Legacy of Kain: Soul Reaver 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Legacy of Kain: Soul Reaver 2
Producent Crystal Dynamics
Wydawca Eidos Interactive
Seria gier Legacy of Kain
Data wydania

30 listopada 2001

Gatunek

przygodowa gra akcji

Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe

ESRB: Mature

Język różne
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation 2, PC
Nośniki

1 CD

Wymagania

450 MHz CPU, 128 MB RAM, karta graficzna 16 MB zgodna z DirectX 8.0, 850 MB HDD, Windows 98

Kontrolery Klawiatura, Mysz, Gamepad

Legacy of Kain: Soul Reaver 2 – kontynuacja gry Legacy of Kain: Soul Reaver. Opowiada dalsze losy Raziela. W tej części serii Raziel nie chce zabić Kaina, lecz poznać całą prawdę o sobie i przeznaczeniu.

Czas[edytuj | edytuj kod]

Gra rozpoczyna się w roku zwanym -30 (narodziny nowego strażnika – Kaina-człowieka). Później zostaje przeniesiony w rok 100 (ten rok nic w fabule nie znaczy). Później odnajduje wehikuł, który przenosi go w rok -500.

The Reaver[edytuj | edytuj kod]

W Legacy of Kain: Soul Reaver podczas pierwszego pojedynku Kaina z Razielem, miecz Soul Reaver zostaje zniszczony. Wtedy dusza Reavera zostaje połączona z Razielem, dzięki czemu może używać „Wraith Blade” (Widmowe Ostrze – duchowa połowa Blood Reavera, która pochłania dusze pokonanych). W SR1 zdobywa się moc kuźni ognia, lecz w SR2 trzeba ją ponownie zdobywać. W SR2 zdobywa się także inne moce kuźni: Cień, Światło, Powietrze oraz Ogień. Pod koniec gry Janos Audron chce dać Razielowi Blood Reavera – niedokończonego Soul Reavera. Na koniec gry Blood Reaver wbija się w ciało Raziela. Został on przerwany przez Kaina, który wyciągnął z niego miecz. W grze Blood Omen i Defiance dowiadujemy się, że historia powtórzyła się w roku 0 po upadku Filarów Nosgothu. Był to proces przemiany Blood Reavera w Soul Reavera. Ale to wymagało ceny duszy, Blood Reaver miał wolę swego pana (w wypadku Kaina – wysysał krew wrogów), a nie miał duszy. By stać się bronią zdolną obalić Prastarego Boga (ang. Elder God), musiał nasycić się potężną energią duszy (Raziela lub Strażnika Czasu). Wtedy przeistaczał się w Soul Reavera.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

  • Raziel – główna postać – demon (dokładnie cień wampira) pożerający dusze (wskrzeszony przez Prastarego Boga).
  • Kain – stwórca Raziela – wampira oraz jego morderca, w przepowiedni zwany jest Wampirzym Bohaterem i tylko on może dzierżyć Soul Reavera.
  • Meobius – Strażnik filaru czasu. Posiada wszelką wiedzę o postępowaniu wszystkich bohaterów. Manipuluje z początku Razielem i próbuje zmusić do zamordowania Kaina.
  • Vorador – pierwszy człowiek, który otrzymał mroczny dar (Dark gif). Spotyka się go tylko w roku -30.
  • Janos Audron – ostatni Starożytny wampir, praojciec wampirów z Nosgoth. Jego serce (zwane Sercem Ciemności) zostało wyrwane z jego ciała przez Raziela (Sarafana).
  • Rycerze zakonu Sarafan (Sarafanowie) – Malek, Raziel (człowiek), Turel, Dumah, Rahab, Zephon, Melchiah.
  • Elder God – był czczony przez starożytne wampiry w Nosgoth, opiekun Raziela, wskrzesił go i przygarnął, gdy został zabity przez Kaina.