Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – ujeżdżenie indywidualnie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Jeździectwo
Ujeżdżenie indywidualnie
Złoty medal Wielka Brytania Charlotte Dujardin
Srebrny medal Niemcy Isabell Werth
Brązowy medal Niemcy Kristina Bröring-Sprehe

Konkurencja Ujeżdżenia podczas XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich została rozegrana w dniach 10 - 15 sierpnia 2016 roku w Centro Nacional de Hipismo.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina
10 sierpnia 2016 10:00 Grand Prix
11 sierpnia 2016 10:00
12 sierpnia 2016 10:00 Grand Prix Special
15 sierpnia 2016 10:00 Finały - Grand Prix Program dowolny

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pierwszą częścią eliminacji jest Grand Prix. Wyniki poszczególnych zawodników zaliczają się do konkurencji drużynowej. Do drugiej części eliminacji Grand Prix Special awansują zawodnicy z sześciu najlepszych drużyn oraz kolejnych 6 zawodników zajmujących najlepsze miejsca. Do finałowej rozgrywki (Grand Prix Freestyle) awansuje 18 zawodników (maksymalnie trzech z jednego kraju). Wyniki poprzedniej części konkurencji nie są zaliczane w kolejnej części.

Grand Prix[edytuj | edytuj kod]

Jeździec Kraj Koń Grand Prix - wynik Pozycja Grand Prix Special - wynik Pozycja Grand Prix FreeStyle - wynik Pozycja
Charlotte Dujardin  Wielka Brytania Valegro 85,071 1.Q 82,983 2.Q 93,857 Gold medal.svg
Isabell Werth  Niemcy Weihegold Old 80,643 4.Q 83,711 1.Q 89,071 Silver medal.svg
Kristina Bröring-Sprehe  Niemcy Desperados FRH 82,527 2.Q 81,401 4.Q 87,142 Bronze medal.svg
Laura Graves  Stany Zjednoczone Verdades 78,071 5.Q 80,644 5.Q 85,196 4.
Severo Jurado  Hiszpania Lorenzo 76,429 11.Q 77,479 6.Q 83,625 5.
Dorothee Schneider  Niemcy Showtime FRH 80,986 3.Q 82,619 3.Q 82,946 6.
Carl Hester  Wielka Brytania Nip Tuck 75,529 15.Q 76,485 9.Q 82,553 7.
Tinne Vilhelmson-Silfvén  Szwecja Don Aurelio 76,429 11.Q 77,199 7.Q 81,553 8.
Hans Peter Minderhoud  Holandia Johnson 76,957 9.Q 75,224 13.Q 80,571 9.
Beatriz Ferrer-Salat  Hiszpania Delgado 74,829 20.Q 76,863 8.Q 80,161 10.
Diederik van Silfhout  Holandia Arlando 75,900 13.Q 76,092 11.Q 79,535 11.
Steffen Peters  Stany Zjednoczone Legolas 92 77,614 6.Q 74,622 14.Q 79,393 12.
Cathrine Dufour  Dania Cassidy 76,657 10.Q 76,050 12.Q 78,143 13.
Anna Kasprzak  Dania Donnperignon 73,943 23.Q 74,524 15.Q 76,982 14.
Allison Brock  Stany Zjednoczone Rosevelt 72,686 25.Q 73,824 19.Q 76,160 15.
Patrik Kittel  Szwecja Deja 74,586 22.Q 73,866 18.Q 76,018 16.
Fiona Bigwood  Wielka Brytania Orthilia 77,157 8.Q 74,342 16.Q 76,018 17.
Judy Reynolds  Irlandia Vancouver K 74,700 21.Q 74,090 17.Q 75,696 18.
Sönke Rothenberger  Niemcy Cosmo 77,329 7.Q 76,261 10.
Edward Gal  Holandia Voice 75,271 16.Q 73,655 20.
Spencer Wilton  Wielka Brytania Super Nova II 72,686 25.Q 73,613 21.
Kasey Perry-Glass  Stany Zjednoczone Dublet 75,229 17.Q 73,235 22.
Inessa Mierkułowa  Rosja Mister X 75,800 14.Q 73,154 23.
Marcela Krinke-Susmelj  Szwajcaria Molberg 72,700 24.Q 72,885 24.
Karen Tebar  Francja Don Luis 75,029 18.Q 72,773 25.
Agnete Kirk Thinggaard  Dania Jojo AZ 72,229 27.Q 72,465 26.
Belinda Trussell  Kanada Anton 72,214 28.Q 72,325 27.
Juliette Ramel  Szwecja Buriel K.H. 74,943 19.Q 72,045 28.
Mads Hendeliowitz  Szwecja Jimmie Choo SEQ 71,771 29.Q 71,681 30.
Anders Dahl  Dania Selten HW 69,900 37.Q 71,232 30.
Pierre Volla  Francja Badinda Altena 71,500 30.Q 65,742 31.
Marina Aframiejewa  Rosja Vosk 71,343 31.
Megan Lane  Kanada Caravella 71,286 32.
Victoria Max-Theurer  Austria Della Cavalleria 71,129 33.
Daniel Martin Dockx  Hiszpania Grandioso 70,829 34.
Jorinde Verwimp  Belgia Tiamo 70,771 35.
Lyndal Oatley  Australia Sandro Boy 70,186 36.
Claudio Castilla Ruiz  Hiszpania Alcaide 69,814 38.
Mary Hanna  Australia Boogie Woogie 69,643 39.
Ludovic Henry  Francja After You 69,214 40.
Inna Logutenkowa  Ukraina Don Gregorius 68,943 41.
Kristy Oatley  Australia Du Soleil 68,900 42.
Kim Dong-seon  Korea Południowa Bukowski 68,657 43.
Julie Brougham  Nowa Zelandia Vom Feinsten 68,543 44.
Kiichi Harada  Japonia Egistar 68,286 45.
João Victor Marcari Oliva  Brazylia Xamã dos Pinhais 68,071 46.
Giovana Pass  Brazylia Zingaro de Lyw 67,700 47.
Yuko Kitai  Japonia Don Lorean 67,271 48.
Luiza Almeida  Brazylia Vendaval 66,914 49.
Akane Kuroki  Japonia Toots 66,900 50.
Bernadette Pujals  Meksyk Rolex 66,757 51.
Valentina Truppa  Włochy Chablis 65,971 52.
Pedro de Almeida  Brazylia Xaparro do Vouga 65,714 53.
Sue Hearn  Australia Remmington 65,343 54.
Stéphanie Brieussel  Francja Amorak 65,114 55.
Tanya Seymour  Południowa Afryka Ramoneur 6 63,929 56.
Christian Zimmermann  Palestyna Aramis 606 63,271 57.
Masanao Takahashi  Japonia Fabriano 62,986 58.
Yvonne Losos de Muñiz  Dominikana Foco Loco W 61,300 59.
Adelinde Cornelissen  Holandia Parzival RT

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]