 Argentinos Juniors 22 3 7 12 13 13 24
23 Alvear Buenos Aires 20 2 1 17 5 8 41
Legenda:
mistrz
wicemistrz
trzeci

Wobec równej liczby punktów dwóch najlepszych drużyn w tabeli rozegrano baraż o mistrzostwo Argentyny.

Data Mecz
22 sierpnia 1926 Huracán Buenos Aires - Nueva Chicago Buenos Aires 1:1(0:1)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Sportivo Barracas

Sędzia: Celleri.
Bramki: 0:1 Maure 4, 1:1 Stábile 63
Club Atlético Huracán: A.Ceresetto - C.Nóbile, J.Pratto, L.Molinari, Antonio Chiessa, C.Federico, A.Loizo, F.Gastelú, G.Stábile, Ángel Chiessa (k), C.Onzari.
Club Atlético Nueva Chicago: A.García - F.Locatti (k), F.Voltura, V.Capano, E.Semino, E. Solari, F.Villagra, A.Maure, S.Varela (68 czerwona kartka), F.Minalla, R.Corvetto.

Ponieważ klub Nueva Chicago Buenos Aires nie przystąpił do gry w dodatkowym czasie, mistrzem Argentyny został Huracán Buenos Aires. Dnia 24 sierpnia 1926 roku Nueva Chicago Buenos Aires wystąpił z federacji Asociación Argentina de Football, by już następnego dnia (25 sierpnia 1926 roku) wstąpić do konkurencyjnej federacji Asociación Amateurs de Football.

Primera División - Asociación Amateurs de Football[edytuj | edytuj kod]

Mistrzem Argentyny w roku 1925 w ramach rozgrywek organizowanych przez federację piłkarską Asociación Amateurs de Football został klub Racing Buenos Aires, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub San Lorenzo de Almagro.

Kolejka 1[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
5 kwietnia 1925 River Plate - Estudiantil Porteño Buenos Aires 2:0
Gainzarain, González
5 kwietnia 1925 Banfield Buenos Aires - Club Atlético Lanús 1:4
5 kwietnia 1925 Liberal Argentino Buenos Aires - Excursionistas Buenos Aires 0:0
5 kwietnia 1925 Racing Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 1:0
5 kwietnia 1925 Barracas Central Buenos Aires - Ferro Carril Oeste 2:2
5 kwietnia 1925 Tigre Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 1:3
5 kwietnia 1925 San Lorenzo de Almagro - Defensores de Belgrano Buenos Aires 2:0
Fernando Rivas, Pedro Etchegaray
5 kwietnia 1925 Argentino del Sud Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 1:1
5 kwietnia 1925 San Isidro Buenos Aires - Estudiantes La Plata 0:2
5 kwietnia 1925 Platense Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 2:1
5 kwietnia 1925 Sportivo Palermo Buenos Aires - Independiente 0:0
5 kwietnia 1925 Atlanta Buenos Aires - Vélez Sársfield Buenos Aires 0:0

Kolejka 2[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 kwietnia 1925 Independiente - Atlanta Buenos Aires 2:2
12 kwietnia 1925 Estudiantes Buenos Aires - Sportivo Palermo Buenos Aires 0:3
12 kwietnia 1925 Estudiantes La Plata - Platense Buenos Aires 0:0
12 kwietnia 1925 Quilmes Athletic Buenos Aires - San Isidro Buenos Aires 1:1
12 kwietnia 1925 Defensores de Belgrano Buenos Aires - Argentino del Sud Buenos Aires 0:1
12 kwietnia 1925 Sportivo Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro 2:2
?, ? - Luis Monti, Enrique Monti
12 kwietnia 1925 Ferro Carril Oeste - Tigre Buenos Aires 1:3
12 kwietnia 1925 Sportivo Almagro Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 0:1
12 kwietnia 1925 Club Atlético Lanús - Liberal Argentino Buenos Aires 0:1
12 kwietnia 1925 Estudiantil Porteño Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 0:1
21 maja 1925 Vélez Sársfield Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 2:4
25 października 1925 Excursionistas Buenos Aires - Racing Buenos Aires 1:1

Kolejka 3[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
19 kwietnia 1925 Banfield Buenos Aires - River Plate 0:3
Gainzarain (2), Liciardi
19 kwietnia 1925 Liberal Argentino Buenos Aires - Estudiantil Porteño Buenos Aires 1:0
19 kwietnia 1925 Racing Buenos Aires - Club Atlético Lanús 1:1
19 kwietnia 1925 Barracas Central Buenos Aires - Excursionistas Buenos Aires 0:1
19 kwietnia 1925 Tigre Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 0:2
19 kwietnia 1925 San Lorenzo de Almagro - Ferro Carril Oeste 3:0
Luis Monti, Pedro Etchegaray, Alfredo Carricaberry
19 kwietnia 1925 San Isidro Buenos Aires - Defensores de Belgrano Buenos Aires 1:1
19 kwietnia 1925 Platense Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 1:0
19 kwietnia 1925 Sportivo Palermo Buenos Aires - Estudiantes La Plata 2:3
19 kwietnia 1925 Atlanta Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 2:2
19 kwietnia 1925 Gimnasia y Esgrima La Plata - Independiente 0:0
25 października 1925 Argentino del Sud Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 0:1

Kolejka 4[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 kwietnia 1925 Estudiantes Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 1:0
26 kwietnia 1925 Estudiantes La Plata - Atlanta Buenos Aires 1:2
26 kwietnia 1925 Quilmes Athletic Buenos Aires - Sportivo Palermo Buenos Aires 0:2
26 kwietnia 1925 Defensores de Belgrano Buenos Aires - Platense Buenos Aires 0:1
26 kwietnia 1925 Ferro Carril Oeste - Argentino del Sud Buenos Aires 1:2
26 kwietnia 1925 Sportivo Almagro Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro 3:1
?, ?, ? - Pedro Etchegaray
26 kwietnia 1925 Excursionistas Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 1:1
26 kwietnia 1925 Club Atlético Lanús - Barracas Central Buenos Aires 2:1
26 kwietnia 1925 Estudiantil Porteño Buenos Aires - Racing Buenos Aires 1:2
26 kwietnia 1925 River Plate - Liberal Argentino Buenos Aires 3:0
Gainzarain, Spadini, Liciardi
25 października 1925 Independiente - Vélez Sársfield Buenos Aires 1:1
mecz przerwany - punkty przyznano klubowi Vélez Sarsfield
25 października 1925 Sportivo Buenos Aires - San Isidro Buenos Aires walkower dla San Isidro Buenos Aires

Kolejka 5[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
3 maja 1925 Liberal Argentino Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 1:0
3 maja 1925 Racing Buenos Aires - River Plate 3:1
?, ?, ? - Ronzoni
3 maja 1925 Tigre Buenos Aires - Club Atlético Lanús 1:1
3 maja 1925 San Lorenzo de Almagro - Excursionistas Buenos Aires 2:0
José L. Danielli, Alfredo Carricaberry
3 maja 1925 San Isidro Buenos Aires - Ferro Carril Oeste 1:3
3 maja 1925 Platense Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 1:1
3 maja 1925 Sportivo Palermo Buenos Aires - Defensores de Belgrano Buenos Aires 1:1
3 maja 1925 Gimnasia y Esgrima La Plata - Estudiantes La Plata 1:1
Bacchi - ?
3 maja 1925 Vélez Sársfield Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 0:0
21 maja 1925 Atlanta Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 1:1
25 października 1925 Barracas Central Buenos Aires - Estudiantil Porteño Buenos Aires 2:0
mecz przerwany - nie został dokończony
25 października 1925 Argentino del Sud Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires walkower dla Sportivo Almagro

Kolejka 6[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
10 maja 1925 Estudiantes Buenos Aires - Independiente 0:1
10 maja 1925 Estudiantes La Plata - Vélez Sársfield Buenos Aires 2:1
10 maja 1925 Quilmes Athletic Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 1:0
10 maja 1925 Defensores de Belgrano Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 0:0
10 maja 1925 Sportivo Buenos Aires - Sportivo Palermo Buenos Aires 0:0
10 maja 1925 Ferro Carril Oeste - Platense Buenos Aires 1:3
10 maja 1925 Sportivo Almagro Buenos Aires - San Isidro Buenos Aires 4:1
10 maja 1925 Excursionistas Buenos Aires - Argentino del Sud Buenos Aires 2:1
10 maja 1925 Club Atlético Lanús - San Lorenzo de Almagro 1:1
? - Pedro Etchegaray
10 maja 1925 River Plate - Barracas Central Buenos Aires 1:0
Liciardi
10 maja 1925 Banfield Buenos Aires - Racing Buenos Aires 1:1
11 czerwca 1925 Estudiantil Porteño Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 3:1

Kolejka 7[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
17 maja 1925 Racing Buenos Aires - Liberal Argentino Buenos Aires 1:0
17 maja 1925 Barracas Central Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 1:1
17 maja 1925 Tigre Buenos Aires - River Plate 2:0
17 maja 1925 San Lorenzo de Almagro - Estudiantil Porteño Buenos Aires 2:1
Pedro Etchegaray, Alfredo Carricaberry - ?
17 maja 1925 Argentino del Sud Buenos Aires - Club Atlético Lanús 0:0
17 maja 1925 San Isidro Buenos Aires - Excursionistas Buenos Aires 0:2
17 maja 1925 Platense Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 2:2
17 maja 1925 Sportivo Palermo Buenos Aires - Ferro Carril Oeste 5:1
17 maja 1925 Atlanta Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 4:1
17 maja 1925 Gimnasia y Esgrima La Plata - Defensores de Belgrano Buenos Aires 1:1
17 maja 1925 Vélez Sársfield Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 2:1
17 maja 1925 Independiente - Estudiantes La Plata 2:4

17/05/1925 en Boedo: San Lorenzo 2 (Pedro Etchegaray y Alfredo Carricaberry), Estudiantil Porteño 1

Kolejka 8[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
24 maja 1925 Sportivo Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 3:0
24 maja 1925 River Plate - San Lorenzo de Almagro 0:0
25 października 1925 Ferro Carril Oeste - Atlanta Buenos Aires 2:1
25 października 1925 Club Atlético Lanús - San Isidro Buenos Aires 1:3
25 października 1925 Banfield Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 1:1
1 listopada 1925 Estudiantes La Plata - Estudiantes Buenos Aires 4:1
1 listopada 1925 Sportivo Almagro Buenos Aires - Sportivo Palermo Buenos Aires 1:1
8 listopada 1925 Liberal Argentino Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 2:1
15 listopada 1925 Excursionistas Buenos Aires - Platense Buenos Aires 1:2
22 listopada 1925 Quilmes Athletic Buenos Aires - Independiente 2:0
29 listopada 1925 Defensores de Belgrano Buenos Aires - Vélez Sársfield Buenos Aires 2:2
29 listopada 1925 Estudiantil Porteño Buenos Aires - Argentino del Sud Buenos Aires 0:0

Kolejka 9[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
31 maja 1925 Barracas Central Buenos Aires - Racing Buenos Aires 0:1
31 maja 1925 Tigre Buenos Aires - Liberal Argentino Buenos Aires 1:1
31 maja 1925 San Lorenzo de Almagro - Banfield Buenos Aires 1:1
Fernando Rivas - ?
31 maja 1925 Argentino del Sud Buenos Aires - River Plate 3:1
?, ?, ? - Passi k
31 maja 1925 San Isidro Buenos Aires - Estudiantil Porteño Buenos Aires 0:2
31 maja 1925 Platense Buenos Aires - Club Atlético Lanús 0:1
31 maja 1925 Sportivo Palermo Buenos Aires - Excursionistas Buenos Aires 0:0
31 maja 1925 Atlanta Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 0:1
31 maja 1925 Gimnasia y Esgrima La Plata - Ferro Carril Oeste 1:0
31 maja 1925 Vélez Sársfield Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 1:3
31 maja 1925 Independiente - Defensores de Belgrano Buenos Aires 0:1
31 maja 1925 Estudiantes Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 1:2

31/05/1925 en Sarandí: Argentinos del Sud 3, River Plate 1 (Passi (p))

Kolejka 10[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
7 czerwca 1925 Quilmes Athletic Buenos Aires - Estudiantes La Plata 0:1
7 czerwca 1925 Defensores de Belgrano Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:0
7 czerwca 1925 Sportivo Buenos Aires - Independiente 0:2
7 czerwca 1925 Ferro Carril Oeste - Vélez Sársfield Buenos Aires 1:1
7 czerwca 1925 Sportivo Almagro Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 4:0
7 czerwca 1925 Excursionistas Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 0:0
7 czerwca 1925 Club Atlético Lanús - Sportivo Palermo Buenos Aires 2:0
7 czerwca 1925 Estudiantil Porteño Buenos Aires - Platense Buenos Aires 0:2
7 czerwca 1925 River Plate - San Isidro Buenos Aires 2:2
Rofrano, Alvarez - ?, ?
7 czerwca 1925 Banfield Buenos Aires - Argentino del Sud Buenos Aires 1:0
7 czerwca 1925 Liberal Argentino Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro 1:2
? - Fernando Rivas, Diego García
mecz przerwany - nie został dokończony
7 czerwca 1925 Racing Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 7:0

Kolejka 11[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
14 czerwca 1925 Tigre Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 3:1
14 czerwca 1925 San Lorenzo de Almagro - Racing Buenos Aires 1:1
Luis Monti - ?
14 czerwca 1925 Argentino del Sud Buenos Aires - Liberal Argentino Buenos Aires 1:1
14 czerwca 1925 San Isidro Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 0:1
14 czerwca 1925 Platense Buenos Aires - River Plate 2:0
14 czerwca 1925 Sportivo Palermo Buenos Aires - Estudiantil Porteño Buenos Aires 2:1
14 czerwca 1925 Atlanta Buenos Aires - Club Atlético Lanús 1:0
14 czerwca 1925 Gimnasia y Esgrima La Plata - Excursionistas Buenos Aires 0:0
14 czerwca 1925 Vélez Sársfield Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 0:1
mecz przerwany - dokończony 6 grudnia 1925 roku
14 czerwca 1925 Independiente - Ferro Carril Oeste 1:0
14 czerwca 1925 Estudiantes La Plata - Defensores de Belgrano Buenos Aires 1:2
6 grudnia 1925 Vélez Sársfield Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 0:2
dokończenie meczu z 14 czerwca 1925 roku
6 grudnia 1925 Estudiantes Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 2:0

Kolejka 12[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
21 czerwca 1925 Defensores de Belgrano Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 2:0
21 czerwca 1925 Sportivo Buenos Aires - Estudiantes La Plata 2:1
21 czerwca 1925 Ferro Carril Oeste - Estudiantes Buenos Aires 0:1
21 czerwca 1925 Sportivo Almagro Buenos Aires - Independiente 0:0
21 czerwca 1925 Club Atlético Lanús - Gimnasia y Esgrima La Plata 1:2
później Lanús stracił punkty
21 czerwca 1925 Estudiantil Porteño Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 1:0
21 czerwca 1925 River Plate - Sportivo Palermo Buenos Aires 0:1
21 czerwca 1925 Banfield Buenos Aires - Platense Buenos Aires 1:2
21 czerwca 1925 Liberal Argentino Buenos Aires - San Isidro Buenos Aires 2:1
21 czerwca 1925 Racing Buenos Aires - Argentino del Sud Buenos Aires 1:0
21 czerwca 1925 Barracas Central Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro 1:3
? - Constante de Souza (2), Fernando Rivas
12 kwietnia 1925 Excursionistas Buenos Aires - Vélez Sársfield Buenos Aires 0:0

Kolejka 13[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
28 czerwca 1925 San Lorenzo de Almagro - Tigre Buenos Aires 2:0
Pedro Etchegaray (2)
28 czerwca 1925 Argentino del Sud Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 2:1
28 czerwca 1925 San Isidro Buenos Aires - Racing Buenos Aires 1:1
28 czerwca 1925 Platense Buenos Aires - Liberal Argentino Buenos Aires 1:0
28 czerwca 1925 Sportivo Palermo Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 0:2
28 czerwca 1925 Atlanta Buenos Aires - River Plate 1:0
28 czerwca 1925 Gimnasia y Esgrima La Plata - Estudiantil Porteño Buenos Aires 1:0
28 czerwca 1925 Vélez Sársfield Buenos Aires - Club Atlético Lanús 0:0
28 czerwca 1925 Independiente - Excursionistas Buenos Aires 3:1
28 czerwca 1925 Estudiantes Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 0:2
28 czerwca 1925 Estudiantes La Plata - Ferro Carril Oeste 1:0
28 czerwca 1925 Quilmes Athletic Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 2:4

Kolejka 14[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
5 lipca 1925 Ferro Carril Oeste - Quilmes Athletic Buenos Aires 0:1
mecz przerwany - dokończony 29 listopada 1925 roku
5 lipca 1925 Estudiantil Porteño Buenos Aires - Vélez Sársfield Buenos Aires 0:0
5 lipca 1925 River Plate - Gimnasia y Esgrima La Plata 0:1
5 lipca 1925 Tigre Buenos Aires - Argentino del Sud Buenos Aires 1:0
15 sierpnia 1925 Racing Buenos Aires - Platense Buenos Aires 2:0
Bussolini, Batz
25 października 1925 Liberal Argentino Buenos Aires - Sportivo Palermo Buenos Aires 1:1
1 listopada 1925 Club Atlético Lanús - Independiente 2:2
22 listopada 1925 Sportivo Almagro Buenos Aires - Estudiantes La Plata 5:2
29 listopada 1925 Ferro Carril Oeste - Quilmes Athletic Buenos Aires 4:2
dokończenie meczu z 5 lipca 1925 roku
6 grudnia 1925 Excursionistas Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:0
8 grudnia 1925 Sportivo Buenos Aires - Defensores de Belgrano Buenos Aires 1:2
8 grudnia 1925 Banfield Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires walkower dla Banfield
8 grudnia 1925 Barracas Central Buenos Aires - San Isidro Buenos Aires walkower dla Barracas Central

Kolejka 15[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 lipca 1925 Argentino del Sud Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro 1:1
? - Maximino Torres
12 lipca 1925 San Isidro Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 0:1
12 lipca 1925 Sportivo Palermo Buenos Aires - Racing Buenos Aires 0:0
12 lipca 1925 Atlanta Buenos Aires - Liberal Argentino Buenos Aires 0:1
12 lipca 1925 Gimnasia y Esgrima La Plata - Banfield Buenos Aires 1:0
12 lipca 1925 Vélez Sársfield Buenos Aires - River Plate 1:1
? - Álvarez
12 lipca 1925 Independiente - Estudiantil Porteño Buenos Aires 4:0
12 lipca 1925 Estudiantes Buenos Aires - Club Atlético Lanús 0:0
12 lipca 1925 Estudiantes La Plata - Excursionistas Buenos Aires 5:1
12 lipca 1925 Quilmes Athletic Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 2:0
mecz przerwany - nie został dokończony
12 lipca 1925 Defensores de Belgrano Buenos Aires - Ferro Carril Oeste 1:1
1 listopada 1925 Platense Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 3:4

Kolejka 16[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
19 lipca 1925 Ferro Carril Oeste - Sportivo Buenos Aires 3:2
19 lipca 1925 Sportivo Almagro Buenos Aires - Defensores de Belgrano Buenos Aires 2:0
19 lipca 1925 Excursionistas Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 1:0
19 lipca 1925 Club Atlético Lanús - Estudiantes La Plata 0:0
19 lipca 1925 Estudiantil Porteño Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 2:0
19 lipca 1925 River Plate - Independiente 1:0
Liciardi
19 lipca 1925 Banfield Buenos Aires - Vélez Sársfield Buenos Aires 0:1
19 lipca 1925 Liberal Argentino Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 2:1
19 lipca 1925 Racing Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 2:0
19 lipca 1925 Barracas Central Buenos Aires - Sportivo Palermo Buenos Aires 2:4
19 lipca 1925 Tigre Buenos Aires - Platense Buenos Aires 0:0
19 lipca 1925 San Lorenzo de Almagro - San Isidro Buenos Aires 2:0
Alfredo Carricaberry (2)

Kolejka 17[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 lipca 1925 San Isidro Buenos Aires - Argentino del Sud Buenos Aires 0:1
26 lipca 1925 Platense Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro 1:1
26 lipca 1925 Sportivo Palermo Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 2:0
26 lipca 1925 Atlanta Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 2:0
26 lipca 1925 Gimnasia y Esgrima La Plata - Racing Buenos Aires 0:2
26 lipca 1925 Vélez Sársfield Buenos Aires - Liberal Argentino Buenos Aires 0:0
26 lipca 1925 Independiente - Banfield Buenos Aires 1:0
26 lipca 1925 Estudiantes Buenos Aires - River Plate 0:1
Álvarez
26 lipca 1925 Quilmes Athletic Buenos Aires - Club Atlético Lanús 2:0
26 lipca 1925 Defensores de Belgrano Buenos Aires - Excursionistas Buenos Aires 1:0
26 lipca 1925 Sportivo Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 1:0
13 grudnia 1925 Estudiantes La Plata - Estudiantil Porteño Buenos Aires 2:1

Kolejka 18[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
2 sierpnia 1925 Sportivo Almagro Buenos Aires - Ferro Carril Oeste 0:1
2 sierpnia 1925 Excursionistas Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 0:1
2 sierpnia 1925 Club Atlético Lanús - Defensores de Belgrano Buenos Aires 0:0
2 sierpnia 1925 Estudiantil Porteño Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 1:1
2 sierpnia 1925 Banfield Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:0
2 sierpnia 1925 Liberal Argentino Buenos Aires - Independiente 0:4
2 sierpnia 1925 Racing Buenos Aires - Vélez Sársfield Buenos Aires 1:0
2 sierpnia 1925 Barracas Central Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 0:2
2 sierpnia 1925 Tigre Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 2:0
2 sierpnia 1925 San Lorenzo de Almagro - Sportivo Palermo Buenos Aires 1:0
Maximino Torres
2 sierpnia 1925 Argentino del Sud Buenos Aires - Platense Buenos Aires 0:1
8 listopada 1925 River Plate - Estudiantes La Plata 1:1
Liciardi - ?

Kolejka 19[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
9 sierpnia 1925 Platense Buenos Aires - San Isidro Buenos Aires 1:0
9 sierpnia 1925 Sportivo Palermo Buenos Aires - Argentino del Sud Buenos Aires 1:1
9 sierpnia 1925 Atlanta Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro 0:1
Maximino Torres
9 sierpnia 1925 Independiente - Racing Buenos Aires 0:0
9 sierpnia 1925 Estudiantes Buenos Aires - Liberal Argentino Buenos Aires 1:1
9 sierpnia 1925 Estudiantes La Plata - Banfield Buenos Aires 2:0
9 sierpnia 1925 Quilmes Athletic Buenos Aires - River Plate 1:1
? - Simmons
9 sierpnia 1925 Defensores de Belgrano Buenos Aires - Estudiantil Porteño Buenos Aires 0:0
9 sierpnia 1925 Sportivo Buenos Aires - Club Atlético Lanús 2:0
9 sierpnia 1925 Ferro Carril Oeste - Excursionistas Buenos Aires 1:1
8 grudnia 1925 Vélez Sársfield Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 0:0
8 grudnia 1925 Gimnasia y Esgrima La Plata - Tigre Buenos Aires walkower dla Gimnasia y Esgrima

Kolejka 20[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
16 sierpnia 1925 Excursionistas Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 0:2
16 sierpnia 1925 Club Atlético Lanús - Ferro Carril Oeste 1:0
16 sierpnia 1925 Estudiantil Porteño Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 0:0
mecz przerwany - dokończony 22 listopada 1925 roku
16 sierpnia 1925 River Plate - Defensores de Belgrano Buenos Aires 1:0
Spadea
16 sierpnia 1925 Banfield Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 0:0
16 sierpnia 1925 Liberal Argentino Buenos Aires - Estudiantes La Plata 2:0
mecz przerwany - nie został dokończony
16 sierpnia 1925 Racing Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 0:0
16 sierpnia 1925 Barracas Central Buenos Aires - Independiente 0:0
16 sierpnia 1925 Tigre Buenos Aires - Vélez Sársfield Buenos Aires 3:0
16 sierpnia 1925 San Lorenzo de Almagro - Gimnasia y Esgrima La Plata 1:0
Luis Monti
16 sierpnia 1925 Argentino del Sud Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 1:2
16 sierpnia 1925 San Isidro Buenos Aires - Sportivo Palermo Buenos Aires 3:1
22 listopada 1925 Estudiantil Porteño Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 3:6
dokończenie meczu z 16 sierpnia 1925 roku

Kolejka 21[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
23 sierpnia 1925 Sportivo Palermo Buenos Aires - Platense Buenos Aires 1:0
23 sierpnia 1925 Atlanta Buenos Aires - San Isidro Buenos Aires 0:0
23 sierpnia 1925 Vélez Sársfield Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro 1:3
? - Camilo Bonelli, Fernando Rivas, Alfio Foresto
23 sierpnia 1925 Independiente - Tigre Buenos Aires 3:1
23 sierpnia 1925 Estudiantes Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 0:1
23 sierpnia 1925 Estudiantes La Plata - Racing Buenos Aires 1:1
23 sierpnia 1925 Quilmes Athletic Buenos Aires - Liberal Argentino Buenos Aires 0:0
23 sierpnia 1925 Defensores de Belgrano Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 1:0
23 sierpnia 1925 Sportivo Buenos Aires - River Plate 2:1
?, ? - Fallati
23 sierpnia 1925 Ferro Carril Oeste - Estudiantil Porteño Buenos Aires 1:0
8 listopada 1925 Gimnasia y Esgrima La Plata - Argentino del Sud Buenos Aires 3:0
29 listopada 1925 Sportivo Almagro Buenos Aires - Club Atlético Lanús 1:2

Kolejka 22[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
30 sierpnia 1925 Club Atlético Lanús - Excursionistas Buenos Aires 2:0
30 sierpnia 1925 Estudiantil Porteño Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 0:1
30 sierpnia 1925 River Plate - Ferro Carril Oeste 0:1
30 sierpnia 1925 Banfield Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 3:3
30 sierpnia 1925 Racing Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 5:0
30 sierpnia 1925 Barracas Central Buenos Aires - Estudiantes La Plata 2:2
30 sierpnia 1925 Tigre Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 3:1
30 sierpnia 1925 San Lorenzo de Almagro - Independiente 0:1
30 sierpnia 1925 Argentino del Sud Buenos Aires - Vélez Sársfield Buenos Aires 2:1
30 sierpnia 1925 San Isidro Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 3:1
30 sierpnia 1925 Platense Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 3:1
22 listopada 1925 Liberal Argentino Buenos Aires - Defensores de Belgrano Buenos Aires 0:1

Kolejka 23[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
18 października 1925 Atlanta Buenos Aires - Sportivo Palermo Buenos Aires 0:2
18 października 1925 Gimnasia y Esgrima La Plata - Platense Buenos Aires 2:1
18 października 1925 Vélez Sársfield Buenos Aires - San Isidro Buenos Aires 1:1
18 października 1925 Independiente - Argentino del Sud Buenos Aires 3:0
18 października 1925 Estudiantes Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro 1:3
18 października 1925 Estudiantes La Plata - Tigre Buenos Aires 5:0
18 października 1925 Quilmes Athletic Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 4:1
18 października 1925 Defensores de Belgrano Buenos Aires - Racing Buenos Aires 1:3
18 października 1925 Sportivo Buenos Aires - Liberal Argentino Buenos Aires 1:1
18 października 1925 Sportivo Almagro Buenos Aires - River Plate 1:1
? - Cándido García
18 października 1925 Excursionistas Buenos Aires - Estudiantil Porteño Buenos Aires 2:1
1 listopada 1925 Ferro Carril Oeste - Banfield Buenos Aires 2:2

Kolejka 24[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
13 września 1925 Estudiantil Porteño Buenos Aires - Club Atlético Lanús 2:0
13 września 1925 River Plate - Excursionistas Buenos Aires 0:1
13 września 1925 Banfield Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 1:3
13 września 1925 Liberal Argentino Buenos Aires - Ferro Carril Oeste 1:0
13 września 1925 Racing Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 1:0
13 września 1925 Barracas Central Buenos Aires - Defensores de Belgrano Buenos Aires 1:1
13 września 1925 Tigre Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 1:3
13 września 1925 Argentino del Sud Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 2:0
13 września 1925 San Isidro Buenos Aires - Independiente walkower dla Independiente
13 września 1925 Platense Buenos Aires - Vélez Sársfield Buenos Aires 2:2
13 września 1925 Sportivo Palermo Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 2:0
15 listopada 1925 San Lorenzo de Almagro - Estudiantes La Plata 4:2

Kolejka 25[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
20 września 1925 Gimnasia y Esgrima La Plata - Atlanta Buenos Aires 0:0
20 września 1925 Vélez Sársfield Buenos Aires - Sportivo Palermo Buenos Aires 2:1
20 września 1925 Independiente - Platense Buenos Aires 0:3
20 września 1925 Estudiantes Buenos Aires - San Isidro Buenos Aires 0:6
20 września 1925 Estudiantes La Plata - Argentino del Sud Buenos Aires 2:1
20 września 1925 Defensores de Belgrano Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 2:0
20 września 1925 Sportivo Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires walkower dla Barracas Central
20 września 1925 Ferro Carril Oeste - Racing Buenos Aires 1:2
20 września 1925 Sportivo Almagro Buenos Aires - Liberal Argentino Buenos Aires 1:0
20 września 1925 Excursionistas Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 1:2
20 września 1925 Club Atlético Lanús - River Plate 1:0
25 października 1925 Quilmes Athletic Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro 2:2
?, ? - Luis Monti, Maximino Torres

Końcowa tabela sezonu 1925 ligi Asociación Amateurs de Football[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Racing Buenos Aires 24 15 9 0 39 40 10
2 San Lorenzo de Almagro 24 14 8 2 36 41 20
3 Sportivo Almagro Buenos Aires 24 14 4 6 32 37 17
4 Platense Buenos Aires 24 13 6 5 32 34 21
5 Estudiantes La Plata 24 12 6 6 30 45 31
6 Independiente 24 11 7 6 29 29 17
7 Sportivo Palermo Buenos Aires 24 10 8 6 28 32 21
8 Sportivo Buenos Aires 24 11 5 8 27 39 30
9 Defensores de Belgrano Buenos Aires 24 9 9 6 27 21 19
10 Club Atlético Lanús 24 9 9 6 27 21 19
11 Liberal Argentino Buenos Aires 24 9 8 7 26 19 21
12 Gimnasia y Esgrima La Plata 24 9 5 10 23 19 24
13 Quilmes Athletic Buenos Aires 24 7 8 9 22 28 32
14 Excursionistas Buenos Aires 24 7 8 9 22 17 25
15 Banfield Buenos Aires 24 7 7 10 21 20 29
16 Tigre Buenos Aires 24 8 5 11 21 26 39
17 River Plate 24 7 6 11 20 21 24
18 Atlanta Buenos Aires 24 6 8 10 20 19 23
19 Argentino del Sud Buenos Aires 24 7 6 11 20 20 25
20 Vélez Sársfield Buenos Aires 24 4 12 8 20 18 29
21 Ferro Carril Oeste 24 7 5 12 19 27 37
22 Barracas Central Buenos Aires 24 6 6 12 18 22 36
23 San Isidro Buenos Aires 24 5 6 13 16 24 30
24 Estudiantil Porteño Buenos Aires 24 5 4 15 14 19 33
25 Estudiantes Buenos Aires 24 3 5 16 11 12 38
Legenda:
mistrz
wicemistrz
trzeci

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. według RSSSF mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla El Porvenir
  2. według RSSSF 4 października
  3. według RSSSF mecz rozegrał się 1 listopada i zakończył się zwycięstwem 1:0 dla klubu Huracán

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]