Marcin Koczot

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Marcin Koczot
Data i miejsce urodzenia 31 sierpnia 1978
Pyskowice
Gatunki rock
Zawód muzyk
Powiązania Patrycja Markowska
Kamień
Spotlight
Chemia
Kasia Kowalska
Magda Femme
Zespoły
zespół Patrycji Markowskiej

Marcin Koczot (ur. 31 sierpnia 1978 w Pyskowicach) – polski wokalista rockowy.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Ukończył Technikum Elektroenergetyczne w Gliwicach. Następnie na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej uzyskał tytuł magistra inżyniera o specjalizacji edukacja techniczno-informatyczna[potrzebny przypis].

Pierwsze kroki na scenie stawiał w Gliwicach sąsiadujących z jego rodzinnym miastem, w zespole, który później zmienił nazwę na Kamień (1993-1998). Zespół koncertował głównie na południu kraju, gdzie z powodzeniem uczestniczył również w wielu przeglądach zespołów rockowych. Uczestniczył w kilku wokalnych konkursach telewizyjnych. Zwyciężył w jednej z edycji programu Zostań gwiazdą, śpiewając utwór zespołu Pearl JamAlive.

Był uczestnikiem III edycji muzycznego show Idol, w którym dostał się do etapu klubowego – 35 wokalistów. W 2011 r. wziął udział w konkursie wokalnym emitowanym w TVP2 The Voice of Poland. Śpiewał w zespołach: Spotlight (1998–2003) oraz Chemia (2009-2011).Współpracował również i współpracuje z wieloma muzykami polskiej sceny m.in. z Kasią Kowalską, Magdą Femme, Sebastianem Piekarkiem i Zbyszkiem Krebsem. W 2003 r. w ramach Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2003 wystąpił z zespołem Spotlight, wykonując utwór w duecie z Magdą FemmeI believe in You.

Od 2003 śpiewa w zespole Patrycji Markowskiej, wykonując z nią utwory w duecie na jej koncertach oraz drugie głosy.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]