José H. Prado Flores

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
José H. Prado Flores
Data i miejsce urodzenia

15 maja 1947
Meksyk

Zawód, zajęcie

teolog, biblista

Strona internetowa

José H. Prado Flores (ur. 15 maja 1947 w Meksyku) − teolog katolicki, biblista, lider i założyciel międzynarodowej sieci Szkół Ewangelizacji Świętego Andrzeja, pisarz, dziennikarz.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

José Prado Flores urodził się 15 maja 1947 r. w stolicy Meksyku. Studiował filozofię i teologię w Meksyku. W 1971 roku, uczestnicząc w spotkaniu charyzmatycznym, wziął udział w modlitwie o wylanie Ducha Świętego. Doświadczenie to wpłynęło na jego zaangażowanie się w dzieło ewangelizacyjne Kościoła katolickiego. W 1977 r. ukończył studia w Międzynarodowy Instytut Katechetyki i Duszpasterstwa Lumen Vitae w Brukseli. Jako świecki ewangelizator prowadził wykłady w Meksyku (Instituto De Sagrada Escritura, Instituto Superior de Estudios Eclesiasticos, Instituto Biblico Catolico w Guadalajarze) i we Włoszech (Instytut Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w Rzymie). Jest autorem wielu artykułów i książek dotyczących teologii pastoralnej i duchowości katolickiej oraz kerygmatu i Nowej Ewangelizacji. Książki Prado Floresa były tłumaczone na wiele języków w tym na język polski. W 1980 r. założył Szkołę Ewangelizacji Świętego Andrzeja (SESA), która dziś obejmuje ok. 2000 szkół w 82 krajach[1]. Brał udział w XIII Sesji Zwyczajnej Synodu Biskupów poświęconej Nowej Ewangelizacji w październiku 2012 roku[2].

Jest żonaty, ma czworo dzieci (Susan, Juan Marcos, David i Ana Gabriela)[3].

Publikacje w języku polskim[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. José H. Prado Flores. www.odnowa.jezuici.pl. [dostęp 2012-12-28].
  2. José H. Prado Flores: Cronicas de Pepe Prado desde el Sinodo en Roma. www.evangelizacion.net. [dostęp 2012-12-28]. (hiszp.).
  3. Currículum Vitae. evangelizacion.net. [dostęp 2016-12-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-12-27)]. (hiszp.).