Joel Osteen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Joel Osteen
Teleewangelista
Joel Osteen
Kraj działania USA
Data i miejsce urodzenia 5 marca 1963
Houston, Teksas
pastor
Okres sprawowania 1999 - obecnie
Wyznanie pentekostalizm
Kościół Lakewood Church
Strona internetowa

Joel Osteen, nazywany Smiling Preacher: „uśmiechnięty kaznodzieja”[1] (ur. 5 marca 1963) – amerykański pisarz chrześcijański, teleewangelista i starszy pastor z Lakewood Church w Houston, w Teksasie. Jego telewizyjne kazania docierają do około siedmiu milionów odbiorców tygodniowo w 100 krajach na całym świecie[2].

Joel Osteen jest synem założyciela Kościoła Lakewood Johna Osteena. Kościół ten odziedziczył po ojcu. Jest autorem siedmiu książek, które osiągnęły status bestsellerów według czasopisma New York Times. Jego pierwsza książka Your Best Life Now wydana w 2004 roku przez Time Warner zadebiutowała na szczycie listy The New York Times; pozostawała na szczycie najlepiej sprzedawanej pozycji książkowej przez ponad 200 tygodni[3].

Utwór „Joel” na albumie Iconoclast (Part 1: The Final Resistance) (2008) grupy muzycznej Heaven Shall Burn dotyczy Joela Osteena. Treść tekstu utworu opisuje go jako osobę czerpiącą zyski dzięki funduszom od ludzi lokujących w jego naukach swoje pragnienie szczęścia[4].

Przypisy