Jim Verraros

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Jim Verraros
Imię i nazwisko James Conrad Verraros
Data i miejsce urodzenia 8 lutego 1983 r.
Chicago w stanie Illinois, USA

Jim Verraros, właściwie James Conrad Verraros (ur. 8 lutego 1983 roku w Chicago w stanie Illinois) – amerykański aktor i piosenkarz latynoskiego pochodzenia.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Jego ojciec pochodzi z Grecji, a matka ma pochodzenie niemiecko-irlandzko-francusko-angielskie. Dorastał wraz z młodszą siostrą Lisą w Crystal Lake, niewielkiej miejscowości w stanie Illinois, gdzie ukończył Lundhal Middle School. Uczęszczał na wydział teatru muzycznego do Columbia College w Chicago. Wystąpił w roli Tomka w musicalu Marka Twaina Przygody Tomka Sawyera.

Za namową swojego przyjaciela w 2002 roku wziął udział w programie Fox American Idol (amerykański odpowiednik polskiego talent show Idol) i znalazł się w jego finale Top 10. Podczas emisji programu ujawnił publicznie, że jest gejem.

W 2003 roku nagrał CD Unsaid and Understood. W dniu 26 kwietnia 2005 roku ukazała się jego debiutancka solowa płyta Rollercoster, na której znalazły się przeboje „You Turn It On” i „You’re Getting Crazy”. Jego debiutem aktorskim była rola Kyle’a w komedii Eating Out (2004). Wystąpił potem w sequelu Eating Out 2: Ten drugi raz (Eating Out 2: Sloppy Seconds, 2006).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]