I liga argentyńska w piłce nożnej (1944)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Primera División 1944
52 (53) edycja pierwszej ligi argentyńskiej
14 edycja zawodowej pierwszej ligi argentyńskiej
Gtk-go-back-ltr.svg 1943 1945 Gtk-go-forward-ltr.svg

Mistrzem Argentyny w roku 1944 został klub Boca Juniors Buenos Aires, a wicemistrzem Argentyny klub River Plate Buenos Aires.

Do drugiej ligi spadł ostatni w tabeli klub Banfield Buenos Aires. Na jego miejsce awansował z drugiej ligi klub Gimnasia y Esgrima La Plata.

Primera División[edytuj | edytuj kod]

Kolejka 1[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
16 kwietnia 1944 Atlanta Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 1:0
Pacheco
16 kwietnia 1944 Boca Juniors Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 5:0
Alberto Lijé, Enrique Castro (2), Jaime Sarlanga (2)
16 kwietnia 1944 Estudiantes La PlataChacarita Juniors Buenos Aires 1:0
Julio Gagliardo
16 kwietnia 1944 Huracán Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 5:1
Juan C. Salvini (3, 1k), Emilio Baldonedo, Rubén Banchero - Francisco de la Mata
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
16 kwietnia 1944 Independiente Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:2
Norberto Pairoux (2) - Félix Loustau k, José M. Moreno
16 kwietnia 1944 Lanús Buenos AiresRosario Central 0:2
Rubén Marracino (2)
16 kwietnia 1944 Newell's Old Boys RosarioBanfield Buenos Aires 3:0
Raúl Micci, Humberto Fiore, René Pontoni
16 kwietnia 1944 Platense Buenos AiresRacing Buenos Aires 2:1
José Canteli, Roberto Torielli - Eduardo J. Martínez

Kolejka 2[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 kwietnia 1944 Banfield Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 0:1
Bienvenido Paranza
mecz rozegrany został na stadionie klubu Lanús
25 kwietnia 1944 Chacarita Juniors Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 0:2
Pio Corcuera, Jaime Sarlanga
25 kwietnia 1944 Ferro Carril Oeste Buenos AiresPlatense Buenos Aires 3:2
Delfín Benítez Cáceres, Rodolfo Danza (2, 1k) - Raúl Frutos k, Roberto Torielli
25 kwietnia 1944 Newell's Old Boys RosarioLanús Buenos Aires 4:1
René Pontoni (3), Raúl Micci - Dardo Ledesma
25 kwietnia 1944 Racing Buenos AiresRosario Central 3:1
José Figueroa, Félix Díaz, Roberto D’Alessandro - Waldino Aguirre
25 kwietnia 1944 River Plate Buenos AiresHuracán Buenos Aires 5:3
Ángel Labruna (3), Adolfo Pedernera, Alberto Gallo - Norberto Méndez, Atilio Mellone, Manuel Giúdice
25 kwietnia 1944 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 2:1
Tomás Etchepare, Rinaldo Martino - Luciano Agnolín
25 kwietnia 1944 Vélez Sársfield Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:0
Salvador Di Bella, Marco Aurelio

Kolejka 3[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
30 kwietnia 1944 Atlanta Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:3
Vitantonio - Félix Loustau, Ángel Labruna, Alberto Gallo
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
30 kwietnia 1944 Boca Juniors Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 4:1
Mariano Sánchez, Jaime Sarlanga, Severino Varela (2, 1k) - Juan J. Ferraro k
30 kwietnia 1944 Estudiantes La PlataSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:0
Rogelio Barza, Julio Gagliardo
30 kwietnia 1944 Huracán Buenos AiresBanfield Buenos Aires 6:3
Plácido Rodríguez, Llamil Simes, Manuel Giúdice, Nlorberto Méndez, Atilio Mellone (2) - Armando Farro, Eduardo Silvera (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
30 kwietnia 1944 Independiente Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 4:1
Norberto Pairoux (3), Juan J. Maril - Ángel Perucca
30 kwietnia 1944 Lanús Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:0
José Rosendo
30 kwietnia 1944 Platense Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 4:0
Raúl Frutos, Roberto Torielli, Francisco Dorado, José Canteli
30 kwietnia 1944 Rosario CentralFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:0
Rubén Bravo

Kolejka 4[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
7 maja 1944 Banfield Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 2:3
Salvador Laporta, Eduardo Silvera - Luciano Agnolín (2), Enrique Espinosa
mecz rozegrany został na stadionie klubu Lanús
7 maja 1944 Chacarita Juniors Buenos AiresRosario Central 2:1
Octavio Caserio, Juan C. Lorenzo - Ernesto Vidal
7 maja 1944 Ferro Carril Oeste Buenos AiresRacing Buenos Aires 2:2
Rodolfo Danza, Bernardo Gandulla - Roberto D’Alessandro, José Barreiro
7 maja 1944 Independiente Buenos AiresLanús Buenos Aires 1:1
Norberto Pairoux - Luis Arrieta k
7 maja 1944 Newell's Old Boys RosarioHuracán Buenos Aires 5:1
Carlos Cirico (3), Humberto Fiore, René Pontoni - Juan C. Salvini k
7 maja 1944 River Plate Buenos AiresEstudiantes La Plata 4:1
Ángel Labruna (2), Juan C. Muñoz, Félix Loustau k - Alfredo Guerini
7 maja 1944 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 2:1
Rinaldo Martino, Emilio Fizel - Severino Varela
7 maja 1944 Vélez Sársfield Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:1
Blas Angrisano k - Raúl Frutos k

Kolejka 5[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
14 maja 1944 Atlanta Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 1:1
Turello - Juan C. Cámer
14 maja 1944 Boca Juniors Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:1
Severino Varela - Adolfo Pedernera
14 maja 1944 Estudiantes La PlataBanfield Buenos Aires 3:0
Rogelio Barza (2), Alfredo Guerini
14 maja 1944 Huracán Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 3:4
Juan C. Salvini k, Atilio Mellone, Plácido Rodríguez - Vicente de la Mata, Norberto Pairoux, Arsenio Erico, Juan J. Maril
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
14 maja 1944 Lanús Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:2
Armando Díaz, Luis Arrieta - Ángel Laferrara, Bernardo Gandulla
14 maja 1944 Platense Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:4
Jorge Enrico, Rinaldo Martino, Emilio Fizel, Roberto Alarcón
14 maja 1944 Racing Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 3:2
Roberto D’Alessandro (3, 1k) - Enrique Martegani, Mario Sierro
14 maja 1944 Rosario CentralVélez Sársfield Buenos Aires 0:0

Kolejka 6[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
21 maja 1944 Banfield Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:1
Mario Tosoni - Raúl Valsecchi
21 maja 1944 Chacarita Juniors Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 4:2
Juan C. Lorenzo, Mario Sierro, Enrique Martegani (2) - Joaquín Corvetto (2, 1k)
21 maja 1944 Huracán Buenos AiresLanús Buenos Aires 5:2
Juan C. Salvini (2), Pedro Salazar s, Atilio Mellone (2) - Dardo Ledesma, Luis Arrieta
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
21 maja 1944 Independiente Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 0:0
21 maja 1944 Newell's Old Boys RosarioEstudiantes La Plata 2:2
Juan S. Ferreyra, Carlos Cirico - Juan J. Negri (2)
21 maja 1944 River Plate Buenos AiresPlatense Buenos Aires 2:1
Ángel Labruna (2) - Luis M. Rongo
21 maja 1944 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresRosario Central 6:1
Juan C. Heredia, Rinaldo Martino (3), Roberto Alarcón, Emilio Fizel - Antonio Funes
21 maja 1944 Vélez Sársfield Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:0
Juan J. Ferraro
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors

Kolejka 7[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
28 maja 1944 Atlanta Buenos AiresHuracán Buenos Aires 2:1
Francisco Rodríguez, Julio Rosell - Manuel Giúdice
28 maja 1944 Boca Juniors Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 3:1
Ricardo Rodríguez (3) - René Pontoni
28 maja 1944 Estudiantes La PlataIndependiente Buenos Aires 2:2
Julio Gagliardo, Manuel Pelegrina - Fernando Walter (2)
28 maja 1944 Ferro Carril Oeste Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 0:2
Eduardo Heisecke (2)
28 maja 1944 Lanús Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 0:0
28 maja 1944 Platense Buenos AiresBanfield Buenos Aires 3:3
Luis M. Rongo, Raúl Frutos, Eduardo Ricagni - Miguel Puertas, Castagnino, Salvador Laporta
28 maja 1944 Racing Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 4:4
Félix Díaz (3), José Barreiro - Emilio Fizel, Roberto Alarcón (2), Rinaldo Martino
28 maja 1944 Rosario CentralRiver Plate Buenos Aires 1:1
Antonio Funes - Ángel Labruna

Kolejka 8[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
4 czerwca 1944 Atlanta Buenos AiresLanús Buenos Aires 1:3
Luciano Agnolín - Isidoro Orleans (2), Oscar Contreras
4 czerwca 1944 Banfield Buenos AiresRosario Central 1:3
F. De Sanctis k - Rubén Bravo (3)
4 czerwca 1944 Huracán Buenos AiresEstudiantes La Plata 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
4 czerwca 1944 Independiente Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 4:0
Bienvenido Paranza, Fernando Walter, Arsenio Erico, Juan J. Maril
4 czerwca 1944 Newell's Old Boys RosarioPlatense Buenos Aires 4:0
Humberto Fiore (2), René Pontoni (2)
4 czerwca 1944 River Plate Buenos AiresRacing Buenos Aires 5:1
Ángel Labruna (4), José M. Moreno - Roberto D’Alessandro
4 czerwca 1944 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 4:1
Emilio Fizel (2), Rinaldo Martino, Roberto Alarcón - Ángel Laferrara
4 czerwca 1944 Vélez Sársfield Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 3:0
Eduardo Heisecke, Juan J. Ferraro (2)

Kolejka 9[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
11 czerwca 1944 Boca Juniors Buenos AiresHuracán Buenos Aires 5:2
Pio Corcuera, Mario Boyé (2), Ricardo Rodríguez, Raúl Valsecchi - Atilio Mellone, Norberto Méndez
11 czerwca 1944 Chacarita Juniors Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:4
Enrique Martegani - Rinaldo Martino (2, 1k), Emilio Fizel (2)
11 czerwca 1944 Estudiantes La PlataAtlanta Buenos Aires 3:1
Ricardo Infante, Julio Gagliardo, Manuel Pelegrina - Vicente Zito
11 czerwca 1944 Ferro Carril Oeste Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:1
José A. Lazcano - Miguel A. Garavano s
11 czerwca 1944 Lanús Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 3:1
José Rosendo, Oscar Contreras, Ezequiel Reynoso - Marco Aurelio
11 czerwca 1944 Platense Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 1:2
Roberto Torielli - Juan J. Maril, Fernando Walter
11 czerwca 1944 Racing Buenos AiresBanfield Buenos Aires 1:3
José M. Fracuelli - Armando Farro, Salvador Álvarez, José Laurido
11 czerwca 1944 Rosario CentralNewell's Old Boys Rosario 1:3
Antonio Funes k - Juan S. Ferreyra k, Carlos Cirico, Humberto Fiore

Kolejka 10[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
18 czerwca 1944 Atlanta Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:3
José Liztherman - Pio Corcuera (2), Mario Boyé
mecz rozegrany został na stadionie klubu Chacarita Juniors
18 czerwca 1944 Banfield Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 4:1
Salvador Laporta, Eduardo Silvera, Héctor Gualdone (2, 1k) - Delfín Benítez Cáceres
18 czerwca 1944 Estudiantes La PlataLanús Buenos Aires 1:2
Manuel Pelegrina - Isidoro Orleans (2)
18 czerwca 1944 Huracán Buenos AiresPlatense Buenos Aires 5:5
Atilio Mellone (3), Juan C. Salvini, Emilio Baldonedo - Raúl Frutos (2), Eduardo Ricagni (2), Alberto Belén
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
18 czerwca 1944 Independiente Buenos AiresRosario Central 0:2
Rubén Bravo, Alfredo Fogel
18 czerwca 1944 Newell's Old Boys RosarioRacing Buenos Aires 1:1
Juan S. Ferreyra - Félix Díaz k
18 czerwca 1944 River Plate Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 1:0
José M. Moreno
18 czerwca 1944 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 2:0
Emilio Fizel, Rinaldo Martino

Kolejka 11[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 czerwca 1944 Boca Juniors Buenos AiresEstudiantes La Plata 4:2
Pio Corcuera, Severino Varela k, José M. Marante (2) - Julián Gutiérrez, Juan J. Negri
25 czerwca 1944 Chacarita Juniors Buenos AiresBanfield Buenos Aires 4:1
José Díaz (2, 1k), Octavio Caserio, Juan C. Lorenzo - Victorio Adamo
25 czerwca 1944 Ferro Carril Oeste Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 4:4
Joaquín Corvetto (2), Bernardo Gandulla (2) - Carlos Cirico, René Pontoni (2), Nicolás Bustos
25 czerwca 1944 Lanús Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:1
Isidoro Orleans, Ezequiel Reynoso - Rinaldo Martino
25 czerwca 1944 Platense Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 0:4
Francisco Rodríguez, José Liztherman (2), Manuel A. Fernández
25 czerwca 1944 Racing Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 4:2
Hugo Reyes (3), Roberto D’Alessandro - Bienvenido Paranza, Arsenio Erico
25 czerwca 1944 Rosario CentralHuracán Buenos Aires 2:2
Rubén Marracino, Ángel De Cicco - Emilio Baldonedo (2)
25 czerwca 1944 Vélez Sársfield Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:2
Juan J. Ferraro - Félix Loustau, José M. Moreno

Kolejka 12[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
2 lipca 1944 Atlanta Buenos AiresRosario Central 3:2
Rogelio Ortiz, José Liztherman, Pascual Bertarelli - Rubén Bravo (2)
2 lipca 1944 Banfield Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 1:1
Salvador Laporta - Isaac Scliar
2 lipca 1944 Boca Juniors Buenos AiresLanús Buenos Aires 2:2
Severino Varela k, Pio Corcuera - Luis Arrieta (2)
2 lipca 1944 Estudiantes La PlataPlatense Buenos Aires 3:2
Juan J. Negri, Ricardo Infante, Julio Gagliardo - Luis M. Rongo, Juan S. Prado
2 lipca 1944 Huracán Buenos AiresRacing Buenos Aires 4:0
Atilio Mellone, Norberto Méndez, Juan C. Salvini (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
2 lipca 1944 Independiente Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:1
Juan C. Latorre
2 lipca 1944 Newell's Old Boys RosarioChacarita Juniors Buenos Aires 2:1
Carlos Cirico, Humberto Fiore - Rafael Franco
2 lipca 1944 River Plate Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:1
Ángel Labruna, Adolfo Pedernera

Kolejka 13[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
16 lipca 1944 Chacarita Juniors Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 2:2
Octavio Caserio, Rafael Franco - Fernando Walter (2)
16 lipca 1944 Ferro Carril Oeste Buenos AiresHuracán Buenos Aires 0:1
Norberto Méndez
16 lipca 1944 Lanús Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:0
16 lipca 1944 Platense Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 2:4
Luis M. Rongo, José N. Toledo - Severino Varela (3, 1k), Mario Boyé
16 lipca 1944 Racing Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 5:0
José Barreiro, Ezra Sued, Roberto D’Alessandro (3)
16 lipca 1944 Rosario CentralEstudiantes La Plata 1:2
Benjamín Santos - Manuel Pelegrina, Fortunato Desagastizábal
16 lipca 1944 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresBanfield Buenos Aires 3:3
Emilio Fizel, Roberto Alarcón, Rinaldo Martino - Armando Farro (2), Mario Tosoni
16 lipca 1944 Vélez Sársfield Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 3:1
Juan J. Ferraro, Blas Angrisano k, Isaac Scliar - Juan S. Ferreyra

Kolejka 14[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
22 lipca 1944 Newell's Old Boys RosarioSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:3
Juan S. Ferreyra k - Rinaldo Martino, Emilio Fizel, Francisco de la Mata
23 lipca 1944 Atlanta Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:2
Manuel A. Fernández, Francisco Rodríguez - Delfín Benítez Cáceres, Juan C. Latorre
23 lipca 1944 Banfield Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:3
Aristóbulo Deambrosi, Joaquín Martínez, Eusebio Videla
23 lipca 1944 Boca Juniors Buenos AiresRosario Central 3:2
Severino Varela, Pio Corcuera, Mario Boyé - Rubén Marracino, Rubén Bravo
23 lipca 1944 Estudiantes La PlataRacing Buenos Aires 4:0
Fortunato Desagastizábal, Manuel Pelegrina, Ricardo Infante (2)
23 lipca 1944 Huracán Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 4:1
Jorge Alberti, Atilio Mellone, Norberto Méndez, Emilio Baldonedo - Luis Lanchini
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
23 lipca 1944 Independiente Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 1:1
Juan J. Maril - Osvaldo Bottini
23 lipca 1944 Platense Buenos AiresLanús Buenos Aires 5:2
Juan S. Prado (3), Eduardo Ricagni, Luis M. Rongo - Isidoro Orleans, Oscar Contreras

Kolejka 15[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
30 lipca 1944 Chacarita Juniors Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 2:2
Octavio Caserio (2) - Turello (2)
30 lipca 1944 Ferro Carril Oeste Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:2
Joaquín Corvetto k, Juan C. Latorre - Fortunato Desagastizábal, Ricardo Infante
30 lipca 1944 Lanús Buenos AiresBanfield Buenos Aires 1:1
Ezequiel Reynoso - José Laurido
30 lipca 1944 Racing Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:1
José Barreiro - Alberto Lijé
30 lipca 1944 River Plate Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 1:0
Joaquín Martínez
30 lipca 1944 Rosario CentralPlatense Buenos Aires 3:1
René Olivares, Rubén Bravo (2, 1k) - Roberto Torielli
30 lipca 1944 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 1:1
Rinaldo Martino - Fernando Walter
30 lipca 1944 Vélez Sársfield Buenos AiresHuracán Buenos Aires 1:3
Juan J. Ferraro - Atilio Mellone (2), Jorge Alberto k

Kolejka 16[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
6 sierpnia 1944 Banfield Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 0:2
Humberto Fiore, Juan S. Ferreyra
6 sierpnia 1944 Chacarita Juniors Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:2
Luis Lanchini, Eusebio Urruzmendy - Fortunato Desagastizábal, Manuel Pelegrina
6 sierpnia 1944 Ferro Carril Oeste Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 0:2
Pio Corcuera, Mariano Sánchez
6 sierpnia 1944 Racing Buenos AiresPlatense Buenos Aires 3:0
José Barreiro (2), Roberto D’Alessandro
6 sierpnia 1944 River Plate Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 4:4
Joaquín Martínez, Juan C. Muñoz (2), Adolfo Pedernera - Arsenio Erico (2), Fernando Walter (2)
6 sierpnia 1944 Rosario CentralLanús Buenos Aires 4:1
Rubén Bravo (2), Benjamín Santos, René Olivares - Luis Arrieta
6 sierpnia 1944 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresHuracán Buenos Aires 2:2
Roberto Alarcón (2) - Atilio Mellone, Emilio Baldonedo
6 sierpnia 1944 Vélez Sársfield Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 3:3
Osvaldo Bottini, Isaac Sclair (2) - Vicente Zito (2), Domingo Raele

Kolejka 17[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
13 sierpnia 1944 Atlanta Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:0
José Liztherman (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Chacarita Juniors
13 sierpnia 1944 Boca Juniors Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 6:2
Severino Varela (3, 1k), Mario Boyé, Carlos Sosa, Enrique Vilanoba - Juan C. Lorenzo, Octavio Caserio
13 sierpnia 1944 Estudiantes La PlataVélez Sársfield Buenos Aires 3:1
Julio Gagliardo, Saúl Ongaro k, Fortunato Desagastizábal - Isaac Scliar
13 sierpnia 1944 Huracán Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 4:1
Atilio Mellone (2), Norberto Méndez, Juan C. Salvini - Alberto Gallo
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
13 sierpnia 1944 Independiente Buenos AiresBanfield Buenos Aires 7:0
Fernando Walter (2), Arsenio Erico (3), Vicente de la Mata (2, 1k)
13 sierpnia 1944 Lanús Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 3:2
Luis Arrieta (2), Oscar Contreras - Ángel Perucca, Humberto Fiore
13 sierpnia 1944 Platense Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 3:0
Roberto Torielli, Luis M. Rongo, Eduardo Ricagni
13 sierpnia 1944 Rosario CentralRacing Buenos Aires 1:2
René Olivares - Roberto D’Alessandro (2)

Kolejka 18[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
20 sierpnia 1944 Banfield Buenos AiresHuracán Buenos Aires 1:3
José L. Walter - Emilio Baldonedo, Atilio Mellone, Delfín Unzué
20 sierpnia 1944 Chacarita Juniors Buenos AiresPlatense Buenos Aires 2:1
José A.Piano s, Eusebio Urruzmendy - Luis M. Rongo
20 sierpnia 1944 Ferro Carril Oeste Buenos AiresRosario Central 0:0
20 sierpnia 1944 Newell's Old Boys RosarioIndependiente Buenos Aires 2:0
Carlos Cirico, Humberto Fiore
20 sierpnia 1944 Racing Buenos AiresLanús Buenos Aires 1:0
Enrique García
20 sierpnia 1944 River Plate Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 4:2
Alberto Gallo, Ángel Labruna, Félix Loustau (2) - Julio Rosell, Francisco Rodríguez
20 sierpnia 1944 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresEstudiantes La Plata 1:5
Rinaldo Martino k - Ricardo Infante (3), Juan J. Negri, Manuel Pelegrina
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors
20 sierpnia 1944 Vélez Sársfield Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:4
Blas Angrisano k - Mariano Sánchez, Máximo Orué s, Pio Corcuera (2)

Kolejka 19[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
27 sierpnia 1944 Atlanta Buenos AiresBanfield Buenos Aires 3:3
Vicente Zito (2), José Bedia k - Jorge Alcalde (3)
27 sierpnia 1944 Boca Juniors Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:1
Pio Corcuera, Jaime Sarlanga - Francisco de la Mata
27 sierpnia 1944 Estudiantes La PlataRiver Plate Buenos Aires 2:3
Ricardo Infante (2) - Juan C. Muñoz, Alberto Gallo, Ángel Labruna
27 sierpnia 1944 Huracán Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 5:3
Nicolás Bustos s, Atilio Mellone (2), Jorge Alberti k, Delfín Unzué - Carlos Cirico, Ángel Perucca, Raúl Micci
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
27 sierpnia 1944 Lanús Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 2:4
Juan M. Romay, Luis Arrieta - Fernando Walter (2), Vicente de la Mata, Juan J. Olivero
27 sierpnia 1944 Platense Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 3:2
Francisco Dorado, Juan S. Prado, Luis M. Rongo - Juan J. Ferraro (2)
27 sierpnia 1944 Racing Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:2
Ezra Sued - Raúl Emeal, Ángel Laferrara
27 sierpnia 1944 Rosario CentralChacarita Juniors Buenos Aires 4:0
Benjamín Santos (2), Rubén Marracino, Rubén Bravo

Kolejka 20[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
3 września 1944 Banfield Buenos AiresEstudiantes La Plata 1:1
Fernando Sánchez - Ricardo Infante
3 września 1944 Chacarita Juniors Buenos AiresRacing Buenos Aires 0:0
3 września 1944 Ferro Carril Oeste Buenos AiresLanús Buenos Aires 2:0
Bernardo Gandulla (2)
3 września 1944 Independiente Buenos AiresHuracán Buenos Aires 0:2
Atilio Mellone, Norberto Méndez
3 września 1944 Newell's Old Boys RosarioAtlanta Buenos Aires 2:4
Raúl Micci (2) - Francisco Rodríguez, Vicente Zito, José Bedia k, Julio Rosell
3 września 1944 River Plate Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 0:1
Severino Varela
3 września 1944 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:1
Francisco de la Mata - Francisco Dorado
3 września 1944 Vélez Sársfield Buenos AiresRosario Central 3:0
Osvaldo Bottini, Ángel S. Fernández, Salvador Di Bella

Kolejka 21[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
10 września 1944 Atlanta Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Chacarita Juniors
10 września 1944 Boca Juniors Buenos AiresBanfield Buenos Aires 4:0
Pio Corcuera, Jaime Sarlanga (3)
10 września 1944 Estudiantes La PlataNewell's Old Boys Rosario 1:0
Ricardo Infante
10 września 1944 Ferro Carril Oeste Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 3:1
José Díaz s, Raúl Emeal, Ángel Laferrara - Fabio Cassán
10 września 1944 Lanús Buenos AiresHuracán Buenos Aires 2:3
Ezequiel Reynoso (2) - Norberto Méndez, Atilio Mellone, Mario Filippo s
10 września 1944 Platense Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:3
Juan S. Prado, José Canteli - Ángel Labruna (2), Antonio Iglesias s
10 września 1944 Racing Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 4:2
José Barreiro, Ezra Sued, Roberto D’Alessandro (2) - Juan J. Ferraro, Isaac Scliar
10 września 1944 Rosario CentralSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:2
Rubén Bravo, Alberto Giménez - Francisco de la Mata, Ángel Zubieta k

Kolejka 22[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
17 września 1944 Banfield Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:1
Castagnino - Héctor Gualdone s
17 września 1944 Chacarita Juniors Buenos AiresLanús Buenos Aires 3:1
Octavio Caserio, Atilio Ducca s, Fabio Cassán - Juan M. Romay
17 września 1944 Huracán Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 2:2
Emilio Baldonedo, Atilio Mellone - Luciano Agnolín (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
17 września 1944 Independiente Buenos AiresEstudiantes La Plata 0:2
Ricardo Infante (2)
17 września 1944 Newell's Old Boys RosarioBoca Juniors Buenos Aires 4:4
Enrique Pessarini, Humberto Fiore (2), Carlos Cirico - Juan C. Sobrero s, Jaime Sarlanga, Pio Corcuera, Mario Boyé
17 września 1944 River Plate Buenos AiresRosario Central 0:0
17 września 1944 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresRacing Buenos Aires 0:0
17 września 1944 Vélez Sársfield Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:1
Osvaldo Bottini, Blas Angrisano k - Delfín Benítez Cáceres

Kolejka 23[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
24 września 1944 Boca Juniors Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 2:2
Alberto Lijé, Mario Boyé - Norberto Pairoux, Arsenio Erico
24 września 1944 Chacarita Juniors Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 1:1
Octavio Caserio - Isaac Scliar
24 września 1944 Estudiantes La PlataHuracán Buenos Aires 3:1
Julio Gagliardo, Ricardo Infante, Manuel Pelegrina - Emilio Baldonedo
24 września 1944 Ferro Carril Oeste Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:3
Ángel Laferrara, José A. Lazcano - Rinaldo Martino, Roberto Alarcón, Héctor Tablada
24 września 1944 Lanús Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 0:4
Vicente Zito (2), Pascual Bertarelli, Francisco Rodríguez
24 września 1944 Platense Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 4:2
Luis M. Rongo (4) - Carlos Cirico (2)
24 września 1944 Racing Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 3:1
Ricardo Vaghi s, Félix Díaz, Roberto D’Alessandro - Félix Loustau
24 września 1944 Rosario CentralBanfield Buenos Aires 2:2
René Olivares, Rubén Marracino - Castagnino, F. De Sanctis k

Kolejka 24[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
8 października 1944 Atlanta Buenos AiresEstudiantes La Plata 3:2
Ángel Lapresa, Luciano Agnolín (2) - Julián Gutiérrez (2)
8 października 1944 Banfield Buenos AiresRacing Buenos Aires 2:4
Armando Farro, Jorge Alcalde - Félix Díaz (2), Ezra Sued, Roberto D’Alessandro
8 października 1944 Huracán Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 2:4
Juan C. Salvini, Atilio Mellone - Mario Boyé (3), Mariano Sánchez
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
8 października 1944 Independiente Buenos AiresPlatense Buenos Aires 5:3
Arsenio Erico (2), Norberto Pairoux (2), Vicente de la Mata - Luis M. Rongo, Alberto Belén, José Canteli
8 października 1944 Newell's Old Boys RosarioRosario Central 1:1
René Pontoni - René Olivares
8 października 1944 River Plate Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:2
Adolfo Pedernera, Juan C. Muñoz - Rodolfo Danza, Francisco Páez
8 października 1944 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 4:2
Tomás Etchepare (2), Rinaldo Martino, Héctor Tablada - Eusebio Urruzmendy, Manuel Aragüez
8 października 1944 Vélez Sársfield Buenos AiresLanús Buenos Aires 1:1
Juan J. Ferraro - Isidoro Orleans

Kolejka 25[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
22 października 1944 Boca Juniors Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 2:0
Severino Varela, Mariano Sánchez
22 października 1944 Chacarita Juniors Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:0
22 października 1944 Ferro Carril Oeste Buenos AiresBanfield Buenos Aires 2:4
Ángel Laferrara, Francisco Páez - Arnaldo Vázquez s, Herminio Masantonio (2), Salvador Laporta
22 października 1944 Lanús Buenos AiresEstudiantes La Plata 1:1
Luis Arrieta - Manuel Pelegrina
22 października 1944 Platense Buenos AiresHuracán Buenos Aires 3:1
Juan S. Prado (2), Luis M. Rongo - Alfredo Runzer
22 października 1944 Racing Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 3:1
José Barreiro, Félix Díaz, Hugo Reyes - Carlos Cirico
mecz rozegrany został na stadionie klubu Independiente
22 października 1944 Vélez Sársfield Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:0
Eduardo Heisecke, Juan J. Ferraro
27 października 1944 Rosario CentralIndependiente Buenos Aires 4:1
Rubén Marracino, Rubén Bravo (2), Ángel De Cicco - Norberto Pairoux

Kolejka 26[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
29 października 1944 Atlanta Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:2
Luciano Agnolín - Alberto Belén, Juan S. Prado
29 października 1944 Banfield Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 1:1
Salvador Laporta - Mario Sierro
29 października 1944 Estudiantes La PlataBoca Juniors Buenos Aires 2:1
Juan J. Negri, Ricardo Infante - Mario Boyé
29 października 1944 Huracán Buenos AiresRosario Central 4:1
Emilio Baldonedo (3), Plácido Rodríguez - Rubén Marracino
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
29 października 1944 Independiente Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:0
Fernando Walter k
29 października 1944 Newell's Old Boys RosarioFerro Carril Oeste Buenos Aires 3:1
René Pontoni (2), Humberto Fiore - Bernardo Gandulla
29 października 1944 River Plate Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 3:0
Alberto Gallo, Juan C. Múñoz, Joaquín Martínez
29 października 1944 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresLanús Buenos Aires 4:0
Emilio Fizel, Rinaldo Martino, Roberto Alarcón (2)

Kolejka 27[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
5 listopada 1944 Chacarita Juniors Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 1:1
Fabio Cassán - Ángel Perucca
5 listopada 1944 Ferro Carril Oeste Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 2:1
Raúl Emeal, Francisco Páez - Arsenio Erico
5 listopada 1944 Lanús Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:4
Ezequiel Reynoso - Mario Boyé (2), Mariano Sánchez, Jaime Sarlanga
5 listopada 1944 Platense Buenos AiresEstudiantes La Plata 0:2
Juan J. Negri, Manuel Pelegrina
5 listopada 1944 Racing Buenos AiresHuracán Buenos Aires 1:0
Félix Díaz
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
5 listopada 1944 Rosario CentralAtlanta Buenos Aires 2:1
Rubén Marracino, Benjamín Santos - Luciano Agnolín
5 listopada 1944 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:2
Roberto Alarcón, Ángel Zubieta k - Adolfo Pedernera, Ángel Labruna k
5 listopada 1944 Vélez Sársfield Buenos AiresBanfield Buenos Aires 3:1
Osvaldo Bottini, Juan J. Ferraro (2) - Ernesto Mongelli

Kolejka 28[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 listopada 1944 Atlanta Buenos AiresRacing Buenos Aires 5:2
Luciano Agnolín (4), Francisco Rodríguez - Félix Díaz (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Chacarita Juniors
12 listopada 1944 Banfield Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:1
Armando Farro - Francisco Antuña
12 listopada 1944 Boca Juniors Buenos AiresPlatense Buenos Aires 2:2
Mariano Sánchez, Natalio Pescia - José Canteli (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste
12 listopada 1944 Estudiantes La PlataRosario Central 3:1
Juan J. Negri, Manuel Pelegrina (2) - Rubén Bravo
12 listopada 1944 Huracán Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:3
Emilio Baldonedo - Bernardo Gandulla, José A. Lazcano, Mateo Pont
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
12 listopada 1944 Independiente Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 3:1
Norberto Pairoux (2), Juan J. Olivero - Marcos Busico
12 listopada 1944 Newell's Old Boys RosarioVélez Sársfield Buenos Aires 3:2
Ángel Perucca, Humberto Fiore (2) - Osvaldo Bottini (2)
12 listopada 1944 River Plate Buenos AiresLanús Buenos Aires 2:0
Alberto Gallo, Ángel Labruna
mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense

Kolejka 29[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
18 listopada 1944 Racing Buenos AiresEstudiantes La Plata 6:4
Enrique Boero (2, 2k), Hugo Reyes, Félix Díaz, Roberto D’Alessandro (2) - Manuel Pelegrina, Saúl Ongaro k, Walter Garcerón, Ricardo Infante k
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
19 listopada 1944 Lanús Buenos AiresPlatense Buenos Aires 3:1
Juan M. Romay (2), Antonio Iglesias s - Roberto Torielli
19 listopada 1944 River Plate Buenos AiresBanfield Buenos Aires 5:4
Juan C. Muñoz (2), Aristóbulo Deambrosi, Ángel Labruna (2, 1k) - Ernesto Mongelli (2), Armando Farro, Castagnino
19 listopada 1944 Rosario CentralBoca Juniors Buenos Aires 2:2
Víctor Valussi s, Rubén Bravo - Mariano Sánchez, Pio Corcuera
mecz rozegrany został na stadionie klubu Newell's Old Boys
19 listopada 1944 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 2:1
Francisco Antuña, Rinaldo Martino - Humberto Fiore
19 listopada 1944 Vélez Sársfield Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 0:1
Fernando Walter
22 listopada 1944 Chacarita Juniors Buenos AiresHuracán Buenos Aires 6:3
José Díaz, Ernesto Liztherman, Fabio Cassán (2), Luis Lanchini, Carlos Marinelli s - Atilio Mellone (2), Emilio Baldonedo
23 listopada 1944 Ferro Carril Oeste Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 3:3
Raúl Emeal, José A. Lazcano, Ángel Laferrara - Luciano Agnolín (2), Vicente Zito
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro

Kolejka 30[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 listopada 1944 Estudiantes La PlataFerro Carril Oeste Buenos Aires 5:0
Ricardo Infante, Julio Gagliardo, Fortunato Desagastizábal (2), Juan J. Negri
26 listopada 1944 Atlanta Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 7:2
Luciano Agnolín (5), Vicente Zito (2) - Manuel Rodríguez s, Juan C. Lorenzo
26 listopada 1944 Banfield Buenos AiresLanús Buenos Aires 3:1
Jorge Alcalde, Armando Farro, Orlando D’Andrea - Oscar Contreras
26 listopada 1944 Boca Juniors Buenos AiresRacing Buenos Aires 3:0
Pio Corcuera (2), José M. Marante k
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
26 listopada 1944 Huracán Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 2:4
Norberto Méndez, Héctor Cuenya s - Ángel S. Fernández, Eduardo Heisecke, Osvaldo Bottini (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
26 listopada 1944 Independiente Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:0
26 listopada 1944 Newell's Old Boys RosarioRiver Plate Buenos Aires 3:5
Raúl Micci (2), Norberto Yácono s - Ángel Labruna (3), Aristóbulo Deambrosi, Alberto Gallo
26 listopada 1944 Platense Buenos AiresRosario Central 7:3
José Canteli (3), Roberto Torielli, Raúl Frutos , Alberto Belén, Manuel Dorado - Waldino Aguirre (2), Benjamín Santos

Końcowa tabela sezonu 1944[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Boca Juniors Buenos Aires 30 19 8 3 46 82 41
2 River Plate Buenos Aires 30 17 10 3 44 68 43
3 Estudiantes La Plata 30 16 7 7 39 66 43
4 San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 30 12 10 8 34 61 49
5 Independiente Buenos Aires 30 11 11 8 33 55 45
6 Racing Buenos Aires 30 13 6 11 32 56 55
7 Huracán Buenos Aires 30 13 5 12 31 80 72
8 Atlanta Buenos Aires 30 11 9 10 31 63 58
9 Newell's Old Boys Rosario 30 10 7 13 27 63 62
10 Vélez Sársfield Buenos Aires 30 10 7 13 27 45 49
11 Rosario Central 30 9 9 12 27 50 56
12 Platense Buenos Aires 30 9 6 15 24 62 72
13 Ferro Carril Oeste Buenos Aires 30 7 9 14 23 44 67
14 Lanús Buenos Aires 30 7 8 15 22 38 65
15 Chacarita Juniors Buenos Aires 30 6 9 15 21 43 69
16 Banfield Buenos Aires 30 4 11 15 19 47 77
Legenda:
mistrz
wicemistrz
trzeci
spadek

Klasyfikacja strzelców bramek 1944[edytuj | edytuj kod]

Gole Piłkarz Klub
26 Atilio Mellone Huracán Buenos Aires
25 Ángel Labruna River Plate Buenos Aires
21 Luciano Agnolín Atlanta Buenos Aires
21 Rinaldo Martino San Lorenzo de Almagro Buenos Aires
19 Rubén Bravo Rosario Central
19 Roberto D'Alessandro Racing Buenos Aires
19 Ricardo Infante Estudiantes La Plata

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]