Jazz w Muzeum

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jazz w Muzeum - cykl koncertów jazzowych odbywających się w Ostrowie Wielkopolskim, a których dopełnieniem jest coroczny Muzeum Jazz Festiwal.

Ratusz w Ostrowie Wielkopolskim

Pierwszy z koncertów serii Jazz w Muzeum odbył się 28 kwietnia 1994 roku. Inicjatywa została podjęta z okazji 25 rocznicy śmierci blisko związanego z Ostrowem Krzysztofa Komedy. Od 1996 towarzyszy im, będący dopełnieniem Jazzu w Muzeum, Muzeum Jazz Festiwal (pierwszy 26-28 kwietnia 1996).

Inicjatorem i organizatorem Jazzu w Muzeum jest Jerzy Wojciechowski. Miejscem koncertów Jazz w Muzeum było Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w ostrowskim ratuszu, od jesieni 2005 jest nim Kino Komeda. Koncerty Muzeum Jazz Festiwal odbywają się w obu tych miejscach.

Jazz w Muzeum i Muzeum Jazz Festiwal gościły m.in. z wykonawców polskich: Jazz Band Ball Orchestrę, Tomasza Stańkę, Macieja Sikałę, Grażynę Auguścik, Andrzeja Jagodzińskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Jarosława Śmietanę, Henryka Miśkiewicza, Annę Marię Jopek, Janusza Szroma a z wykonawców zagranicznych: Randy'ego Breckera, Ala Fostera, Michaela Hilla, Gary'ego Bartza, Janice Harrington, Deana Browna, Susan Weinert, Billy'ego Harpera, The Holmes Brothers, Ala di Meolę, Richarda Bonę.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]