Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2003

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kombinacja norweska na mistrzostwach świata
Lahti 2001 Oberstdorf 2005
Data 21 - 28 lutego 2003
Gospodarz Włochy Val di Fiemme

Zawody w kombinacji norweskiej na XXXI Mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym odbyły się w dniach 21 lutego - 28 lutego 2003 we włoskim Val di Fiemme.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint K 120/7,5 km[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Gold medal with cup.svg Johnny Spillane  Stany Zjednoczone 18:47,8
Silver medal with cup.svg Ronny Ackermann  Niemcy 18:49,1
Bronze medal with cup.svg Felix Gottwald  Austria 18:49,1
4 Georg Hettich  Niemcy 18:49,9
5 Kenneth Braaten  Norwegia 19:00,6
6 Kristian Hammer  Norwegia 19:19,6
7 Ola Morten Græsli  Norwegia 19:25,8
8 Samppa Lajunen  Finlandia 19:39,2
9 Kevin Arnould  Francja 19:39,8
10 Wilhelm Denifl  Austria 19:41,1
...
54 Janusz Zygmuntowicz  Polska 24:31,8

Gundersen K 95/15 km[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Gold medal with cup.svg Ronny Ackermann  Niemcy 37:54,2
Silver medal with cup.svg Felix Gottwald  Austria 38:46,3
Bronze medal with cup.svg Samppa Lajunen  Finlandia 39:10,3
4 Georg Hettich  Niemcy 39:30,3
5 Kristian Hammer  Norwegia 39:35,3
6 Christoph Bieler  Austria 39:50,6
7 Björn Kircheisen  Niemcy 39:50,7
8 Wilhelm Denifl  Austria 40:05,5
9 Kenneth Braaten  Norwegia 40:14,8
10 Daito Takahashi  Japonia 40:15,6

Sztafeta 4 x 5 km[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Wynik
Gold medal with cup.svg Michael Gruber
Wilhelm Denifl
Christoph Bieler
Felix Gottwald
 Austria 47:23,9
Silver medal with cup.svg Thorsten Schmitt
Georg Hettich
Björn Kircheisen
Ronny Ackermann
 Niemcy 47:36,5
Bronze medal with cup.svg Hannu Manninen
Jouni Kaitainen
Jaakko Tallus
Samppa Lajunen
 Finlandia 47:39,4
4 Ola Morten Græsli
Petter Tande
Kristian Hammer
Kenneth Braaten
 Norwegia 49:03,7
5 Carl van Loan
Jed Hinkley
Johnny Spillane
Todd Lodwick
 Stany Zjednoczone 50:39,1
6 Norihito Kobayashi
Daito Takahashi
Junpei Aoki
Satoshi Mori
 Japonia 51:33,6
7 Ludovic Roux
Mathieu Martinez
Kevin Arnould
Nicolas Bal
 Francja 52:21,6
8 Andreas Hurschler
Ronny Heer
Jan Schmid
Andreas Hartmann
 Szwajcaria 53:08,3

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal icon.svg Silver medal icon.svg Bronze medal icon.svg Razem
1.  Niemcy 1 2 0 3
2.  Austria 1 1 1 3
3.  Stany Zjednoczone 1 0 0 1
4.  Finlandia 0 0 2 2

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]