Instytut Nowych Mediów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Instytut Nowych Mediów - polska fundacja, niezależny ośrodek analityczny, specjalizujący się w działaniach z zakresu Public Relations, marketingu narracyjnego, mentoringu, consultingu[1], oraz budowania kanałów komunikacji publicznej i instytucjonalnej[2]. Prezesem i założycielem Instytutu Nowych Mediów jest Eryk Mistewicz. Od 2014 roku w ramach działań statutowych Instytutu Nowych Mediów, wydawany jest portal liderów opinii WszystkoCoNajważniejsze.pl, oraz miesięcznik „Wszystko Co Najważniejsze” pod redakcją profesora Michała Kleibera[3].

Misja[edytuj | edytuj kod]

Specjalizacją Instytutu Nowych Mediów jest tworzenie strategii wykorzystywania mediów w budowaniu reputacji, wykorzystując w tym takie narzędzia jak: Twitter, Facebook, Instagram czy LinkedIn.

Fundacja INM specjalizuje się również w wykorzystywaniu nowoczesnych narzędzi komunikacji[4] w działaniach z zakresu Public Relations. Bada i wykorzystuje najbardziej efektywne sposoby rozpowszechniania treści i docierania z nimi do preferowanych odbiorców.

Projekty[edytuj | edytuj kod]

Instytut Nowych Mediów wydaje:

 • platformę liderów opinii Wszystko Co Najważniejsze, publikującą analizy i teksty autorów z całego świata, filozofów, naukowców, polityków, strategów (ponad 1000 autorów, blisko 3000 tekstów. Redaktorem naczelnym magazynu jest prof. Michał Kleiber[5].
 • magazynem „Wszystko Co Najważniejsze”, wyd. papierowe, z dystrybucją w sieci Empik w całym kraju, wybranych księgarniach, wysyłkowo przez sklepidei.pl do liderów opinii w Polsce i Europie[6].
 • sieć tematycznych newsletterów.
 • analizy i raporty.
 • aplikację na urządzenia mobilne w App Store oraz Google Play.
 • program "Wszystko co Najważniejsze", co tydzień w Polsat News[7].

Instytut Nowych Mediów Oddział w Paryżu we wcześniejszych realizacjach współpracował w sposób efektywny z mediami francuskimi, z uwzględnieniem: „Le Figaro”, „L'Opinion”, „ L'Atlantico”, „Le Huffingtonpost”, „La Croix”, TF1, France 2, BFM TV, France Info, The Conversation, Le1, a także mediami polskimi: „Rzeczpospolita”, Telewizja Polska, Polsat News, Tygodnik „Sieci”, Tygodnik „Do Rzeczy”, Polska Agencja Prasowa, Polskie Radio.

Fundacja Instytut Nowych Mediów, jest również organizatorem międzynarodowych projektów promujących Polskę za granicą, jak „Opowiadamy Polskę Światu”[8] - akcja promocji polskiej historii w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Przy współpracy z Wszystko Co Najważniejsze najbardziej opiniotwórcze gazety z całego świata: „Le Figaro”, „The Washington Post”, „Die Welt”, „L'Opinion”, „El Mundo”, „Le Soir”, „Chicago Tribune”, „Sunday Express” zamieściły od 31 sierpnia do 1 września 2019 roku, teksty o historii Polski w związku z 80. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Zasięg akcji wyniósł 453 miliony odbiorców. Kontynuacją akcji „Opowiadamy Polskę światu”, był projekt „The Truth Must Not Die” z publikacją wybranych tekstów polskich i światowych liderów opinii w wysokonakładowej prasie na całym świecie.

Siedziba[edytuj | edytuj kod]

Instytut Nowych Mediów swoją siedzibę posiada w Warszawie oraz w Paryżu[5] - oddziałem INM realizującym projekty na rynek francuski.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Mentoring Consulting | Instytut Nowych Mediów [dostęp 2020-03-27] (pol.).
 2. Budowanie kanałów komunikacji | Instytut Nowych Mediów [dostęp 2020-03-27] (pol.).
 3. Instytut Nowych Mediów wprowadza magazyn „Wszystko co najważniejsze”. Prof. Michał Kleiber redaktorem naczelnym, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-03-27] (pol.).
 4. Nasza misja | Instytut Nowych Mediów [dostęp 2020-03-27] (pol.).
 5. a b Jak powstaje Wszystko co Najważniejsze?, Wszystko co Najważniejsze, 29 lutego 2020 [dostęp 2020-03-27] (pol.).
 6. O Projekcie | Wszystko co najważniejsze [dostęp 2020-03-27] (pol.).
 7. "DEBATA TYGODNIA WSZYSTKO CO NAJWAŻNIEJSZE" - Wszystkie - Wyszukiwarka - Polsat News, polsatnews.pl [dostęp 2020-03-27] (pol.).
 8. Premier: Europa Zach. zauważyła akcję "Opowiadamy Polskę światu", PolskieRadio24.pl [dostęp 2020-03-27].