Marzena Nykiel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Marzena Nykiel
Miejsce urodzenia

Zawiercie

Zawód, zajęcie

publicystka, dziennikarka

Narodowość

polska

Alma Mater

Katolicki Uniwersytet Lubelski

Pracodawca

TVP

Odznaczenia
Medal „Pro Patria”

Marzena Nykiel (ur. w Zawierciu) – polska publicystka i dziennikarka.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Urodziła się w Zawierciu[1]. Absolwentka tamtejszego II Liceum Ogólnokształcącego im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu z 1997[2]. Absolwentka filozofii i dwuletniego podyplomowego studium dziennikarskiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz podyplomowego studium produkcji filmowej i TV w Łódzkiej Szkole Filmowej[1][3].

Była wydawcą i producentem programów telewizyjnych oraz kierownikiem produkcji filmowej. Zatrudniona w TVP pracując przy produkcji m.in. gal Telekamery, na stanowisku kierownika produkcji programu Warto rozmawiać, wicenaczelnej Redakcji Programów Edukacyjnych, Dziecięcych i Młodzieżowych w TVP1, drugiego kierownika produkcji serialu telewizyjnego Hotel pod żyrafą i nosorożcem oraz serialu Ojciec Mateusz[1].

Autorka książki Pułapka Gender. Karły kontra orły. Wojna cywilizacji, w której - jak stwierdziła - opisała „potężne zagrożenie gender, stanowiące element wojny cywilizacyjnej”[1]. Publikowała w „Rzeczpospolitej”, „Głosie Katolickim” oraz w tygodnikach „Uważam Rze” i „w Sieci”. Od 1 października 2014 jest redaktorem naczelnym portalu wPolityce.pl[4].

Nagrody i odznaczenia[edytuj | edytuj kod]

  • W 2012 nagrodzona Tulipanami Narodowego Dnia Życia za rzetelne przedstawianie szeroko rozumianej problematyki rodzinnej[5]. W 2014 uhonorowana tytułem Ambasadora Życia i Rodziny przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny[6].

Publikacje[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]