I liga argentyńska w piłce nożnej (1932)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Primera División 1932
40 (41) edycja pierwszej ligi argentyńskiej
2 edycja zawodowej pierwszej ligi argentyńskiej
1931 1933
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Argentyna
Termin Liga amatorska: 20 marca 1932 - styczeń 1933 (272 meczów, 853 bramki, 3,14 bramki/mecz)
Liga zawodowa: 13 marca 1932 - 13 listopada 1932 (307 meczów, 1089 bramek, 3,55 bramek/mecz)
Liczba zespołów {{{liczba zespołów}}}
Liczba meczów 579
Bramki 1942 (3,35 na mecz)
Mistrz Argentyny Liga amatorska: Sportivo Barracas Buenos Aires
Liga zawodowa: River Plate Buenos Aires
Król strzelców Liga amatorska: ?
Liga zawodowa: Bernabé Ferreyra (43) 

W roku 1932 Argentyna miała dwóch mistrzów – jednego mistrza w rozgrywkach ligi amatorskiej organizowanych przez uznawaną przez FIFA organizację Asociación Argentina de Football, a drugiego w rozgrywkach powstałej przed rokiem ligi zawodowej organizowanej przez federację Liga Argentina de Football, której FIFA nie uznawała.

Amatorskim mistrzem Argentyny został klub Sportivo Barracas Buenos Aires, natomiast tytuł amatorskiego wicemistrza Argentyny zdobył klub Barracas Central Buenos Aires.

Zawodowym mistrzem Argentyny został klub River Plate Buenos Aires, natomiast zawodowym wicemistrzem Argentyny – Independiente Buenos Aires.

Primera División – liga amatorska[edytuj]

Mistrzem Argentyny w roku 1932 w ramach rozgrywek organizowanych przez Asociación Argentina de Football został klub Sportivo Barracas Buenos Aires, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub Barracas Central Buenos Aires.

Mecze chronologicznie[edytuj]

Data Mecz
20 marca 1932 Barracas Central Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires 3:0
20 marca 1932 Nueva Chicago Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 3:2
20 marca 1932 Colegiales Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 4:2
20 marca 1932 Sportivo Buenos AiresAll Boys Buenos Aires 0:2
20 marca 1932 Liberal Argentino Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 0:2
20 marca 1932 Banfield Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 0:4
20 marca 1932 Sportivo Palermo Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 2:0
27 marca 1932 El Porvenir Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 3:0
27 marca 1932 Argentino de Temperley Buenos AiresColegiales Buenos Aires 3:1
R.Ribas, D´Abatte, Zoroza – Meraldi
27 marca 1932 Excursionistas Buenos AiresSportivo Buenos Aires 3:2
27 marca 1932 Estudiantes Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 2:1
27 marca 1932 All Boys Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 2:2
27 marca 1932 Almagro Buenos AiresBanfield Buenos Aires 4:1
27 marca 1932 Estudiantil Porteño Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 1:1
27 marca 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 4:2
10 kwietnia 1932 Sportivo Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 2:1
?, ? – Mario Artel
10 kwietnia 1932 Liberal Argentino Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires 4:1
10 kwietnia 1932 Defensores de Belgrano Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 1:2
10 kwietnia 1932 Banfield Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 1:1
10 kwietnia 1932 Sportivo Palermo Buenos AiresAll Boys Buenos Aires 2:3
10 kwietnia 1932 Argentino de Quilmes Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 1:3
24 kwietnia 1932 Liberal Argentino Buenos AiresColegiales Buenos Aires 0:1
24 kwietnia 1932 Defensores de Belgrano Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 5:0
24 kwietnia 1932 Banfield Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 1:1
24 kwietnia 1932 Sportivo Palermo Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 1:3
24 kwietnia 1932 Argentino de Quilmes Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires 2:3
24 kwietnia 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 1:1
24 kwietnia 1932 Estudiantil Porteño Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 0:3
24 kwietnia 1932 Almagro Buenos AiresAll Boys Buenos Aires 0:0
1 maja 1932 Colegiales Buenos AiresBanfield Buenos Aires 2:1
1 maja 1932 Sportivo Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 0:3
1 maja 1932 Nueva Chicago Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 1:1
1 maja 1932 Barracas Central Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 2:1
1 maja 1932 Argentino de Temperley Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 0:1
1 maja 1932 Excursionistas Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 2:2
1 maja 1932 Estudiantes Buenos AiresAll Boys Buenos Aires 2:2
5 maja 1932 All Boys Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 4:2
5 maja 1932 Almagro Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 2:0
5 maja 1932 Estudiantes Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 3:0
5 maja 1932 Nueva Chicago Buenos AiresSportivo Buenos Aires 3:0
5 maja 1932 Barracas Central Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 1:0
5 maja 1932 El Porvenir Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 2:4
E. Merlo, E. Martínez – ?, ?, ?, ?
5 maja 1932 Argentino de Temperley Buenos AiresBanfield Buenos Aires 2:1
8 maja 1932 Banfield Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 0:0
8 maja 1932 Sportivo Palermo Buenos AiresSportivo Buenos Aires 2:2
8 maja 1932 Argentino de Quilmes Buenos AiresColegiales Buenos Aires 2:0
8 maja 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 2:0
8 maja 1932 Estudiantil Porteño Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 0:1
8 maja 1932 Almagro Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 2:0
8 maja 1932 All Boys Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires 5:0
8 maja 1932 Estudiantes Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 1:2
22 maja 1932 Defensores de Belgrano Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 2:0
22 maja 1932 Liberal Argentino Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 0:1
22 maja 1932 Sportivo Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 1:2
22 maja 1932 Colegiales Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 2:0
22 maja 1932 Nueva Chicago Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 0:1
22 maja 1932 Barracas Central Buenos AiresAll Boys Buenos Aires 4:1
22 maja 1932 El Porvenir Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 2:2
Alfredo Etcheverry (2) – ?, ?
22 maja 1932 Argentino de Temperley Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 1:0
29 maja 1932 Barracas Central Buenos AiresColegiales Buenos Aires 1:2
mecz przerwany – dokończony 30 sierpnia 1932
5 czerwca 1932 Argentino de Quilmes Buenos AiresBanfield Buenos Aires 1:0
5 czerwca 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 2:0
5 czerwca 1932 Estudiantil Porteño Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 2:1
5 czerwca 1932 Almagro Buenos AiresSportivo Buenos Aires 3:2
5 czerwca 1932 All Boys Buenos AiresColegiales Buenos Aires 2:1
5 czerwca 1932 Excursionistas Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 1:1
5 czerwca 1932 Estudiantes Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 1:0
mecz przerwany
12 czerwca 1932 Barracas Central Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 1:1
12 czerwca 1932 Liberal Argentino Buenos AiresAll Boys Buenos Aires 1:3
12 czerwca 1932 Sportivo Palermo Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 1:4
12 czerwca 1932 Sportivo Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 0:1
12 czerwca 1932 Colegiales Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 1:2
12 czerwca 1932 Defensores de Belgrano Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 1:0
12 czerwca 1932 Banfield Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 1:2
12 czerwca 1932 Nueva Chicago Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires 3:0
R.Rodríguez, Sasso k, A.Pérez
19 czerwca 1932 Argentino de Temperley Buenos AiresSportivo Buenos Aires 3:3
19 czerwca 1932 Estudiantes Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 1:2
mecz przerwany w 82 minucie
19 czerwca 1932 Estudiantil Porteño Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 4:1
26 czerwca 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 3:0
26 czerwca 1932 All Boys Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 3:1
26 czerwca 1932 Sportivo Palermo Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 4:1
26 czerwca 1932 Banfield Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 5:2
26 czerwca 1932 Defensores de Belgrano Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires 4:1
Facio, Caldas, Luppo, M.García – Zoroza
26 czerwca 1932 Barracas Central Buenos AiresSportivo Buenos Aires 2:1
26 czerwca 1932 Colegiales Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 2:1
26 czerwca 1932 Liberal Argentino Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 0:0
29 czerwca 1932 Sportivo Palermo Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 2:1
29 czerwca 1932 All Boys Buenos AiresBanfield Buenos Aires 3:1
29 czerwca 1932 Barracas Central Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 4:2
29 czerwca 1932 Excursionistas Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 4:4
29 czerwca 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 2:1
24 lipca 1932 Estudiantes Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 2:3
24 lipca 1932 All Boys Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 5:1
24 lipca 1932 Excursionistas Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 2:1
24 lipca 1932 Argentino de Temperley Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 0:2
24 lipca 1932 El Porvenir Buenos AiresBanfield Buenos Aires 2:1
Jesús Ríos, Elías Agrelo – ?
24 lipca 1932 Barracas Central Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 1:0
24 lipca 1932 Nueva Chicago Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 2:0
24 lipca 1932 Colegiales Buenos AiresSportivo Buenos Aires 1:2
31 lipca 1932 Almagro Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 0:0
31 lipca 1932 Sportivo Palermo Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 2:0
31 lipca 1932 Estudiantil Porteño Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 1:1
31 lipca 1932 Defensores de Belgrano Buenos AiresColegiales Buenos Aires 4:1
31 lipca 1932 Argentino de Quilmes Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 3:2
?, ?, ? – E. Merlo, Alfredo Etcheverry
31 lipca 1932 Banfield Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 2:0
31 lipca 1932 Liberal Argentino Buenos AiresSportivo Buenos Aires 2:0
14 sierpnia 1932 Argentino de Temperley Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 1:1
14 sierpnia 1932 El Porvenir Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 5:1
Mario Lenders (3), Elías Agrelo, Alfredo Etcheverry – ?
14 sierpnia 1932 Barracas Central Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 0:2
14 sierpnia 1932 Nueva Chicago Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 4:1
14 sierpnia 1932 Colegiales Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 3:0
14 sierpnia 1932 Sportivo Buenos AiresBanfield Buenos Aires 3:1
14 sierpnia 1932 Liberal Argentino Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 4:0
21 sierpnia 1932 Estudiantes Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires 1:1
21 sierpnia 1932 All Boys Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 1:0
21 sierpnia 1932 Almagro Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 2:1
21 sierpnia 1932 Estudiantil Porteño Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 2:1
21 sierpnia 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresColegiales Buenos Aires 2:0
21 sierpnia 1932 Argentino de Quilmes Buenos AiresSportivo Buenos Aires 3:0
21 sierpnia 1932 Sportivo Palermo Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 0:1
21 sierpnia 1932 Banfield Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 4:0
28 sierpnia 1932 El Porvenir Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 2:0
28 sierpnia 1932 Nueva Chicago Buenos AiresAll Boys Buenos Aires 4:3
28 sierpnia 1932 Colegiales Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 3:2
28 sierpnia 1932 Defensores de Belgrano Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 2:1
30 sierpnia 1932 Liberal Argentino Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 1:1
30 sierpnia 1932 Barracas Central Buenos AiresColegiales Buenos Aires 1:2
4 września 1932 Sportivo Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 4:2
mecz został przerwany
4 września 1932 Colegiales Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 1:0
4 września 1932 Barracas Central Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 3:0
4 września 1932 Banfield Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 3:2
4 września 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires 1:1
11 września 1932 Argentino de Temperley Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 1:1
11 września 1932 Excursionistas Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 1:2
11 września 1932 Estudiantes Buenos AiresColegiales Buenos Aires 1:1
11 września 1932 All Boys Buenos AiresSportivo Buenos Aires 1:1
11 września 1932 Almagro Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 2:1
11 września 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresBanfield Buenos Aires 4:2
11 września 1932 Argentino de Quilmes Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 3:0
11 września 1932 Estudiantil Porteño Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 2:2
18 września 1932 Nueva Chicago Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 1:3
? – Alfredo Etcheverry, Elías Agrelo (2)
18 września 1932 Colegiales Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires 3:1
Meraldi (2), Giúdice k – Bonfigliolo
18 września 1932 Sportivo Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 2:2
18 września 1932 Liberal Argentino Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 1:2
18 września 1932 Defensores de Belgrano Buenos AiresAll Boys Buenos Aires 1:2
18 września 1932 Banfield Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 1:1
18 września 1932 Sportivo Palermo Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 3:0
18 września 1932 Argentino de Quilmes Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 0:0
25 września 1932 El Porvenir Buenos AiresSportivo Buenos Aires 1:1
Carmelo Rovito – ?
25 września 1932 Argentino de Temperley Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 2:1
25 września 1932 Excursionistas Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 3:2
25 września 1932 Estudiantes Buenos AiresBanfield Buenos Aires 1:1
25 września 1932 All Boys Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 0:4
25 września 1932 Almagro Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 1:3
25 września 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 4:2
25 września 1932 Colegiales Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 2:2
2 października 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresAll Boys Buenos Aires 2:0
2 października 1932 Estudiantil Porteño Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 3:1
2 października 1932 Argentino de Quilmes Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 3:3
2 października 1932 Liberal Argentino Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 1:0
2 października 1932 Defensores de Belgrano Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 3:5
?, ?, ? – Jesús Ríos k, Elías Agrelo (2), Alfredo Etcheverry (2)
2 października 1932 Banfield Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires 1:0
mecz został przerwany
9 października 1932 Colegiales Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 1:1
mecz przerwany – dokończony 8 grudnia 1932
9 października 1932 Nueva Chicago Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 2:1
9 października 1932 Barracas Central Buenos AiresBanfield Buenos Aires 2:0
9 października 1932 El Porvenir Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 2:0
9 października 1932 Argentino de Temperley Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 1:1
9 października 1932 Excursionistas Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 2:3
9 października 1932 Estudiantes Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 1:1
9 października 1932 All Boys Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 1:2
12 października 1932 Excursionistas Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 1:4
16 października 1932 Banfield Buenos AiresColegiales Buenos Aires 1:1
16 października 1932 Defensores de Belgrano Buenos AiresSportivo Buenos Aires 2:2
16 października 1932 Sportivo Palermo Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 0:0
16 października 1932 Argentino de Quilmes Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 2:0
16 października 1932 Estudiantil Porteño Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires 2:1
mecz został przerwany
16 października 1932 Almagro Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 5:2
16 października 1932 All Boys Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 4:1
16 października 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 2:2
23 października 1932 Liberal Argentino Buenos AiresBanfield Buenos Aires 1:1
mecz został przerwany, a punkty przyznano klubowi Liberal Argentino Buenos Aires
23 października 1932 Colegiales Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 4:2
23 października 1932 Nueva Chicago Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 2:1
23 października 1932 Barracas Central Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 1:0
23 października 1932 El Porvenir Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 5:1
Quintela (2), Adolfo Hermo, E. Merlo, Alfredo Etcheverry – ?
23 października 1932 Argentino de Temperley Buenos AiresAll Boys Buenos Aires 1:2
23 października 1932 Excursionistas Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 4:4
29 października 1932 Sportivo Palermo Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 3:0
30 października 1932 Argentino de Quilmes Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 2:1
30 października 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresSportivo Buenos Aires 4:1
mecz został przerwany
30 października 1932 Estudiantil Porteño Buenos AiresColegiales Buenos Aires 2:2
30 października 1932 Almagro Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 3:2
30 października 1932 All Boys Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 0:2
30 października 1932 Estudiantes Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 3:0
30 października 1932 Excursionistas Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires 4:1
1 listopada 1932 Banfield Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 0:4
Maseda (2), Pereira, Cacciópoli
1 listopada 1932 Defensores de Belgrano Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 4:0
1 listopada 1932 Liberal Argentino Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 2:1
1 listopada 1932 Sportivo Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 1:1
1 listopada 1932 Colegiales Buenos AiresAll Boys Buenos Aires 3:3
1 listopada 1932 Barracas Central Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 4:1
mecz został przerwany
1 listopada 1932 Nueva Chicago Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 1:1
1 listopada 1932 Argentino de Temperley Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 0:2
5 listopada 1932 All Boys Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 2:0
5 listopada 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 5:2
5 listopada 1932 Estudiantes Buenos AiresSportivo Buenos Aires 5:2
5 listopada 1932 Excursionistas Buenos AiresColegiales Buenos Aires 0:0
5 listopada 1932 Almagro Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 1:3
6 listopada 1932 El Porvenir Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 0:1
6 listopada 1932 Estudiantil Porteño Buenos AiresBanfield Buenos Aires 3:5
6 listopada 1932 Argentino de Temperley Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 3:3
J. Souza, F. Macías, Perduca – La Barba, J. Nogueira, L. Castillo
11 listopada 1932 Sportivo Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires 2:2
11 listopada 1932 Argentino de Quilmes Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 2:2
12 listopada 1932 Almagro Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 0:2
12 listopada 1932 Banfield Buenos AiresAll Boys Buenos Aires 4:2
12 listopada 1932 Nueva Chicago Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 1:2
12 listopada 1932 Liberal Argentino Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 2:1
12 listopada 1932 El Porvenir Buenos AiresColegiales Buenos Aires 1:2
19 listopada 1932 Almagro Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 0:5
19 listopada 1932 Estudiantes Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 0:1
19 listopada 1932 Excursionistas Buenos AiresBanfield Buenos Aires 0:1
19 listopada 1932 Argentino de Temperley Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 2:1
19 listopada 1932 Sportivo Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 1:2
19 listopada 1932 Nueva Chicago Buenos AiresColegiales Buenos Aires 1:2
20 listopada 1932 Argentino de Quilmes Buenos AiresAll Boys Buenos Aires 2:4
20 listopada 1932 El Porvenir Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 3:0
Jesús Ríos, Elías Agrelo, E. Merlo
26 listopada 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 3:2
26 listopada 1932 Defensores de Belgrano Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 1:1
26 listopada 1932 Liberal Argentino Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 2:2
26 listopada 1932 Sportivo Buenos AiresColegiales Buenos Aires 3:5
27 listopada 1932 Estudiantil Porteño Buenos AiresAll Boys Buenos Aires 3:2
27 listopada 1932 Argentino de Quilmes Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 2:3
27 listopada 1932 Banfield Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 3:1
3 grudnia 1932 Estudiantes Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 1:1
3 grudnia 1932 Colegiales Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 0:0
3 grudnia 1932 Sportivo Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 2:2
4 grudnia 1932 El Porvenir Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 2:1
Jesús Ríos k, Olmos – ?
4 grudnia 1932 Nueva Chicago Buenos AiresBanfield Buenos Aires 1:2
8 grudnia 1932 Sportivo Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 5:2
10 grudnia 1932 Almagro Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires 3:2
10 grudnia 1932 Sportivo Barracas Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 5:1
10 grudnia 1932 Defensores de Belgrano Buenos AiresLiberal Argentino Buenos Aires 1:1
10 grudnia 1932 All Boys Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 2:3
11 grudnia 1932 Estudiantil Porteño Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 3:3
?, ?, ? – González, Mario Artel, Adolfo Hermo
11 grudnia 1932 Argentino de Quilmes Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 3:2
11 grudnia 1932 Banfield Buenos AiresSportivo Buenos Aires
walkower dla Banfield
18 grudnia 1932 Argentino de Temperley Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires
walkower dla Argentino de Temperley
25 grudnia 1932 Excursionistas Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 1:2
31 grudnia 1932 Nueva Chicago Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 1:2
31 grudnia 1932 Colegiales Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 1:0
31 grudnia 1932 Barracas Central Buenos AiresAlmagro Buenos Aires
walkower dla Barracas Central
31 grudnia 1932 Sportivo Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires
walkower dla Sportivo Buenos Aires
31 grudnia 1932 Defensores de Belgrano Buenos AiresBanfield Buenos Aires
walkower dla Defensores de Belgrano
7 stycznia 1933 All Boys Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 2:3
7 stycznia 1933 Almagro Buenos AiresColegiales Buenos Aires 1:3
7 stycznia 1933 Estudiantes Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 2:1
7 stycznia 1933 Liberal Argentino Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires
walkower dla Liberal Argentino Buenos Aires
7 stycznia 1933 Excursionistas Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires
walkower dla Excursionistas
8 stycznia 1933 Argentino de Quilmes Buenos Aires lp-wp Defensores de Belgrano Buenos Aires
8 stycznia 1933 Sportivo Palermo Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires
walkower dla Excursionistas
8 stycznia 1933 Sportivo Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires
walkower dla Sportivo Buenos Aires
8 stycznia 1933 Sportivo Palermo Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires
walkower dla Argentino de Temperley
8 stycznia 1933 Barracas Central Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires
walkower dla Barracas Central
8 stycznia 1933 Sportivo Palermo Buenos AiresColegiales Buenos Aires
walkower dla Colegiales
8 stycznia 1933 Sportivo Palermo Buenos AiresBanfield Buenos Aires
walkower dla Banfield
8 stycznia 1933 Estudiantil Porteño Buenos AiresSportivo Buenos Aires
walkower dla Sportivo Buenos Aires
8 stycznia 1933 Argentino de Temperley Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires
walkower dla Argentino de Temperley
8 stycznia 1933 El Porvenir Buenos AiresAll Boys Buenos Aires
walkower dla El Porvenir
?? Defensores de Belgrano Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 1:0
?? Estudiantil Porteño Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 2:4
?? El Porvenir Buenos AiresArgentino de Temperley Buenos Aires 2:0
?? Excursionistas Buenos AiresAll Boys Buenos Aires 2:4
?? Defensores de Belgrano Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 5:3
?? El Porvenir Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 1:2

Końcowa tabela ligi amatorskiej sezonu 1932[edytuj]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Sportivo Barracas Buenos Aires 32 21 5 6 47 74 35
2 Barracas Central Buenos Aires 32 18 6 8 42 46 33
3 Colegiales Buenos Aires 32 17 8 7 42 55 43
4 Defensores de Belgrano Buenos Aires 32 16 6 10 38 56 46
5 All Boys Buenos Aires 32 16 5 11 37 70 55
6 Almagro Buenos Aires 32 14 7 11 35 48 50
7 El Porvenir Buenos Aires 32 13 6 13 32 54 45
8 Estudiantes Buenos Aires 32 9 12 11 30 53 54
9 Banfield Buenos Aires 32 12 6 14 30 44 49
10 Excursionistas Buenos Aires 32 11 8 13 30 54 66
11 Liberal Argentino Buenos Aires 32 10 8 14 28 34 41
12 Estudiantil Porteño Buenos Aires 32 10 7 15 27 45 61
13 Argentino de Quilmes Buenos Aires 32 11 4 17 26 51 57
14 Argentino de Temperley Buenos Aires 32 9 8 15 26 35 57
15 Nueva Chicago Buenos Aires 32 10 5 17 25 50 62
16 Sportivo Buenos Aires 32 8 9 15 25 45 63
17 Sportivo Palermo Buenos Aires 32 10 4 18 24 39 36
Legenda:
mistrz
wicemistrz
trzeci

Primera División – liga zawodowa[edytuj]

Mistrzem Argentyny w roku 1932 w ramach rozgrywek organizowanych przez Liga Argentina de Football został klub River Plate Buenos Aires, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub Independiente Buenos Aires. Żaden klub nie spadł ani nie awansował.

Kolejka 1[edytuj]

Data Mecz
13 marca 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 2:2
José Saccone, Oscar Mapelli – Saúl Quiroga, César Roggero
13 marca 1932 Atlanta Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 2:5
Guido Baztarrica, Roberto Santillán – Santiago Narvaja, Francisco Varallo (4)
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
13 marca 1932 Estudiantes La PlataGimnasia y Esgrima La Plata 6:1
Enrique Guaita (2), Héctor Castro, Manuel Ferreira, Alberto Zozaya (2) – Carlos Giúdice
13 marca 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresPlatense Buenos Aires 3:4
Francisco Sponda (2, 1k), Enrique Gainzarain – Antonio Campilongo, Nicolás Ferrara, Tomás Beristain, Florentino Vargas
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors
13 marca 1932 Huracán Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 2:1
Herminio Masantonio y Arturo Naveira – Juan Betinotti
13 marca 1932 Lanús Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 0:3
Leonardo Sandoval, Fortunato Androssi, Vicente Zito
13 marca 1932 Racing Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:0
13 marca 1932 River Plate Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 3:1
Juan Arrillaga, Bernabé Ferreyra (2, 1k) – Emilio Sampayo
13 marca 1932 Tigre Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 1:1
Gregorio Maidana – Oscar Rodríguez

Kolejka 2[edytuj]

Data Mecz
20 marca 1932 Boca Juniors Buenos AiresLanús Buenos Aires 1:1
Miguel A. Nardini – Mario Domínguez
20 marca 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:3
Luis Díaz – Alberto Fassora, Alfredo Devicenzi, Arturo Scarcella
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
20 marca 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:4
Carlos Giúdice, Francisco Juariste – Enrique Gainzarain (4)
20 marca 1932 Independiente Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 3:0
Spadini s, E. Fernández, Luis Ravaschino
20 marca 1932 Platense Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 1:0
Florentino Vargas
mecz rozegrany został na stadionie klubu Argentinos Juniors
20 marca 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresHuracán Buenos Aires 2:1
José Fossa k, Diego García – Alejandro de los Santos
20 marca 1932 Talleres Remedios de EscaladaArgentinos Juniors Buenos Aires 1:2
Cilento – Cataldo Spitale, Oscar Mapelli
20 marca 1932 Tigre Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:5
Federico Sachs – Bernabé Ferreyra (2), Oscar Sciarra (2), Juan Arrillaga
20 marca 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:1
César Roggero, Luciano Aranda k – Enrique Guaita

Kolejka 3[edytuj]

Data Mecz
26 marca 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:2
Enrique Ruffo – Juan Arrillaga, Bernabé Ferreyra
26 marca 1932 Atlanta Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:5
Diego García, Arturo Arrieta (2), Gabriel Magán (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
26 marca 1932 Boca Juniors Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 0:2
Feliciano Rodríguez, Manuel Seoane
26 marca 1932 Estudiantes La PlataTalleres Remedios de Escalada 6:4
Alejandro Scopelli, Alberto Zozaya (3), Enrique Guaita (2) – Hugo Lamanna (2), Isaías Romano, Aníbal Troncoso
26 marca 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 3:0
Francisco Sponda, Salvador D’Alessandro, Miguel Bravo
26 marca 1932 Huracán Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 3:3
Máximo Frederici, José Cordero, Herminio Masantonio – Benigno Ramos, Pedro Stochetti (2)
26 marca 1932 Lanús Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:1
Ángel Montero – Nicolás Ferrara
26 marca 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 2:1
Vicente Zito, Leonardo Sandoval – Ismael Morgada
26 marca 1932 Racing Buenos AiresTigre Buenos Aires 6:2
Vicente Del Giúdice (3), Alfredo Devicenzi k, Alberto Fassora, Roberto Bugueyro – Federico Sachs (2)

Kolejka 4[edytuj]

Data Mecz
10 kwietnia 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresRacing Buenos Aires 0:2
Vicente Del Giúdice (2)
10 kwietnia 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 4:0
Lorenzo Saint Estévez s, Benigno Ramos, Benjamín Coria, Marcos Díaz
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors
10 kwietnia 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataPlatense Buenos Aires 2:1
Germán Romero, Pedro Farías – Ubaldo Landolfi
10 kwietnia 1932 Independiente Buenos AiresLanús Buenos Aires 2:0
Manuel Seoane (2)
10 kwietnia 1932 River Plate Buenos AiresEstudiantes La Plata 5:2
Bernabé Ferreyra (2), Carlos Peucelle, Oscar Sciarra, Juan Arrillaga – Miguel A. Lauri, Alejandro Scopelli
10 kwietnia 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 2:1
Ernesto Closas, Genaro Canteli – Francisco Varallo
10 kwietnia 1932 Talleres Remedios de EscaladaFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:2
Francisco Sponda, Miguel Bravo
10 kwietnia 1932 Tigre Buenos AiresHuracán Buenos Aires 2:3
Julio Benavídez (2) – Delfidio Giménez (3)
10 kwietnia 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 3:0
Carlos Querzoli, Julio Bissio, Luciano Aranda

Kolejka 5[edytuj]

Data Mecz
17 kwietnia 1932 Atlanta Buenos AiresTigre Buenos Aires 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Argentinos Juniors
17 kwietnia 1932 Boca Juniors Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 0:2
Marcos Díaz, Benjamín Coria
17 kwietnia 1932 Estudiantes La PlataRacing Buenos Aires 0:4
Alfredo Devicenzi (2), Armando Nery s, Vicente Del Giúdice
17 kwietnia 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:4
Nicolás Infante, Juan Poggi s – Oscar Sciarra (3), Bernabé Ferreyra
17 kwietnia 1932 Huracán Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 3:2
Juan A. Rivarola, Herminio Masantonio (2) – Pablo Ruffo, Ramón Luna
17 kwietnia 1932 Independiente Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:1
Roberto Porta – Genaro Canteli
17 kwietnia 1932 Lanús Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:2
Aguedo Ursino – Pedro Farías, Tomás González
17 kwietnia 1932 Platense Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 5:2
Florentino Vargas (2), Ernesto Belis, Tomás Beristain, Antonio Campilongo – Manuel De Sáa, Saúl Quiroga
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
17 kwietnia 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 0:0

Kolejka 6[edytuj]

Data Mecz
24 kwietnia 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 1:1
Enrique Ruffo – Carlos B. Moyano
24 kwietnia 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 3:6
Benjamín Coria, Emilio Sampayo, Marcos Díaz – Oscar Sastre (2), Manuel Seoane (3), Feliciano Rodríguez
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors
24 kwietnia 1932 Estudiantes La PlataHuracán Buenos Aires 4:1
Alejandro Scopelli (2), Héctor Castro, Enrique Guaita – Juan A. Rivarola
24 kwietnia 1932 Racing Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 3:1
Alberto Fassora (2), Alfredo Devicenzi – Miguel Bravo
24 kwietnia 1932 River Plate Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 2:0
Bernabé Ferreyra, Pedro Lago
24 kwietnia 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresLanús Buenos Aires 2:3
Luis Zubizarreta (2) – Ángel Alfonso, Crispín Ríos, Ricardo Scarpinachi
24 kwietnia 1932 Talleres Remedios de EscaladaPlatense Buenos Aires 2:1
Vicente Lucífero, Cilento – Antonio Campilongo
24 kwietnia 1932 Tigre Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 3:4
Julio Benavídez, Camilo Méndez, Federico Sachs – Francisco Varallo, Guido Baztarrica, Miguel A. Nardini, Antonio Alberino
24 kwietnia 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:0
Salvador Merani

Kolejka 7[edytuj]

Data Mecz
1 maja 1932 Atlanta Buenos AiresEstudiantes La Plata 0:2
Alberto Zozaya (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
1 maja 1932 Boca Juniors Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 2:2
Luis A. Sánchez, Donato Penella – Ramón Luna, Gaspar Jerez
1 maja 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresHuracán Buenos Aires 3:0
Miguel Bravo, Nicolás Infante, Antonio Ganduglia
1 maja 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataTalleres Remedios de Escalada 2:2
Carlos Giúdice, Tomás González – Vicente Lucífero, Valentín Martínez
1 maja 1932 Independiente Buenos AiresTigre Buenos Aires 2:0
Manuel Seoane, Luis M. Fazio k
1 maja 1932 Lanús Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 0:2
Salvador Merani, César Roggero
1 maja 1932 Platense Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:4
Bernabé Ferreyra (3), Carlos Peucelle
1 maja 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresRacing Buenos Aires 0:4
Roberto Bugueyro, Vicente Del Giúdice (2), Alfredo Devicenzi
1 maja 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 0:1
Marcos Díaz

Kolejka 8[edytuj]

Data Mecz
5 maja 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 3:4
Gaspar Jerez (2), Ramón Luna – Luis Ravaschino (3), Oscar Sastre
5 maja 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresLanús Buenos Aires 1:1
Emilio Sampayo – Ángel Montero
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors
5 maja 1932 Estudiantes La PlataBoca Juniors Buenos Aires 3:5
Alberto Zozaya (2), Enrique Guaita k – Donato Penella, Luis A. Sánchez (2), Tomás Garibaldi, Carlos Riolfo s
5 maja 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 6:1
Nicolás Infante (2), Francisco Sponda, Miguel Bravo (2), Ángel Sobrino – Molina k
5 maja 1932 Huracán Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 6:1
Herminio Masantonio (3), Máximo Frederici , Cesáreo Onzari, Juan M. Mercader – Julio Di Gianno k
5 maja 1932 Racing Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:1
Alberto Fassora – Victorio Spinetto
5 maja 1932 River Plate Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 2:0
Bernabé Ferreyra, Oscar Sciarra
5 maja 1932 Talleres Remedios de EscaladaVélez Sársfield Buenos Aires 0:2
Carlos Querzoli (2)
5 maja 1932 Tigre Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:2
Julio Benavídez – Gabriel Magán, Diego García

Kolejka 9[edytuj]

Data Mecz
9 maja 1932 Boca Juniors Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 3:1
Francisco Varallo (2), Tomás Garibaldi – Miguel Bravo
9 maja 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresTigre Buenos Aires 2:2
mecz rozegrany został na stadionie klubu Argentinos Juniors
9 maja 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataRacing Buenos Aires 1:1
Juan Maglio – Vicente Del Giúdice
9 maja 1932 Independiente Buenos AiresEstudiantes La Plata 1:1
Manuel Seoane – Héctor Castro
9 maja 1932 Lanús Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 2:1
Carlos Spadaro, Ángel Montero – Cilento
9 maja 1932 Platense Buenos AiresHuracán Buenos Aires 3:2
Nicolás Ferrara (2), Florentino Vargas – Herminio Masantonio (2)
9 maja 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 1:0
Vicente Zito
9 maja 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 2:2
Genaro Canteli, Luis Pardiez s – Ramón Luna, Gaspar Jerez
9 maja 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:1
Salvador Merani – Bernabé Ferreyra

Kolejka 10[edytuj]

Data Mecz
15 maja 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 0:0
15 maja 1932 Atlanta Buenos AiresPlatense Buenos Aires 0:1
Tomás Beristain
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
15 maja 1932 Estudiantes La PlataSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 4:3
Alberto Zozaya (2, 1k), Ulises Uslenghi, Manuel Ferreira – José Fossa, Gabriel Magán (2)
15 maja 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 2:4
Antonio Ganduglia, Francisco Sponda – Oscar Sastre (3), Luis Ravaschino
15 maja 1932 Huracán Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 2:1
Herminio Masantonio, Cesáreo Onzari – Alberto Palomino
15 maja 1932 Lanús Buenos AiresTigre Buenos Aires 2:2
Aguedo Ursino, Clotardo Dendi – Julio Benavídez, Federico Sachs
15 maja 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 0:3
Francisco Varallo, Donato Penella, Esteban Kuko
15 maja 1932 Racing Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 2:1
Alberto Fassora (2, 1k) – César Roggero
15 maja 1932 River Plate Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 3:0
Bernabé Ferreyra, José Granara Costa, Oscar Sciarra

Kolejka 11[edytuj]

Data Mecz
22 maja 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresEstudiantes La Plata 1:1
Benjamín Coria – Miguel A. Lauri
mecz rozegrany został na stadionie klubu Argentinos Juniors
22 maja 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataAtlanta Buenos Aires 6:0
Juan Echevarrieta (2), Germán Romero, Martín Maleanni (3)
22 maja 1932 Independiente Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 4:0
Manuel Seoane (3), Luis Ravaschino
22 maja 1932 Platense Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:1
Tomás Beristain – Tomás Garibaldi
22 maja 1932 River Plate Buenos AiresLanús Buenos Aires 4:1
Bernabé Ferreyra (3), Juan Arrillaga – Clotardo Dendi
22 maja 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 3:0
José Cortecci, José Fossa k, Diego García
22 maja 1932 Talleres Remedios de EscaladaRacing Buenos Aires 0:3
Luis Batz (2), Roberto Bugueyro
22 maja 1932 Tigre Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 3:0
Julio Benavídez (2), Federico Sachs
22 maja 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresHuracán Buenos Aires 2:0
Salvador Merani k, Luciano Aranda

Kolejka 12[edytuj]

Data Mecz
29 maja 1932 Atlanta Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 0:1
Carlos Querzoli
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
29 maja 1932 Boca Juniors Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 2:1
Esteban Kuko, Donato Penella k – Juan Echevarrieta
29 maja 1932 Estudiantes La PlataTigre Buenos Aires 4:3
Alejandro Scopelli, Alberto Zozaya, Enrique Guaita (2) – Federico Sachs (2), Julio Benavídez
29 maja 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 3:1
Miguel Bravo (2), Jacinto Ferro k – Teófilo Juárez k
29 maja 1932 Huracán Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 2:2
Herminio Masantonio, Arturo Naveira – Hugo Lamanna (2)
29 maja 1932 Lanús Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 3:1
Clotardo Dendi (2), Aguedo Ursino – Gaspar Jerez
29 maja 1932 Platense Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 2:0
Ubaldo Landolfi (2)
29 maja 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:2
Fortunato Androssi, Julio Di Gianno k – Francisco Corsetti k, Genaro Canteli
29 maja 1932 Racing Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:1
Bernabé Ferreyra

Kolejka 13[edytuj]

Data Mecz
5 czerwca 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresEstudiantes La Plata 0:3
Miguel A. Lauri, Manuel Ferreira, Alejandro Scopelli
5 czerwca 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 6:2
Marcos Díaz, Luis Díaz, Alberto López Bravo (2, 1k), Héctor Roselló, Demetrio Busti – Julio Di Gianno k, Vicente Zito
mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense
5 czerwca 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataIndependiente Buenos Aires 2:2
Germán Romero, Tomás González – Luis M. Fazio k, Roberto Porta
mecz przerwany przy stanie 1:2 – dokonczony później
5 czerwca 1932 Racing Buenos AiresLanús Buenos Aires 2:0
Luis Batz, Roberto Bugueyro
5 czerwca 1932 River Plate Buenos AiresHuracán Buenos Aires 1:1
Carlos Peucelle – José Cordero
mecz przerwany w 70 minucie z powodu awarii światła przy stanie 1:1 – dokończony później
5 czerwca 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresPlatense Buenos Aires 2:0
Alfio Foresto, José Fossa k
5 czerwca 1932 Talleres Remedios de EscaladaAtlanta Buenos Aires 4:1
Hugo Lamanna (4) – Plinio Giribaldi
5 czerwca 1932 Tigre Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 3:2
Julio Benavídez, Federico Sachs, Francisco Poletto k – Ángel Sobrino, Pedro Chalú
5 czerwca 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:2
César Roggero – Francisco Varallo, Esteban Kuko
mecz przerwany w 75 minucie przy stanie 1:2 – później przyznano walkower dla Boca Juniors

Kolejka 14[edytuj]

Data Mecz
12 czerwca 1932 Atlanta Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:3
Bernabé Ferreyra, Juan Arrillaga (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
12 czerwca 1932 Boca Juniors Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 3:2
Francisco Varallo (2), Luis A. Sánchez – Hugo Lamanna, ?
12 czerwca 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 1:1
Nicolás Infante – Oscar Mapelli
12 czerwca 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:2
Diego García, Alfio Foresto
12 czerwca 1932 Huracán Buenos AiresRacing Buenos Aires 0:1
Roberto Bugueyro
mecz przerwano w 72 minucie – wynik zostawiono
12 czerwca 1932 Independiente Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 2:0
Juan Betinotti, Manuel Seoane
12 czerwca 1932 Lanús Buenos AiresEstudiantes La Plata 0:4
Miguel A. Lauri, Alejandro Scopelli, Héctor Castro, Enrique Guaita
12 czerwca 1932 Platense Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 2:1
Manuel Fleitas Solich, Paulino Ferreyra – Marcos Díaz
12 czerwca 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresTigre Buenos Aires 4:0
Carlos Alaniz, Luis Fernández, Eduardo Leoncio, Ramón Viera

Kolejka 15[edytuj]

Data Mecz
19 czerwca 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 1:1
Ramón Luna – Luis Fernández
19 czerwca 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:1
Marcos Díaz – Ismael Morgada
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
19 czerwca 1932 Estudiantes La PlataFerro Carril Oeste Buenos Aires 3:1
Horacio Tellechea, Manuel Ferreira, Héctor Castro – Ángel Sobrino
19 czerwca 1932 Huracán Buenos AiresLanús Buenos Aires 3:1
Juan A. Rivarola, Alejandro de los Santos, Herminio Masantonio – Carlos Spadaro
19 czerwca 1932 Racing Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 2:1
Alberto Fernández, Oscar Barralía – Porfirio Sosa Largo
19 czerwca 1932 River Plate Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:1
Bernabé Ferreyra – Juan J. Mariani
19 czerwca 1932 Talleres Remedios de EscaladaIndependiente Buenos Aires 1:2
Hugo Lamanna – Oscar Sastre, Rodolfo De Jonge
19 czerwca 1932 Tigre Buenos AiresPlatense Buenos Aires 3:1
Julio Benavídez (2), Federico Sachs – Antonio Campilongo
19 czerwca 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:4
Vicente Ruscitti – Gabriel Magán (2), Diego García, Arturo Arrieta

Kolejka 16[edytuj]

Data Mecz
26 czerwca 1932 Atlanta Buenos AiresHuracán Buenos Aires 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
26 czerwca 1932 Boca Juniors Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:1
Tomás Garibaldi – Luis Batz
26 czerwca 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataTigre Buenos Aires 2:2
Martín Maleanni, Germán Romero – José Vilariño, Julio Benavídez
mecz rozegrany został na stadionie klubu Talleres Remedios de Escalada
26 czerwca 1932 Independiente Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 5:0
Luis Ravaschino (3), Manuel Seoane, Juan Betinotti
26 czerwca 1932 Lanús Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:1
Anselmo Pintado, Crispín Ríos – Francisco Sponda
mecz rozegrany został na stadionie klubu Racing
26 czerwca 1932 Platense Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 1:0
Paulino Ferreyra
26 czerwca 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:1
Luis Fernández, Vicente Zito – Víctor Appólito
26 czerwca 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 2:1
Arturo Arrieta, Gabriel Magán – José A. Ciancio
26 czerwca 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 4:3
Alfredo González (3), Luciano Aranda – Héctor Roselló, Pedro Stochetti, Teófilo Júarez

Kolejka 17[edytuj]

Data Mecz
10 lipca 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 0:2
Juan Echevarrieta, Germán Romero
10 lipca 1932 Atlanta Buenos AiresLanús Buenos Aires 2:1
Pablo Ramírez, César Hermosa – Gussoni
mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense
10 lipca 1932 Estudiantes La PlataPlatense Buenos Aires 4:2
Alejandro Scopelli, Enrique Guaita, Manuel Ferreira (2) – Ángel Bissio Trevino (2, 1k)
10 lipca 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 2:0
Nicolás Infante, Salvador D’Alessandro
10 lipca 1932 Huracán Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 0:3
Luis A. Sánchez (2), Francisco Varallo
Huracán wycofał się przed końcem meczu
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
10 lipca 1932 Racing Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 0:2
Manuel Seoane, Oscar Sastre
10 lipca 1932 River Plate Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:2
Jacinto Villalba, Gabriel Magán
10 lipca 1932 Talleres Remedios de EscaladaChacarita Juniors Buenos Aires 1:1
Hugo Lamanna – Benigno Ramos
10 lipca 1932 Tigre Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 3:0
Julio Benavídez (2, 1k), Federico Sachs

Kolejka 18[edytuj]

Data Mecz
24 lipca 1932 Boca Juniors Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 2:1
Roberto Cherro, Tomás Garibaldi – Porfirio Sosa Largo
w 70 minucie klub Atlanta wycofał się
24 lipca 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:3
Héctor Roselló (2) – Bernabé Ferreyra (2, 1k), Pedro Ruffo
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán
24 lipca 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataEstudiantes La Plata 2:3
Armando Zoroza, Pedro Farías – Alberto Zozaya, Enrique Guaita (2)
24 lipca 1932 Independiente Buenos AiresHuracán Buenos Aires 3:2
Manuel Seoane (2), Luis Ravaschino – José Cordero, Miguel Prestipino
24 lipca 1932 Platense Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:3
Ubaldo Landolfi, Manuel Fleitas Solich – Enrique Gainzaraín, Nicolás Infante (2)
24 lipca 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresLanús Buenos Aires 2:0
Vicente Zito (2)
24 lipca 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:1
Diego García – Vicente Del Giúdice
24 lipca 1932 Talleres Remedios de EscaladaTigre Buenos Aires 2:0
Lamanna (2)
24 lipca 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 1:1
Oscar Luppo – Ramón Luna

Kolejka 19[edytuj]

Data Mecz
31 lipca 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 1:1
Ramón Luna – Camilo Bondanza
31 lipca 1932 Atlanta Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 0:1
Luis Ravaschino
31 lipca 1932 Estudiantes La PlataVélez Sársfield Buenos Aires 1:1
Alberto Zozaya – Oscar Luppo
31 lipca 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 4:4
Lorenzo Gilli k, Francisco Sponda, Juan B. Scursoni, Nicolás Infante – Tomás González, Arturo Naón (2), Ismael Morgada
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors
31 lipca 1932 Huracán Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:0
José Cordero, Herminio Masantonio
31 lipca 1932 Lanús Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:3
Anselmo Pintado – Francisco Varallo (3)
31 lipca 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresPlatense Buenos Aires 5:0
Luis Fernández, Vicente Zito (2), Eduardo Leoncio, ?
31 lipca 1932 Racing Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 3:1
Alfredo Devincenzi, Vicente del Giúdice, Andrés Stagnaro – Emilio Sampayo
31 lipca 1932 River Plate Buenos AiresTigre Buenos Aires 3:0
Bernabé Ferreyra (2), Juan Arrillaga

Kolejka 20[edytuj]

Data Mecz
7 sierpnia 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresHuracán Buenos Aires 6:0
Héctor Roselló (2), Marcos Díaz (3), Alberto López Bravo
mecz rozegrany został na stadionie klubu Argentinos Juniors
7 sierpnia 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataQuilmes Athletic Buenos Aires 3:2
Arturo Naón (2), Ismael Morgada – Luis Fernández (2, 1k)
7 sierpnia 1932 Independiente Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 2:1
Manuel Seoane (2) – Francisco Varallo
7 sierpnia 1932 Platense Buenos AiresLanús Buenos Aires 3:2
Nicolás Ferrara (2), José Pérez – José Lamas, Crispín Ríos
7 sierpnia 1932 River Plate Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 5:2
Bernabé Ferreyra (2, 1k), Carlos Peucelle (2), Pedro Lago – Gaspar Jerez (2)
7 sierpnia 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 6:3
Genaro Canteli (2), Francisco Corsetti (2, 1k), Diego García, Gabriel Magán – Porfirio Sosa Largo, Pablo Ramírez, César Hermosa
7 sierpnia 1932 Talleres Remedios de EscaladaEstudiantes La Plata 1:0
Camilo Bondanza
7 sierpnia 1932 Tigre Buenos AiresRacing Buenos Aires 2:3
Camilo Méndez, Julio Benavídez k – Alfredo Devincenzi, Oscar Barralía, Vicente Del Giúdice
7 sierpnia 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 3:0
Oscar Luppo (2), Oscar De Dovitis

Kolejka 21[edytuj]

Data Mecz
14 sierpnia 1932 Boca Juniors Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:0
Roberto Cherro
14 sierpnia 1932 Estudiantes La PlataRiver Plate Buenos Aires 3:3
Alberto Zozaya, Enrique Guaita, Miguel A. Lauri – Bernabé Ferreyra k, Carlos M. Sanatamaría, Carlos Peucelle
14 sierpnia 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 2:0
Miguel Bravo (2)
14 sierpnia 1932 Huracán Buenos AiresTigre Buenos Aires 3:0
Juan A. Rivarola, Alejandro de los Santos k, Figueroa
14 sierpnia 1932 Lanús Buenos AiresIndependiente Buenos Aires walkower dla Independiente
mecz przerwany przy stanie 0:0
14 sierpnia 1932 Platense Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata walkower dla klubu Gimnasia y Esgrima
Nicolás Ferrara (2) – Humberto Recanatini, Ismael Zoroza
mecz przerwany przy stanie 2:2
14 sierpnia 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 0:2
Oscar Luppo, Victorio Spinetto
14 sierpnia 1932 Racing Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 1:0
Oscar Barralía
15 sierpnia 1932 Atlanta Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 1:3
Porfirio Sosa Largo – Francisco Nin, Luis Díaz (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate

Kolejka 22[edytuj]

Data Mecz
21 sierpnia 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresHuracán Buenos Aires 1:0
Ramón Luna
21 sierpnia 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 2:1
Alberto López Bravo, Pedro Stochetti – Roberto Cherro
mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense
21 sierpnia 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataLanús Buenos Aires 4:0
Juan Echevarrieta, Arturo Naón (2), Ismael Morgada
21 sierpnia 1932 Racing Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:0
Vicente Del Giúdice (2)
21 sierpnia 1932 River Plate Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:2
Francisco Sponda, Vicente González
21 sierpnia 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 2:2
Genaro Canteli, Arturo Arrieta – Luis Ravaschino, Roberto Porta
21 sierpnia 1932 Talleres Remedios de EscaladaQuilmes Athletic Buenos Aires 1:1
Hugo Lamanna k – Luis Fernández
21 sierpnia 1932 Tigre Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 3:2
Federico Sachs (2), Camilo Méndez – Porfirio Sosa Largo, César Hermosa
21 sierpnia 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:1
Salvador Merani – Tomás Beristain

Kolejka 23[edytuj]

Data Mecz
28 sierpnia 1932 Atlanta Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 1:0
Amadeo Ortega
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
28 sierpnia 1932 Boca Juniors Buenos AiresTigre Buenos Aires 5:0
Roberto Cherro (2), Luis A. Sánchez, Francisco Varallo (2, 1k)
28 sierpnia 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresRacing Buenos Aires 0:0
28 sierpnia 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataVélez Sársfield Buenos Aires 2:1
Alberto Palomino, Arturo Naón – Salvador Merani
28 sierpnia 1932 Huracán Buenos AiresEstudiantes La Plata 1:1
Carlos Novo – Héctor Castro
28 sierpnia 1932 Independiente Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 2:1
Juan C. Corazzo, Manuel Seoane – Pedro Stochetti
28 sierpnia 1932 Lanús Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:4
Jacinto Villalba, Arturo Arrieta, Eduardo Gómez (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Argentinos Juniors
28 sierpnia 1932 Platense Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 5:3
Nicolás Ferrara (2), Antonio Campilongo (2), Paulino Ferreyra – Hugo Lamanna (2), Luis Donato
28 sierpnia 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:0
Leonardo Sandoval (2)

Kolejka 24[edytuj]

Data Mecz
4 września 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:2
Oscar Mapelli – Luis A. Sánchez, Roberto Cherro
4 września 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:5
Teófilo Juárez – Teófilo Juárez s, Jacinto Villalba, Genaro Canteli, Gabriel Magán (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors
4 września 1932 Estudiantes La PlataAtlanta Buenos Aires 1:2
Enrique Guaita k – Porfirio Sosa Largo k, César Hermosa
mecz rozegrany został na stadionie klubu Quilmes
4 września 1932 Huracán Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:0
Herminio Masantonio, Alejandro de los Santos k
4 września 1932 Racing Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 1:0
Alfredo Devicenzi
4 września 1932 River Plate Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:0
Bernabé Ferreyra
4 września 1932 Talleres Remedios de EscaladaGimnasia y Esgrima La Plata 1:3
Hugo Lamanna – Arturo Naón (2), Pedro Farías
mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense
4 września 1932 Tigre Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 2:3
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
4 września 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresLanús Buenos Aires 3:1
Alfredo González, Oscar Luppo, Oscar De Dovitis – Anselmo Pintado

Kolejka 25[edytuj]

Data Mecz
11 września 1932 Atlanta Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:1
Pablo Ramírez, Julio Ramírez – Nicolás Infante
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
11 września 1932 Boca Juniors Buenos AiresEstudiantes La Plata 0:2
Héctor Castro, Alejandro Scopelli
11 września 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataRiver Plate Buenos Aires 4:3
Humberto Recanatini k, Armando Zoroza, Ismael Morgada, Alberto Palomino – José Granara Costa, Carlos Peucelle, Bernabé Ferreyra
11 września 1932 Independiente Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 1:0
Horacio Muttoni
11 września 1932 Lanús Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 1:4
Carlos Bertetti – Marcos Díaz (3), Pedro Stochetti
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
11 września 1932 Platense Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:1
Horacio Muttoni
11 września 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresHuracán Buenos Aires 3:2
Vicente Zito (3) – Herminio Masantonio, Figueroa
11 września 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresTigre Buenos Aires 8:2
Gabriel Magán (5), Eduardo Gómez (2), Genaro Canteli – Federico Sachs (2, 1k)
11 września 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 3:2
Sául Quiroga (3) – Hugo Lamanna (2)

Kolejka 26[edytuj]

Data Mecz
18 września 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:5
Oscar Mapelli – Jacinto Villalba, Genaro Canteli (2), Arturo Arrieta, Gabriel Magán
18 września 1932 Atlanta Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 4:1
Desiderio Alvarez (2, 1k), Cipriano Achinelli, Pablo Ramírez – Luis Fernández
mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense
18 września 1932 Estudiantes La PlataIndependiente Buenos Aires 1:1
Enrique Guaita k – Enrique Liberanone
18 września 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:1
Nicolás Infante – Roberto Cherro
18 września 1932 Huracán Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:1
Figueroa – Tomás Beristain
18 września 1932 Racing Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 2:0
Alberto Fassora, Vicente Del Giúdice
18 września 1932 River Plate Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 4:1
Bernabé Ferreyra (3, 1k), Pedro Lago – Salvador Merani
18 września 1932 Talleres Remedios de EscaladaLanús Buenos Aires 3:2
Camilo Bondanza, Luis Rojas, Hugo Lamanna – José Lamas, Clotardo Dendi
18 września 1932 Tigre Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 2:3
Juan C. Haedo (2) – Luis Díaz, Pedro Stochetti (2)

Kolejka 27[edytuj]

Data Mecz
25 września 1932 Boca Juniors Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 7:0
Isidoro Lorenzo (2), Delfín Benítez Cáceres (2), Roberto Cherro, Luis A. Sánchez, Tomás Garibaldi
25 września 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 1:2
Luis Díaz – Francisco Ribes, Juan A. Padilla
25 września 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataHuracán Buenos Aires 0:2
Figueroa, Herminio Masantonio
25 września 1932 Independiente Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:1
Manuel Seoane (2) – Miguel Bravo
25 września 1932 Platense Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 3:0
Ismael Arrese, Paulino Ferreyra (2)
25 września 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresEstudiantes La Plata 3:2
Genaro Canteli, José Fossa k, Gabriel Magán – Alejandro Scopelli, Ulises Uslenghi
25 września 1932 Talleres Remedios de EscaladaRiver Plate Buenos Aires 0:1
Carlos Peucelle
25 września 1932 Tigre Buenos AiresLanús Buenos Aires 1:2
Constantino Urbieta Sosa k – Clotardo Dendi, Daniel Pícaro
25 września 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:3
Oscar De Dovitis – Oscar Barralía, Roberto Bugueyro (2)

Kolejka 28[edytuj]

Data Mecz
2 października 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresTigre Buenos Aires 2:1
Francisco Ribes, Armando Tarrío – Matías Barber
2 października 1932 Atlanta Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:6
Amadeo Ortega – Arturo Naón (2), Pedro Farías, Juan Echevarrieta (2), Tomás González
2 października 1932 Boca Juniors Buenos AiresPlatense Buenos Aires 6:1
Isidoro Lorenzo, Luis Ferrario s, Luis A. Sánchez, Delfín Benítez Cáceres, Tomás Garibaldi (2) – Nicolás Ferrara
2 października 1932 Estudiantes La PlataChacarita Juniors Buenos Aires 5:3
Alberto Zozaya (2), Manuel Ferreira, Alejandro Scopelli, Miguel A. Lauri – Héctor Roselló (2), Marcos Díaz
2 października 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:1
Miguel Bravo – Genaro Canteli
2 października 1932 Huracán Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 4:1
Alejandro de los Santos (3), Juan A. Rivarola – Victorio Spinetto
2 października 1932 Lanús Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:1
mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense
2 października 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 3:1
Luis Fernández (2), Juan Michal – Juan Betinotti
2 października 1932 Racing Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 3:2
Alberto Fassora k, Alfredo Devicenzi, Andrés Stagnaro – Luis Rojas, Camilo Bondanza

Kolejka 29[edytuj]

Data Mecz
9 października 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresLanús Buenos Aires 3:1
Francisco Ribes (2), Gaspar Jerez – Daniel Pícaro
9 października 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:4
Benjamín Coria, Marcos Díaz – Vicente González, Alberto Rival, Lorenzo Saint Estévez s, Tomás Ceballos
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta
9 października 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataBoca Juniors Buenos Aires 6:2
Juan Echevarrieta (3), Arturo Naón (2), Pedro Farías – Delfín Benítez Cáceres, Adolfo Pedemonte k
9 października 1932 Independiente Buenos AiresPlatense Buenos Aires 4:0
Manuel Seoane (2), Roberto Porta, Horacio Muttoni
9 października 1932 River Plate Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:0
Bernabé Ferreyra
9 października 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 2:3
José Fossa k, Genaro Canteli – Luis Fernández (3)
9 października 1932 Talleres Remedios de EscaladaHuracán Buenos Aires 2:3
Camilo Bondanza, Luis Rojas – Herminio Masantonio, Alejandro de los Santos (2)
9 października 1932 Tigre Buenos AiresEstudiantes La Plata 1:1
Félix Dolhagaray – Enrique Guaita
9 października 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 2:0
Luciano Aranda (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste

Kolejka 30[edytuj]

Data Mecz
16 października 1932 Atlanta Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 2:0
Amadeo Ortega y Pablo Ramírez
mecz rozegrany został na stadionie klubu Argentinos Juniors
16 października 1932 Boca Juniors Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 3:0
Cayetano Silenzi, Esteban Kuko, Roberto Cherro
16 października 1932 Estudiantes La PlataArgentinos Juniors Buenos Aires 4:2
Manuel Ferreira, Enrique Guaita, Alejandro Scopelli, Héctor Castro – Francisco Ribes, Juan A. Padilla
16 października 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresTigre Buenos Aires 3:3
Vicente González, Miguel Bravo, Tomás Ceballos – Félix Dolhagaray (2), Juan C. Haedo
16 października 1932 Huracán Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:2
Alfredo Carricaberry, Máximo Frederici – Bernabé Ferreyra (2)
16 października 1932 Independiente Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:2
Roberto Porta – Juan Echevarrieta (2)
16 października 1932 Lanús Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:1
Carlos Spadaro k – Alberto Fassora
16 października 1932 Platense Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:1
Ubaldo Landolfi – Gabriel Magán
16 października 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 3:1
Leonardo Sandoval, Luis Fernández k, Vicente Zito – Luis Díaz

Kolejka 31[edytuj]

Data Mecz
23 października 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:1
Tabares, Francisco Ribes – Alberto Rival
23 października 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresPlatense Buenos Aires 4:2
Benigno Ramos (3), Benjamín Coria – José Pérez, Ángel Bissio Trevino
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
23 października 1932 Estudiantes La PlataLanús Buenos Aires 2:1
Miguel A. Lauri, Héctor Castro – Carlos Spadaro k
23 października 1932 Racing Buenos AiresHuracán Buenos Aires 1:2
Alberto Fassora k – Juan M. Mercader (2)
23 października 1932 River Plate Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 5:3
Carlos Peucelle, Bernabé Ferreyra (4) – Julio Ramírez (2), César Hermosa
23 października 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 4:4
Genaro Canteli (2), Diego García, Arturo Arrieta – Alberto Palomino, Arturo Naón (3)
23 października 1932 Talleres Remedios de EscaladaBoca Juniors Buenos Aires 1:5
Hugo Lamanna – Delfín Benítez Cáceres, Francisco Varallo (3, 1k), Roberto Cherro
23 października 1932 Tigre Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 1:3
Camilo Méndez – Alberto Vázquez, Eduardo Leoncio, Vicente Zito
23 października 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 0:0

Kolejka 32[edytuj]

Data Mecz
31 października 1932 Atlanta Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:1
Julio Ramírez – Oscar Barralía
31 października 1932 Boca Juniors Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:1
Delfín Benítez Cáceres (2) – Bernabé Ferreyra
31 października 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresEstudiantes La Plata 1:0
Alberto Rival
31 października 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataChacarita Juniors Buenos Aires 4:2
Arturo Naón, José M. Minella (2), Alberto Palomino – Ricardo Barraza (2)
31 października 1932 Independiente Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 2:1
Manuel Ramos (2) – Hugo Lamanna
31 października 1932 Lanús Buenos AiresHuracán Buenos Aires 4:1
Daniel Pícaro (2), Clotardo Dendi, Anselmo Pintado – Alejandro de los Santos
31 października 1932 Platense Buenos AiresTigre Buenos Aires 5:0
Ubaldo Landolfi (3), Ángel Bissio Trevino (2)
31 października 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 3:3
Leonardo Sandoval, José Laserre, Eduardo Leoncio – Francisco Ribes, Gaspar Saavedra, Armando Tarrío
31 października 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 0:0

Kolejka 33[edytuj]

Data Mecz
6 listopada 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:1
Cataldo Spitale – Ángel Bissio Trevino
6 listopada 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 4:2
Luis Díaz, Teófilo Juárez (2), Benjamín Coria – Oscar Luppo, Salvador Merani
mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense
6 listopada 1932 Estudiantes La PlataQuilmes Athletic Buenos Aires 3:1
Alberto Zozaya (2, 1k), Miguel A. Lauri – Luis Fernández
6 listopada 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresLanús Buenos Aires 3:1
Luis Ravello (2), Nicolás Infante – Daniel Pícaro
6 listopada 1932 Huracán Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 1:0
Figueroa
6 listopada 1932 Racing Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 0:1
Francisco Varallo k
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
6 listopada 1932 River Plate Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 6:1
Bernabé Ferreyra (2), Carlos Peucelle, Nazareno Luna (2), Manuel Dañil – Roberto Porta
6 listopada 1932 Talleres Remedios de EscaladaSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:4
Hugo Lamanna – Gabriel Magán (2), Diego García, Genaro Canteli
6 listopada 1932 Tigre Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 0:5
Alberto Palomino, Arturo Naón, Ismael Morgada, José M. Minella, Oscar Montañez

Kolejka 34[edytuj]

Data Mecz
13 listopada 1932 Boca Juniors Buenos AiresHuracán Buenos Aires 5:1
Luis A. Sánchez, Delfín Benítez Cáceres, Francisco Varallo, Roberto Cherro (2) – Alejandro de los Santos
13 listopada 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 2:1
Luis Díaz, Benjamín Coria – José Agnelli
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
13 listopada 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataArgentinos Juniors Buenos Aires 3:0
Arturo Naón, Juan Echevarrieta, Armando Zoroza
13 listopada 1932 Independiente Buenos AiresRacing Buenos Aires 0:1
Alberto Fassora
13 listopada 1932 Lanús Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 1:1
Villa – Pablo Ramírez
13 listopada 1932 Platense Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:2
Ismael Arrese k, Mario Pajoni – Alberto Zozaya, Alejandro Scopelli
13 listopada 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:0
13 listopada 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:1
Eduardo Gómez – Ricardo Zatelli
13 listopada 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresTigre Buenos Aires 1:0
Carlos Querzoli

Końcowa tabela ligi zawodowej sezonu 1932[edytuj]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 River Plate Buenos Aires 34 22 6 6 50 81 43
2 Independiente Buenos Aires 34 22 6 6 50 70 40
3 Racing Buenos Aires 34 20 9 5 49 59 26
4 Boca Juniors Buenos Aires 34 20 6 8 46 82 45
5 San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 34 17 11 6 45 83 44
6 Estudiantes La Plata 34 16 8 10 40 80 62
7 Gimnasia y Esgrima La Plata 34 15 7 12 37 78 61
8 Vélez Sársfield Buenos Aires 34 15 7 12 37 48 52
9 Huracán Buenos Aires 34 14 7 13 35 58 62
10 Platense Buenos Aires 34 13 9 12 35 57 63
11 Ferro Carril Oeste Buenos Aires 34 13 7 14 33 64 59
12 Quilmes Athletic Buenos Aires 34 13 6 15 32 50 67
13 Chacarita Juniors Buenos Aires 34 12 7 15 31 74 73
14 Argentinos Juniors Buenos Aires 34 6 11 17 23 40 65
15 Lanús Buenos Aires 34 6 6 22 18 37 74
16 Talleres Remedios de Escalada 34 5 7 22 17 44 74
17 Tigre Buenos Aires 34 5 7 22 17 49 94
18 Atlanta Buenos Aires 34 6 5 23 17 32 82
Legenda:
mistrz
wicemistrz
trzeci

Z powodu równej liczby punktów rozegrano mecz barazowy o tytuł mistrza Argentyny w roku 1932.

Data Mecz
20 listopada 1932 River Plate Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 3:0(3:0)
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro

Bramki: 1:0 B.Ferreyra 11, 2:0 Peucelle 22, 3:0 Zatelli 38
Club Atlético River Plate: Sirni – Basílico, Cuello, Santamaría, Dañil, Malazzo, Zatelli, Lago, B.Ferreyra, Peucelle, Luna.
Club Atlético Independiente: Maccarone – Fazio, Lecea, Ferrou, Corazzo, Almiñana, Porta, Sastre, Seoane, M.Ramos, Betinotti.



Mistrzem Argentyny został klub River Plate Buenos Aires, natomiast Independiente Buenos Aires zdobył tytuł wicemistrza Argentyny.

Klasyfikacja strzelców bramek 1932[edytuj]

Gole Piłkarz Klub
43 Bernabé Ferreyra River Plate Buenos Aires
24 Hugo Lamanna Talleres Remedios de Escalada
24 Francisco Varallo Boca Juniors Buenos Aires
22 Gabriel Magán San Lorenzo de Almagro Buenos Aires
22 Manuel Seoane Independiente Buenos Aires

Linki zewnętrzne[edytuj]