Libby

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: inne znaczenia.
Elizabeth „Libby”
Elizabeth"Libby”
Postać z serialu Zagubieni
ilustracja
Pierwsze wystąpienie Adrift
Ostatnie wystąpienie ?
Grany przez Cynthia Watros
Liczba odcinków 16
Dane biograficzne
Pochodzenie Nieznane
Inne informacje
Wiek 37
Zajęcie Psycholog kliniczny

Elizabeth „Libby” Smith – postać fikcyjna, jedna z bohaterek serialu Zagubieni

Libby podróżowała w tylnej części samolotu, dlatego na wyspie znalazła się w grupie, w której przewodziła Ana-Lucia Cortez. Udało jej się kilkakrotnie przetrwać ataki „Innych”, które miały miejsce na południowej plaży. Wraz z czterema innymi rozbitkami ukrywała się przez jakiś czas w jednym z bunkrów. Twierdzi, że z zawodu jest psychologiem klinicznym. Po katastrofie doskonale radziła sobie z pomocą rannym osobom. Często przeciwstawiała się Anie Lucii, m.in. gdy chciała zostawić na pastwę losu rannego Sawyera, czy nieludzko traktowała Sayida. W czasie pobytu na północy mocno zaprzyjaźniła się z Hurleyem. Zaczęło rodzić się między nimi głębsze uczucie. Z retrospekcji dowiadujemy się, iż przebywała ona razem z nim w szpitalu psychiatrycznym. W odcinku „Two for the Road”, przed śmiercią wyruszyła na randkę z Hurleyem. Wraca do bunkra po koce. Nieumyślnie została zastrzelona przez Michaela. Jack odratował ją, jednak później zmarła, wypowiadając jedynie imię „Michael” w odcinku „?” .

Warto zauważyć też, że to od niej Desmond dostał swoją łódź - Elisabeth, na którym miał opłynąć świat dookoła. Łodź była wcześniej własnością jej zmarłego męża - Davida.

Z nieznanego powodu (prawdopodobnie załamanie po śmierci męża) przebywała także w tym samym szpitalu psychiatrycznym Santa Rosa Mental Health Institute, w którym leczył się Hurley.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Libby jest jedyną postacią, której retrospekcje nie pojawiły się w serialu. Mieliśmy okazję ją zaobserwować tylko w retrospekcjach innych osób.
  • Początkowo Libby nie miała umrzeć, jednakże Ana Lucia nie cieszyła się szczególną sympatią fanów serialu, dlatego Libby, która była powszechnie lubiana, zginęła, aby wzbudzić emocje w widzach.
  • Pojawia się w czwartym sezonie w ósmym odcinku Meet Kevin Johnson, jako wymysł Michaela, kiedy mówi „przyniosłam panu koce”. Trzymała koce kiedy ją zastrzelił. Później kiedy Michael chce wysadzić statek pojawia się i mówi mu „Nie rób tego”.

Teorie[edytuj | edytuj kod]

  • Naprawdę nie kochała Hurleya. Związała się z nim, aby ukarać go w odwecie za śmierć męża, o którą go obwinia.
  • Dave to David Radziński, jej mąż.
  • Ma na nazwisko Jacobs, współpracuje z „Innymi”.
  • Podobnie jak wybranek jej serca, miała do czynienia z liczbami.
  • Nie jest psychologiem klinicznym.