Zagubieni (seria 2)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zagubieni (seria druga)
Lost (season 2)
Serial

Zagubieni

Numer sezonu

2

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Oryginalny język

angielski

Główne role

zobacz niżej

Liczba odcinków

24

Produkcja
Wytwórnia

{{{wytwórnia}}}

Czas trwania odcinka

42 min

Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna

ABC

Kraj oryginalnej emisji

Stany Zjednoczone

Pierwsza emisja

21 września 2005 – 24 maja 2006

Status

zakończony

Chronologia
← Poprzedni
Zagubieni (seria 1)
Następny →
Zagubieni (seria 3)
Lista odcinków
Pożywienie rozbitków – prowiant DHARMA
Rozmieszczenie bunkrów na wyspie na grodziach przeciwwybuchowych w bunkrze Łabędź
Pala Ferry – przystań, przy której rozgrywały się finałowe sceny sezonu drugiego

Drugi sezon amerykańskiego serialu Zagubieni miał swoją premierę w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie 21 września 2005 roku, a ostatni odcinek 24 maja 2006 roku. Druga seria opowiada o dalszych losach grupy ludzi, którzy w wyniku katastrofy samolotu jakim lecieli, rozbili się na tajemniczej wyspie. Seria porusza również wątek Inicjatywy Dharma i ludzi z tylnej części samolotu. Akcja całego sezonu rozgrywa się w okresie od 4 do 27 listopada 2004 roku.

Sezon drugi Zagubionych został wydany na DVD pt. Lost: The Complete Second Season – The Extended Experience, 5 września 2006 roku.

Seria została wyprodukowana przez Touchstone Television (obecnie ABC Studios), Bad Robot Productions oraz Grass Skirt Productions. Była ona emitowana przez ABC w Stanach Zjednoczonych, w każdą środę o godz. 21:00.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Obsada stała[edytuj | edytuj kod]

Pozostałe role[edytuj | edytuj kod]

Występy gościnne[edytuj | edytuj kod]

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Sezon otrzymał dziewięć nominacji do nagrody Emmy, m.in. za reżyserię, jednak nie udało mu się wygrać w żadnej kategorii. Seria, mimo dwóch nominacji, nie otrzymała również ani jednej statuetki na rozdaniu Złotych Globów[1]. Wydanie DVD zadebiutowało na pierwszym miejscu sprzedaży, rozchodząc się pierwszego dnia w liczbie 500 000 kopii[2]. W internetowym sklepie Amazon, DVD zajęło siódme miejsce na liście najczęściej zamawianych produktów 2006 roku[3]. Premiera drugiego sezonu zgromadziła przed telewizorami 23.47 mln Amerykanów[4]. Średnio każdy odcinek w Stanach Zjednoczonych oglądało ok. 15.5 mln osób[5].

Lista odcinków[edytuj | edytuj kod]

N/o # Tytuł Tytuł polski Retrospekcje Reżyseria Scenariusz Premiera
(ABC)
Premiera w Polsce
261 Man of Science, Man of Faith Człowiek nauki, człowiek wiary Jack ShephardJack BenderDamon Lindelof21 września 200522 stycznia 2006 (AXN)
7 września 2006 (TVP1)
Kate schodzi pierwsza do otwartego bunkra, jednak w trakcie opuszczania jej do wnętrza szybu, zapala się oślepiające światło a Kate znika. Locke postanawia pójść za nią, jednak i on znika w tajemniczych okolicznościach. Jako ostatni schodzi Jack. Okazuje się, że w bunkier zamieszkuje pewien człowiek, który związany jest z przeszłością Jacka. Shannon i Sayid szukają Vincenta w dżungli. 
272 Adrift Dryfowanie MichaelStephen WilliamsSteven Maeda,
Leonard Dick
28 września 200529 stycznia 2006 (AXN)
7 września 2006 (TVP1)
Sawyer ratuje Michaela, który rozpacza po porwaniu jego syna przez Innych, jednak Michael obwinia Sawyera, o to że ten namawiając go do odpalenia racy ściągnął na nich niebezpieczeństwo i przez to jego syn został uprowadzony. Rozbitkowie z tratwy zauważają, że dryfują z powrotem w kierunku Wyspy – gdy dopływają na plażę z dżungli wybiega Jin, którego goni grupa nieznanych im osób.... 
283 Orientation Instruktaż John LockeJack BenderJavier Grillo-Marxuach,
Craig Wright
5 października 20055 lutego 2006 (AXN)
14 września 2006 (TVP1)
Michael, Sawyer i Jin zostają wrzuceni do wielkiego dołu przez nieznane im osoby. Gdy rozważają możliwość ucieczki, do dołu zostaje przez brutalnego mężczyznę zrzucona Ana-Lucia, dziewczyna, z którą Jack spotkał się w barze w odcinku Exodus: Part 1. Ana twierdzi, że jako jedyna przeżyła katastrofę samolotu 815 i żyje w dżungli, zbiera owoce, a Oni ją porwali i wrzucili do dołu. Gdy rozbitkowie zaczynają jej wierzyć, ona uderza Sawyera i zabiera mu pistolet. Okazuje się, że współpracuje z potencjalnymi Innymi. Tymczasem w naszym bunkrze Desmond daje naszym rozbitkom film do obejrzenia. Opowiada on historię Inicjatywy DHARMA, projektu, który w latach 70. założyła dwójka naukowców i funkcjonuje na Wyspie. Są przeprowadzane badania na temat różnych dziedzin (więcej w artykule: Inicjatywa DHARMA), a my znajdujemy się w stacji nr 3 – Łabędź. Pierwotnie badało się tu elektromagnetyzm, ale po nastąpieniu tzw. „incydentu” załoga musi wpisywać co 108 minut do komputera szyfr składający się z liczb Hurleya: 4, 8, 15, 16, 23, 42. W dwie osoby. W wyniku szamotaniny pada strzał i komputer zostaje uszkodzony, więc Desmond ucieka, a rozbitkowie sprowadzają do bunkra Hurleya i naprawiającego system Sayida. A w retrospekcjach Locka poznajemy jego życie parę miesięcy po tym, jak oszukał go ojciec. Na zebraniu ludzi z problemami poznał Helen, z którą się związał. Jednak godzinami siedział pod domem swojego ojca. W końcu Helen postanowiła go pilnować i załatwić mu odpowiednią terapię. W bunkrze Jack jest przeciwny wpisywaniu liczb, a Locke chce to robić. Lekarz goni Desmonda. Przypominają sobie spotkanie na Stadionie. Okazuje się, że Sarah nie jest już żoną Jacka. Locke mimo protestów Hurleya wpisuje szyfr. Licznik przewija się do 108 minut i wszystko wraca do normy. 
294 Everybody Hates Hugo Wszyscy nienawidzą Hugo HurleyAlan TaylorEdward Kitsis,
Adam Horowitz
12 października 200512 lutego 2006 (AXN)
14 września 2006 (TVP1)
Hurley stara się podzielić zapasy znalezione w bunkrze, ale nie wiedząc w jaki sposób to zrobić, prosi o pomoc Rose. Sawyer, Michael i Jin dowiadują się, że ludzie, którzy ich uwięzili to tzw. „ogonowcy”, a więc pasażerowie lotu 815 z tylnej części samolotu. Sayid i Jack próbują zbadać strukturę bunkra. 
305 ...And Found ...i znaleziony Jin-Soo Kwon i Sun KwonStephen WilliamsDamon Lindelof,
Carlton Cuse
19 października 200519 lutego 2006 (AXN)
21 września 2006 (TVP1)
Rozbitkowie z tylnej części samolotu dają Michaelowi, Sawyerowi i Jinowi trudne zadanie; ponieważ nie czują się bezpieczni u siebie, nakazują prowadzić się do obozu gdzie mieszka Jack, Kate i pozostali rozbitkowie. Przy okazji wspólnej podróży mają okazję lepiej się poznać. Ana-Lucia jest zdecydowaną przywódczynią grupy. Jest agresywna i za pomocą kija rządzi wszystkimi. Jej przeciwieństwem jest Libby – miła blondynka, przyjazna i wyrozumiała pani psycholog. Bernard i Cindy boją się Any, więc się słuchają. Wielki Murzyn, Mr Eko, jest jedynym przyjacielem Lucii. Tymczasem Sun gubi obrączkę ślubną. Jack opowiada jej jak szukał swojej. Podzielając wspomnienia z Jinem wspomina, jak jej rodzice próbowali wyswatać ją z Jae Lee, bogatym koreańskim kapitalistą, jednak oboje uznali to za bezsens. Jae wyjechał do USA, a Sun spotkała w parku Jina. Tymczasem Jin wspomina, jak dostał pracę w hotelu w Seulu mimo swego pochodzenia. Miał jeden warunek: nie wpuszczać tam ludzi swojego pokroju. Jednak gdy biedny człowiek przyszedł z potrzebującym wypróżnienia synkiem po długim wahaniu zdecydował się ich wpuścić. Gdy jego szef, Mr Kim, kazał mu ich wyprosić, Jin wyprosił się z pracy. W czasie podróży od rozbitków pod pretekstem nazbierania owoców ucieka Michael, który szuka Walta. Jin i Mr Eko szukają go. Mijają się z Innymi, jednak widzą tylko ich nogi i ciągniętego misia. Gdy Libby obwieszcza jego zniknięcie, Ana chce ich zostawić, tak uważa też Sawyer. Wierzy, że Eko wróci, a na pozostałych jej nie zależy i, gdyby nie protesty Libby, tak by uczyniła. Hurley i Kate pomagają Sun szukać pierścionka. Hurley uważa, że połknął go Vincent, jednak ta teoria upada. W ataku złości niszczy swój ogródek. Powstrzymuje ją John Locke. W końcu znajdują go w wyłowionej przez Claire butelce z wiadomościami. Sun jest szczęśliwa. Opowiada o swym życiu Kate. Jin i Eko znajdują Michaela przy wodospadzie. Przekonują go, żeby powrócił, a jak już znajdą obóz to poszukają Walta wspólnie. Michael daje się uprosić. Tymczasem Locke opowiada Charliemu o tajemnicach związanych ze stacją Łabędź Inicjatywy DHARMA – tajemniczego bunkra. 
316 Abandoned Porzuceni ShannonAdam DavidsonElizabeth Sarnoff9 listopada 200526 lutego 2006 (AXN)
21 września 2006 (TVP1)
Charlie staje się zazdrosny o Claire, kiedy widzi jak Locke pomaga dziewczynie w opiece nad dzieckiem. Sayid buduje namiot dla Shannon, tymczasem ona ponownie miewa wizje, w których występuje Walt – biegnie zatem z Vincentem do dżungli. Stan Sawyera pogarsza się i „ogonowcy” zmuszeni są do zbudowania noszy dla niego, nagle w dżungli słyszą szepty... 
327 The Other 48 Days Inne 48 dni Rozbitkowie z tylnej części samolotuEric LaneuvilleDamon Lindelof,
Carlton Cuse
16 listopada 20055 marca 2006 (AXN)
28 września 2006 (TVP1)
Odcinek w pełni poświęcony rozbitkom z tylnej części samolotu – tzw. „ogonowcom”. Ukazuje ich życie na Wyspie aż do spotkania z pozostałymi rozbitkami lotu 815. 
338 Collision Kolizja Ana-LuciaStephen WilliamsJavier Grillo-Marxuach,
Leonard Dick
23 listopada 200512 marca 2006 (AXN)
28 września 2006 (TVP1)
Gdy Shannon zostaje zabita przez Anę-Lucię, Sayid wyciąga pistolet i mierzy do niej, jednak zostaje szybko obezwładniony przez Mr.'a Eko i następnie przywiązany do drzewa. Eko decyduje się zanieść nieprzytomnego Sawyera do obozu – wychodząc z dżungli napotyka Jacka i Kate grających w golfa. Reszta rozbitków dociera do głównego obozu. 
349 What Kate Did Co zrobiła Kate KatePaul EdwardsSteven Maeda,
Craig Wright
30 listopada 200519 marca 2006 (AXN)
5 października 2006 (TVP1)
W bunkrze Jack zajmuje się rannym Sawyerem. Tymczasem w dżungli Kate widzi czarnego konia, który związany był z jej przeszłością. Shannon zostaje pochowana. Eko pokazuje Locke’owi ciekawy przedmiot w postaci krótkiego fragmentu taśmy filmowej ukrytej w Biblii... 
3510 The 23rd Psalm Psalm 23 EkoMatt Earl BeesleyCarlton Cuse,
Damon Lindelof
11 stycznia 20062 kwietnia 2006 (AXN)
5 października 2006 (TVP1)
Claire spotyka Eko i postanawia się do niego przysiąść i porozmawiać. W trakcie rozmowy Eko dowiaduje się o znalezionych w dżungli przez Charliego figurkach Matki Boskiej. Gdy odnajduje Charliego łowiącego ryby z Jinem naciska na niego aby ten zaprowadził go do miejsca, w którym znalazł owe figurki. Kate strzyże Sawyera. Michael stara się nawiązać kontakt z Waltem poprzez komputer w bunkrze. 
3611 The Hunting Party Wyprawa na polowanie JackStephen WilliamsElizabeth Sarnoff,
Christina M. Kim
18 stycznia 20069 kwietnia 2006 (AXN)
12 października 2006 (TVP1)
Michael ogłusza Locke’a a następnie grozi Jackowi bronią i zamyka ich w zbrojowni, idąc samemu na poszukiwanie syna. Jack postanawia wyruszyć za Michaelem, dołączają do niego Sawyer i Locke. W dżungli Jack, Locke i Sawyer spotykają brodatego kapitana statku, który porwał Walta... 
3712 Fire + Water Ogień + woda CharlieJack BenderEdward Kitsis,
Adam Horowitz
25 stycznia 200616 kwietnia 2006 (AXN)
19 października 2006 (TVP1)
Odcinek rozpoczyna się retrospekcją a właściwie snem, który dotyczył dzieciństwa Charliego. Rozmawiając z Mr. Eko na temat swoich snów, Eko podsuwa Charliemu stwierdzenie, że sny mają pewne znaczenie. Jack pomaga zbudować namiot Anie-Lucii. Locke rekwiruje ukryte przez Charliego statuetki Matki Boskiej wypełnione heroiną i zamyka je w zbrojowni bunkra. Eko zostaje poproszony przez Claire o ochrzczenie Aarona. 
3813 The Long Con Wielki przekręt SawyerRoxann DawsonSteve Maeda,
Leonard Dick
8 lutego 200623 kwietnia 2006 (AXN)
19 października 2006 (TVP1)
Hurley pokazuje Sayidowi radio, którego wcześniej używał Bernard, jednak Jarrah nie jest zainteresowany urządzeniem. Podczas pracy w ogródku Sun zostaje napadnięta i wywleczona w głąb dżungli. Kate i Sawyer słysząc krzyk biegną jej na pomoc i znajdują ją nieprzytomną. Ana-Lucia stwierdza, że Inni powrócili, dlatego najlepszym sposobem byłoby sformowanie „armii” do obrony przed Innymi. Jack dowiaduje się od Sawyera, że Locke ukrył przed nim broń z bunkra, jednak jak się później okazuje, Sawyer wykiwał Locke’a i Jacka, ponieważ odkrył miejsce gdzie John ukrył broń i sam ją zarekwirował... 
3914 One of Them Jeden z nich SayidStephen WilliamsCarlton Cuse,
Damon Lindelof
15 lutego 200630 kwietnia 2006 (AXN)
26 października 2006 (TVP1)
Ana-Lucia zabiera Sayida w głąb dżungli i pokazuje mu przechadzającą się Russeau. Sayid postanawia porozmawiać z Francuzką, ta stwierdza, że go szukała i chce mu coś pokazać. Francuzka zabiera Irakijczyka do złapanego przez nią pewnego człowieka, którego uznaje za jednego „Innych” – człowiek, który wisi na drzewie w pułapce Russeau przedstawia się jako Henry Gale – twierdzi, że leciał balonem i rozbił się na Wyspie. Sayid postanawia zabrać rozbitka do bunkra i dokładnie go przesłuchać. Tymczasem Hurley pomaga Sawyerowi znaleźć rzekotkę, która swoim skrzeczeniem doprowadza Sawyera do szału. 
4015 Maternity Leave Urlop macierzyński ClaireJack BenderDawn Lambertsen1 marca 20067 maja 2006 (AXN)
26 października 2006 (TVP1)
Aaron dostaje gorączki i wysypki, Claire nie wiedząc co robić budzi Locke’a, ten postanawia pójść po Jacka. Jednak w tym czasie zjawia się Russeau, która mówi że dziecko zostało zarażone. Claire postanawia przypomnieć sobie porwanie i wrócić do miejsca, w którym Ethan ją przetrzymywał... Eko chce porozmawiać z więzionym w zbrojowni bunkra Henrym Gale’em. 
4116 The Whole Truth Cała prawda SunKaren GaviolaElizabeth Sarnoff,
Christina M. Kim
22 marca 200614 maja 2006 (AXN)
2 listopada 2006 (TVP1)
Locke prosi Anę-Lucię o przesłuchanie Henry’ego Gale'a. Tymczasem Sun pyta Sawyera, który zarządza lekarstwami o test ciążowy. Ana-Lucia bez wiedzy Jacka i Locke’a pokazuje mapę do balonu (narysowaną przez Gale'a) Sayidowi i Charliemu – cała trójka wyrusza na poszukiwanie balonu w głąb dżungli. 
4217 Lockdown Karcer LockeStephen WilliamsCarlton Cuse,
Damon Lindelof
29 marca 200621 maja 2006 (AXN)
2 listopada 2006 (TVP1)
Ana-Lucia, Sayid i Charlie wciąż szukają balonu, gdy nagle go odnajdują. Tymczasem w bunkrze opadają grodzie przeciwwybuchowe i odcinają Locke’a od dalszych części bunkra – Locke jest zmuszony współpracować z Henrym Gale’em. Jack postanawia zagrać w pokera z Sawyerem i wygrać od niego lekarstwa, które ukrywa. Wieczorem Kate i Jack napotykają zrzut z żywnością dla Projektu DHARMA. Charlie, Sayid i Ana-Lucia powracają z poszukiwań balonu – wychodzi na jaw prawdziwa tożsamość Henry’ego Gale'a... 
4318 Dave Dave Hurley i LibbyJack BenderEdward Kitsis,
Adam Horowitz
5 kwietnia 200628 maja 2006 (AXN)
9 listopada 2006 (TVP1)
Hurley za namową Libby niszczy zapasy żywności, które ukrył, gdy nagle kilkoro rozbitków z Jinem i Sun na czele biegnie w stronę zrzutu żywności Projektu DHARMA. W dżungli Hurley widzi swojego starego przyjaciela Dave’a... Tymczasem w bunkrze Sayid i Ana-Lucia ponownie przesłuchują fałszywego Henry’ego Gale'a, a Jack opatruje rannego Locke’a. Fałszywy Henry Gale wyjawia pewną tajemnicę Locke’owi. 
4419 S.O.S. S.O.S. Rose i BernardEric LaneuvilleSteven Maeda,
Leonard Dick
12 kwietnia 20064 czerwca 2006 (AXN)
9 listopada 2006 (TVP1)
Bernard chce utworzyć na plaży wielki znak SOS z ciemnych kamieni, dlatego pragnie pozyskać kilkoro rozbitków, którzy pomogliby mu w pracy. W bunkrze Locke próbuje narysować na kartce mapę, która wyświetliła się na grodziach przeciwwybuchowych. Jack i Kate wyruszają do dżungli by ponownie spotkać się z brodatym kapitanem statku i porozmawiać z nim. 
4520 Two for the Road Dwoje na drodze Ana-LuciaPaul EdwardsElizabeth Sarnoff,
Christina M. Kim
3 maja 200611 czerwca 2006 (AXN)
16 listopada 2006 (TVP1)
Ana-Lucia ponownie przesłuchuje fałszywego Gale'a, gdy ten nagle zaczyna ją dusić – na szczęście Locke przychodzi Anie z pomocą i ogłusza więźnia. Jack i Kate przyprowadzają do bunkra Michaela, który opowiada im o obozie „Innych”. 
4621 Question Mark Znak zapytania EkoDeran SarafianCarlton Cuse,
Damon Lindelof
10 maja 200618 czerwca 2006 (AXN)
16 listopada 2006 (TVP1)

Mr. Eko widzi w śnie Anę-Lucię i swojego brata Yemiego, którzy każą mu pomóc Johnowi odnaleźć „znak zapytania”. Locke, Sawyer, Kate i Jack wchodzą do bunkra. Spotykają tam rannego Michaela (zastrzelił obie kobiety – Anę-Lucię i Libby oraz postrzelił samego siebie umożliwiając w ten sposób ucieczkę Henry’emu). Mówi, że „Tamten”, którego rozbitkowie trzymali w bunkrze uciekł zastrzeliwszy Anę-Lucię i Libby oraz zraniwszy jego. Okazuje się, że Libby jeszcze żyje. Jack stara się uratować kobietę, jednak potrzebna mu jest do tego heroina zabrana przez Sawyera. Eko proponuje, że razem z Lockiem odnajdą uciekiniera. Wyruszają jego tropem do dżungli. Jednak prawdziwym powodem wyprawy Eko jest odszukanie z pomocą Johna „znaku zapytania”. Późną nocą dochodzą do samolotu przemytników, przy którym rozbijają obóz. Tym razem to Locke ma sen, w którym Yemi, znajduje się na szczycie pobliskiego klifu. Eko szybko odczytując wskazówkę wspina się na niego. Z góry zauważa olbrzymi znak zapytania na ziemi. Zszedłszy z powrotem na dół, Eko dokładnie przeszukuje ziemię w pobliżu tajemniczego znaku. Odkrywa właz do kolejnego bunkra. Wraz z Lockiem przesuwa spalony samolot, aby dostać się do niego. Wewnątrz znajduje się opuszczona stacja. Z filmu instruktażowego dowiadujemy się, iż jest to stacja nr 5 – Perła (The Pearl). Załoga tego bunkra miała monitorować ludzi pracujących w innych stacjach na wyspie, a swoje spostrzeżenia zapisywać w dziennikach. Te miały być potem z pomocą specjalnej tuby transportowane na zewnątrz i magazynowane dla potrzeb Inicjatywy DHARMA. Po obejrzeniu filmu, Eko nabiera przekonania, że wciskanie klawisza w stacji Łabędź jest jeszcze ważniejsze niż dotychczas.

Tymczasem w stacji nr 3 trwa walka o życie Libby. Kobieta jest jednak w krytycznym stanie. Czuwa przy niej Hugo. Obwinia siebie za to, co ją spotkało, bo przecież to on zapomniał koców, po które Libby przyszła do bunkra. Ostatkiem sił ze strachem w oczach kobieta wypowiada słowo Michael!. Rozbitkowie sądząc, że pyta o jego zdrowie, nie zdają sobie sprawy z tego, że wskazuje ona na zabójcę. Po tym wycieńczona umiera.

W retrospekcjach poznajemy cel podróży Eko do Australii. W Sydney jako ksiądz bada sprawę rzekomo cudownego powrotu do życia dziewczyny, która wcześniej utonęła. Początkowo wierzy on w autentyczność tego cudu. Jednak w rozmowie z ojcem dziewczyny, dowiaduje się, że jest to mistyfikacja sporządzona przez jego żonę. Mówi, że w istocie jego córka zapadła w głęboką hipotermię. Przyznaje się także, że jest jasnowidzem oszukującym ludzi, a jego żona – chora dewotka – chce mu udowodnić istnienie cudów. Eko spisuje raport, że żadnego cudu nie było. Jednak w ostatniej retrospekcji ukazane jest jego spotkanie z rzekomo ożywioną dziewczynką na lotnisku tuż przed odlotem do Los Angeles. Mówi mu ona, że między światami spotkała jego brata Yemi'ego, który powiedział jej, że chociaż Eko nie jest prawdziwym księdzem, to jednak jest z niego dumny. 
4722 Three Minutes Trzy minuty MichaelStephen WilliamsEdward Kitsis,
Adam Horowitz
17 maja 200625 czerwca 2006 (AXN)
23 listopada 2006 (TVP1)
W bunkrze rozbitkowie debatują nad tym jakie kroki powinni podjąć w sprawie „Innych”. W retrospekcjach zostają przedstawione ostatnie 14 dni kiedy Michael wyruszył na poszukiwanie Walta i spotkał „Innych”. Charlie daje Claire zestaw ze szczepionkami Projektu DHARMA. Eko porzuca budowę kościoła na rzecz wciskania klawisza w stacji „Łabędź”. Ana-Lucia i Libby zostają pogrzebane. W trakcie pogrzebu rozbitkowie zauważają płynącą po oceanie łódź... 
4823 Live Together, Die Alone (Part 1) Żyjmy razem, umierajmy w samotności (Część 1) DesmondJack BenderCarlton Cuse,
Damon Lindelof
24 maja 20062 lipca 2006 (AXN)
23 listopada 2006 (TVP1)
Łódź, którą zauważyli rozbitkowie podczas pogrzebu Any-Lucii i Libby okazuje się należeć do Desmonda – człowieka, który do czasu otworzenia bunkra przez Locke’a wciskał klawisz komputera w stacji „Łabędź”. Sayid chce wykorzystać łódź Desmonda do zaskoczenia „Innych”. Między Locke'iem a Eko dochodzi do kłótni odnośnie do sensu wciskania klawisza w „Łabędziu”. Michael wraz Jackiem, Kate, Sawyerem i Hurleyem wyruszają do obozu „Innych”... 
4924 Live Together, Die Alone (Part 2) Żyjmy razem, umierajmy w samotności (Część 2) DesmondJack BenderCarlton Cuse,
Damon Lindelof
24 maja 20062 lipca 2006 (AXN)
30 listopada 2006 (TVP1)
Jack, Kate, Sawyer i Hurley zostają zaatakowani i pojmani przez „Innych”. Tymczasem w stacji „Łabędź” Desmond i Locke oczekują na wyzerowanie się zegara. Charlie pokazuje Mr. Eko ukryty dynamit, którym Eko chce wysadzić grodzie przeciwwybuchowe, którymi Locke i Desmond zamknęli się w pomieszczeniu z komputerem. Gdy ostatecznie Desmond chce wcisnąć klawisz, Locke niszczy komputer – w bunkrze dochodzi do wypadku... 

Odcinki specjalne[edytuj | edytuj kod]

N/o Tytuł Tytuł polski Narrator Premiera
(ABC)
Premiera w Polsce
S2 Destination Lost

Peter Coyote 21 września 2005 nieemitowany
Odcinek specjalny wyemitowany przed odcinkiem Man of Science, Man of Faith.
S3 Lost: Revelation

Peter Coyote 11 stycznia 2006 26 marca 2006 (AXN)
12 października 2006 (TVP1)
Odcinek specjalny wyemitowany pomiędzy odcinkami What Kate Did (odcinek 9) a The 23rd Psalm (odcinek 10).
S4 Lost: Reckoning

Peter Coyote 26 kwietnia 2006 nieemitowany
Odcinek specjalny wyemitowany pomiędzy odcinkami S.O.S. (odcinek 19) a Two for the Road (odcinek 20).

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Russell, Michael: Golden Globe Awards Nominations & Winners. 6 października 2007. (ang.).
  2. Dahl, Oscar: Lost Season 2 DVD Tops Charts. 14 września 2007. (ang.).
  3. Amazon: The Customers' Favorites: Top 100 DVD Bestsellers. 7 października 2007. (ang.).
  4. Wilkes, Neil: US Ratings: Lost Premiere Draws 23 Million. 23 września 2005. (ang.).
  5. Nielsen Media Research: Primetime Wrap. 6 października 2007. [dostęp 2008-05-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-12-08)]. (ang.).