Marcin Mostafa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Marcin Mostafa
Data i miejsce urodzenia

1979
Warszawa

Narodowość

polska

Praca
Styl

postmodernizm

Biuro

WWAA

Expo 2010, Pawilon Polski

Marcin Mostafa (ur. 1979 w Warszawie) – polski architekt współczesny. Jego bratem jest aktor teatralny i filmowy Piotr Borowski.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 2007 ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, projektując ośrodek dla uchodźców przy ul. Dobrej w Warszawie. W pracowni projektowej WWAA współpracuje z Wojciechem Kakowskim, Borisem Kudličką i Natalią Paszkowską. Jest współautorem projektu Pawilonu Polskiego na Expo 2010 w Szanghaju (2007) i Służewskiego Domu Kultury w Warszawie (WWA Architekci wraz z pracownią 137kilo, 2008). W 2005 razem z Paszkowską wykonał instalację Zamiasto, nagrodzoną w konkursie "Miejsca", a 2009 aranżowali wystawę Pomysłowe pomysły (Fundacja Bęc Zmiana, Warszawa). Ponadto w 2007 otrzymał jako współautor I nagrodę w konkursie studenckim Plomba, zorganizowanym przez Centrum Łowicka oraz wyróżnienie za projekt biurowca planowanego w miejscu dawnego Supersamu w Warszawie (wraz z pracownią ARE).

Zajmuje się również scenografią w teatrach w Warszawie, Łodzi i Radomiu, projektuje plakaty teatralne oraz kolekcje ubrań. W 2001 zrealizował etiudę filmową Patrzę, która otrzymała kilka wyróżnień na krajowych festiwalach (KAN 2001, Wrocław; Pol-8, Polanica, Trójmiasto Off Festival).

Od października 2012 do października 2015 pełnił funkcję prezesa Oddziału Warszawskiego SARP.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]