Lost: Zagubieni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Lost: Zagubieni
Producent Ubisoft
Wydawca Ubisoft
Data wydania 26 lutego 2008[1]
PL: 27 lutego 2008[1]
Gatunek przygodowa
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe PEGI: 16+[1]
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma PC, PlayStation 3, Xbox 360
Nośniki 1 płyta DVD (PC, Xbox 360), 1 płyta Blu-ray (PS3)
Kontrolery klawiatura, joystick, joypad

Lost: Zagubieni (ang.: Lost: Via Domus; znana też jako Lost lub Lost. The Video Game) – gra stworzona przez Ubisoft na konsole PlayStation 3, Xbox 360 i na komputery, na podstawie serialu Zagubieni. Gra została wydana 26 lutego 2008 roku.

W dosłownym tłumaczeniu, Lost z jęz. angielskiego oznacza Zagubieni, a via Domus z jęz. łacińskiego oznacza drogę do domu.

Sama gra przypomina serial. Każda plansza jest jak odcinek serialu – na początku mamy informację, co zdarzyło się w poprzednim odcinku, po czym następuje czołówka ze zbliżającym się napisem "Lost" na ciemnym tle. W czasie gry możemy się natknąć na retrospekcje, a plansza kończy się z "Lost" na ciemnym tle, tak samo jak w serialu.

Gra w Europie została bardzo dobrze oceniona, z kolei w USA skrytykowano ją za sztywność postaci, mimo tego iż postacie mogą się uśmiechać itd.[2]

Fabuła[edytuj]

Gracz wciela się w rolę postaci stworzonej specjalnie dla potrzeb gry, Elliota Maslowa – fotoreportera, który w wyniku rozbicia samolotu na wyspie, traci pamięć i swoje rzeczy. W grze największą rolę odgrywa aparat bohatera i tajemnicze zdjęcie, które wykonał przed wydarzeniami z gry, przez które Elliot może stracić życie.

Rozgrywka[edytuj]

Gracz w grze penetruje zamknięte obszary. Może odwiedzić plażę rozbitków, dżunglę i liczne jaskinie. Poza tym gracz będzie miał okazję spenetrować stację Łabędź, Laska, Płomień i Hydrę.

W związku z tym Elliot będzie mógł rozpalać pochodnie lub posługiwać się zapalniczką, obsługiwać broń i majstrować przy urządzeniach. Oprócz tego Elliot może rozmawiać ze znanymi postaciami z serialu i dokonywać z nimi targów. Na wyspie walutą są różne przedmioty jak np. książka, owoce i woda.

Postacie[edytuj]

Oprócz Elliota Maslowa możemy spotkać i porozmawiać z takimi postaciami, jak:

Oprócz tego można spotkać osoby związane z Fundacją Hanso i Inicjatywą DHARMA.

Ciekawostki[edytuj]

  • Na początku to James "Sawyer" odpowiada za sprzedaż broni, lecz potem zastępuje go w tym Charlie.
  • Wszystkie postacie są odwzorowane, jedynie Desmond prawie nie przypomina swojego pierwowzoru.
  • W Hotelu Persefona w retrospekcjach Elliota można spotkać: Hurleya, Eko i Michaela.

Przypisy

  1. a b c Lost: Zagubieni (PC) (pol.). Gry-Online. [dostęp 2012-06-15].
  2. Serwis "Gry" z Wirtualnej Polski.