Libby

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zobacz też: inne znaczenia.
Elizabeth "Libby"
Pierwszy epizod
na wyspie
Adrift
Ostatni epizod
na wyspie
?
Retrospekcje The Other 48 Days, Dave
Pierwsza scena
w retrospekcjach
Dave
Ostatnia scena
w retrospekcjach
Meet Kevin Johnson
Dane osobowe
Imię i nazwisko Elizabeth"Libby"
Wiek 37
Status Nie żyje (została zastrzelona przez Michaela) (24.11.04)
Miejsce pochodzenia Nieznane
Zawód Psycholog kliniczny
Cel pobytu
w Australii
Nieznany
Cel podróży
do Los Angeles
Nieznany
Liczba odcinków 16
Aktor(ka) Cynthia Watros

Elizabeth "Libby" Smith – postać fikcyjna, jedna z bohaterek serialu Zagubieni

Libby podróżowała w tylnej części samolotu, dlatego na wyspie znalazła się w grupie, w której przewodziła Ana-Lucia Cortez. Udało jej się kilkakrotnie przetrwać ataki "Innych", które miały miejsce na południowej plaży. Wraz z czterema innymi rozbitkami ukrywała się przez jakiś czas w jednym z bunkrów. Twierdzi, że z zawodu jest psychologiem klinicznym. Po katastrofie doskonale radziła sobie z pomocą rannym osobom. Często przeciwstawiała się Anie Lucii, m.in. gdy chciała zostawić na pastwę losu rannego Sawyera, czy nieludzko traktowała Sayida. W czasie pobytu na północy mocno zaprzyjaźniła się z Hurleyem. Zaczęło rodzić się między nimi głębsze uczucie. Z retrospekcji dowiadujemy się, iż przebywała ona razem z nim w szpitalu psychiatrycznym. W odcinku "Two for the Road", przed śmiercią wyruszyła na randkę z Hurleyem. Wraca do bunkra po koce. Nieumyślnie została zastrzelona przez Michaela. Jack odratował ją, jednak później zmarła, wypowiadając jedynie imię "Michael" w odcinku "?" .

Warto zauważyć też, że to od niej Desmond dostał swoją łódź - Elisabeth, na którym miał opłynąć świat dookoła. Łodź była wcześniej własnością jej zmarłego męża - Davida.

Z nieznanego powodu (prawdopodobnie załamanie po śmierci męża) przebywała także w tym samym szpitalu psychiatrycznym Santa Rosa Mental Health Institute, w którym leczył się Hurley.

Ciekawostki[edytuj]

  • Libby jest jedyną postacią, której retrospekcje nie pojawiły się w serialu. Mieliśmy okazję ją zaobserwować tylko w retrospekcjach innych osób.
  • Początkowo Libby nie miała umrzeć, jednakże Ana Lucia nie cieszyła się szczególną sympatią fanów serialu, dlatego Libby, która była powszechnie lubiana, zginęła, aby wzbudzić emocje w widzach.
  • Pojawia się w czwartym sezonie w ósmym odcinku Meet Kevin Johnson, jako wymysł Michaela, kiedy mówi "przyniosłam panu koce". Trzymała koce kiedy ją zastrzelił. Później kiedy Michael chce wysadzić statek pojawia się i mówi mu "Nie rób tego".

Teorie[edytuj]

  • Naprawdę nie kochała Hurleya. Związała się z nim, aby okraść go z odwecie za śmierć męża, o którą go obwinia.
  • Dave to David Radziński, jej mąż.
  • Ma na nazwisko Jacobs, współpracuje z "Innymi".
  • Podobnie jak wybranek jej serca, miała do czynienia z liczbami.
  • Nie jest psychologiem klinicznym.