Joel Osteen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Joel Osteen
Teleewangelista
Joel Osteen
Kraj działania USA
Data i miejsce urodzenia 5 marca 1963
Houston, Teksas
pastor
Okres sprawowania 1999 - obecnie
Wyznanie pentekostalizm
Kościół Lakewood Church
Strona internetowa

Joel Osteen (ur. 5 marca 1963) – amerykański pisarz chrześcijański, teleewangelista i starszy pastor z Lakewood Church w Houston, w Teksasie. Jego służba nadawania dociera do ponad siedmiu milionów odbiorców tygodniowo w ponad 100 krajach na całym świecie[1].

Joel Osteen jest synem założyciela Kościoła Lakewood Johna Osteen. Jest autorem kilku książek, które zostały przetłumaczone na wiele języków. Niektóre z jego kongresów, prowadzi razem z Joyce Meyer. W roku 2006 został nazwany najbardziej wpływowym chrześcijaninem w USA.

Jego żoną jest Victoria Osteen i mają dwoje dzieci. W środowisku zielonoświątkowym jest kontrowersyjną postacią ze względu na niektóre jego wypowiedzi, w których opowiadał się za uniwersalnym zbawieniem (nawet dla ateistów), znani zielonoświątkowi liderzy z USA oceniają krytycznie jego działalność, zarzuca mu się szerzenie herezji. Benny Hinn zarzuca, że Osteen stoi na czele nie zboru, lecz klubu.

Utwór "Joel" na albumie Iconoclast (Part 1: The Final Resistance) (2008) grupy muzycznej Heaven Shall Burn dotyczy Joela Osteen. Treść tekstu utworu opisuje go jako osobę czerpiącą zyski dzięki funduszom od ludzi lokujących w jego naukach swoje pragnienie szczęścia[2].

Kościół Lakewood w Houston

Przypisy